Об’єднання блокчейн IoT: нові можливості та перспективи

«Інтернет-речі» (IoT) і технологія блокчейн — дві теми, які привертають до себе останнім часом чимало уваги і викликають ажіотаж не тільки в сфері технологій, але і в бізнес-співтоваристві. Щомісяця з’являються десятки нових проектів.

Багато експертів вважають, що їх розвиток зробить революцію в усіх аспектах нашого повсякденного життя, в той час як інші відзначають, що навколо обох технологій поки ще занадто багато галасу і потрібно ще багато довести. Однак ідея про те, що об’єднання «блокчейн IoT» здатне привести до чогось ще більшого, набуває все більшого поширення.

В принципі, це має великий сенс. IoT — це термін, який використовується для опису триваючого поширення постійно працюють онлайн-пристроїв для збору даних про нашу роботу і особисте життя. Blockchain — це розподілена комп’ютерна система на основі криптографічних технологій, призначена для зберігання і запису інформації в реальному часі.

Якщо теоретично об’єднає їх, то можна отримати перевірений, безпечний і постійний спосіб запису даних, які обробляються «розумними» машинами — IoT.

Навіщо об’єднувати блокчейн і IoT?

Існує кілька очевидних переваг ідеї впровадження інтелектуальних машин, здатних спілкуватися і працювати через блокову технологію.

По-перше, існує проблема нагляду. Оскільки транзакції даних відбуваються між декількома мережами, що належать і керованими декількома організаціями, то вони можуть відслідковуватися, оскільки долають тривалий маршрут між декількома точками в загальній ланцюжка передачі інформації. Записи в blockchain за своєю природою прозорі. Вся активність може відслідковуватися і аналізуватися будь-яким користувачем, який має право підключатися до мережі.

Якщо щось піде не так, виникнуть поломки, витоку даних там, де це не повинно бути, тоді блокова ланцюжок зможе спростити знаходження проблемного місця і зробить коригувальні дії.

По-друге, використання шифрування і розподіленої технології зберігання означає, що дані можуть перевірятися усіма сторонами, залученими в мережу. Машини будуть надійно записувати всі деталі транзакцій, які відбуваються між ними, без будь-якого контролю з боку людини.

Без секретних ключів, що дають можливість запису в блок-ланцюжок (яка в цьому випадку буде зберігатися машинами), жодна людина не зможе перезаписати інформацію.

По-третє, «розумні контракти» в деяких блокових мережах, таких як Ethereum, дозволяють створювати угоди, які будуть виконуватися при виконанні певних умов. Це дуже корисно, коли справа стосується, наприклад, авторизації в системі для оплати, наприклад, після виконання умов надання послуг.

По-четверте, blockchain пропонує можливість значно поліпшити загальну безпеку IoT-середовища. Більша частина даних, що створюються IoT, це персональна інформація. Наприклад, домашні «розумні» пристрої будуть мати доступ до подробиць нашого особистого життя. Це дані, які можуть бути доступні іншим пристроям і мереж з метою аналізу і поліпшення повсякденного життя. Але це також потенційно може дозволити їм потрапити в руки хакерів. Таким чином, необхідно також передбачити можливості захисту персональної інформації при використанні IoT-речей.

Забезпечення доступ до даних з пристроїв IoT через блокчейн забезпечить додатковий рівень безпеки з використанням одних з найбільш надійних стандартів шифрування.

Централізовані і децентралізовані системи

Крім того факту, що зближення блокчейна і IoT несе в собі нові можливості, це може стати необхідністю в якийсь момент. Якщо поточна парадигма IoT-пристроїв, підключених через централізоване хмарне сховище і систему обробки даних продовжиться, то зростання обсягів даних і збільшення кількості «інтернет-речей» приведуть до величезного розширення систем.

Подібні хмарні сервіси не зможуть впоратися з тією кількістю даних, які їм доведеться зберігати і обробляти. Блокчейн здатний виправити це завдяки своїм механізмом розподіленої бази даних. Замість дорогого централізованого центру обробки даних блокова ланцюжок дублюється на сотні (або, можливо, тисячі і навіть мільйони) мережевих комп’ютерів і пристроїв. Це означає, що дані завжди будуть під рукою при першій же необхідності, що скорочує час передачі і дозволяє уникнути таких проблем як відмова сервера.

Blockchain і IoT — це технології, які мають великий потенціал і перспектива в майбутньому. І те, і інше вже широко і з ентузіазмом використовується, як в промисловості, так і в державному секторі. Їх об’єднання може стати ключем до мінімізації ризиків безпеки для бізнесу, який завжди йде рука об руку з технологічними новинками.

джерело:

https://www.forbes.com/

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector