Litecoin (Лайткоін): перспективи зростання

Останні політичні реалії, тенденції розвитку ринків фінансів і технологій дозволяють міркувати про перспективи зростання котирувань, ринкової капіталізації та масштабів глобального прийняття Litecoin. 2017 рік виявився рекордним з точки зору зростання курсових котирувань і ринкової капіталізації цифрових грошових одиниць. Незважаючи на домінування Bitcoin, екосистема кріптоактівов не тільки поповнилася новими гравцями, але і відбулося просування значної кількості альткоінов, які перебували в тіні ТОП-криптовалюта.

Позиції серед лідерів значно зміцнила цифрова валюта Litecoin, перспективи зростання якої є багатообіцяючими. Логічні висновки можна зробити, відштовхуючись від кількох важливих факторів:

 1. Зростання курсових котирувань.
 2. Збільшення показників ринкової капіталізації.
 3. Ефективність роботи платіжної мережі та швидкість оперування монетами LTC.
 4. Порівняльна легкість Майнінг і низькі показники складності мережі.
 5. Інші фактори.

Збільшення курсових показників Litecoin

Як змінювався курс Лайткоіна в 2017 році
Динаміка курсу Лайткоіна за 2017 рік

До початку 2017 року перспективи Лайткоіна не були настільки реальними. Можна було почути різні прогнози, які віщували, що біткоіни після чергового халвінга буде ставити нові рекорди, але мало хто очікував, що криптовалюта Лайткоін візьме приклад першопрохідника, як і більшість альткоінов і досягне такого видатного успіху.

Що ми маємо на сьогоднішній день? Один Litecoin, вартість якого коливалася в межах 4-5 доларів США на початку року, вже оцінюється в 270 доларів США (за даними на 25.12.2017.). Зростання приблизно на 6500% вражає. Лайткоін не став беззаперечним лідером за цим показником, але перевершив флагмана кріптоактівов, вартість якого збільшилася за звітний період приблизно на 1400-1500%.

Зростання показників ринкової капіталізації Лактоін

Рівень капіталізації Лайткоіна в кінці 2017 року
Ринкова капіталізація Лайткоіна станом на 28 грудня 2017 року

Незважаючи на малообещающую прогнози деяких експертів про перспективи Litecoin, дана криптовалюта приємно здивувала і збільшенням ринкової капіталізації. Її зростання з позначки приблизно в 200 мільйонів до показника в 15 млрд доларів, виглядає вельми вражаюче. Даний цифровий актив заслужив право бути одним з лідерів екосистеми криптовалюта.

Високошвидкісні транзакції Лайткоіна

Монета Лайткоіна біля кнопки включення технології SegWit

Система Лайткоін вигідно відрізняється від безлічі «колег» швидкістю здійснення внутрішньосистемних трансферів. Мабуть, ця одна з небагатьох криптовалюта, мережа якої не зіткнулася з проблемами затримок грошових переказів на тлі зростання обсягів та інтенсивності трансферів. У чому причини? В першу чергу, «винними» слід вважати команду розробників. Вони швидко реагують на зміну реалій. Лайткоін, як відомо, є Форком біткоіни і є багато сумісних в системних компонентах.

Вивчивши інноваційний характер алгоритму SegWit, команда Чарльза Лі активувала його набагато раніше колег з системи біткоіни. Як підсумок, швидкість внутрішньомережевих трансферів збільшилася в 2 рази. Подібна відкритість до нововведень свідчить про гарні перспективи росту Лайткоіна вже в найближчому майбутньому.

Простота механізму генерації Лайтокінов

Білий значок Лайткоіна

Більшість криптовалюта добувають шляхом Майнінг. Важливим моментом, який забезпечив успіх Лайткоіна в 2017 році, слід вважати порівняльну легкість генерації. Тут слід звернути увагу на ряд особливостей:

 1. Стандарт Scrypt, застосовуваний в Майнінг LTC, поступається за складністю алгоритмам, затребуваним при видобутку біткоіни, Ефіріума і інших кріптоактівов.
 2. Сегмента генерації Лайткоіна ще не торкнулася професіоналізація. Великі інвестори вкладають значні суми в інші топові цифрові активи, нехтуючи технічними складнощами на догоду більш високу вартість монет останніх.
 3. Про прийдешні перспективи зростання Litecoin свідчить збільшення кількості обчислювальних вузлів за рахунок дрібних підприємців. Адже вартість обчислювальної апаратури, що генерує віртуальні монети Лайткоін набагато нижче, ніж ASIC, що застосовуються в системі того ж біткоіни.
 4. Не настільки висока і конкуренція в напрямку хмарного Майнінг і видобутку, здійснюваної пулами.
 5. Складність генерації Litecoin поки не настільки значна, як у випадку з біткоіни і іншими популярними альткоінамі. Тому навіть прості ферми, зібрані кустарним способом, можуть приносити пристойний дохід з урахуванням того, що вартість даного кріптоактіва, швидше за все, буде лише зростати в майбутньому.

Інші фактори, що впливають на перспективу Лайткоіна

Малюнок емблеми Лайткоіна між хмар

Деякі обставини дають можливість судити про перспективи зростання Лайткоіна тільки з кращого боку. Серед них необхідно виділити:

 1. Зростання впливу мережевого ефекту.
 2. Поліпшення інвестиційного фону.
 3. Рушення стереотипів.
 4. Ухвалення рітейлом.
 5. Правове врегулювання.

Вивчаючи останні перипетії зростання котирувань, ринкової капіталізації та кількості власників обчислювальних вузлів, можна з повною підставою стверджувати — у феномені Лайткоіна, що є Форком біткоіни, особливого значення набуває фактор мережевого ефекту. Так прийнято називати довіру між учасниками системи, кількість яких значно збільшилася в році, що минає. Відповідно, має зрости ціна даного альткоіна в майбутньому.

Litecoin поки не сформувався в значимий спекулятивний інструмент. Причиною тому є не настільки вражаюче присутність на кріптовалютних біржах. Незважаючи на зростання цінових показників, великі валютні спекулянти сприймають його як другорядний цифрового фінансового активу. Швидше за все ця тенденція скоро діаметрально зміниться. На тлі вищесказаного, варіант інвестування в Лайткоін, що має реальні перспективи для зростання в найближчому майбутньому, виглядає цілком виправданим. Збільшення капіталовкладень в Майнінг, трейдинг і зростання котирувань викличе збільшення масштабності курсових перепадів, але вхідний поріг в межах 270 доларів за одну монету є досить вигідною альтернативою інвестуванню в більш дорогі кріптоактіви.

Деякі стереотипи, що сформувалися навколо Лайткоіна, створювали певні проблеми на шляху розвитку. Стає очевидним, що це не простий клон першої криптовалюта, а що відбувся феномен. За великим рахунком, з прабатьком його пов’язує хіба що прив’язка ціни до курсу Bitcoin. Більш того, Litecoin показав себе більш стресостійким активом, відреагувавши недавно лише незначним падінням на новина про продаж Чарльзом Лі своїх кріптоактівов. Втім, справжність даної інформації стоїть під питанням. Отримати докази вчинку пана Лі дуже складно. З огляду на анонімність транзакцій, немає нікакоіх гарантій, що він не відкрив нові гаманці, перерозподіливши на них свої віртуальні монети, створивши ажіотаж для залучення уваги.

Лайткоін продовжує залишатися активом, який генерується Майнер в надії на подальше збільшення котирувань. Значна частина монет, згідно зі статистикою, осіла на гаманцях користувачів. На тлі збільшення ролі мережевого ефекту слід очікувати, що він стане валютою, яка застосовується для швидких і безпечних віддалених транзакцій з мінімальним порогом комісійного збору. Власне, даний кріптоактів і був створений з цією метою. Останнім часом намітилася тенденція зростання рівня його прийняття сферою рітейлу, що тільки радує і неодмінно відіб’ється позитивним чином на перспективи Litecoin.

Важлива роль в процесі глобального прийняття покладається на інститут атомарних свопів. Інноваційне рішення дозволить стати Лайткоіну ​​гідною альтернативою більш іменитим криптовалюта в сегменті онлайн-взаєморозрахунків. Нова технологія спростить децентралізовану P2P-торгівлю (оперування активами без посередників) із застосуванням різноманітних цифрових валют. Піонерами в застосування атомарних свопів стали розробники Litecoin, які здійснили тестову угоду в жовтні нинішнього року.

Розмірковуючи про перспективи Лайткоіна, не варто нехтувати існуючим ризик-фактором, в ролі якого виступає позиція офіціозу. Зростання ринку криптовалюта привернув увагу влади, які можуть багато в чому визначити майбутнє цифрових грошей. Спроби приборкання блокчейна, основи альткоінов, як і очікувалося, не мали очікуваного ефекту. Навряд чи варто очікувати серйозної конкуренції з боку державних криптовалюта, появи яких слід очікувати з 2020 року.

Незважаючи на децентралізацію, Лайткоін, як і всі криптовалюта, схильний до законодавчого регулювання. Тривожні зміни політичного вектора по відношенню до феномену цифрових активів, зафіксовані з липня по листопад 2017 року, поступово змінюються у бік поліпшення. Швидше за все, в найближчі кілька років будуть зроблені вирішальні кроки в цьому напрямку, а Майнінг і торгові операції із застосуванням криптовалюта впишуться в рамки законодавства.

З огляду на перераховані вище фактори, буде резонним припустити — перспективи Лайткоіна, як і феномена цифрових валют в цілому, виглядають обнадійливо. Питання, швидше за все, полягає в тому, наскільки швидко Litecoin подолає психологічний бар’єр в 500 доларів, замахнувшись на позначку 1000 доларів.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector