Криптовалюта Factom: рішення бізнес-задач, що використовується алгоритм і рівень захисту

Що таке Factom

Криптовалюта Factom (FCT) — блокчейн-технологія, покликана вирішити нагальні бізнес-завдання, надаючи захищену від змін систему обліку.

Створивши протокол рівня даних поверх блокчейн-мережі біткоіни, технологія розподіленого реєстру Factom забезпечує зберігання мільйонів записів в режимі реального часу в блокчейн-мережі з використанням одного хеша в «криптографічного ізоляції».

Проектом Factom можуть користуватися не тільки приватні підприємства, а й цілі уряду з метою документування своєї інформації.

Технологія Factom децентралізована зберігання записів, гарантуючи, що цілісність збережених даних залишається незмінною, забезпечуючи повну прозорість і в той же час зберігаючи конфіденційність користувачів в нинішньому цифровому світі.

Хоч блокчейн-мережу біткоіни і має на архітектурному рівні певні обмеження, що не дозволяють здійснювати високотехнологічні рішення, проте за останні вісім років, даний блокчейн-проект зарекомендував себе як найнадійнішого і перевіреного часом обліку транзакцій грошових коштів.

Що таке Factoids

Factoids (FCT) — це цифровий актив крипто-платформи Factom.

«Фактоіди» використовуються тільки на блокчейне Factom, однак доступні як і будь-яка інша криптовалюта на великому кріптовалютном ринку.

По суті, FCT чимось схожий з «крипто-паливом» GAS, в блокчейн-мережі NEO. Тут також списується певна кількість крипто-активу FCT при додаванні мета-даних на платформу Factom.

Як влаштована криптозащита Factom

Принцип захисту Factom досить складно описати, але якщо поверхнево, то проект Factom захищений завдяки «хеш-технології».

Хеш (англ. Hash) — це одностороннього типу криптографічний функція, яка перетворює будь-який цифровий предмет (документацію або медіа-матеріали) в строго встановлену буквено-цифрову рядок.

Така хеш-рядок є своєрідним цифровим відбитком права володіння файлом.

Кожні окремі складові цифрового предмета розбиваються і шифруються хеш-рядками, генеруючи одну цілу хеш-рядок.

Згодом саме фінальний згенерований хеш прив’язується до блокчейн-мережі біткоіни, яка функціонує в ролі «штампувальника часу».

Для створення подібних криптографічних підписів, Factom використовує алгоритм SHA-256, а саме ядро ​​системи варто «на трьох слонах»:

  • Метод Докази існування (англ. Proof of Existence);
  • Метод Докази процесу (англ. Proof of Process);
  • Метод Докази аудиту (англ. Proof of Audit).

команда Factom

Спочатку, Генеральним директором проекту Factom був Пітер Кірбі (англ. Peter Kirby), проте потім його замінив на цій посаді Пол Сноу (англ. Paul Snow). Сноу володіє більш ніж тридцятирічним досвід розробки програмного забезпечення. Також Сноу є Головним архітектором open-source проекту DTRules, який був заснував Сноу в 2004 році, з метою використання механізмів правил на основі таблиць прийняття рішень для різного виду проектів.

Де купити і де зберігати Factom

На момент написання матеріалу, кріптовалютний актив Factom доступний на семи кріптовалютних майданчиках:

  • BCEX (обробляє близько 56% від загального обороту FCT);
  • Bittrex (обробляє близько 23% від загального обороту FCT);
  • Poloniex (обробляє близько 12% від загального обороту FCT);
  • Upbit (обробляє близько 9% від загального обороту FCT);

Далі незначний оборот спостерігається у Cryptopia, Bit-Z і Qryptos.

Купивши FCT, зберігати його можна або на самих кріптовалютних біржах, або на кількох варіантів гаманців, серед яких офіційний крипто-гаманець від Factom, під назвою Factom Enterprise Wallet, а також цифрові-гаманці Jaxx і Exodus. Відзначається, що найнадійнішим зберіганням, все ж, є паперовий гаманець.

висновок

Поки що проект Factom не сильно виділяється на тлі більшості інших аналогічних проектів за децентралізованим зберігання файлів. Єдине, що залишається робити — стежити за оновленнями проекту, в надії появи стратегічних партнерств або лістингу на кріптовалютних біржах.

джерела:

https://www.weusecoins.com/

https://coinmarketcap.com/

https://themerkle.com/

https://www.factom.com/

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector