Нагорода за блок Лайткоін: що це, її розмір

Нагорода за блок Лайткоін — винагорода, яка нараховується одному або декільком Майнер (пулів), вирішальним певні завдання за допомогою обчислювальних потужностей для видобутку чергового блоку в кріптовалютной мережі Litecoin. З 2011 року розмір премії становить 50 LTC, а з 2015-го цей параметр дорівнює 25 монетам.

Що таке нагорода за блок Litecoin?

Монета Litecoin затиснута між пальцями

Криптовалюта Лайткоін спочатку планувалася, як додаток до вже існуючих на той момент віртуальним монетам Bitcoin. При створенні Litecoin використовувався той же відкритий код, а структура створення блоків не зазнала значних змін. У складі елемента ланцюга міститься запис про групу або всі операції в кріптовалютной ланцюга, а також про попередньому блоці.

Завдання має рішення, яке фіксується в заголовку блоку. Для кожного елемента ланцюга (блоку) існує кілька рішень, але для досягнення мети досить знайти тільки одне. Така робота вимагає певних витрат часу і потужності, тому в разі успіху майнер отримує премію (винагороду).

Який розмір нагороди за блок Лайткоіна?

Поточна нагорода за блок Лайткоіна
Поточне винагороду за видобуток блоку Litecoin

Як і у випадку з біткоіни, емісія Litecoin обмежена. Обмеження становить 84 мільйонами монет. З моменту появи криптовалюта премія Майнер становила 50 LTC. Через кожні 840 тисяч блоків цей параметр зменшується вдвічі. У 2015 році нагорода за блок Litecoin знизилася до рівня 25 монет. Чергове зменшення відбудеться в 2019 році і складе 12,5 LTC.

Причини і наслідки обмеження нагороди за блок Лайткоін

Сріблясто-золотава монета Лайткоіна

Зменшення нагороди за блок і обмежена емісія створені з метою зниження ризику інфляції. Так, фіатние гроші контролює центральний банк, який при необхідності друкує валюту. В результаті її цінність падає і проявляється інфляція. Завдяки тому, що встановлено максимальну межу по кількості Лайткоінов (84 млн. Монет), інфляційні процеси криптовалюта не страшні. На 6 січня 2018 року видобуто 54 637 Лайткоінов.

Недолік зниження премії за видобутий блок — зменшення мотивації Майнер і зниження рентабельності. Деякі наслідки виявляються не відразу:

  1. Збільшується волатильність курсової ціни.
  2. Падає обсяг інвестицій.
  3. Зростає розмір комісії за операції.
  4. Зменшується попит на Лайткоін.

На противагу негативним аспектам виступають позитивні чинники, які компенсують недоліки зниження нагороди за блок — збільшення курсової вартості криптовалюта, впровадження технології SegWit і алгоритму Lightning Network, що дозволяє проводити операції в кріптовалютной мережі без комісій.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector