Litecoin гаманець: як створити і використовувати

Litecoin гаманець — це спеціальна програма або онлайн-ресурс, призначений для зберігання і передачі однойменної валюти. Сьогодні існує 5 основних типів таких сховищ: програмний, онлайновий, мобільний, біржовий і паперовий. Зазначені види відрізняються за принципом створення, але дуже схожі в плані застосування. Щоб недосвідченим користувачам було легше зорієнтуватися серед існуючих сховищ, ми детально розглянемо, як створити Litecoin-гаманець конкретного типу і як його використовувати на практиці.

Програмний LTC гаманець: особливості створення і застосування

Завантаження гаманця Litecoin Core
Сторінка для скачування програмного гаманця Litecoin Core

Даний вид гаманців вважається одним з найбезпечніших, адже всі накопичені гроші зберігаються безпосередньо на вашому ПК. При грамотному використанні ви не втратите монети, навіть якщо зламається комп’ютер (зокрема, його жорсткий диск). Але давайте по порядку.

Для початку треба встановити клієнт (як приклад візьмемо Litecoin Core). Тут необхідно зробити наступні дії:

 1. Зайти на сайт з адресою litecoin.org/ru/.
 2. Вибрати відповідну вам операційну систему і завантажити клієнт.
 3. Запустити інсталяційний файл. В процесі інсталяції також буде потрібно вибрати місце, де будуть зберігатися дані про транзакції мережі LTC (так званий блокчейн).
 4. Запустити синхронізацію програми. Цей процес займе досить багато часу. Головне — не вимикати комп’ютер прямо під час синхронізації. Якщо все-таки буде потрібно відключити девайс, спочатку закрийте установчу програму.
 5. Після завершення синхронізації зайти в клієнт.

Подальші дії максимально прості. Щоб згенерувати адресу свого гаманця, треба перейти у вкладку «Отримати» і натиснути на «Запросити платіж». Вам висвітиться випадковий набір латинських букв і цифр. Саме його ви будете відправляти людям, які повинні перекинути вам Лайткоіни. У вкладці відправити, як неважко здогадатися, доступна функція передачі «срібних» монет іншій людині. Там буде відповідне поле, в яке вам знадобиться вставляти публічний ідентифікатор чужого гаманця.

Litecoin Core — це офіційний електронний гаманець для зберігання однойменної криптовалюта, так що можете не сумніватися в його працездатності. Багато в чому безпеку заощаджень буде залежати від вас. Тому настійно рекомендується придумати максимально складний пароль, а також зробити резервну копію гаманця. Що стосується другої дії, то тут необхідно вибрати в меню клієнта відповідний пункт і перекинути скопійований файл wallet.dat на сторонній носій (наприклад, на флешку).

Як бачите, користуватися таким Лайткоін-гаманцем дуже просто і зручно. Серйозних мінусів у нього всього 2:

 • потрібно відводити місце на жорсткому диску для скачування блокчейна;
 • ви прив’язані тільки до одного комп’ютера.

Хоча при бажанні ви можете скористатися альтернативою — клієнтом Electrum LTC. Даний Лайткоін-гаманець теж встановлюється на ПК, проте він не качає весь блокчейн, що економить місце. Крім цього, у нього передбачений специфічний ідентифікатор користувача — сид-фраза. Вона являє собою набір з 20 слів. Завдяки сид-фразі можна отримати доступ до своїх грошей навіть з чужого комп’ютера.

Клієнт легко скачується з сайту electrum-ltc.org і швидко встановлюється на ПК. Подальший принцип застосування майже нічим не відрізняється від експлуатації Litecoin Core:

 • у вкладці Receive ви отримуєте свій публічний адресу;
 • у вкладці Send проводиться відправка монет іншому користувачеві.

ВІДЕОінструкція по створенню холодного Litecoin-гаманця:


Як створити гаманець Лайткоін онлайн?

Сторінка онлайнового гаманця LiteVault
Інтерфейс гаманця LiteVault

Цей вид сховищ зручний тим, що його не треба встановлювати на комп’ютер. Створення гаманця займає буквально кілька хвилин, а доступ до заощаджень можна отримати з будь-якого девайса, підключеного до інтернету. Розглянемо конкретний приклад того, як створювати Litecoin-гаманець.

Для початку необхідно вибрати онлайн-майданчик, на якій будуть зберігатися ваші монети. Таких платформ багато, але ми приділимо увагу сайту ru.cryptonator.com (він дуже зручний, а головне — досить надійний). Отже:

 1. Зайдіть на вказаний інтернет-адресу.
 2. Натисніть на кнопочку «Реєстрація».
 3. У відповідних полях введіть свій e-mail, а також пароль.
 4. Натисніть на кнопочку «Відкрити рахунок».
 5. Зайдіть на електронну пошту, вказану при реєстрації.
 6. Натисніть на кнопку «Підтвердити свій e-mail» (вона буде в надісланому листі).
 7. Після повернення на сторінку сайту введіть вказаний при реєстрації e-mail і пароль.
 8. Після переходу на наступну сторінку натисніть на пункт «Виберіть валюту рахунку».
 9. Виберіть Litecoin і натисніть на кнопку «Відкрити рахунок».

От і все! Реєстрація Litecoin гаманця на Кріптонаторе закінчена. Щоб побачити свій публічний адресу, досить перейти в особистий кабінет. Тепер ви можете як приймати, так і відправляти «срібні» монети. До речі, якщо ви не хочете, щоб у вас був лише один код, повторіть процедуру відкриття рахунку Лайткоін. Благо, сайт дозволяє генерувати майже необмежену кількість адрес, а чим їх більше, тим вище ступінь анонімності.

Що стосується інших популярних майданчиків (Coinkite, LiteVault, Block.io.), То вони працюють майже за таким же принципом. По суті, дані сховища відрізняються хіба що інтерфейсом і кількістю доступних валют.

Мобільний Лайткоін-гаманець: реєстрація і застосування

Як виглядає мобільний гаманець Coinomi
Інтерфейс мобільного гаманця Coinomi

Якщо ви хочете, щоб «срібні» монети завжди були під рукою, встановіть на свій смартфон або планшет мобільний гаманець. Такі програми мають надійний захист і зручні в застосуванні. Завдяки їм, можна завжди контролювати свій баланс, а також розплачуватися Лайткоінамі за товари на спеціальних сервісах. Володарям мобільних девайсів, що функціонують на Android, підійде електронний гаманець Coinomi. Власники «яблучних» гаджетів можуть скористатися клієнтом LoafWallet.

Щоб почати користуватися даними програмами, дотримуйтеся наступного алгоритму дій:

 1. Знайти зазначені додатки в Google Play або AppStore.
 2. Завантажити та встановити їх на свій девайс.
 3. Згенерувати Лайткоін адреса (тим же способом, що і на комп’ютерних клієнтів).

Настійно рекомендується придумати складний пароль для входу, щоб більше ніхто не зміг отримати доступ до ваших грошей.

Мобільні гаманці хороші ще і тим, що до них можна відновити доступ в разі втрати або поломки гаджета. Однак смартфони та планшети майже завжди підключені до мережі, а значить — ви можете стати жертвою хакерської атаки. Тому такі клієнти краще застосовувати для зберігання не дуже великих сум, якими можна оплачувати ті чи інші послуги.

Створення і застосування паперового гаманця LTC

Паперовий Лайткоін гаманець крупним планом

Якщо ви не довіряєте електронним сховищ, цей варіант точно вам підійде. Паперовий Litecoin-гаманець є аркуш паперу, на якому протягнутий в пресі публічний адресу і приватний ключ. На цей публічний адресу вам зможуть відправляти гроші інші користувачі або замовники (якщо ви, наприклад, працюєте фрілансером за Лайткоіни). Оскільки гроші зберігаються поза електронного девайса, їх неможливо вкрасти через злом. Однак до самого гаманцю потрібно буде ставитися вкрай дбайливо. Його пошкодження (особливо тих місць, де протягнутий в пресі адреса і ключ) може привести до втрати всіх зароблених монет.

Щоб завести гаманець Лайткоін розглянутого типу, можна скористатися кількома способами, але ми вивчимо найбільш простий і швидкий. Отже:

 1. Зайдіть на сайт LiteAddress.org.
 2. Почніть водити курсором миші за великим полю (в ньому будуть періодично з’являтися випадкові латинські букви і цифри). Чим інтенсивніше ви будете переводити курсор, тим вище унікальність отримає адресу. Крім того, підвищити унікальність можна самостійно, якщо вводити літери і цифри в маленьке поле (воно знаходиться в правому кутку великий області).
 3. Дочекайтеся закінчення генерації. Після її завершення ви перейдете на сторінку зі своїм гаманцем. Справа буде розташовуватися приватний ключ, зліва — публічний Лайткоін-адреса. Обидва ідентифікатора також матимуть QR-код, який можна зчитувати зі смартфона.
 4. Введіть в поле amount передбачувану суму LTC, яка буде зберігатися в готовому гаманці.
 5. Натисніть на вкладку «Паперовий гаманець».
 6. Тепер натисніть на друк. Рекомендується зробити відразу кілька копій на всякий випадок. Крім того, краще зробити скрін свого гаманця і перекинути його на сторонній накопичувач (наприклад, на флешку). Так ви зможете отримати доступ до грошей при втраті або пошкодженні паперового варіанту.

Застосування такого сховища не можна вважати однозначним. З одного боку, на аркуші буде присутній QR-код публічного ідентифікатора. Так що якщо вам знадобиться скинути комусь свою адресу для отримання Лайткоінов, ви зможете зробити це швидко зі смартфона. З іншого боку, якщо ви захочете скористатися ПК, вам доведеться уважно вводити ідентифікатор вручну. Ручне введення, швидше за все, знадобиться і при перевірці балансу. Адреса треба буде вписувати в спеціальне поле на сайті Explorer.litecoin.net. Але не це головне незручність. Прийняти гроші безпосередньо на паперовий гаманець можна, а ось відправити їх комусь — ні. Тут вже доведеться користуватися програмним гаманцем.

Наприклад, якщо у вас стоїть клієнт Litecoin Core, доведеться виконати наступне:

 1. Запустити програму.
 2. Перекласти її в режим офлайн (для додаткової безпеки).
 3. Пройти по наступним шляхом: натиснути на кнопку «Допомога», потім на пункт «Вікно налагодження», а потім на розділ «Консоль».
 4. У нижньому полі консолі прописати команду importprivkey, відступити один раз і ввести «ВашПріватнийКлюч», ще раз відступити і прописати сам ключ, а в кінці ввести в лапках ім’я адреси (тут можна використовувати будь-яке слово).
 5. Запустити процес імпорту (він займе близько 5 хвилин).
 6. Після закінчення імпорту зайти в адресну книгу і знайти там публічний ідентифікатор свого паперового гаманця.

Якщо ж клієнт зашифрований, то перед імпортом знадобиться зробити додаткову дію. У нижнє поле консолі ввести команду walletpassphrase, відступити і вписати «ВашПароль», відступити і прописати сам пароль, відступити ще раз і вставити «600». Останнє число — це тривалість розблокування вашого клієнта в секундах. Після виконання даного кроку вже можна буде імпортувати ключі паперового сховища.

Біржовий Litecoin гаманець: реєстрація і подальше використання

Створення Лайткоін гаманця на біржі Exmo.com
Сторінка створення Лайткоін гаманця на біржі Exmo.com

Створення такого сховища ідентично реєстрації звичайного онлайнового Litecoin-гаманця:

 1. Заходьте на сайт біржі (наприклад, Exmo.com).
 2. Реєструєтеся на ній: вводите e-mail, пароль, підтверджуєте реєстрацію через свого листа на вказану пошту.
 3. Серед переліку валют вибираєте Лайткоін.
 4. Натискаєте на кнопку «Поповнити» (або «Отримати», якщо на іншій біржі).
 5. Натискаєте на кнопочку «Створити адресу».

Ключова відмінність від простого інтернет-гаманця полягає лише в тому, що біржовий варіант, в першу чергу, призначений не для зберігання криптовалюта, а для торгівлі нею. Гаманці на біржах дозволяють швидко купувати конкретну електронну валюту (наприклад, біткоіни за Лайткоіни, Ефіріум), а також змінювати її на справжні гроші (долари, рублі, гривні). Крім цього, на сервісах такого типу відразу передбачено виведення зароблених коштів на карту або на інше цифрове сховище (у випадку з попередніми гаманцями треба задіяти сторонні обмінники — наприклад, майданчик bestchange.ru).

В принципі, зберігати Лайткоіни на біржах можна, але тільки в невеликих кількостях, адже навіть надійні платформи не застраховані від раптового закриття або хакерської атаки.

Ну що ж, ми дізналися, як створити Лайткоін-гаманець того чи іншого виду і як користуватися конкретним типом сховища. За великим рахунком, всі розглянуті гаманці здатні забезпечити належне збереження ваших коштів. Вам потрібно лише дотримуватися очевидні запобіжні заходи: не дозволяти нікому сторонньому заходити в ваш гаманець (навіть знайомим), мати кілька резервних копій сховища (відноситься до програмних і паперовим видам) і нікому не повідомляти свій приватний ключ.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector