Майнінг біткоіни: ризики та переваги

Технологія блокчейн має великий вплив на глобальний бізнес-ринок шляхом створення абсолютно нових ніш і навіть індустрій. У 2018 році, мабуть, однією з найбільш перспективних і прибуткових ніш цього ринку залишається Майнінг біткоіни.

Неважливо, чи є ви приватним підприємцем з невеликим бюджетом або великим інвестором з великим капіталом для вкладення в Майнінг, головне завдання — розібратися, які недоліки і переваги у цього виду діяльності.

Можливі ризики, пов’язані з Майнінг біткоіни

Біткоіни і тінь людини

Юридичні проблеми

Однією з головних проблем, з якими ви можете зіткнутися перед тим, як почнете Майні, це легальність даного процесу конкретно у вашій країні. На жаль, в деяких країнах (не в Росії) заборонено законом проводити будь-які операції з криптовалюта, зокрема, Майн біткоіни. Тому перш, ніж вкладати кошти в купівлю обладнання для «ферми», краще детальніше ознайомитися з законами про Майнінг у вашій країні.

Інвестиції в «залізо»

Ще один важливий аспект, який потрібно враховувати починаючому добувачеві коинов — «залізо». Це може стати тим самим каменем спотикання на шляху до успіху в самому початку. На спеціалізованих сайтах можна знайти багато інформації про Майнінг на CPU, GPU або ASIC-пристроях. Однак ціна обладнання — це далеко не найголовніший фактор, який потрібно враховувати при виборі. Крім цього, треба брати до уваги, які види Майнінг підтримує певна криптовалюта. Наприклад, біткоіни можна Майні на ASIC, а ось BTG вже не можна, хоч це і форк BTC. До речі, останнім часом все більше розробників нових криптовалюта відмовляються від підтримки Майнінг на ASIC. Їх нові алгоритми розроблені спеціально під економічніші GPU. Така тенденція може зіграти на руку початківцям Майнер, які не можуть або не хочуть вкладати кілька тисяч доларів на покупку Асіка. Проте складнощі можуть виникнути і у людей, готових інвестувати великі кошти в обладнання, які хочуть добувати валюту в великому обсязі.

Як вибрати криптовалюта для Майнінг?

Людина вибирає криптовалюта

При виборі монет для Майнінг потрібно враховувати кілька важливих факторів. Їх і розглянемо.

алгоритм

Що це означає? Різні монети працюють на різних алгоритмах. Перш, ніж вибирати криптовалюта для Майнінг, важливо вивчити, чи не збираються розробники переводити валюту на новий алгоритм в майбутньому, через що може помінятися і процес її видобутку.

Наприклад, покупці Antminer X3 залишилися з купою металобрухту на руках, коли розробники Monero змінили алгоритм, щоб запобігти Майнінг.

Також все частіше з’являються монети з гібридними алгоритмами, що діють одночасно. Це означає, що криптовалюта, придатна для Майнінг сьогодні, може перестати бути такою вже через пару місяців. Тим більше, що прецеденти вже були.

Прибуток проти ризику

Мабуть, один з найголовніших питань — чи окупляться вкладені кошти і зусилля у вигляді довгострокового прибутку від Майнінг в майбутньому? Наприклад, Майн переоцінений валюту сьогодні — це вже не зовсім хороша ідея. Але краще вже добувати популярну монету, ніж нікому не відомий альткоін.

При Майнінг популярних альткоінов можуть з’явиться такі проблеми як зростаюча складність мережі і меншу винагороду за видобуток блоку. У свою чергу, це означає, що вкладені кошти (на покупку «заліза» і оплату рахунків на електроенергію) можуть не окупитися, і майнер навіть в підсумку може зазнати збитків. При цьому нові криптовалюта можуть не окупити вкладення через низький курс.

емісія криптовалюта

Одним з визначальних чинників вибору крипти для Майнінг є її загальна емісія. Початківці Майнер на форумах активно обговорюють, який показник у валюти повинен бути, щоб її було вигідно видобувати. Але під час цих дебатів часто не враховується, що у багатьох валют є загальний (максимальний) обсяг випуску і ринковий, доступний для трейдингу і Майнінг. Наприклад, у таких відомих валют як Ефір і монери немає максимальної емісії. В результаті, Майн їх не так уже й вигідно, адже нові маркери весь час додаються на ринок, отже, винагорода за видобутий блок буде тільки зменшуватися. З іншого боку, якщо максимальний обсяг криптовалюта не зможе забезпечити зростаючий попит серед трейдерів і Майнер, то добувати їх ризиковано, адже можна отримати не прибуток, а істотні втрати.

Переваги Майнінг біткоіни в порівнянні з торгівлею

Ноутбук, ферма Асіка і монети біткоіни

Ходліть або торгувати?

Серед англомовних трейдерів є сленговий термін hodl, що в перекладі означає «утримувати валюту і продавати тільки в крайньому випадку». Тому трейдер завжди знаходиться в напруженому стані, намагаючись вгадати, як йому вчинити при черговому стрибку вартості біткоіни. На щастя, Майнер з такою проблемою стикаються рідше. Найчастіше навпаки — саме вони можуть отримувати гроші «з повітря», при відносно невеликих вкладеннях. З психологічної точки зору, здобуті таким чином гроші легше витратити або пустити в торгівлю, ніж куплені вже під час стрибка курсу.

З іншого боку, Майнінг біткоіни також може послужити причиною емоційного стресу, так як ціна на цю монету постійно коливається. У деяких випадках хорошою ідеєю може бути моментальний обмін здобутих коинов на іншу цифрову валюту або висновок в фіат. В інших ситуаціях краще трохи «походліть» намайненное добро і почекати, чи збільшиться вартість валюти в найближчому майбутньому. Краще рішення — попередньо провести технічний аналіз і промоніторити фінансові прогнози про довгострокову / короткострокового прибутку щодо обраного Коін. Але, на жаль, на кінцеву вартість впливають і різні непередбачені ринкові чинники. У більшості випадків, ходліть або торгувати — не такий вже очевидний вибір. Суб’єктивний підхід в кожному конкретному випадку може стати найкращою стратегією.

тривалість прибутку

Ще одна незаперечна перевага Майнінг перед торгівлею — це тривала прибуток. З одного боку, інвестиції початківця Майнера будуть більше, ніж у трейдера, але, з іншого боку, Майнер не треба платити комісію бірж за торгівлю валютами. При правильному підході видобуток криптовалюта може стати більш перспективним заняттям, ніж покупка і торгівля. Також досвідчені «шахтарі» переконані, що Майнінг — менш ризикований процес, ніж трейдинг. Так виходить тому, що покупка криптовалюта, яка в підсумку знецінюється, приносить трейдеру збитки. На контрасті, навіть якщо в гіршому випадку ціна намайненних коинов виявиться в кінцевому підсумку рівною нулю, майнер зможе продати своє обладнання і частково повернути вкладені кошти. Ну і до того ж один алгоритм може підтримувати різні криптовалюта, тому навіть знецінення одного нівелюється подорожчанням іншого.

На закінчення відзначимо, що видобуток біткоіни — це перспективне заняття для тих, хто зацікавлений в заробітку на Майнінг. Звичайно, перед тим, як почати добувати, необхідно вивчити теоретичну частину, зважити можливі ризики заробітку на біткоіни і правильно вибрати криптовалюта для Майнінг, а відповідно і обладнання. Однак якщо все зробити правильно, то можна створити цілком успішний бізнес.

Більше інформації про те, чи варто починати Майні в 2018 році:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector