NEM (XEM) або Ripple (XRP) — що краще

З розширенням кріптовалютного ринку і появою нових типів віртуальних монет учасникам мережі важче вибрати відповідну віртуальну валюту. Доводиться вивчати стос літератури і перечитувати десятки статей в Мережі, щоб підібрати оптимальний варіант. При цьому до крипти висуваються наступні вимоги — перспективи зростання курсу, можливості Майнінг, стабільність, анонімність, рівень безпеки та інші. Нижче зупинимося на двох набирають популярність криптовалюта і виберемо, що краще — NEM або Ripple.

Загальні відомості про NEM і Ripple

Значки криптовалюта NEM і Ripple на білому тлі

Для порівняння віртуальних монет важливо розуміти, що вони собою представляють:

 1. Ripple — платформа, що забезпечує проведення валютних розрахунків в режимі онлайн, вчинення грошових переказів і конвертації. По суті, це протокол, побудований на принципі консенсусу і особливої ​​системи, що спирається на принципи блокчейна. Розробкою платформи займається організація з однойменною назвою. Криптовалюта з’явилася в 2012 році. Довгий час вона була в «тіні», але в 2017 року зацікавила багатьох інвесторів. На 5 березня 2018 року криптовалюта знаходиться на 3-му місці, обігнавши Лайткоін і Кардано, і розташувавшись одразу після біткоіни і Ефіріума. Капіталізація Ріппл становить майже 42.2 млрд. Доларів, а курсова вартість 1,079 XRP за долар. Детальніше про історію Ріппла ми писали раніше.
 2. NEM (інша назва XEM) — криптовалюта, яка вперше з’явилася в 2015 році. Її батьківщиною вважається Японія. У перекладі з англійської мови абревіатура NEM має такий вигляд — Нове (New) Економічне (Economic) Рух (Movement). При створенні віртуальної монети розробники не планували зробити революцію в кріптовалютном світі. Незважаючи на це, XEM все швидше піднімається до вершини і сьогодні займає 13 позицію в рейтингу криптовалюта. Капіталізація становить 3,16 млрд доларів, а курс — 0,35 XEM за долар (на 5 березня 2018 року).

Як видно з наведеної інформації, обидві криптовалюта мають високі позиції. Але якщо Ріппл зміцнився в ТОП-3 кращих криптовалюта, то NEM тільки набирає обертів і поки знаходиться в ТОП-15 віртуальних монет. За капіталізації і курсу Ріппл поки випереджає конкурента.

Принцип роботи NEM і Ripple

Емблеми NEM і Ripple на темному тлі

Вибираючи криптовалюта NEM або Ripple, варто також розібратися з принципом побудови кожного з видів монет:

 1. Ріппл є загальну мережу, єдину базу даних, призначену для спільного застосування. У ній є бухгалтерські записи, за якими вдається відстежити рахунки і залишки коштів. Користувачеві мережі в будь-який момент доступна ця інформація. В основі Ripple лежить розподілена мережа, яка відрізняється більшою надійністю через наявність відкритого вихідного коду. Як результат, рівень безпеки також зростає. Принцип роботи побудований на базі домовленостей між вузлами мережі. Комісія при здійсненні транзакції дорівнює всього 0,00001 XRP, але після проведення операції вона згорає. Учасники проводять операції за допомогою транзакцій з криптографічного підписом. З розширенням попиту на технологію остання все частіше застосовується банківськими установами, компаніями і приватними особами.
 2. NEM — криптовалюта, в основі якої лежить індивідуальний відкритий код. Творці віртуальної монети впровадили ряд доповнень до вже існуючого blockchain. З моменту пуску і до сьогоднішнього дня платформа працює на Java. При цьому функціонування криптовалюта забезпечується алгоритмом POI. Суть системи в тому, що вона приділяє більше увагою не числу коинов на рахунку користувача, а кількістю транзакцій, які можуть бути підтверджені власником за конкретний період. Застосування POI сприяє вибору учасника мережі, здатного згенерувати майбутній вузол мережі (блок). На думку розробників, такий підхід робить систему справедливішим. Платформа віддає перевагу тим людям, які вносять більший внесок в число проведених операцій. Застосування алгоритму Proof-of-Importance зробило транзакції безпечнішими і надійними. Ще одним «китом», на якому будується платформа, є технологія Eigentrust, що забезпечує створення нод і формування репутації.

NEM або Ripple з позиції характеристик

Значок Ріппл крупним планом

При виборі криптовалюта важливо брати до уваги її характеристики — особливості та відмінні риси.

Характеристики криптовалюта XRP:

 1. В основі роботи віртуальної монети лежить не blockchain, а розподілена база даних.
 2. Частковий контроль платформи знаходиться в руках розробників, що забезпечує додаткову захищеність.
 3. Добувати Ріппл не можна. Творці не передбачили можливість Майнінг.
 4. Кількість випущених монет на старті проекту становить близько 100 000 000 000. Основна частина знаходиться в «замороженому» стані. На 5 березня 2018 року в обороті трохи більше 38,3 мільярдів монет.
 5. Платформа Ripple об’єднує різні проекти, що не мають єдиного управління, підходить для банків і компаній.
 6. Транзакція здійснюється миттєво. Наприклад, у багатьох криптовалюта доводиться чекати створення чергового блоку, що може зайняти чимало часу. У випадку з XRP такі затримки відсутні.
 7. Розмір комісії низький — 0,00001 XRP. Гроші стягуються при кожному наступним виділення лінії довіри.
 8. Імовірність атаки на мережу мінімальна, адже учасники не можуть Майні криптовалюта. Це означає, що вони ніяк не зосередять в руках більше 51% потужностей.
 9. Кількість транзакцій — 1500 за секунду.
 10. Система захищена від DDoS атак, завдяки наявності згаданої вище комісії. Якщо число транзакцій незначне, стягувана виплата непомітна для користувача. При проведенні великого числа операцій зловмисник витрачає великі суми, тому злом стає нерентабельним.
 11. Скрипти для роботи пред’являються безкоштовно. Це означає, що криптовалюта швидше розвивається і має великі перспективи в майбутньому.
 12. Кожен користувач має право створити свій пункт обміну і здійснювати операції з урахуванням досягнутих з іншими учасниками домовленостей.

Як видно, крипта XRP має ряд особливостей, які виділяють її серед інших віртуальних монет. Тут дозволено скасовувати вже проведені (заплановані) транзакції і вдається уникнути великих витрат на комісії. Крім того, в будь-який момент можна отримати доступ до історії і перевірити транзакцію (її статус). Одна з головних особливостей — відсутність можливості Майнінг, тому отримати монети можна шляхом покупки (обміну) або участі в розрахунках.

Характеристики NEM:

 1. Висока швидкість проведення транзакцій. В середньому на здійснення угоди йде 18-20 секунд, не більше.
 2. Комісія фіксована і дорівнює 0,01%. Розробники зробили так, щоб комісійний платіж прямо залежав від суми, що перераховується. Це зручно при невеликих транзакціях.
 3. Можливість обробки 3000 операцій протягом 1 секунди. Максимальний параметр дорівнює 4000 транзакцій.
 4. Віртуальна монета працює на відкритому коді і надає необмежені можливості учасникам. Як результат, криптовалюта має великі перспективи інтеграції в фінансові системи багатьох держав.
 5. Зручність впровадження в різні системи і сумісність з різними мовами програмування.
 6. На створення одного блоку йде одна хвилина. На сьогоднішній день це кращий показник серед всіх існуючих криптовалюта.
 7. Надійний захист від кібератак і злому. При створенні чергового блоку в ланцюзі система здійснює самоперевірку, що знижує ймовірність подвійного витрачання грошей або помилки при формуванні нового елемента.
 8. Загальна емісія криптовалюта обмежена 9 мільярдами монет. Розробники запевняють, що більше не планують випускати криптовалюта.
 9. В основі роботи лежить алгоритм POI, що забезпечує підтвердження на базі трьох аспектів — числа монет на рахунку, кількості операцій, а також тривалості існування користувача в мережі. Цей алгоритм складений з нуля.
 10. Майнінг NEM не має на увазі створення нових коинов, адже 9 мільярдів монет випущено однієї емісією. Премією за виконану роботу є нарахування комісії. При цьому сам процес називається харвестінгом. Він буває двох видів — локальним (безпосереднє підключення користувача) і делегованих (оформляється буферний рахунок, який виконує завдання посередника).

Основні підсумки по NEM і XRP зведемо в таблицю:

криптовалютаNEMXRP
кількість монет9 000 000 00099 992 520 283
МайнінгХарвестінгнемає
Число транзакцій в секундудо 40001500
Комісія0,01%0,00001 XRP
капіталізація3,16 млрд.42,2 млрд.
курс0,35 XEM за долар1,079 XRP за долар

Переваги та недоліки XEM і XRP

Сріблясті монети NEM крупним планом

Вибираючи між криптовалюта XEM і XRP, важливо проаналізувати плюси і мінуси кожної криптовалюта. Для зручності зведемо їх в таблицю.

криптовалюта RIPPLE

перевагинедоліки
Відкритий код, що дає переваги при здійсненні фінансових операцій.Незважаючи на заяви про децентралізацію, велика частка віртуальних монет знаходиться в руках розробників. Отже, залишається ризик вкидання великої обсягу монет і зниження курсу. За заявою багатьох експертів саме цей нюанс не дає Ріппл в повній мірі конкурувати з Ефіріумом і біткоіни.
Наявність низькою комісії дозволяє банкам, компаніям і приватним користувачам заощадити чимало коштів на транзакціях.Блокування коштів компанії може привести до припинення проекту в цілому.
Угоди в мережі проходять з максимальною швидкістю і автоматично. Для проведення транзакції достатньо кількох секунд. Як результат, користувачі швидше отримують доступ до засобів.За обсягом торгів XRP сильно поступається конкурентам, але знаходиться в ТОП-10.
Для користування платформою досить комп’ютера і підключення до Інтернету. Як результат, криптовалюта доступна всім користувачам.Видобуток віртуальних монет виключена, що знижує до неї інтерес з боку приватних користувачів мережі.
Емісія обмежена, тому ризик девальвації відсутня. Крім того, при проведенні операції береться комісійний платіж 0,00001 XRP, який згодом «згоряє», що надає додаткової надійності.Платформа Ріппл більше орієнтована на банки і компанії, що робить її більш егоїстичною, ніж інші віртуальні монети.
Відмінні тенденції зростання. За 2017 рік віртуальна монета підскочила в ціні десь в 15-17 разів.Незважаючи на заяви про надійність, дослідники Університету Пердью знайшли ряд вразливостей в системі, які вимагають усунення. Як результат, ризик хакерських атак зберігається.
Застосування такої криптовалюта позитивно впливає на роботу фінансових установ і компаній.
Додатковий захист від злому і спамерських атак.
Проведення транзакції залежить від довіри учасників, тому в Майнінг немає необхідності. Як результат, Ріппл споживає менше енергії.
Вартість Ripple безпосередньо залежить від кредитоспроможності майданчика.
Високий рівень безпеки. За час існування Ріппла ще не було великих інформаційних вкидань або злому системи.
Користувачі кріптовалютной мережі можуть переводити не тільки внутрішню криптовалюта XRP, але іншу крипту або звичайні гроші.
Відсутність Майнінг виключає вплив Майнер на курсову вартість крипти.

криптовалюта NEM

перевагинедоліки
Кріптовалютний гаманець відрізняється високим рівнем безпеки. Практика застосування показала, що в ньому відсутні помилки, а ризик зависання мінімальний.Продукт порівняно новий, тому розробники продовжують займатися його оптимізацією.
Висока швидкість транзакцій.Криптовалюта не підтримує на законодавчому рівні.
Можливість створення нових додатків на базі відкритого вихідного коду.Через невеликого досвіду на кріптовалютном ринку інвестування в несе певні ризики.
Шифрування системи відбувається таким способом, щоб залишалася можливість прийому 16-ковий повідомлень (без шифровки).
Для харвестінга не потрібно робота сховища в онлайн-режимі.
У NEM передбачена система назв, за допомогою якої вдається збільшувати рейтинг проектів за допомогою формування відомих брендів.
Для зберігання криптовалюта передбачені сховища, які працюють в онлайн-режимі на Андроїд і iOS. При бажанні можна застосовувати «чистий» гаманець на Java.
Число монет обмежена 9 мільярдами без можливості додаткової емісії. Як результат, маніпуляції з курсом виключені.
Передбачена спеціальна захист, що забезпечує фільтрацію від спаму і атак.
Застосовувана технологія блокчейн відрізняється багатофункціональністю та можливістю застосування для обміну або збереження даних з різних областей діяльності.
Все програмне забезпечення знаходиться на офіційному сайті і доступний для скачування.

Можливості застосування NEM і Ripple

Значки криптовалюта NEM і Ripple розділені косою лінією

Вибираючи, чому віддати перевагу — NEM або Ріппл, варто розібратися з перспективами і сферою застосування віртуальних монет.

Використання Ripple:

 1. Проведення міжвалютний операцій. Платформа застосовується при проведенні транзакцій за участю різних валют без затримок за часом.
 2. Інвестиції. Різке підвищення курсу в 2017 році привернуло інтерес до віртуальній валюті у багатьох інвесторів. Люди купують монети в очікуванні подальшого зростання ціни.
 3. Трейдинг. Учасники біржового ринку використовують Ріппл для спекуляцій. При виході новин вартість крипти добре реагує в сторону зниження або підвищення (в залежності від характеру новини).
 4. Переклади без вказівки особистості. Користувачі анонімно переводять кошти один одному в будь-яких обсягах і не ризикують потрапити ФНС або спецслужбі. За допомогою платформи вдається отримувати і відправляти кошти в будь-яку точку світу.

Використання NEM:

 1. Оплата товарів та послуг. Криптовалюта визнана в Японії, і її можна застосовувати як офіційне засіб для оплати. Черга за іншими країнами.
 2. Перспективи зростання курсу. Система побудована на POI, що гарантує рівномірний розподіл нагороди між користувачами. Як результат, монети швидше набирає популярність.
 3. Заміна СВІФТ. Серед інвесторів найбільші компанії з Південної Кореї, Малайзії і Японії. За заявою експертів платформа здатна створити реальну конкуренцію СВІФТ.
 4. Швидкі транзакції. Уже сьогодні NEM застосовується при проведенні фінансових операцій в різних куточках планети, в тому числі при проведенні банківських транзакцій.

Як заробити (отримати) NEM і Ripple?

Емблеми NEM і Ripple над зеленим росточком

При виборі криптовалюта варто проаналізувати можливість її видобутку або покупки. Розглянемо варіанти для кожної з віртуальних монет.

Отримати Ripple за допомогою таких дій:

 1. Хмарний Майнінг. Ефективність такого способу невелика, тому йому рідко віддають перевагу учасники мережі.
 2. Угоди на біржі. Крипту XRP можна купити на біржі за ціною ринку без переплати. Для здійснення угоди потрібно вибрати кріптобіржу, відкрити на ній рахунок, внести гроші на депозит (у доларах або біткоіни), після чого зробити покупку.
 3. Обмінні пункти. В Інтернеті працює безліч обмінників, готових зробити конвертацію з комісією від 5 до 20 відсотків.
 4. Крани. У Мережі попадаються сайти, які платять в XRP за відвідування майданчика. Такі сервіси працюють за принципом біткоіни-кранів.
 5. Передача потужності ПК платформі для вирішення різних завдань з подальшим отриманням винагороди у вигляді XRP.

Для отримання NEM можна скористатися наступними способами:

 1. Зайнятися хмарним Майнінг.
 2. Купити необхідну кількість монет на біржі.
 3. Скористатися обмінним пунктом.

При виборі останніх двох способів доведеться витратити час на пошуки відповідного майданчика, адже криптовалюта має невелике поширення.

Що краще вибрати — NEM або Ripple?

Емблеми NEM і Ripple біля зображення ракети

Роблячи вибір на користь тієї чи іншої криптовалюта, важливо заглянути в майбутнє, зрозуміти перспективи віртуальної валюти, тенденції зростання. Що стосується XRP, у крипти є всі шанси закріпитися на «олімпі» і навіть позмагатися з Ефіріумом за друге місце за капіталізацією.

Підключення до платформи нових банків і великих компаній, а також включення віртуальної монети в список великих бірж неминуче призведе до зростання курсу. Але для цього Ripple потребує більшої стабільності і меншою волатильності. З початку 2017 року до березня 2018 року вартість крипти зросла з 0,18 до 1,05 XRP за долар. За прогнозами експертів, ціна продовжить «бичаче» рух і до кінця 2018 року може досягти 2-3 доларів. Але не варто розраховувати на постійне зростання, адже після підвищення курсової вартості можлива корекція, як це було на початку 2018 го.

До 2020 року Ріппл планує розширити число партнерів (банків і компаній), що підвищить інтерес з боку інвесторів. За найбільш сміливим прогнозам до 2025 року віртуальна монета може стати основною валютою при проведенні банківських транзакцій.

Що стосується NEM, розробники провели в 2017 році велику роботу по залученню нових партнерів. Одним з досягнень стала робота з Блокчейн Глоба Лімітед — компанією з Австралії. У 2018 році планується розподілити майже 40 млн доларів для реалізації програм по розширенню бізнесу. Крім того, ставиться завдання створити нову офіційну біржу.

Зі сказаного вище очевидно, що XEM несе великі перспективи для інвесторів. Ще травнем 2017 роки за одну монету давали 0,0176 долара, а на 5 березня 2018 року ціна досягла майже 0,35 доларів. Експерти запевняють, що це далеко не межа можливостей криптовалюта. Якщо виходити з сприятливих прогнозів, до кінця 2018 року ціна має зрости в 3-5 разів. Згодом крипта гідна отримати місце в ТОП-5 криптовалюта. Головне завдання на даному етапі — вийти за межі азійських країн на європейський ринок. При цьому потрібно користуватися можливістю і брати крипту поки ще за низькою ціною.

Сказати точно, що краще — NEM або Ripple важко, адже обидві монети мають хороші перспективи. На даний момент (в короткостроковій перспективі) більш приваблива саме XRP (Ріппл). Якщо розглядати варіант з довгостроковим інвестуванням, варто віддати перевагу XEM.

Що вибрати НЬОМУ або Ріппл — додаткова інформація в відео нижче:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector