Майнінг біткоіни в 2018 — актуальність

Актуальність Майнінг біткоіни в 2018 році викликає палкі дискусії в середовищі учасників кріптовалютной мережі. Це не дивно, адже минулий 2017-й рік став по-справжньому успішним для Bitcoin. Ціна BTC в грудні піднімалася вище 20 тисяч доларів за монету, що дозволило зміцнитися на першій позиції в ТОП-10 і зробити біткоіни одним з найбільш бажаних об’єктів для інвестування.

Але існує й інша сторонам медалі — складність кріптосеті, яка через кожні 2016 блоків зростає. І якщо на початку 2017 року вона становила 317 Гігахешей в секунду, сьогодні цей параметр збільшився більш ніж в 10 разів і досяг позначки в 4 Терахеша в секунду. Це означає, що видобуток криптовалюта стає все більш важким завданням для Майнер. Чого очікувати в майбутньому? Чи втрачає актуальність Майнінг біткоіни в 2018 році? Які способи видобутку віртуальних грошей залишаються ефективними? Ці та інші питання розглянемо нижче.

Що врахувати при оцінці актуальності Майнінг біткоіни?

Безліч Асіка на полицях

Досвідчені користувачі Мережі знають, що Майнінг — процес видобутку нових блоків в ланцюжку блокчейн Bitcoin з метою отримання винагороди (на 2018 рік — 12,5 BTC). Для роботи може застосовуватися процесор, відеокарта, чіпи FPGA, а також ASIC-обладнання, але з різним ступенем ефективності.

Іншими словами, видобуток криптовалюта — пошук хеша (спеціального коду) для закриття чергового блоку. Силами Майнер забезпечується працездатність мережі — проведення транзакцій і їх перевірка на валідність. Отриману винагороду застосовується для обміну, виведення в фіатние гроші або зберігання в надії на майбутнє зростання ціни.

Але з підвищенням складності ростуть і вимоги до вживаного обладнання. Якщо раніше Майнінг на процесорах і відкритих ще давав результат, сьогодні він марний, адже на перші ролі виходять Асіка — спеціальні пристрої для видобутку віртуальних монет. Їх продуктивність досягає 18 Терахешей в секунду, що дозволяє заробляти до 200 доларів в день (на 30.04.2018 року).

При оцінці актуальності Майнінг Bitcoin в 2018 році варто орієнтуватися на ряд критеріїв. Зупинимося на них докладніше.

Хешрейт

При купівлі обладнання важливо звертати увагу на hashrate — продуктивність. Саме від нього залежить швидкість виконання математичних дій, спрямованих на видобуток чергового блоку. Чим вище хешрейт, тим більший прибуток принесе обладнання власнику, і тим швидше окупляться витрати. Для порівняння продуктивність однієї сучасної відеокарти близько 1 Гігахеша в секунду, в той час як потужність ASIC-Майнер — до 14-18 Терахешей секунду.

складність

Як зазначалося, складність Майнінг змінюється в бік збільшення кожні 2016 блоків і на 30 квітня 2018 року його перевищила позначку в 4 ТХ / сек. Щоб домогтися результатів при видобутку біткоіни, доводиться застосовувати обладнання з високою продуктивністю (Асіка).

У 2018 році відбувся різкий стрибок складності Майнінг. Так, в перших числах січня цей параметр становив 1,93 ТХ / сек, а сьогодні він перевищив позначку в 4 ТХ / сек. Отже, всього за 4 місяці параметр складності збільшився в два рази. При збереженні такої тенденції актуальні сьогодні ASIC-Майнер вже до кінця 2018 року можуть відмовитися марною «купою заліза».

винагорода

Ще один важливий нюанс, який повинен бути врахований при оцінці актуальності видобутку BTC — премія за видобутий блок. У період до 2012 року вона становила 50 біткоіни, що цілком влаштовувало учасників мережі. Далі винагороду знизилося вдвічі до 25 монет, а в 2016 році зменшення відбулося ще в два рази — до 12,5 Bitcoin.

У такій ситуації виникає все більше питань про актуальність Майнінг. Крім того, в 2020 році кріптовалютное співтовариство очікує чергове зниження до 6,25 монет за видобутий блок. Надалі тенденція збережеться, і премія буде знижуватися вдвічі з періодичністю раз в 4 роки до моменту, поки Майнер НЕ здобудуть 21 мільйон монет (повна емісія).

Але не все так погано, адже зниження премії компенсується стрімким зростанням ціни. Якщо на початку 2017 року за 1 біткоіни можна було отримати близько 1000 доларів, на 30 квітня 2018 року цей показник зріс майже в 10 разів.

Витрати на електроенергію

Оцінюючи актуальність Майнінг біткоіни, варто врахувати тарифи на електроенергію, які мають тенденцію до підвищення і відрізняються в залежності від місця розташування обладнання. Наприклад, в Росії в кожному регіоні діє індивідуальна тарифна політика. Найвигідніше добувати криптовалюта в Іркутській області або Республіці Хакасія, де вартість 1 кВтг електроенергії обходиться в 1,01 і 1,99 рублів (з початку 2018 року). Найбільш висока ціна в Камчатському краї і на Чукотці — 8,17 і 8,2 рубля за 1 кВтг відповідно. Що стосується Москви, тут в 2018 році один з найбільш високих тарифів — 5,38 рублів за 1 кВтг (в області — 5,04 рубля).

Якщо врахувати, що ферма працює цілодобово, місячні витрати на електрику (для Москви) можуть досягати 0,09 долара (5,38 рубля) * 24 години * 30 днів = 64,8 долара. Ось чому такі витрати повинні враховуватися при оцінці актуальності видобутку Майнінг не тільки в 2018-му, але і в інші роки.

Витрати на пул

Ще одна стаття витрат — комісія пулу. З ростом складності самостійний (соло) Майнінг втрачає актуальність. Люди все частіше об’єднують потужності для видобутку нових блоків біткоіни. Відбувається це на спеціальних майданчиках під назвою «пул». Останні беруть від 0 до 5 відсотків комісії, але в більшості випадків цей параметр дорівнює 1% від нараховується прибутку. На перший погляд, цей показник незначний, але його варто врахувати при розрахунках.

Поточні тенденції і постійні витрати

Багато Майнер допускають одну і ту ж помилку — вони розраховують окупність видобутку Bitcoin на конкретну дату і впевнені, що так буде завжди. Це помилка. Відгуки про актуальність Майнінг біткоіни в 2018 і інших роках свідчать, що ситуація на ринку криптовалюта постійно змінюється. Вже через кілька днів після розрахунку може змінитися курсова вартість, складність, вартість електроенергії і інші параметри. Це означає, що при розрахунку окупності важливо зазирнути трохи вперед і врахувати, що прибуток може знизитися, як і ефективність Майнінг в цілому.

Щоб не допустити падіння прибутковості, майнер змушений витрачати гроші на покупку додаткового або нового обладнання для видобутку BTC. В результаті термін окупності, який був розрахований спочатку, зміщується.

Ціни на техніку

Підвищення курсу криптовалюта в 2017-2018 роках, з одного боку, плюс для Майнер, адже 1 біткоіни має велику цінність (в доларах США та інших фіатних грошах). З іншого боку, підвищення попиту на криптовалюта призводить і до зростання вартості обладнання.

Тут працює просте правило ринку. Якщо товар затребуваний і дефіцитний, його вартість зростає. Така ситуація колись спостерігалася на ринку відеокарт, тепер характерна і для ASIC-Майнер. Останні швидко розкуповуються, тому Майнер змушені купувати устаткування у перекупників або інших Майнер за вищою ціною. Наприклад, якщо на 30 квітня 2018 року Асік від Bitmain Antminer T9 + обходиться 579 доларів (при покупці безпосередньо у виробника), його вартість у перекупників може досягати 1,5-2 тисяч доларів і більше.

Як перевірити актуальність Майнінг біткоіни в 2018 році?

Сторінка сервісу Cryptocompare.com
Розрахунок прибутковості Майнінг на майданчику Cryptocompare.com

Кращий спосіб математично оцінити актуальність видобутку Bitcoin — використовувати спеціальний калькулятор (програму) для розрахунку окупності. Особливість такого ПО — простий інтерфейс, доступність новачкам, розрахунок в режимі онлайн і порівняно точні результати. Досить заповнити кілька полів (хешрейт, витрати на електроенергію, тип обладнання, яке застосовується і інші), щоб система самостійно зробила обчислення. Вихідні дані залежать від типу програми.

Перевага онлайн-калькуляторів в тому, що вони самостійно заповнюють багато поля — складність Майнінг, курс, премію за блок та інші (на момент розрахунку). В результаті майнер отримує таку інформацію — період окупності, витрати на електроенергію, загальну і чистий прибуток (результати залежать застосовуваного сервісу). У кожному калькуляторі застосовуються індивідуальні програми (алгоритми). Іноді потрібно ввести комісію, яку стягує пул при видобутку віртуальних монет.

До найбільш популярних сервісів для розрахунку варто віднести:

 1. Cryptocompare.com — зручний майданчик, де потрібно ввести хешрейт застосовуваного обладнання, споживану потужність, ціну за електроенергію і комісію пулу.
 2. Bits.media/calculator — онлайн-калькулятор для просунутих користувачів, де можна задавати більше параметрів, а також планувати актуальність Майнінг біткоіни на майбутнє.
 3. Bitcoincloudmining.center/calculator-mayninga/BTC — ще один зручний сервіс, де для розрахунку окупності потрібно ввести декілька параметрів, а саме продуктивність обладнання, витрати за 1 кВтг електроенергії, комісію пулу та інші. При цьому основні показники (курс, складність, розмір премії та інші) проставляються автоматично.

Для розрахунку окупності існують і інші калькулятори, але їх принцип дії не сильно відрізняється.

Актуальність Майнінг і заробітку біткоіни в 2018 році без вкладень

Графічне зображення трьох біткоіни-кранів

До основних способів видобутку Bitcoin в 2018 році варто віднести:

 1. Купівля ASIC-Майнер.
 2. Хмарний Майнінг (оренда потужностей).
 3. Збір ферм на GPU (поступово втрачає ефективність).

У згаданих варіантах потрібні початкові витрати, які можуть обчислюватися 2-5 тисячами доларів. Але існує категорія користувачів, які мріють про заробіток з мінімальними інвестиціями. Тут доступні наступні шляхи:

 1. Крани — сервіси, які платять Сатоши (одна стомільйонний частина Bitcoin) за виконання тих чи інших дій (перегляд реклами, перехід за посиланням, рішення задач і так далі). Такі сайти дозволяють отримувати біткоіни без вкладень, а поставлена ​​задача виконується без праці. Популярні сервіси — dailyfreebits.com, moonbit.co.in, adbtc.top і інші.
 2. Мобільні додатки. Суть заробітку полягає в установці спеціальної програми на телефон. Як і в попередньому випадку, будь-яких складних дій тут не потрібно — досить перейти по посиланню, тримати додаток відкритим або виконувати інші завдання. Варіанти — Bitcoin Crane, Free Bitcoin і інші додатки.
 3. Участь в ICO баунти — один з нових способів заробітку, що має на увазі отримання біткоіни за реєстрацію на спеціальних сервісах і виконання різних завдань (розміщення постів в соціальних мережах, залучення інших користувачів і так далі). Плюс полягає в великому виборі проектів, а також можливість отримання прибутку в криптовалюта. Відомі майданчики — bounty.coincome.info, bitron.io і інші.
 4. Майнінг на своєму ПК. Мова йде про те, щоб використовувати потужність наявного обладнання для видобутку віртуальних монет (без додаткових інвестицій). Все, що потрібно — встановити спеціальну програму (як приклад, kryptex.org), вибрати пул і почати заробляти.

Актуальність Майнінг біткоіни без вкладень в 2018 році (для всіх наведених способів) мінімальна. У кращому випадку можна розраховувати на 5-10 доларів на місяць. З ростом складності кріптовалютной мережі зменшиться і дохід.

Актуальність Майнінг біткоіни в 2018 році в Росії

Шахтарська кирка і монети біткоіни на Красній площі

Оцінюючи перспективи видобутку криптовалюта, важливо враховувати не тільки потенційну окупність обладнання, але ще й такий фактор, як ставлення державних регуляторів до віртуальній валюті. Наприклад, в РФ питання регулювання кріптовалютной сфери на серйозному рівні вперше піднявся в 2014 році. У той період з’явилися перші заборони застосування грошових сурогатів, а влада РФ стали попереджати користувачів про небезпеку застосування віртуальної валюти.

У 2015 році дискусії про актуальність віртуальних грошей активізувалися. Стартувала епоха блокування неугодних ресурсів, пов’язаних з криптовалюта. Під «удар» потрапили такі сайти, як Bitcoin.it, Bitcoin.org та інші. В один період з’являлися розмови про майбутню легалізацію біткоіни, але це були лише надії.

У 2016 році з’явилася інформація про майбутнє запровадження відповідальності за видобуток біткоіни і застосування криптовалюта. Через деякий час вийшло спростування, згідно з яким кримінальна відповідальність за видобуток віртуальних монет поки не планується. Питання регулювання криптовалюта розглядалися і в 2017 році, а в 2018-м Уряд РФ вийшло на «фінішну пряму». Найближчим часом на розгляд буде винесено ряд законопроектів, що стосуються видобутку і застосування віртуальних монет.

Актуальність Майнінг біткоіни в Росії в 2018 році безпосередньо залежить від голосування депутатів і прийняття нових законів. У них зазначено, що криптовалюта буде доступна на біржах, а учасники мережі зможуть добувати віртуальні гроші після реєстрації ІП з зобов’язанням виплати податків. При цьому BTC не можна буде застосовувати в якості платіжного засобу.

Що стосується сусідньої Білорусі, тут в кінці 2017 року Майнінг повністю легалізований, як і сама криптовалюта. Діяльність учасників мережі не обкладається податком (принаймні, перший час) і ніяк не карається. Що стосується України, тут суспільство в очікуванні нових законопроектів, до появи яких ситуація знаходиться в підвішеному стані. Криптовалюта поки не заборонена, але точного рішення про її майбутнє поки немає.

Актуальність Майнінг біткоіни в 2018 році — відгуки та ризики

Зображення піктограми Bitcoin через збільшувальне скло

Оцінюючи ефективність видобутку криптовалюта, варто врахувати ряд ризиків:

 1. Підвищення складності хешування в ланцюжку blockchain. З кожним роком добувати криптовалюта Bitcoin стає важче, а початкові інвестиції часто не під силу звичайним людям. Крім того, можна витратити 3-5 тисяч доларів на покупку устаткування для Майнінг, а вже через 6-12 місяців воно втратить актуальність. І якщо ферми на GPU ще можна використовувати для видобутку інших криптовалюта, в ситуації з ASIC-Майнер ситуація важче. Асіка працюють на певному алгоритмі, тому вибір віртуальних монет для видобутку обмежений чинним протоколом.
 2. Підвищення ціни. Як зазначалося, з підвищенням попиту на обладнання для видобутку біткоіни зростає і його ціна. Крім того, виробники відеокарт і Асік-Майнер змагаються і випускають більш потужні пристрої. Це, в свою чергу, призводить до чергового стрибка складності Майнінг і зростання цін.
 3. Підвищення витрат. Відгуки про актуальність Майнінг біткоіни свідчать про те, що видобуток криптовалюта вимагає постійних витрат. Початкових інвестицій на покупку устаткування часто недостатньо. Майнер змушений удосконалювати ферму, платити за електроенергію і терпіти додаткові витрати на оновлення комп’ютера.

Щоб знизити ризики, рекомендується:

 1. Купувати обладнання, що має запас по потужності. У цьому випадку ймовірність його окупності в розрахунковий період вище.
 2. Перед придбанням техніки для Майнінг виконати розрахунок за допомогою будь-якого із запропонованих вище калькуляторів.
 3. Брати тільки нове обладнання, адже при покупці б / у техніки до статті витрат часто додається і ремонт. Але варто врахувати, що ті ж ASIC-Майнер важко піддаються ремонту або взагалі не підлягають відновленню (при серйозної поломки).
 4. При купівлі обладнання важливо передбачити відмову від Майнінг біткоіни на користь іншої віртуальної валюти.
 5. Вибираючи пул, варто віддавати перевагу варіантам, що пропонують більш вигідні умови.
 6. Оцінюючи актуальність Майнінг біткоіни в 2018 році, варто подивитися відео, де учасники мережі на особистому прикладі розповідають про тонкощі видобутку віртуальних монет.

Питання перспективності Майнінг викликає багато дискусій в кріптовалютной середовищі. При цьому фахівці впевнені, що популярність видобутку криптовалюта буде перебувати на високому рівні ще кілька років. Але через зростання складності кількість звичайних людей, раніше займалися Майнінг, буде падати. Причина криється в необхідності великих витрат, без яких у видобутку віртуальної валюти немає сенсу.

Багато що залежить і від державної політики. Якщо нові законопроекти все-таки затвердять, Майнінг біткоіни і інших криптовалюта перетворитися на звичайний бізнес з необхідністю виплати податків. У такій ситуації багато Майнер підуть в «тінь» або переїдуть в більш комфортні місця для видобутку віртуальних монет (наприклад, в Білорусь).

На поточному етапі єдиний актуальний спосіб Майнінг Bitcoin — покупка ASIC-Майнер, наприклад, Bitmain Antminer S9, Ebang E10.1 та інших. Рівень прибутку в разі їх застосування становить близько 200 доларів на місяць, а окупність (в залежності від ціни і хешрейта) від 6 місяців і більше. Решта методів видобутку віртуальної валюти втратили актуальність.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector