Курс біткоіни впав — причини падіння курсу

 • Чому впав курс біткоіни в 2018 році — аналіз по місяцях
 • Що робити при падінні курсу біткоіни
 • Падіння курсу біткоіни стало шоком для кріптовалютного спільноти. Ще 17 грудня 2017 року вартість BTC досягала позначки в 20 000 $, як вже до кінця цього ж року ціна впала до позначки 13,7 тисяч доларів. На початку січня відбувся невеликий відскік до 17,2 тисяч, після чого курс знову пішов вниз. Вже 5 лютого вартість BTC опустилася нижче 7000 $, що збентежило навіть досвідчених трейдерів і інвесторів.

  До сьогоднішнього дня (21 серпня 2018 року) вартість Bitcoin кілька разів піднімалася, а максимальна позначка була досягнута 4 березня 2018 року — 11 500 $. Надалі ціна біткоіни вже не перевищувала 10 000 $. Чим викликане таке стрімке падіння вартості BTC? Які обставини могли призвести до стрибка, і чого очікувати в майбутньому? Проведемо глибокий аналіз поведінки біткоіни.

  Чому курс біткоіни падає — загальні причини

  Зображення біткоіни у вигляді падаючого метеорита

  Аналізуючи зміни, які відбуваються в питанні курсової ціни BTC, важливо брати до уваги ряд аспектів — технічних, ринкових, політичних і психологічних. Розглянемо їх детальніше.

  Технічна складова

  Кілька монет біткоіни крупним планом

  Будь-яка віртуальна монета може «просісти» в ціні по ряду технічних факторів. Виділимо основні:

  1. Наявність конкурентів. Криптовалюта біткоіни з’явилася в 2009 році, і з того моменту випущено безліч віртуальних монет, випереджальних BTC за багатьма параметрами — масштабованості, розміром комісії і іншим. Станом на 21 серпня 2018 го біткоіни займає лідируючу позицію за курсом (6329 $) і капіталізації (109 млрд доларів), але йому «дихає в спину» Ефіріум, XRP і біткоіни Кеш. Набирають популярності ще колись невідомі віртуальні монети, такі як Stellar або EOS. Кріптовалютное співтовариство шукає нові варіанти вкладень, що створює ризики для головної віртуальної монети світу. Це одна з причин, чому курс біткоіни падає. Звичайно, цей фактор на даному етапі малозначітелен, але не враховувати його не можна.
  2. Питання Майнінг. З моменту появи BTC учасники мережі підтримують його існування шляхом пошуку хеша заголовків і формування нових блоків. Саме Майнер обробляють транзакції в мережі, отримуючи винагороду за виконану роботу. Сатоши Накамото продумав все таким чином, що розмір премії знижується з періодичністю раз в 4 роки. І якщо в 2009-му за черговий блок давалося 50 Bitcoin, в 2012-му цей показник зменшився до 25 BTC, а в 2016-м — до 12,5. На сьогодні (21.08.2018 року) Майнер отримують 12,5 біткоіни, але вже через два роки цей параметр знизиться до 6,25 монет. Цей фактор, безсумнівно, тисне на вартість BTC і змушує «просідати» курс. Не менш важливий момент — питання устаткування, яке застосовується для видобутку BTC. Перші роки для Майнінг застосовувався звичайний комп’ютер. З ростом складності виникла необхідність в застосуванні потужних відеокарт. У 2014-му на ринку з’явилися перші Асіка, мають величезну потужність і поступово витіснили з ринку ферми на GPU. Сьогодні для видобутку BTC можна використовувати тільки ASIC-Майнер, а решта обладнання не дає очікуваного прибутку. Висока ціна таких пристроїв і зниження ефективності видобутку BTC призвело до того, що все більше людей відмовляються від Майнінг цієї монети. Перевага віддається більш простим у видобутку Коін. Втрата інтересу з боку кріптовалютного спільноти пояснює і зниження курсу, яке, на думку багатьох експертів, може продовжитися і в майбутньому.
  3. Алгоритм шифрування. У момент створення криптовалюта у Сатоши Накамото не було іншого варіанту, як віддати перевагу SHA-256. Це пояснювалося надійністю протоколу і наявність визнання з боку влади США. Незважаючи на активну роботу над удосконаленням SHA-256, він має ряд недоліків, серед яких наявність помилок і проста структура ітерації. Сьогодні з’явилися нові алгоритми, які обігнали SHA за багатьма параметрами і використовуються при створенні інших криптовалюта (наприклад, X11, Scrypt та інші).
  4. Масштабованість. Одна з головних проблем біткоіни, про яку не говорить тільки ледачий користувач мережі — мінімальний розмір блоку (1 МБ). Із зростанням попиту на криптовалюта стало зрозуміло, що число охочих провести операції з криптовалюта перевищує можливості мережі. На цьому тлі з’явилися затримки в проведенні переказів, які іноді досягають декількох днів. Збільшилася і комісія, яка в грудні 2017 го (на піку курсу BTC) досягала 55 доларів. Станом на 21 серпня 2018 го цей параметр дорівнює 0,55 доларів (в середньому). Але в порівнянні з іншими криптовалюта навіть ця комісія занадто висока. Наприклад, у Ефіріум цей показник дорівнює 0,21 $, а у XRP — 0,0006 $.
  5. Форк. При аналізі курсу біткоіни потрібно врахувати вплив ФОРКОМ — відгалужень ланцюжка блокчейн. Прикладом є Bitcoin Cash, який з’явився в серпні 2017 го і на сьогоднішній день становить реальну конкуренцію головній монеті. Звичайно, за курсом (520,3 $) і по капіталізації (9 млрд доларів) біткоіни Кеш відстає від «батька», але з часом ситуація може змінитися.
  6. Уразливість. Останнім часом почастішали новини про злом гаманців власників біткоіни і атаках на біржові майданчики. У березні 2018 го з невідомих причин припинила роботу Binance. У червні від дії хакерів постраждала біржа Coinrail. І в першому, і в другому випадку курс біткоіни впав, хоч і незначно. Якщо говорити в цілому, такі події негативно впливають на довіру кріптовалютного спільноти до Bitcoin. Інвестори втрачають гроші через атак і шкідливих вірусів, що змушує їх шукати інші інструменти для вкладень.

  ринкова складова

  Значок біткоіни і знижується лінія графіка

  Не менш важливий фактор — особливості самого ринку. Багато експертів заявляють, що головною слабкістю BTC було і залишається відсутність матеріального забезпечення. По суті, курсова вартість Bitcoin не гарантовано ніким і нічим, що робить цей актив кращим інструментом для спекуляцій. Такою особливістю користуються великі гравці ринку, які впливають на курс шляхом здійснення великих угод. До цих пір існує думка, що в кінці грудня 2017 го причиною різкого стрибка став саме цей фактор.

  Вплив на курс валют називається памп і дамп. Суть шахрайської схеми простий. Трейдери з великим капіталом об’єднуються в групи, після чого створюють потрібний новинний фон, чекають зниження ціни і починають скуповувати криптовалюта. Створений ажіотаж змушує інших учасників також купувати BTC, що неминуче веде до зростання вартості активу. Як тільки вартість біткоіни підходить до пікового значення, великі гравці «скидають» віртуальні гроші, продаючи їх за вигідним для себе курсом. На руках шахраїв залишається прибуток від різниці купівлі-продажу. При цьому інші учасники мережі, які придбали криптовалюта, втрачають гроші через різке падіння курсу BTC.

  Справедливості заради варто сказати, що з ростом капіталізації та обсягу торгів, провернути такі схеми в мережі біткоіни важко. Ось чому шахраї вибирають в ролі «жертв» менш розкручені монети, які тільки з’явилися на ринку. Але при наявності відповідного новинного фону вплив на BTC цілком можливо, що і показав кінець 2017 року.

  політична складова

  Одним з пояснень, чому падає курс біткоіни, є політичний фактор. Багато держав ще не визначилися зі статусом криптовалюта, і знаходяться на роздоріжжі рішень — дозволити або заборонити віртуальні гроші. Наприклад, Японія, Білорусь, Німеччина і ряд інших країн вже легалізували BTC. Але в Росії і Китаї це питання знаходиться в підвішеному стані. Більш того, влада Піднебесної неодноразово оголошували про бажання заборонити криптовалюта, і багато кроків в цьому напрямку вже зробили. Надія покладається лише на останні заяви, згідно з якими уряд Китаю планує обговорити питання легалізації BTC.

  Не менший вплив має і заборона на оборот з боку потужних корпорацій. Таке можливо, коли власники великих банків або компаній проти застосування віртуальних грошей в обороті.

  психологічний фактор

  Хлопець закрив очі монетами біткоіни

  Курс біткоіни схильний до зовнішніх факторів. Він сприйнятливий до всього, що відбувається навколо. Наприклад, негативні прогнози експертів або заяви розробників можуть привести до падіння вартості BTC. Не менший вплив чинять новини про зломи бірж або гаманців користувачів, про що згадувалося вище. Проблем в тому, що кріптовалютное суспільство може реагувати навіть на неперевірену інформацію, в результаті чого курс біткоіни зростає або падає. Ось чому багато інвесторів з побоюванням підходять до такого інструменту.

  Чому впав курс біткоіни в 2018 році — аналіз по місяцях

  Котиться вниз значок біткоіни

  Важливо розуміти, що вартість BTC залежить ряду факторів, кожен з яких впливає на ціну активу на короткий або тривалий час. Якщо розглядати ситуацію, яка сталася в 2018 році, потрібно аналізувати кожен місяць і події, які мають вплив на ціну Bitcoin. Нижче розглянемо, в чому причини падіння курсу біткоіни сьогодні з урахуванням подій, що відбулися.

  січень

  На початку 2018 го, незважаючи на тимчасове зниження курсу в кінці грудня 2017 го, вартість BTC пішла вгору. Однією з причин стало заявою М. Цукерберга про бажання використовувати біткоіни в сервісі Фейсбук. Крім того, великий венчурний фонд П. Тіля купив BTC на велику суму, що позитивно позначилося на динаміці.

  Негативним фактором стало заявою Bitfuri, яка інформувала громадськість про можливість відстеження операцій в мережі біткоіни. Це завдало удару по анонімності BTC. Крім того, на тлі невизначеності уряду Китаї місцеві Майнер стали переводити потужності в інші країни — Сінгапур, Канаду і Сполучені Штати. Негативним для Bitcoin фактором стало повідомлення про закриття кріптовалютних торгів в Південній Кореї (хоч і виявилося фейком).

  В кінці січня представники південнокорейського уряду оголосили про заборону операцій з віртуальними грошима на банківських рахунках. З 30 січня користувачі BTC змушені прив’язувати гаманці Bitcoin до реальних рахунках в банках, що призвело до просідання курсу на 10%. В цей же період біржова площадка Coinchack підтвердила атаку хакерів і втрату понад півмільярда доларів в криптовалюта NEM. Це негативно позначилося на ринку криптовалюта, в тому числі ціною біткоіни. Вже 31 січня ціна BTC опустилася нижче 10 000 доларів.

  Лютий

  Негативні тенденції для біткоіни продовжилися і в лютому. На питання, чому впав курс біткоіни, експерти відповідають твердо — заборона реклами криптовалюта в Фейсбуці і Інстаграм. При цьому Дж. Макафі (засновник відомої антивірусної програми) зазначив, що звинувачувати в зниженні курсової ціни потрібно банківські установи, наприклад, JPMorgan.

  Біткоіни втратив в ціні на тлі новин про злом південнокорейських бірж. На думку авторитетних американських видань, за цим стоїть Північна Корея. Вже 6 лютого Bitcoin впав в ціні нижче 6000 $. З’явилася інформація про бажання влади Китаю закрити доступ до майданчиків, пов’язаних з віртуальними монетами і ICO. Крім того, негативний фон створили новини про блокування операцій на придбання віртуальних монет в ряді банків США і Великобританії.

  Після різкого падіння BTC, кріптовалютний ринок поступово пішов вгору на тлі рішення сенату Сполучених Штатів не забороняти віртуальні гроші.

  Березень і квітень

  У березні та квітні волатильність BTC була на високому рівні. При цьому ведмежий тренд був переважаючим. Причини — жорсткі заходи в сфері державного регулювання, а також заборона реклами криптовалюта в великих мережах. В кінці квітня Уоррен Баффет заявив, що придбання Bitcoin — звичайна спекуляція. Інвестори, які вкладають гроші в криптовалюта, не мають нічого.

  Травень і червень

  Протягом травня не було значних подій в кріптовалютном співтоваристві. Інтерес викликає заява аналітиків, які відзначили, що за період з вересня минулого року по травень поточного обсяг покупок за BTC знизилася майже в 7 разів.

  На початку червня 2018 го один із засновників Apple С. Возняк заявив, що біткоіни в майбутньому залишиться єдиною віртуальною монетою. З негативних чинників — кібератака на біржові майданчики Південної Кореї, що призвело до зниження курсової ціни ще на 10% — до 6700 доларів. Про крадіжку великої суми заявила майданчик Coinrail. За деякими даними сума втрачених монет склала близько 37 мільйонів доларів.

  В кінці червня влада ЄС отримали доступ до гаманців ЄС і кріптовалютним майданчикам. Це обумовлено бажанням влади активніше боротися з відмиванням грошей. На цьому тлі біткоіни «просів» на 2,5 відсотка і опустився до рівня 6,13 тисяч доларів.

  Липень

  У липні відомий месенджер Японії запустив віртуальну валюту «Бітбокс» в Сінгапурі, що призвело до незначного зростання віртуальних монет BTC. При цьому один із засновників Гугла С. Брін заявив, що видобуває Ефіріум, а не біткоіни. У другій половині липня з’явилася новина про намір компанії Боїнг використовувати технологію blockchain при обслуговуванні перевезень вантажів, що підштовхнуло ціну біткоіни до зростання. Ціна збільшилася майже на 10 відсотків — до 7,4 тисяч доларів.

  У цьому ж місяці на питання, в чому причина зниження курсу криптовалюта Bitcoin, відповів В. Бутерін. Він виділив два фактори — низький рівень масштабованості (про це вже згадувалося в статті), а також труднощі застосування.

  Важливою подією стало додавання ряду віртуальних монет (біткоіни, Ефіріума і інших) в конвертер пошукової системи Google. Але, незважаючи на позитивність новини, вартість BTC «просіла» майже на 1,3% (до 7,4 тисяч доларів).

  25 липня 2018 року з’явилася інформація про першу операцію EFP, в результаті якої ф’ючерс BTC був обміняний на біткоіни. В цей же період Венесуела заявила про перехід на віртуальні гроші (власну криптовалюта Ель Петро). Уже під «завісу» липня 2018 го МакДональдс заявила про намір випустити свої віртуальні гроші з можливістю обміну на Біг Мак.

  Серпень

  Зазначені вище фактори пояснюють, чому курс біткоіни впав сьогодні і продовжує зниження. Що стосується серпня 2018 го, вартість криптовалюта знаходиться «підвішеному» стані. Поки не спостерігається ні значного зростання, ні зниження.

  З новин цього місяця варто виділити плани про введення податку на криптовалюта в Україні (при обміні на звичайні гроші або при оплаті товарів), заяву ЗМІ про злом гаманця Bitfi, а також виділення Південною Кореєю майже мільярда доларів на розвиток технології blockchain.

  Що робити при падінні курсу біткоіни?

  Лінія, що показує падіння біткоіни на тлі бінарного коду

  На вартість криптовалюта впливає безліч аспектів. Серед них і відсутність реальної цінності, висока конкуренція на ринку, наявність «слабких місць» в застосовуваної технології і проблеми з законодавством. Щоб не втратити гроші, інвесторам важливо бути в курсі подій, читати новини, заглядати на тематичні форми і особисто стежити за графіком курсової ціни.

  У порівнянні з кінцем 2017 го, сьогодні курс біткоіни значно впав, що викликає ряд питань у користувачів віртуальних монет. Їх цікавить, що робити при появі такої ситуації. Виділимо ряд рекомендацій:

  1. Падіння біткоіни часто носить тимчасовий характер, тому не варто відразу ж позбавлятися від криптовалюта. У цей період важливо стежити за новинами і діями гравців на біржах.
  2. При різкому зниженні попиту і відсутності перспектив BTC криптовалюта краще продати. В цьому випадку можна зберегти хоча б частину накопичень.
  3. Якщо зниження ціни біткоіни носить тимчасовий характер і цьому є підтвердні чинники, можна купити BTC, а після продати за вигіднішою ціною.

  Інвестори заявляють, що при зниженні Bitcoin головне — не піддаватися паніці і тверезо дивитися на ситуацію, що склалася. Поточна тенденція така, що влада низки країн активніше визнають криптовалюта, а великі компанії вкладають в неї гроші. Крім того, розвиваються і блокчейн-технології, що дозволяє говорити про майбутнє зростання вартості Bitcoin. Що стосується поточного зниження, воно має тимчасовий характер. За прогнозами експертів, ситуація повинна вирівнятися до кінця року, а в 2019-м біткоіни з великою ймовірністю піде в зростання.

  Відео про причини падіння курсу біткоіни:


  Ссылка на основную публикацию
  Adblock
  detector