Обвал біткоіни — чому падає і коли впаде біткоіни

 • Чому падає біткоіни в 2018 році — реальні причини
 • Що робити при падінні біткоіни
 • Коли впаде біткоіни — варіанти
 • Чому біткоіни падає сьогодні
 • 17 грудня 2017 го курс Bitcoin досяг 20 000 $, що зробило криптовалюта цікавим і перспективним інструментом для вкладень. Десятки тисяч людей купили віртуальну монету в надії отримати прибуток з подальшого зростання вартості BTC. Але з початку 2018 року реалізувався непередбачений сценарій — почався обвал біткоіни. Вже до середині лютого BTC зменшився в ціні більш ніж в три рази — до 6500 $.

  З початку 2018 го і до сьогоднішнього дня (13 серпня 2018 роки) вартість Bitcoin коливається в діапазоні від 6,5 до 9 тисяч. Винятком є ​​період з другої половини лютого до початку березня 2018 року, коли курс Bitcoin піднявся до 11 500 доларів. Надалі знову почався спад, після якого ціна BTC вже не піднімалася вище 10 000 доларів.

  Нижче розглянемо наступні питання:

  1. Що ж сталося з криптовалюта, яка показувала настільки серйозні перспективи в 2017 році.
  2. Чому біткоіни падає і скільки триватиме ведмежий тренд.
  3. Чи можна очікувати краху Bitcoin і коли він може відбутися.
  4. Що робити інвесторам при падінні вартості BTC.

  Знаючи відповіді, можна прогнозувати майбутнє зміна курсу і правильно прийняти рішення — інвестувати в BTC зараз або відмовитися від інструменту на користь більш надійних активів.

  Чому падає біткоіни — загальні причини

  Монета Bitcoin і спрямована вниз стрілка

  Стрімке зниження вартості Bitcoin призвело до серйозних наслідків для багатьох інвесторів, які втратили сотні мільйонів доларів. Станом на 13 серпня 2018 року вартість криптовалюта встановилася на позначці 6473 долара. При цьому важко уявити, чого чекати від курсу далі. Багато розраховують, що криптовалюта «прийде в себе» і протягом 2-3 місяців повернеться до показників грудня 2017 року. Інші учасники ринку налаштовані песимістично. Вони впевнені, що чекати зростання безглуздо, а подальше падіння біткоіни — справа часу.

  Щоб розібратися з майбутнім криптовалюта, важливо розуміти чинники, від яких залежить її вартість. Тут виділяється декілька моментів, на кожному з яких зупинимося докладніше.

  Технічні складові

  Трейдери та інвестори знають, що при аналізі активу повинні бути враховані технічні фактори. Будь-біржовий інструмент володіє певною волатильністю. Не виключенням є і BTC, який схильний до різких змін ціни на тлі зростання або зниження попиту учасників ринку.

  У випадку з біткоіни головний технічний аспект — поява нової криптовалюта з кращими характеристиками і перспективами розвитку. Одним із прикладів є вихід Bitcoin Cash на початку серпня 2017 року. Якщо подивитися на графік ціни BTC, можна помітити зниження курсу в цей період з 4,7 до 4,3 тисяч доларів. Але падіння було тимчасовим, після чого вартість біткоіни знову пішла вгору, а 17 грудня 2017 го і зовсім досягла піку.

  Не менший вплив чинять зломи кріптовалютних майданчиків і гаманців користувачів. У 2018 року такі ситуації почастішали, що викликає тривогу членів кріптосеті. На цьому аспекті ще зупинимося нижче.

  ринкові причини

  Монета біткоіни на тлі табло біржі

  Ключовий фактор — зміна тенденцій в ринковому секторі. Будь-який досвідчений трейдер підтвердить, що підвищення ціни не може бути нескінченним. Одного разу настає момент, коли крива вартості зупиняється і рухається вниз. Така ситуація носить назву «перегрів». В процесі торгів рано чи пізно учасники ринку насичуються активом, що призводить до зниження його ціни.

  Наступний момент — пампінг і дампинг, який характерний для криптовалюта. Суть полягає в об’єднанні великих інвесторів, штучно завищують вартість активу, а згодом продають криптовалюта за вигідною для себе вартості. Результат — різке зниження курсової ціни. Деякі експерти схильні вважати, що обвал біткоіни сьогодні і останні 8 місяців пояснюється саме цим фактором.

  Економічні та політичні складові

  Емблема державної служби США б'є значок біткоіни

  Негативним аспектом, що впливає на курс будь-якої криптовалюта, Bitcoin в тому числі, є обмеження урядів великих держав. Новини про заборони на ходіння віртуальних монет, обмін, роботу бірж і операції з віртуальними монетами часто тягне за собою обвал ринку. Резонанс залежить від країни, в якій виникають труднощі з Bitcoin. Наприклад, в 2018 році головними гравцями ринку вважається Китай, США і Японія.

  На курс впливають і менш важливі події, наприклад, заборона застосування BTC компаніями, банками або іншими структурами. Негативні прогнози експертів або розробників криптовалюта також можуть привести до обвалу курсової ціни.

  Психологія

  Головна проблема біткоіни, на думку економістів — відсутність реальної ціни. Тож не дивно, що при формуванні курсу ключову роль грають настрої трейдерів, загальна психологічна складова. У періоди активного росту інвесторам вдається заробити на BTC, а в поточній ситуації вкладення набувають ризикований характер.

  Ціна нестабільна і має високу волатильність, що призводить до помилок і втрати накопичень короткостроковими трейдерами. В результаті багато з них залишають ринок, що неминуче позначається на ціні віртуальних монет.

  Моральні та етичні чинники

  Творці криптовалюта не завжди замислюються про наслідки своїх дій, що нерідко призводить до масового продажу віртуальних монет. Подібний «скидання» неминуче призводить до зменшення курсової ціни. Не менша проблема — крадіжка біткоіни. Важливо, які дії роблять біржові майданчики для компенсації збитків своїх клієнтів. Якщо ці зобов’язання ігноруються, люди перестають довіряти криптовалюта і поступово відмовляються від неї на користь інших активів.

  Чому падає біткоіни в 2018 році — реальні причини

  Монета біткоіни під червоною стрілкою

  Вище наведені загальні фактори, що впливають на вартість BTC і настрій гравців на ринку. Тепер час реальних причин, що пояснюють, чому падає біткоіни в 2018 році:

  1. Продаж попечителем Mt.Gox 35 000 біткоіни. На початку березня вартість біткоіни опустилася нижче за позначку в 8000 доларів, що багато пояснили нелогічними діями попечителя кріптовалютной біржі. Останній позбувся 35 тисяч BTC за середньою вартістю 10,1 тисяча доларів. Це означає, що в засіках біржі залишається близько 166 тисяч Bitcoin. При цьому засновник майданчика заявив, що шкодує про ситуацію, яка склалася в 2014 році. Він зазначив, що його компанія могла отримати вигоду на 160 тисяч біткоіни і біткоіни Кеш від банкрутства, але він не претендує на ці кошти. Експерти відзначають, що інформація про продаж пройшла вже за фактом вчинення правочину, що не дозволяє дізнатися, хто саме реалізував криптовалюта. Але в біткоіни-співтоваристві зустрічається думка, що угода проходила через біржову площадку Kraken.
  2. На початку березня 2018 року з’явилася новина про підозрілу паузі в роботі біржового майданчика Binance. На цьому тлі виникли підозри, що майданчик зламали хакери і вкрали кошти клієнтів сервісу. Така ситуація вже мала місце 8 лютого, коли сайт припиняв роботу на добу, а після знову відновив роботу. Незважаючи на відсутність офіційного підтвердження, інвестори піддалися панічним настроям, що призвело до незначної просідання курсової ціни в період з 7 до 9 березня (вартість криптовалюта впала з 9,9 до 9,2 тисяч доларів за монету). Надалі з’явилося офіційне пояснення кріптовалютной майданчика. У ньому зазначалося, що злом біржі — не більше ніж домисли. Хакери атакували акаунти користувачів із застосуванням спеціального бота. Після цього шахраї стали купувати монети VIA за біткоіни. В результаті угоди вартість ВІА пішла вгору, після чого зловмисники збиралися продати монети за завищеною ціною. Співробітники біржі розпізнали хитрість і встигли зупинити роботу майданчика до виведення грошей. Завдяки цьому, ніхто не постраждав, але паніка привела до тимчасового зниження курсу BTC.
  3. Заява представників SEC. На одному з брифінгів працівники регулюючої організації заявили, що біржові майданчики повинні реєструватися. Такі дії розцінюються учасниками кріптосеті, як зниження анонімності, що логічно призвело до зниження інтересу по відношенню до BTC. Проблема і в тому, що багато бірж при бажанні не пройдуть перевірку через дефіцит необхідних паперів і експертів у фінансовій сфері. Проте, вже 17 липня 2018 року біржа Coinbase отримала ліцензію від SEC. В результаті біткоіни виріс на 0,83%, і його ціна практично досягла позначки 6,7 тисячі доларів.
  4. Дії китайського уряду. Офіційна влада Китаю зайняли жорстку позицію по відношенню до біткоіни, вважаючи, що його застосування є однією з причин зниження ВВП. На початку 2018 го представники уряду в черговий раз підтвердили, що не планують визнавати Bitcoin з позиції повноцінного кошти для здійснення платежів, а розраховуватися за допомогою цієї криптовалюта заборонено. Крім того, в січні 2018 го китайським провайдерам заборонили обслуговування трейдерів BTC, а також пройшла інформація про майбутнє закриття майнінгових ферм. Варто нагадати, що китайський ринок є одним з головних в кріптовалютной середовищі. Тут виробляється найбільш потужне обладнання для Майнінг, а обсяг торгів з BTC займає лідируючі позиції. Але до кінця літа ситуація змінилася. 13 серпня 2018 року з’явилася новина про ймовірну легалізації криптовалюта в Китаї. Така можливість вивчається регулятором, а також спеціально створеною робочою групою. Влада Піднебесної вирішили, що далі ігнорувати проблеми з криптовалюта марно і необхідно приймати якісь рішення.
  5. 9 червня 2018 го комісія, що займається питаннями біржової торгівлі в Сполучених Штатах (CFTC), почала розслідування у відношенні ряду майданчиків, а саме itBit, Kraken, Coinbase та інших. Вона зажадала інформацію про торгах після запуску ф’ючерсів на BTC з метою виявлення факту ринкових махінацій з криптовалюта. На цьому тлі вартість Bitcoin впала на 4,7%.
  6. 11 червня 2018 року в Інтернеті пройшла новина про злом біржового майданчика Coinrail. За загальними оцінками було вкрадено близько 37 мільйонів доларів в криптовалюта. Найбільше постраждав токен Пунда Х (його вкрали майже на 20 мільйонів доларів). Незважаючи на той факт, що депозити в біткоіни не постраждали, курсова вартість BTC також просіла. Багато хто пов’язує цей факт із заявою CFTC про початок розслідування відносно ряду кріптовалютних майданчиків (про це йшлося вище).
  7. Завершення термінів контрактів ф’ючерсів на біткоіни. Один з аналітиків Fundstrat (Том Лі) припустив, що сьогоднішнє падіння біткоіни обумовлено завершенням термінів експірації ф’ючерсів на криптовалюта. Він вважає, що волатильність курсової ціни спостерігається з моменту початку торгів на товарних біржах США. У такої думки є ряд супротивників. Деякі експерти не впевнені в наявності зв’язку між зниженням вартості криптовалюта і тривалістю ф’ючерсних контрактів на BTC. Це підтверджується і тим фактом, що термін виконання контракту невеликий, і безпосередньо не впливає на ціну інструменту.
  8. Літній період. Зниження вартості Bitcoin до літа пояснюється невеликою активністю інвесторів. Учасники ринку виводять криптовалюта для відпустки, а період накопичень залишають на осінь і зиму. Тож не дивно, що більший обсяг угод із продажу припадає на літо, через що курсова вартість знижується.

  Що робити при падінні біткоіни?

  Хлопець тікає від котиться вниз монети біткоіни

  Багато інвесторів тримають «руку на пульсі» і постійно отримують відомості про зміни ціни BTC. Існують навіть програми, які встановлюються на смартфон і дозволяють контролювати курс і навіть заробляти на торгівлі криптовалюта (наприклад, Coinbase). При цьому мало хто знає, як вести себе при різкому падінні курсу.

  Нижче наведемо рекомендації, як діяти в разі зниження курсової ціни BTC:

  1. Чи не панікуємо і не поспішаємо продавати біткоіни на хвилі загального ажіотажу. Такі дії можуть призвести до втрати криптовалюта. Практика показує, що ціна монети Bitcoin часто «просаживается», а після знову йде в зростання.
  2. Тримаємо в портфелі декілька різних віртуальних монет. У цьому випадку підвищується шанс, що одна з них «вистрілить» і піде в активне зростання. При цьому третина портфеля повинен становити BTC. Це універсальна монета в кріптовалютном світі, як долар США в середовищі фіатних грошей.
  3. При різкому зниженні курсу будь-якої з криптовалюта, купуємо її в розрахунку на майбутнє зростання і продаж. Такий підхід дозволяє додатково заробляти на віртуальних монетах.
  4. У разі різкого зростання ціни біткоіни продаємо не більше 70% для того, щоб окупити витрати і домогтися доходу. Інша частина нехай лежить в портфелі. Навіть при знеціненні монети інвестор нічого не втрачає.
  5. Якщо курс різко падає і немає перспектив для його підвищення, важливо проаналізувати поточні тенденції, після чого продати всю криптовалюта. В цьому випадку залишається шанс зберегти хоча б частину заощаджень.
  6. При тимчасовому зниженні ціни (наприклад, на тлі негативних новин) можна купити криптовалюта, а після дочекатися зростання ціни і продати біткоіни. Досвідчені трейдери знають, що купувати потрібно при падінні вартості, а продавати — на зростанні.

  Коли впаде біткоіни — варіанти

  Монета біткоіни розсипається

  У 2018 року експерти висувають два сценарії подальшого руху курсу Bitcoin:

  1. Позитивний. У цьому випадку ціна BTC піде вгору і може досягти 10-12 тисяч до кінця 2018 року. Психологічної позначкою на даному етапі вважається 8000 доларів. Після пробиття цього рівня курс біткоіни навряд чи опуститься нижче.
  2. Негативний. У цьому випадку мається на увазі тривале падіння вартості віртуальних монет до позначки в 5-5,5 тисяч доларів до кінця року.

  На питання, коли впаде біткоіни, Джефф де Грааф (аналітик фірми Ренесанс) відповів, що це станеться в разі зниження вартості валюти нижче позначки в 3,4 тисячі. Незадовго до цього К. Чемберс висловив думку, що спочатку Bitcoin піде вниз, тому інвесторам потрібно приготуватися до ціни в 2-3 тисячі, після чого курс збільшиться до піку 17 грудня 2017 го — 20 000 $.

  В експертному середовищі існує думка, що вартість BTC являє собою якусь гру для учасників біржового ринку Уолл-стріт. Коли інвестори хочуть отримати дохід, вони влаштовують паніку в інформаційному просторі, щоб домогтися зниження ціни. Після цього BTC купується за вигідною ціною.

  Багато хто пов’язує крах біткоіни з премією за Майнінг і вигодою цього процесу. Як тільки все BTC здобуті, необхідність в такому заробіток пропаде, що може привести до труднощів з подальшими транзакціями. Єдине, що залишиться — комісія за переклади. Але навіть в разі краху BTC нічого страшного не станеться. Експерти вважають, що його місце займуть інші криптовалюта.

  Чому біткоіни падає сьогодні?

  Малюнок падаючого біткоіни

  Протягом липня 2018 року вартість Bitcoin коливалася біля позначки в 8,5 тисячі доларів, а згодом опустилася до 6,5 тисяч. До кінця липня ціна знову пішла вгору і добралася до 8,3 тисяч доларів. Зниження ціни минулого місяця пояснюється примусової ліквідацією ф’ючерсу на Bitcoin ціною в 420 млн доларів. На цьому тлі багато учасників біржі почали продавати BTC.

  Подальше коригування була нетривалою, на початку серпня біткоіни знову пішов вниз, досягши 13 серпня 2018 року ціни в 6,4 тисячі доларів. Інвестори очікують корекції, але поки на ринку править ведмежий тренд. Експерти висловлюють думку про можливі маніпуляції вартістю BTC, що дає відповідь на головне питання — чому сьогодні падає біткоіни. Вважається, що така ситуація може зберегтися до кінця літа, після чого BTC чекає корекція і відскік до 7-8 тисяч доларів.

  Щоб заробити на криптовалюта, важливо враховувати всі фактори, що впливають на ціну біткоіни, стежити за новинами і правильно реагувати на рухи курсової ціни. У питанні інвестування не місце паніці. Тут важливий точний розрахунок і вміння прогнозувати ситуацію.

  Відео про те, як прогнозувати обвал криптовалюта:


  Ссылка на основную публикацию
  Adblock
  detector