Майнінг Dash на відкритих NVIDIA і AMD: кращі моделі і інструкція

Майнінг Dash на відкритих користується попитом з кількох причин — приріст вартості і стабільне підвищення попиту на криптовалюта. На 21 березня 2018 року Даш займає 12 рядок за капіталізацією серед всіх криптовалюта з показником 3,5 мільярда доларів, а курсова вартість становить 442 долара. Якщо порівнювати з цим же днем ​​рік тому (21 березня 2017 року), вартість віртуальної монети становила 94,8 долара. Всього за цей час ціна Dash збільшилася більш ніж в чотири рази. За заявою експертів, це не межа. Користувачів і далі чекає зростання курсу Даш, а, можливо, і входження в ТОП-10 кращих криптовалюта.

Варто зазначити, що поява ASIC-обладнання на X11 в 2016 році значно похитнуло позиції відеокарт, активно застосовуються для Майнінг віртуальної валюти. Якщо раніше ферма на GPU приносила 100-200 доларів в місяць, з ростом складності про такі показники можна тільки мріяти. На цьому тлі Майнер задумалися, чи варто витрачати гроші на відеокарти або краще відразу купувати Асік. Розберемося з цими питаннями докладніше.

Нюанси Майнінг Dash на відеокарті

Відеокарта GIGABYTE крупним планом

Випуск віртуальної монети Дарккоін стартував в 2014 році, але вже в 2015-му вона отримала звичне для себе назву Даш. Перші три роки, аж до 2016 року, Майнінг Dash на відеокарті і процесорі приносив Майнер стабільний прибуток. Ситуація змінилася з появою Асіка, після чого учасники мережі розбилися на два табори. Перші зважилися на покупку ASIC-обладнання, а другі переорієнтувалися на більш продуктивні GPU з подальшим підключенням до пулів.

На тлі зростання попиту на Dash популярність криптовалюта в середовищі Майнер тільки росла. Цьому було кілька причин:

 1. Повна анонімність всіх проведених транзакцій (на відміну від біткоіни, операції з яким вимагають додаткових дій учасника мережі). Ця функція забезпечується, завдяки PrivateSend. Суть сервісу полягає в перемішуванні операцій, а також поділ на групи входів і виходів.
 2. В основі лежить 11 криптографічних алгоритмів, що гарантує додаткову безпеку. Зламати таку систему важко.
 3. В процесі Майнінг споживається менше електроенергії, що знижує витрати.
 4. Участь в розвиток кріптосеті приймають всі учасники, а не тільки творець.
 5. Наявність сервісу InstantSend забезпечує проведення миттєвих транзакцій, які займають кілька секунд. Суть в тому, що після проведення операції відбувається закриття входу і перевірка угоди на наявність консенсусу. При наявності конфлікту угода відхиляється.

Успіх Майнінг Даш на відеокарті обумовлений особливостями структури. Криптовалюта Dash — 2-рівнева платформа. На 1-му рівнем знаходяться користувачі (учасники мережі, які добувають монети), а на 2-му — мастерноди, що забезпечують системі додатковий функціонал. Власне, 2-ранговая мережа, що працює на структурі P2P, створена спеціально для Дарккоіна (сьогодні — Dash).

Одну з головних функцій в роботі мережі виконують мастерноди — спеціальні вузли системи, що забезпечують високу швидкість проведення операцій між учасниками. Друга функція вузлів полягає в зберіганні інформації по блокчейну Даш. При запиті з боку простих користувачів мастерноди відкривають інформацію для доступу. Такі вузли не робляться штучно — в їх створенні бере участь кожен користувач мережі.

Майнінг Dash на відеокарті починається з моменту підключення ПК до мережі, установки і запуску спеціальної програми. При цьому комп’ютер грає роль Майнера. Новий вузол отримує інформацію про операції в мережі, перевіряє її, після чого формує в блоки. Важливо, щоб операція проводилася в конкретній послідовності (хеше). Як тільки згаданий параметр знайдений, відбувається підтвердження нового блоку, а кошти спрямовуються за вказаними адресами гаманців.

За створення кожного наступного блоку система видає премію, яка постійно змінюється і залежить від складності кріптосеті. Перший майнер, який досяг мети, має 45 відсотків, мастерноди — ще 45 відсотків, а решта (10 відсотків) залишається в бюджеті кріптовалютной мережі.

Як вибрати обладнання для Майнінг Dash на відкритих — кращі моделі

Майнінг-ферма з 6-ю відеокартами на білому тлі

Видобуток криптовалюта Даш вимагає уважного підходу до покупки GPU. При виборі важливо порівнювати параметри відеокарт, виробника і вартість обладнання. Варто взяти до уваги ще ряд нюансів:

 1. Криптовалюта Dash працює на алгоритмі X11. Ця особливість повинна враховуватися при виборі Майнера і при розрахунках.
 2. Для видобутку віртуальної монети більше підходять GPU двох виробників — AMD і Nvidia.
 3. Видобуток Даш на одній відеокарті не дає значних результатів. Краще використовувати від 4-6 «планок».
 4. Чим вище обсяг відеопам’яті у GPU, тим краще параметр продуктивності в Майнінг.
 5. Перевагу варто віддавати виробам з типом пам’яті DDR5. З позиції споживання енергії і хешрейта це кращий варіант.
 6. При зборі ферми на відкритих краще передбачити додаткове охолодження. В процесі Майнінг обладнання працює 24 години на добу, що підвищує ризик перегріву.
 7. Нижній рівень розрядності шини — 256 біт. Це правило не відноситься до застарілим шинам навіть в тому випадку, якщо вони мають більш високу розрядність.

Виділимо кращі відеокарти AMD Radeon для Майнінг Dash:

 1. AMD RX580 8 Гб — потужна відеокарта, побудована на унікальній архітектурі. Вона легко справляється з Майнінг криптовалюта Dash, забезпечуючи продуктивність, рівну 9 МХ / с для однієї GPU при роботі на алгоритмі X11. До особливостей варто віднести пропускну здатність пам’яті в 256 біт, GDDR5 8 ГБ.
 2. AMD RX Vega 56 — ще одна GPU, яка активно застосовується Майнер при видобутку криптовалюта. В процесі Майнінг Даш вона видає близько 12 МХ / с. Базова частота пристрою становить тисячу сто п’ятьдесят шість МГц. Потужність плати дорівнює 210 Вт. Виробник передбачив потужну пам’ять розміром 8 Гб і пропускною спроможністю в 410 Гб / с.
 3. AMD RX Vega 64 — більш просунута версія представленої вище відеокарти. Продуктивність цієї GPU вище і досягає 13 МХ / с. Базова частота моделі становить 1247 МГц / с. В процесі роботи виріб споживає потужність 295 Вт. На «борту» встановлена ​​пам’ять об’ємом 8 Гб з пропускною спроможністю в 484 Гб / с.

Незважаючи на високу продуктивність, застосування відеокарт AMD Radeon для видобутку Dash не дає очікуваних результатів. При поточній складності мережі і курсі використання ферми на GPU не дозволяє окупити витрати на електроенергію, не кажучи вже про стабільному заробітку.

Тепер виділимо найкращі відеокарти Nvidia для Майнінг Dash:

 1. GeForce GTX 1070 і 1070 Ti — сучасний відеокарти з високою продуктивністю, які часто застосовують Майнер при створенні кріптовалютних ферм. Не виключенням є і видобуток криптовалюта Даш. Обидві побудовані на архітектурі Паскаль, що гарантує збільшення продуктивності в три рази, якщо порівнювати з GPU старого покоління. Фреймбуфер обох відеокарт дорівнює 8 Гб типу GDDR5. У GeForce GTX 1070 швидкодію пам’яті становить 8 Gbps. Фактична тактова частота (при обліку прискорення) дорівнює 1,683 ГГц. Потужність споживання 150 Вт. Якщо застосувати GPU для Майнінг Даш, вдається отримати продуктивність, рівну 13 МХ / сек. Що стосується 1070 Ti, то вона споживає 180 Вт, а її хешрейт на Х11 дорівнює 17 Мегахешам.
 2. GeForce GTX 1080 Ti — ще одна відеокарта, які будуть цікаві Майнер. Як і в минулій моделі, тут застосовується архітектура Паскаль, що забезпечує унікальні показники продуктивності пристрою. Швидкість роботи пам’яті становить 11 Гбіт / с, а конфігурація — 11 Гб GDDR5X. Споживана потужність дорівнює 250 Вт. Що стосується продуктивності при Майнінг на X11, GPU видає великі показники — 17 МХ / с.

У решти моделей Nvidia хешрейт ще нижче, тому наводити їх в огляді немає сенсу. Як і у випадку з відеокартами AMD, Майнінг Dash за допомогою відеокарт Nvidia з урахуванням поточного курсу криптовалюта (442 долара) не приносить очікуваного прибутку. Надія тільки на зростання вартості віртуальних монет Даш в майбутньому.

Майнінг Dash на відкритих — інструкція

Майнінг-ферма і логотип Dash

Щоб добувати криптовалюта Даш, потрібно зробити наступні кроки:

 1. Завести Dash-гаманець, де будуть зберігатися зароблені Коін. У розпорядженні Майнер ряд варіантів. Програмні або мобільні гаманці підходять, якщо потрібно отримати надійний захист і можливість швидко використовувати криптовалюта (переводити, здійснювати покупки). Онлайн-гаманці зручні в користуванні, але мають низький ступінь захисту. Що стосується паперових і апаратних сховищ, вони застосовуються для накопичення віртуальних монет. Оптимальний варіант — програмні гаманці Dash Core, Jaxx або Exodus.
 2. Знайти і встановити програму для Майнінг. Найбільш затребувані варіанти — CGMiiner, Phoenix, SGMiner, Ufasoft miner. Зазначений софт швидко інсталюється, легко налаштовується і зручний в застосуванні. Крім того, в більшій частині програм доступна опція розгону відеокарти.
 3. Вибрати пул для Майнінг Dash. Тут досить варіантів. До найбільш популярних відносяться пули F2pool, Mining pool hub, Dashcoin.miner.center, AntPool і інші.

Як тільки підготовчі роботи проведені, можна приступати до настройки Майнінг Даш на відкритих. Відзначимо, що принцип роботи для AMD Radeon і Nvidia трохи різниться. У першому випадку приклад показаний за умови установки програми CCMiner, а в другому — SGMiner.

Видобуток Dash на Nvidia:

 1. Встановлюємо програму для видобутку віртуальної монети (CCMiner). Рекомендується використовувати останню версію софта.
 2. Завантажуємо спеціальні бібліотеки Майкрософт, які необхідні для нормальної роботи відеокарти (Visual C ++ Redistributable for Visual Studio 2015).
 3. За допомогою спеціального софту або через офіційний сайт оновлюємо драйвер обладнання (система автоматично виконує оновлення до останньої версії).
 4. Знаходимо в архіві програми для Майнінг документ, що має «bat» розширення.
 5. Відкриваємо цей файл і прописуємо в ньому такі відомості — адреса сервера, а також дані (логін і пароль) «шахтаря» на пулі.
 6. Входимо в програму і спостерігаємо за процесом видобутку Даша.
 7. При необхідності міняємо настройки відеокарти для підвищення продуктивності.

Видобуток Dash на Radeon:

 1. Знаходимо і інсталюємо софт для Майнінг Даш під назвою SGMiner. Програма лунає в архіві, який згодом доведеться розпакувати.
 2. Заходимо в параметри системи і дивимося, який драйвер відеокарти встановлений на ПК. Якщо він потребує оновлення, виконуємо цю роботу.
 3. Відкриваємо архів з документами і відшукуємо елементи з розширенням «bat». Залежно від версії файл може називатися «start_cfg» або «start».
 4. Запускаємо документ через блокнот або іншу програму і встановлюємо замість «одиниці» біля записи USER інший напис — логін.
 5. Входимо в SGMiner, прописуємо адресу сервера і дані «шахтаря».
 6. Приступаємо до Майнінг віртуальної валюти.
 7. Міняємо налаштування GPU, зокрема у випадку необхідності.

Плюси і мінуси Майнінг Dash на відеокарті

Відеокарта крупним планом

Час не стоїть на місці — кріптовалютная мережу Даш розвивається, підвищуються вимоги до вживаного обладнання, ускладнюється процес видобутку. У такій ситуації Майнер змушені зважувати всі «за» і «проти» перед тим, як купувати відеокарти і робити з їх допомогою ферму. Для зручності зведемо плюси і мінуси видобутку в таблицю.

перевагинедоліки
Купити відеокарту для Майнінг Даш не складає труднощів — GPU продаються майже у всіх інтернет-магазинах техніки.При поточній складності кріптосеті розраховувати на більший прибуток не доводиться. У багатьох випадках Майнінг на відкритих буде навіть збитковим.
Налаштування видобутку займає 10-15 хвилин часу, після чого можна приступати до роботи.Використовувати одну відеокарту для Майнінг безглуздо, а покупка 6 плат GPU вимагає серйозних витрат.
Для Майнінг потрібно тільки програма і відповідний пул.Повноцінна ферма займає багато місця і видає підвищений рівень шуму. Отже, застосовувати її будинку проблематично.
Криптовалюта Dash має хороші перспективи, що дозволяє розраховувати на підвищення курсу в найближчому майбутньому.
Завдяки особливостям алгоритму, витрати на електроенергію не такі високі.

Майні Dash на відкритих або ASIC-пристроях?

Графічне зображення протистояння відеокарт і Асіка у видобутку Dash

Якщо виходити з поточних реалій і активності виробників Асіка на X11, в покупці відеокарт і створенні ферм для Майнінг Даш на GPU немає сенсу. Краще рішення — купити ASIC-майнер для видобутку Dash. Тим більше, що в розпорядженні користувачів мережі великий вибір варіантів. Наприклад, Pinidea ASIC X11 Miner DR-100 PRO можна купити за 603 долара, а місячний дохід в разі Майнінг на пристрої становить 120 доларів (при продуктивності 22 ГХ / сек). Існує і більш просунутий варіант — покупка INNOSILICON A5 DashMaster з 32,5 ГХ / с на «борту», ​​але тут доведеться витратити велику суму — 2100 доларів. Що стосується видобутку Dash на відкритих, цей напрямок, як і Майнінг на CPU, поступово відходить в минуле.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector