Мультивалютний гаманець для криптовалюта: що це таке, види

Мультивалютний гаманець для криптовалюта — це сховище (програма, сайт або ПО) для приватних і публічних ключів різних монет. Основна особливість таких гаманців, як зрозуміло з назви, в тому, що вони використовуються для зберігання кількох видів валют. В першу чергу їм віддають перевагу з-за зручності експлуатації, адже маючи доступ до одного аккаунту (клієнту, влаштуванню), користувач може розпоряджатися різними рахунками або обмінювати кріптоактіви між собою.

Види мульти гаманців для криптовалюта

Мультивалютні гаманці, як і всі кріптохраніліща в цілому, діляться на:

 1. Онлайн — blockchain.com, bitgo.com, все біржі.
 2. Мобільні — BTC.com, Кріптонатор, CoinSpace Wallet, BRD, Edge, Mobi.
 3. Програмні — Exodus, wallet.bitcoin.com.
 4. Браузерні — JAXX
 5. Апаратні — Ledger Nano S
 6. Паперові — walletgenerator.net.

Отже, ми розібралися з визначенням, що таке мультивалютний гаманець для криптовалюта і виділили основні різновиди, тепер приділимо окрему увагу кожної категорії гаманців.

Мультивалютний гаманець для криптовалюта онлайн — кращі рішення

Найпопулярніше і надійне сховище, яке можна використовувати одночасно для декількох криптовалюта — Blockchain (blockchain.com). Раніше його можна було використовувати тільки для BTC, BCH і ETH, проте з недавніх пір додалася підтримка Stellar.

Інтерфейс гаманця Блокчейн
Особистий кабінет в гаманці Blockchain

Основні особливості мультивалютного гаманця Блокчейн:

 1. Підтримка 4 видів криптовалюта.
 2. Можливість імпорту приватних ключів.
 3. Наявність додатків для смартфонів на iOS і Android.
 4. Можливість відображення загального балансу всіх рахунків у місцевій валюті.

Звичайно ж є і свої недоліки, наприклад, сховище не підтримує жодну фіатную валюту. Крім того, сервісу Blockchain притаманні всі мінуси онлайн гаманців, а саме — недостатній рівень захисту коштів.

По-справжньому мультивалютної можна вважати і платформу BitGo. На відміну від попереднього сервісу тут підтримується близько 90 альткоінов. З основних переваг виділимо спільний контролі коштів, можливість підключення 2-хфакторной аутентифікації і динамічні пропозиції по комісії.

Головна сторінка BitGo
інтерфейс BitGo

До категорії мультивалютних мережевих гаманців відносяться і біржі. В основному на таких майданчиках зберігають гроші або для торгівлі, або для проведення розрахунків всередині сервісу. Через порівняно низьку безпеку на біржових рахунках досвідчені кріптодержателі намагаються зберігати мінімальні суми. Не секрет, що за історію існування криптовалюта не раз зламувалися навіть найнадійніші і великі платформи, від цього не застрахований ніхто.

Головна сторінка біржі cex
Інтерфейс біржі cex.io

Біржі за замовчуванням є мультивалютними, до найпопулярніших віднесемо:

 1. Coinbase (coinbase.com) — сервіс користується величезною популярністю в США і більшості країн Європи. Однак для жителів України, Росії та більшості країн СНД функціонал дуже обмежений.
 2. CEX.IO (cex.io) — одна з найбільш надійних і функціональних офіційних бірж, підтримує рублеві рахунки, надає безліч інструментів для торгівлі. Крім того, розроблено фірмовий додаток для смартфонів, що дозволяє відстежувати ринок, відкривати і закривати ордера, поповнювати рахунки.
 3. YoBit (yobit.net/ru/) — сервіс, на якому постійно з’являються нові монети. Крім доларів і євро, на біржі є підтримка рубля. Інтерфейс також русифікований, що істотно спрощує процес ознайомлення з основними правилами роботи.

Головна сторінка біржі YoBit
Інтерфейс біржі YoBit

З надійних і популярних біржових майданчиків виділимо також Kraken (kraken.com), EXMO (exmo.me), Bitstamp (bitstamp.net) і BitFlip (bitflip.cc).

Мобільні мультивалютні гаманці — ТОП-3

Більшість мобільних мультивалютних гаманців є всього лише версіями онлайн-сховищ. Ми розглянемо ТОП-3 найпопулярніших додатків для смартфонів:

CoinSpace Wallet

У мультивалютного гаманця для криптовалюта є веб-версія — coin.space. Сховище підтримує Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin, Ripple, Stellar. Крім того, у користувача є можливість додати маркери ERC20, вибравши зі списку 50-ти найбільших за капіталізацією.

гаманець coin.space
Інтерфейс гаманця coin.space

CoinSpace Wallet розроблений для смартфонів на iOS і Android. На момент написання статті (9.11.2018) для Андроїд 4.4 і вище доступна версія 2.8.3 від 24.10.2018. Додаток постійно вдосконалюється, допрацьовується і оновлюється командою CoinSpace, а кількість завантажень вже перевалило за 50 тисяч.

Інтерфейс CoinSpace Wallet

Що стосується мобільного клієнта для яблучних девайсів, то 10 жовтня вийшла версія 2.8.2, оптимізована для iOS 12 (загальна вимога для скачування — від 9.0). Додаток можна встановити на iPhone, iPad і навіть Apple Watch.

CoinSpace Wallet на iPad і Apple Watch
Інтерфейс CoinSpace Wallet на iPad і Apple Watch

У додатку є 1 істотний мінус — централізована перевірка. Тобто безпеку ваших коштів залежить від третьої сторони (в даному випадку розробників). В іншому програма зручна, багатофункціональна і має чимало позитивних відгуків.

BRD

гаманець BRD
інтерфейс BRD

Цей мультивалютний гаманець для криптовалюта дуже схожий на попередній. Він підтримує Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum і понад 100 токенов ERC20. Крім того, користувач може зберігати кошти у внутрішній валюті додатки — токенах BRD.

На відміну від CoinSpace у BRD немає веб-версії. Для використання усіх можливостей не потрібно реєструватися, створювати акаунти і паролі. І це цілком відмінне рішення з безпеки: немає паролів — немає серверів для злому. Інтерфейс програми простий і легко доступний для розуміння навіть новачкові. Крім того, відзначимо наявність швидкої і компетентної служби підтримки, яка відповідає на листи протягом декількох годин навіть вночі і на вихідних. Для таких сервісів це суттєвий плюс.

Інтерфейс BRD на iPhone

Додаток можна завантажити на смартфони під управлінням iOS (версія від 10.3) і Android (від 6.0).

Кріптонатор

Цей мультивалютний гаманець на момент підготовки матеріалу підтримує 13 кріптоактівов і 4 фіатних рахунку. Він має веб-версію за адресою ru.cryptonator.com і на цьому, по суті, його переваги закінчуються.

Перелік підтримуваних валют на Кріптонаторе

Звичайно, можливість миттєвого обміну крипти на фіат і зручність виведення коштів на карту — це зручно, тим більше, якщо весь цей функціонал доступний зі смартфона. Але у сервісу є і мінуси — повільна або взагалі не відповідає служба підтримки, відсутність додатка для iOS. Зате за кількістю підтримуваних коинов це один з кращих кріптовалютних гаманців. Крім того, інтерфейс повністю русифікований, що дозволяє легко і швидко розібратися в налаштуваннях і особливості використання.

Кріптонаторе в смартфоні
Інтерфейс мобільної версії Кріптонатора

Остання версія Кріптонатора 2.0.5 вийшла 15 червня 2018 року. Завантажити його можуть власники Android-смартфонів з версією ОС від 4.3 і вище.

Крім розглянутих сховищ виділимо ще BTC.com — сервіс, що має веб-версію, додатки для Андроїд і iOS. Однак, назвати його в повній мірі мультивалютних не можна, він підтримує тільки біткоіни і біткоіни Кеш.

гаманець BTC.com

Цікавим рішенням є додаток Edge від розробників Airbitz. Його можна використовувати для зберігання Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin, Qtum, Dash, Ethereum, Monero, Ripple і Feathercoin.

Інтерфейс мобільного гаманця Edge

Крім того, можна звернути увагу на платформу Mobi, реалізовану в трьох версіях — Mobi Web, додатки для Android (від 4.4) та iOS. Нижче ви можете ознайомитися зі списком криптовалюта, які підтримує цей мобільний мультивалютний гаманець.

Криптовалюта, підтримувані гаманцем Mobi

Програмні мульти гаманці для криптовалюта

Одна з найпопулярніших програм для холодного зберігання криптовалюта — Exodus. Цей мультивалютний гаманець доступний для скачування на пристрої під управлінням Windows, Mac і Linux. Його можна використовувати для більш, ніж 90 активів — як топових, так і маловідомих.

Гаманець оновлюється кожні 2 тижні і постійно вдосконалюється — відкривається доступ до нових криптовалюта, поліпшуються функції і швидкодія. Остання версія для Windows на момент підготовки матеріалу — 1.64.0 (вийшла 8.11.18).

Крім високого рівня безпеки, який забезпечують програмні сховища, Exodus може похвалитися приємним і насправді продуманим до дрібниць інтерфейсом, а також наявністю цілодобової служби підтримки.

Інтерфейс гаманця Exodus
гаманець Exodus

До програмних гаманцям відноситься і wallet.bitcoin.com, який до того ж має мобільні версії, однак він підтримує тільки біткоіни і біткоіни Кеш, тому вважати його повноцінно мультивалютних не можна.

Апаратні мультивалютні гаманці — Ledger Nano S і KeepKey

Такого роду сховища відносяться до холодних. Вони не так захищені від хакерських атак і зломів, як паперові, які взагалі не «засвічуються» в Мережі, але зате більш зручні у використанні. До того ж у багато рівень захисту коштів в таких гаманцях залежить і від самого власника. Важливо забезпечити надійне зберігання сид-фрази для відновлення доступу до грошей при необхідності, можна завантажувати стороннє ПО або купувати девайс «з рук».

Апаратний гаманець представляє собою невелике фізичне пристрій з вбудованим чіпом і встановленим ПО, яке забезпечує шифрування інформації за найсучаснішими і надійним алгоритмам. Більшість таких гаманців є мультивалютними. У цьому їх плюс. Однак всі вони коштують грошей і якщо замовляти на офіційному сайті від виробника, то доведеться довго чекати доставку — в цьому мінус.

Апаратний мультивалютний Ledger Nano S

Найпопулярніший Ledger Nano S на момент написання статті коштує трохи більше 110 доларів. Зате він підтримує більше 40 криптовалюта, як найвідоміших, так і менш затребуваних. Цей список з кожним місяцем розширюється.

Апаратний мультивалютний KeepKey

Інше апаратне мультивалютне сховище — KeepKey коштує близько 130 доларів підтримує обмежену кількість активів — Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin, Dogecoin, Dash, Bitcoin Gold і деякі маркери ERC-20.

Паперові гаманці для криптовалюта

Деякі сайти-генератори паперових сховищ призначені для створення адреси і ключа одного типу криптовалюта, але мають кілька версій. Найпопулярніший приклад — bitaddress.org і liteaddress.org.

Інтерфейси bitaddress.org і liteaddress.org
Головні сторінки генераторів bitaddress.org і liteaddress.org

Однак є й такі сервіси, де можна вибирати потрібну криптовалюта. Наприклад, bitcoinpaperwallet.com. Для вибору криптовалюта і дизайну потрібно перейти у вкладку Instructions.

Генератор bitcoinpaperwallet.com
інтерфейс Bitcoinpaperwallet

У списку доступні версії паперового гаманця для біткоіни, біткоіни Кеш, Лайткоін, Догікоін, Контерпаті і навіть біткоіни Тестнет. Також там можна вибрати різні дизайни для біткоіни-гаманця.

Гаманець bitcoinpaperwallet.com в новорічному стилі

До таких же мультивалютних сервісів відноситься walletgenerator.net. З розглянутих варіантів він найпопулярніший, оскільки на ньому можна згенерувати сховище для 197 криптовалюта. Список доступних монет знаходиться в правому нижньому кутку на головній сторінці або в випадає рядку зверху. Ще одна перевага сайту — русифікований інтерфейс.

Паперовий гаманець Walletgenerator для Zcash
Інтерфейс гаманця Walletgenerator для Zcash

Браузерні мультивалютні гаманці криптовалюта

Що стосується браузерних розширень, використовуваних як кріптохраніліщ, то в основному це лише версії повноцінних платформ. Наприклад, у апаратного гаманця Ledger Nano S для кожної криптовалюта є окремі розширення — Ledger Wallet Ethereum, Ledger Wallet Bitcoin.

Ledger Wallet Bitcoin

З гаманцями, що підтримують 1 монету ситуація трохи краще. Тут є з чого вибирати. Для біткоіни розроблені ArcBit Bitcoin Wallet і Bitcoin.com Wallet, для XRP — Ripple Wallet, для монери — Monero Wallet for Google Chrome. Умовно мультивалютними можна вважати розширення, типу Saturn Wallet, оскільки в них можна зберігати ETH і ETC. Ще більше підходить для цієї категорії — MyEtherWallet, що підтримує не тільки Ефіріума і Ефіріума Класик, але і маркери ERC-20.

розширення MyEtherWallet

Найпопулярнішим розширенням вважається Jaxx Blockchain Wallet, але це Мультиплатформенне рішення, тому віднести його виключно до браузерні було б помилкою.

Мультиплатформовий і мультивалютний гаманець Jaxx Blockchain Wallet

Найважливіший нюанс, який потрібно враховувати, вибираючи мульти гаманець для криптовалюта — відгуки. Саме судячи з ним кращим гаманцем, пристосованим для зберігання відразу декількох видів монет, вважається Jaxx.

Канадська платформа Jaxx Liberty в цілому позиціонується розробниками, як уніфікована приладова панель. Це не просто гаманець для 85 кріптоактівов і 10 фіатних валют, а крос-платформенний сервіс, що відображає актуальні новини про крипті і блокчейне, ринкові графіки і дані по транзакціях.

платформа Jaxx

Jaxx Blockchain Wallet доступний користувачам у вигляді:

 1. Розширення для Chrome. На даний момент його встановили понад 116 тисяч чоловік. Доступна версія 1.3.18.1.
 2. Додатки для Android (потрібно версія від 5.1). У липні 2018 вийшла версія 1.3.18, програму встановили вже понад 500 тисяч користувачів.
 3. Додатки для iOS. Доступна версія 1.3.18, скачати можна на пристрої, що працюють під управлінням iOS від 9.0.
 4. Деськтопной програми для Mac OS X, Windows і Linux.

Крім того, в Гугл хром додатково можна встановити розширення Jaxx Liberty Platform, що відображає баланс, графіки котирувань цікавлять криптовалюта і іншу інформацію, яка може бути корисна учаснику кріптосообщества.

Інтерфейс платформи Jaxx

Єдиним істотним мінусом сервісу можна вважати відсутність російської локалізації.

Який мульти гаманець вибрати — висновки

Ми розглянули, що таке мультивалютний гаманець для криптовалюта, виділили різновиди і навели приклади. Звичайно ж використання такого сервісу багато в чому зручніше, ніж реєстрація для кожного активу окремого сховища. Однак, зберігання всіх яєць в одному кошику — теж ризикована справа.

Ми рекомендуємо використовувати мультивалютні сховища для невеликих сум різних кріптоактівов, які ви часто використовуєте для оплати, перекладів або інших цілей. Кращими з точки зору безпеки та зручності експлуатації ми вважаємо апаратні гаманці. Кращим в плані функціональності — крос-платформний Jaxx Blockchain Wallet. При цьому користувачам, які часто обмінюють активи між собою найвигідніше зберігати їх на біржі. В цілому кожен розглянутий тип мульти гаманців для криптовалюта має свої особливості і віддавати перевагу варто тим рішенням, які максимально підходять під ваші вимоги.

Відео про різні мультивалютних гаманцях:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector