Lisk криптовалюта: особливості та функції платформи

Цю монету часто порівнюють з Ethereum, який є першопрохідцем і фаворитом в сфері блокчейн-платформ, створених для реалізації програм і смарт-контрактів. Але у нього з кожним місяцем стає дедалі більше конкурентів. Одним з таких стала Lisk криптовалюта (Ліски, LSK).

Історія розвитку та команда Lisk

Запуск Ліски відбувся 24 травня 2017 року. Через всього лише місяць Lisk увійшов в топ-20 цифрових монет за ринковою капіталізацією. Для збору коштів на реалізацію проекту його творці провели ICO, зумівши залучити $ 5,8 млрд інвестицій.

Автори Lisk — Олів’є Беддоуз і Макс Кордек, які почали розробку проекту в 2016 році шляхом харфорка мережі Crypti.

В команду розробників входить більше 30 осіб, в тому числі:

 • Алі Хагігатхах (Front End-розробник);
 • Ендріс Беллманс (менеджер по персоналу);
 • Дієго Гарсія (Back End-розробник);
 • Ів Шмідескамп (HR-фахівець);
 • Франсуа Чавант (інженер DevOps);
 • Ікер Алустіза (криптограф);
 • Джейкоб Ковалевські (маркетолог);
 • Ян Ліз-Фонтс (менеджер зі зв’язків з спільнотою);
 • Лотар Скорупко (фінансовий аналітик).

Офіційний сайт: lisk.io.

Огляд основних особливостей Lisk

Lisk частково нагадує NEO, так як одним з основних його особливостей є те, що він пропонує більш просту платформу для розробників, ніж Ethereum. Для написання децентралізованих додатків (DAapps) для блокчейна Ефіріума розробникам необхідно вивчити спеціальна мова програмування — Solidity.

Lisk дозволяє створювати додатки на JavaScript, який знає більшість розробників програмного забезпечення. Кром того, на сайті Ліски відзначається, що його творці приділяють особливу увагу документації та підтримки розробників. Їх головна мета — запропонувати більш сприятливе середовище для розробки додатків.

Цей акцент на підтримці розробників відображений в декількох інших унікальних можливостях Lisk. По-перше, він є платформою для розподілених додатків, а не «розумних» контрактів. Ця термінологія може здатися на перший погляд трохи заплутаною, тому що смарт-контракти Ethereum також часто називають розподіленими додатками. Однак між ними є відмінності. Інтелектуальні контракти зазвичай містять тільки зовнішній інтерфейс самого додатка, а іноді тільки частина цього.

Інтерфейс (видима користувачу частина) і елементи back-end’а (внутрішня складова) часто запускаються за межами фактичної блокової ланцюга. Розподілений додаток згідно термінології Ліски повністю пов’язано з блок-ланцюжком. Це означає, що розробники можуть вільно запускати свої програми через мережу Lisk без необхідності покладатися на будь-які сторонні сервіси для підтримки інтерфейсу або пошуку додаткових внутрішніх рішень.

По-друге, Lisk підтримує реалізацію бічних ланцюжків. Це абсолютно окремі блокові ланцюжка, які можуть бути інтегровані в основну мережу Lisk. Творці платформи відзначають, що це дозволяє розробникам самостійно інтегрувати власні ланцюжки без необхідності виконання складного завдання по створенню їх з нуля. Використовуючи JavaScript, можна розгорнути бічну ланцюжок на Lisk і використовувати її для будь-яких цілей: створення гри або соціальної мережі з прив’язкою до основної мережі Ліскі.

У Lisk також є власний магазин додатків. Кожна програма в ньому відображається і завантажується з каталогу в клієнті платформи.

Що робить Lisk унікальним

Щоб зробити технологію блокчейн більш доступною, команда авторів платформи створила набір інструментів для розробників (SDK) на основі JavaScript з акцентом на призначений для користувача інтерфейс (UI).

SDK складається з чотирьох ключових частин:

 • алгоритм консенсусу (делеговане доказ частки (DPoS);
 • бічні ланцюжки (окремі автономні блок-ланцюжка, пов’язані з головною ланцюжком Lisk);
 • Back-end (настроюється код для розробників для створення DApps-додатки;
 • Front-end (призначений для користувача інтерфейс).

Ці можливості дозволяють розробникам зосередитися виключно над роботою над своїм додатком, економлячи час на створення нової блочної ланцюжка і всіх процесах, пов’язаних з цим.

Опис інструментів розробників

Інструменти Lisk для розробників включають:

 • Lisk-Js (бібліотека JavaScript, яка дозволяє здійснювати офлайн-транзакції і поширювати їх в мережі, вона підтримує взаємодію розробників з ядром List Core);
 • Lisk API.Lisky (забезпечує ефективний зв’язок з вузлом Lisk або віддаленим вузлом).

Де купити Lisk

Купити і продати токен LSK можна на таких біржах, як:

 • Upbit;
 • CoinEgg;
 • Binance;
 • Bit-Z;
 • Bittrex;
 • YoBit;
 • BitBay.

На момент написання статті курс LSK до долара становив $ 31,67, до рублю — 1 789 RUR, а ринкова капіталізація перевищувала $ 3,7 млрд. Токен розташовувався на 14-му рядку рейтингу кріптовалютного ринку.

Де зберігати Lisk

Lisk Nano являє собою гаманець для токенов LSK, який надає можливість відправки і отримання монет в мережі Ліскі. Він також забезпечує доступ користувачів до функцій інтерфейсу, таким як делегування і голосування. Lisk Nano підтримує всі популярні платформи:

 • Mac Os;
 • Windows;
 • Linux.

Другий варіант — гаманець Lisk Wallet, який являє собою перший мобільний гаманець для токена LSK. Він доступний, як для iOS, так і Android. Єдиним його недоліком можна назвати більш слабкий рівень безпеки і відсутність підтримки деяких функцій.

Як Майні Lisk

Як і багато блокчейн-проекти нового покоління, Lisk відрізняється від поточних лідерів в цій сфері, таких як біткоіни і Ефіріум, уникаючи необхідності використання консенсусного алгоритму PoW.

Вибір на користь DPoS дозволяє всім власникам монет голосувати за облікові записи делегатів, які відповідають за підтримку роботи мережі і обробку транзакцій. Список делегатів включає 101 користувача, кожен з яких по черзі займається створенням нового блоку. Після того як кожен з них створив блок, цикл починається знову. В середньому він займає близько 17 хвилин.

Ця система працює ефективно, тому що для спроби внесення неправдивої інформації в ланцюжок Lisk необхідно мати стільки токенов, скільки мають не менше 51 з делегатів разом узятих. А це непомірно величезна сума.

Хоча в традиційному сенсі Майнінг токена LSK неможливий, делегати отримують винагороду за генерацію кожного нового блоку. Згодом планується зниження кількості делегатів, які будуть винагороджуватися новими монетами.

На сьогодні Lisk — одна з криптовалюта, яка змогла вирішити одну з важливих проблем, що стоять перед іншими цифровими монетами — масштабованість.

переваги Lisk

Блокчейн Lisk — децентралізована мережа. Компанія залучає розробників до участі в створенні власних програм за допомогою програмного забезпечення Ліскі.

Спільнота Lisk є одним з найбільш дружніх. Команда проекту підтримує зворотний зв’язок з ним, в тому числі проводячи щомісяця онлайн-конференції на YouTube.

Блокчейн Ліски дозволяє створювати бічні ланцюжки. Це означає, що ніякі дії користувача не впливають на основну мережу. Користувач також може створювати свої власні маркери та керувати ними індивідуально.

недоліки Lisk

Мережа може перевантажуватися через занадто великого числа «поганих» транзакцій. В цьому випадку вона працює повільніше, а блоки заповнюються швидше. Цей процес називається «роздуттям» мережі.

Прогноз і перспективи Lisk на 2018 рік

Багато описані вище функції поки залишаються виключно теоретичними. Lisk поки ще не можна назвати повністю завершеним проектом. Але це може незабаром змінитися. Незважаючи на попередні повідомлення про перенесення дати запуску версії платформи Core 1.0, її старт повинен відбутися в лютому 2018 року. Разом з цим очікується ребрендинг, нова маркетингова і рекламна кампанія в комплекті з новим призначеним для користувача інтерфейсом і гаманцем.

Це означає, що протягом місяця основні інструменти платформи Lisk для розробників можуть бути готові. Крім того, Ліски змінить своє ім’я.

Однак проект має великі перспективи на майбутнє, а його ціна демонструє поступовий, але стабільне зростання. Але ясно одне, що у Lisk є команда, яка активно працює над тим, щоб ця платформа працювала ефективно. Завдяки проробленому величезного обсягу роботи токен LSK зайняв 14-е місце в рейтингу криптовалюта.

джерело:

https://lisk.io/

Home

https://coinreviews.io/

Latest News

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector