Міфи про блокчейне, що не відповідають дійсності

Перспективи, якими володіє технологія блокчейн, вивчають організації в різних сферах — від фінансів і банківської справи до закупівель, роздрібної торгівлі та охорони здоров’я. Але загальним фактором всіх досліджень є відсутність розуміння навіть основної суті блокової ланцюжка і того, що вона являє собою насправді.

Перш ніж компанії зможуть по-справжньому вивчити можливості корпоративних додатків на основі blockchain, вони повинні знати, де міфи про блокчейне, а де реальність. Нижче представлені три з них, які зустрічаються найчастіше.

Міф 1: Блокчейн захищений від втручання ззовні

Компанії, що створюють проекти на базі блочної технології, і багато її прихильники часто говорять про незмінність даних в ланцюжку, називаючи це однією з ключових особливостей blockchain.

Однак технічно неможливо гарантувати повну незмінність. Насправді дані можуть бути змінені після запису. Це надмірно дорого і, отже, економічно непривабливо, але все ж можливо. Для деяких додатків в майбутньому може знадобитися можливість внесення змін, в тому числі в результаті помилок, шахрайства та ряду інших факторів.

Міф 2: Blockchain забезпечує постійну прозорість

Основний привабливістю технології blockchain є її прозорість, але це не завжди доречно або законно на увазі необхідність дотримання конфіденційності і захисту даних, які діють практично в усіх країнах світу.

Вирішальні проблеми безпеки, такі як потенційне розкриття фізичної адреси покупців цінних товарів через інтернет з використанням криптовалюта, завжди будуть переважувати прагнення людей до прозорості.

Компанії повинні розуміти, яким може бути розвиток блокчейна в рамках їх проектів і систем, дотримуючись при цьому закони про конфіденційність приватної інформації. А у випадку з роздрібною торгівлею слід брати до уваги комерційну таємницю і антимонопольні міркування. Ось чому компанії можуть потенційно розробляти свої платформи тільки на основі блокчейна, а не на чистій його архітектурі.

Міф 3: Код — це закон, як і смарт-контракти

Системи на основі блокчейна привабливі, оскільки забезпечують децентралізовану і безпечну обробку транзакцій і подій. Однак існує загальне припущення, що «код є законом» в рамках таких платформ.

Концепція «розумних» самостійних контрактів полягає в тому, що вони дозволяють виключити необхідність в посередниках. Наприклад, автоматичне повернення коштів клієнту може здійснюватися в разі не надання послуги з тих чи інших причин. Однак ці коди не є законами. Смарт-контракти — це просто бізнес-правила, закодовані в форматі програмного забезпечення. Вони хороші настільки, наскільки гарні створили їх програмісти.

Компаніям слід пам’ятати, що код — не закон, і що інтелектуальні контракти не є юридично обов’язковими без окремих договірних угод.

Для розуміння особливостей і можливостей блокової технології керівники IT-компаній повинні спочатку запитати себе, чи буде це економічно ефективним і практичним. Щоб з’ясувати, наскільки реально впровадження блокчейна в конкретну бізнес-модель, вони повинні мати чітке уявлення про те, на що ця технологія здатна, а що їй не під силу.

джерело:

https://venturebeat.com/

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector