Майнінг Ефіріума на Асіка (ASIC) — чи можна Майні і як?

Майнінг Ефіріума на Асіка — процес видобутку криптовалюта із застосуванням спеціального обладнання, створеного для обчислення хеша і видобутку блоків в ланцюжку блокчейн Ethereum. Застосування ASIC-Майнер дозволяє знизити витрати на облаштування ферми, підвищити дохід і прискорити окупність витрат на придбання обладнання. У чому тонкощі Майнінг Ефіріума на Асіка? Скільки можна заробити? Як налаштувати ферму і почати видобуток коинов? Поговоримо про це докладніше.

Що таке Майнінг Ефіріума на ASIC — основи заробітку

Монети Ефіріума вилітають з Асіка

Асіка — спеціалізований пристрій на мікросхемах (чіпах), призначене для видобутку кріптомонет. Перші ASIC-Майнер випускалися під алгоритми SHA-256 і застосовувалися для видобутку біткоіни. Згодом з’явилися апарати для Майнінг коинов на Scrypt і X11. Що стосується Ефіріума, віртуальна монета довго трималася і була неприступною для Асіка до 2018 року.

Раніше для видобутку ETH Майнер використовували ферми на відкритих або купували хеші на хмарних сервісах. Сьогодні такі методи мають низьку рентабельність через різке зростання складності кріптосеті, високу вартість обладнання і невеликого прибутку. З появою пристрою Antminer Е3 від компанії Bitmain ситуація змінилася. Популярності набирає Майнінг Ефіріума на ASIC.

Фізично Асіка є коробку невеликих розмірів, в якій встановлено живить блок, кілька плат з чіпами і система охолодження. Пристрій зручно в налаштуванні, тому видобуток криптовалюта доступна навіть початківцям Майнер. Для початку роботи блок живлення підключається до інших елементів, після чого майнер включається в мережу. Під час налаштування застосовується спеціальна програма, а в допомогу Майнер йде керівництво для користувача.

Чи можна Майні Ефір на Асіка Antminer Е3, характеристики

Асік Antminer Е3 і емблема криптовалюта Ethereum

У 2018 році компанія Bitmain випустила майнер Antminer Е3. Пристрій довгий час анонсувалося в кріптовалютном співтоваристві, тому стало очікуваною новинкою. На питання, чи можна Майні Ефір на Асіка, можна відповісти позитивно, адже багато учасників мережі випробували можливості пристрою і довели його ефективність. Переваги моделі — компактність, невелике енергоспоживання і високий хешрейт, що забезпечує швидку окупність.

Характеристики Bitmain Antminer Е3:

 1. Кількість хеш-чіпів — 18.
 2. Число хеш-панелей — 3.
 3. Продуктивність — 190 МХ / с.
 4. Потужність (енергоспоживання) — 760 Вт.
 5. Вага (без упаковки) — 10,5 кг.
 6. Рівень шуму — 76 децибел.
 7. Підключення за допомогою мережевого кабелю.
 8. Використовується два порти PCI-E для підключення блоку живлення.
 9. Габарити — 39,95х13 * 32,82 см.

До випуску згаданого Майнера застосовувалися спеціальні ферми, що мають вид Асіка (наприклад, NVMiner X8 і X12). В їх основі були потужні відеокарти NVIDIA GP104, а сумарна продуктивність для видобутку Ефіріума становить 265 і 400 МХ / с відповідно. Ці пристрої не можна назвати ASIC-Майнер, тому докладно на них зупинятися не будемо.

Що потрібно для Майнінг Ефіріума за допомогою ASIC — обладнання та софт

Простий малюнок Асіка Antminer Е3

Для Майнінг Ефіріума за допомогою ASIC потрібно наступне обладнання:

 1. Комп’ютер (характеристики не мають великого значення).
 2. Безпосередньо Асіка-майнер Bitmain Antminer Е3 з блоком живлення.
 3. Стійка для кріплення (в разі використання декількох Асіка).
 4. Устаткування для підключення до Мережі.
 5. Стабільний Інтернет.
 6. Блок безперебійного живлення (за бажанням).

Застосування більш одного ASIC-Майнера вимагає створення стійки для розміщення пристроїв. При установці апаратури витримується відстань від 10 см. При порушенні цього правила високий ризик перегріву. При створенні корпусу для установки Асіка і додаткового охолодження (якщо потрібно) застосовуються матеріали з теплової та вібраційної стійкістю. Оптимальні рішення — дерево або алюміній. Для фіксації ASIC-Майнер використовуються саморізи або болти (з урахуванням застосовуваного матеріалу).

Щоб Майні Ефіріум на Асіка необхідно визначитися з ПО:

 1. Програма для видобутку криптовалюта. Завдання софта полягає в підвищенні продуктивності устаткування, підключення, регулювання температури і контроль процесу Майнінг. При видобутку Ethereum, як правило, застосовується дві програми — Claymore’s Dual Miner і EthMiner. Перший варіант більш кращий, завдяки легкості налаштування, можливості видобутку відразу двох криптовалюта і зручності інсталяції. Для скачування необхідно перейти на bitcointalk.org/index.php?topic=1433925 (це офіційна сторінка виробника). Нижній поріг для виведення Ефіріума становить від 0,05 ETH, що вважається додатковою перевагою.
 2. Програмне забезпечення для ПК. При роботі зі згаданою програмою рекомендується використовувати ОС Windows 10 або Linux. У першому випадку мова йде про 64-розрядному варіанті операційної системи. При використанні зазначених ОС доводиться встановлювати ряд додаткових програм і драйверів, тому досвідчені Майнер рекомендують використовувати Hive OS. Особливість збірки — підтримка софта для Майнінг, більшості відеокарт і попцлярних Асіка, багатьох вотчдогов, легкість настройки, швидке оновлення і стабільна робота. За допомогою Hive OS легко налаштувати дистанційне керування фермою для спостереження за роботою обладнання і внесення правок (при наявності такої необхідності). Ви можете налаштовувати повідомлення про збої в роботі Майнінг на Skype або Telegram.
 3. Пул. Розглядаючи питання, чи можна Майні Ethereum на ASIC, варто порушити питання вибору пулу. Це пов’язано з тим, що самостійна здобич не дає результатів навіть в разі застосування потужного Асіка-Майнер. При виборі такого співтовариства важливо орієнтуватися на ряд критеріїв — пінг (повинен бути менше 70 мс), географічне знаходження сервера, продуктивність пулу і розмір комісій. Бажано вибирати спільноти, які відомі в середовищі Майнер, дозволяють працювати з декількома віртуальними монетами і стягують розумний комісійний платіж (максимум 1-2%). До популярних пулів для Майнінг Ethereum на ASIC або іншому обладнанні варто віднести eth.nanopool.org, 2miners.com, ethereumpool.co та інші. Їх особливість полягає в стабільності, надійності, високому сумарному хешрейте і невеликий комісії. Додаткові переваги — невеликий поріг для виведення Ефіріума, наявність служби підтримки і високий рівень безпеки.

Як Майні Ethereum на ASIC — інструкція

Емблема Ефіру на тлі обладнання

Процес видобутку криптовалюта ETH за допомогою Асіка-Майнера простий і має на увазі виконання наступних кроків:

 1. Підготовка до роботи. Встановлюємо Асік, підключаємо шлейфи блоку живлення до корпусу.
 2. Підключаємо ASIC-майнер до мережного обладнання та ПК, далі включаємо пристрій в Мережу.
 3. Інсталюємо на комп’ютер софт для Майнінг Ethereum на Асіка (кращий варіант — Claymore’s Dual Miner).
 4. Йдемо в папку з програмою і знаходимо «батник» start.bat.
 5. Входимо в обраний пул, реєструємося і копіюємо настройки для шахтарів.
 6. Вносимо зміни в «батник» — міняємо номер сховища ETH і настройки Воркер.

У складі файлу start.bat повинна наступна інформація — посилання на пул, адреса гаманця, а також найменування Воркер. Допускається зміна сервера на той, що знаходиться ближче за географічним розташуванням (при наявності такої можливості). Після внесення правок зберігаємо відомості і закриваємо документ. Для швидкого запуску переносимо «батник» на робочий стіл і активуємо запуск «на автоматі».

Прибутковість Майнінг Ефіріум за допомогою Асіка

Малюнок людини, видобувного Ефіріум

Перед придбанням ASIC-Майнер і видобутком ETH розраховуємо рівень прибутку і майбутню окупність витрат. Середні витрати на облаштування ферми для видобутку Ефіріума:

 1. Bitmain Antminer Е3. На офіційному сайті ціна пристрою 1162 долара. До цієї суми додаються витрати на доставку, яка здійснюється в термін до 10 діб з моменту перерахування повної суми. Додатково буде потрібно блок живлення (ціна оригінального — 95 доларів).
 2. Купівля комп’ютера і мережевого устаткування (якщо немає в наявності). Як зазначалося, для видобутку Ефіріума на Асіка-Майнер підходить звичайний ПК або ноутбук. Ця стаття витрат становить 300-500 доларів.
 3. Придбання безперебійного джерела живлення (за бажанням) — близько 100 доларів.

Наведемо прибутковість Bitmain Antminer Е3 при видобутку Ефіріума на 3 жовтня 2018 року без урахування витрат на електроенергію (цей параметр є індивідуальним для кожного регіону). Враховуємо, що потужність Асіка становить 760 Вт. Пристрій працює 24 години на добу і без перерви. Це означає, що місячне споживання електрики (тільки від ASIC-Майнер) складе 547,2 кВт. До цього показника додається електроспоживання ПК, ноутбука та іншого обладнання.

Хешрейт Bitmain Antminer Е3 дорівнює 190 МХ / с. При таких параметрах місячний прибуток Майнера дорівнює майже 59 доларів (без витрат на електроенергію) з урахуванням курсу Ефіріума на момент написання статті. Річний дохід — 708 доларів. Загальні витрати на створення ферми на ASIC складають близько 1500 доларів (при використанні одного пристрою). Це означає, що термін окупності (на зазначену вище дату) становить десь 22 місяці.

При обчисленні важливо врахувати наступні параметри:

 1. Курс. Вартість Ефіріума регулярно коригується. Ще в січні 2018 року курсова ціна ETH була вище 1100 $ за одну монету. На 3 жовтня 2018 року вартість дорівнює 218 доларів. Перед тим, як Майні Ethereum на ASIC, потрібно вивчити тенденції в кріптосфере, почитати думки і прогнози експертів щодо зміни курсової ціни.
 2. Складність видобутку. При обчисленнях завжди враховується параметр складності, який на 3 жовтня 2018 року становить 3,2 ПХ / с. У разі підвищення цього показника ефективність застосовуваного Асіка-Майнера впаде. На параметр складності впливає ряд факторів, в тому числі активність використання ASIC-Майнер членами кріптосеті. Вважається, що найближчим часом розглянутий показник збільшиться, що призведе до зростання терміну окупності обладнання.
 3. Ціна Майнера. Із зростанням попиту на видобуток Ефіріума із застосуванням Асіка може підвищуватися і вартість пристрою. На 3 жовтня за Bitmain Antminer Е3 з блоком живлення доведеться віддати 1257 доларів (при покупці додаткового блоку живлення). Якщо вартість пристрою зросте, період окупності також збільшиться.
 4. Вартість електроенергії. У кожному регіоні витрати на електрику відрізняються. Наприклад, в Москві за 1 кВтг доведеться заплатити близько 0,08 доларів. З урахуванням того, що Асік споживає 547,2 кВтг на місяць, сумарні місячні витрати складуть 49 доларів. Якщо працювати в регіоні з меншою вартістю 1 кВтг е електроенергії витрати Майнера будуть нижче. Наприклад, в Мурманської області РФ витрати на електрику в два рази менше.

При зборі ферми на ASIC важливо врахувати два негативних фактори — підвищений шум і виділення тепла. Тут є кілька рішень — застосування шумоізоляційних боксів з додатковим охолодженням або Майнінг Ефіріума в окремому приміщенні. У другому випадку можуть знадобитися додаткові витрати на оренду приміщення.

Майбутнє Майнінг Ефіріума на Асіка

Асік на тлі відеокарт, викинутих у відро для сміття

На 3 жовтня 2018 року на питання, чи можна Майні Ефіріум Асіка, учасники кріптосеті відповідають ствердно. Більш того, Майнер отримують високий заробіток і впевнені в окупності обладнання протягом двох років. Такий спосіб видобутку криптовалюта більш ефективний, якщо порівнювати із застосуванням ферми на GPU. В останньому випадку на покупку устаткування доводиться витратити 6-7 тисяч доларів, а термін окупності обчислюється 3-4 роками (навіть при використанні потужних відеокарт NVIDIA GeForce 1080 Ti).

Сам факт появи Асіка для видобутку ETH шокував кріптовалютное співтовариство. Справа в тому, що алгоритм Ethash, на якому функціонує віртуальна монета, стійкий до ASIC-Майнер. Це зроблено для того, щоб підтримувати децентралізацію мережі на максимальному рівні. Тож не дивно, що поява Асіка спричинило за собою ряд негативних дискусій. Вважається, що для боротьби з таким обладнанням можуть піти в хід активні методи боротьби, наприклад, зміна програмного забезпечення Ефіріума для блокування Майнер з Bitmain Antminer Е3. Мета дій в тому, щоб зберегти можливість Майнінг Ethereum для звичайних користувачів.

Наступний важливий момент — потенційний перехід Ефіріума з PoW на PoS. Цей процес вже почався і проходить в кілька етапів. На 3 жовтня 2018 року ведеться робота над перевіркою другого етапу Metropolis (Constantinople). При цьому остаточні заходи щодо переходу можуть бути завершені в 2019 році.

Після зміни алгоритму на PoS застосування Асіка, як і іншого устаткування, втратить актуальність. Винагорода Майнер буде залежати від кількості монет на гаманці, а не хешрейта наявного в розпорядженні устаткування. На цьому тлі є присутнім ризик, що не всі Майнер підтримають перехід і можлива поява нового хардфорка.

Якщо враховувати той факт, що окупність Bitmain Antminer Е3 становить близько двох років, купівля обладнання і створення ферми на Асіка виглядає ризикованим кроком. Якщо розробники переведуть криптовалюта на PoS в 2019 році, майнер Bitmain Antminer Е3 буде не потрібен. Ось чому такі інвестиції небезпечні, і варто кілька разів подумати перед тим, як вкладати гроші в покупку Асіка-Майнер для видобутку Ефіріума.

Відеоогляд Асіка для Майнінг Ефіріума Bitmain Antminer Е3:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector