Охолодження Асіка — для чого потрібно і способи

Практично кожен власник ASIC стикався з поширеною проблемою забезпечення охолодження обладнання. Це пов’язано з тим, що під час роботи Асіка сильно гріються, незважаючи на те, що виробники оснащують їх потужними кулерами. У зв’язку з цим користувачеві важливо вживати всіх необхідних заходів, щоб забезпечити достатнє охолодження ASIC Майнер.

Для чого потрібно охолодження Асіка?

Асік з додатковим пристосуванням для відводу тепла

Далеко не кожен користувач бажає витрачатися на додаткове охолодження Асіка. Однак варто враховувати, що перегрів Майнера призводить до таких наслідків:

  • зниження хешрейта;
  • почастішання появи помилок;
  • зниження терміну експлуатації;
  • збій і відключення Майнера;
  • вихід з ладу плат.

Наскільки всі ці фактори критичні, кожен вирішує самостійно. Однак кожен з них негативно відбивається на одержуваного прибутку. У зв’язку з цим жоден ASIC не може нормально працювати без повноцінної і потужної системи охолодження.

Величезне значення для роботи Асіка має також загальний мікроклімат. Так, в літню пору цілком достатньо системи, просто понижувальної температуру повітря, але охолодження Асіка взимку більш вимогливо. Це пов’язано з тим, що в зимовий період при низькій температурі майнер може охолоджуватися до появи конденсату, здатного вивести його з ладу.

Згідно з правилами охолодження ASIC Майнер, температура в приміщенні повинна бути в межах, зазначених виробником в інструкції. Antminer S9, наприклад, працює в температурному діапазоні від 0 до +40 градусів. А ось AvalonMiner 821 зберегти працездатність і при -5.

При цьому варто враховувати, що потрапляючи всередину пристрою, повітря практично миттєво нагрівається. У разі, якщо температура в приміщенні буде вище дозволеного за технічними вимогами, майнер перегріється, а якщо нижче 0 — випаде конденсат. Обидва варіанти можуть привести до того, що чіпи обладнання вийдуть з ладу.

Способи охолодження ASIC Майнер

Асіка під рідинним охолодженням

У наш час виділяють кілька найефективніших способів регулювання температурного режиму для роботи Асіка:

  1. Вентилювання. Асіка повинні розташовуватися в приміщенні з можливістю провітрювання. В ідеалі воно повинно бути додатково обладнано кондиціонером і оснащуватися вентиляційними отворами. При цьому бажано, щоб воно було компактним, оскільки в цьому випадку регулювати температуру простіше.
  2. Іммерсійне охолодження Асіка рідиною. Для цього купуються охолоджуючі шафи і спеціальна рідина з порівняно невисокою температурою кипіння. У неї занурюють Асік. У момент нагріву пристрою тепло, що виділяється їм, поглинається рідиною — вона починає кипіти і випаровуватися. Більшість моделей таких шаф додатково обладнані конденсаторної системою, що охолоджує надходить пар і повертає його у вигляді рідини назад. Сьогодні для рідинного охолодження Асіка в більшості випадків використовують 3M Novec Engineered Fluid.

Не меншим попитом користується передача ASIC в дата-центри, де дотримується оптимальний мікроклімат для стабільної роботи пристроїв. Однак в такому випадку користувач втрачає частину прибутку, яку йому доведеться віддавати за обслуговування Майнера.

Інші фактори, що впливають на охолодження Майнер

Вентилятори Асіка

Щоб забезпечити стабільну роботу обладнання для Майнінг, важливо розуміти не тільки, як охолодити Асік, але і які чинники впливають на перегрів. В першу чергу, перед початком експлуатації нового обладнання слід перевірити якість використовуваної термопасти. Іноді навіть в нових пристроях вона вже засохла і її необхідно замінити. Особливо це правило може бути застосовано до Майнер, виробленим компанією Bitmain.

Також слід враховувати розгін приладу. У таких випадках температура ASIC сильно підвищується. Крім того, деякі пристрої розганяти не рекомендується, оскільки крім збільшення температури це може привести до зниження стабільності і зниження рівня доходу.

Дивіться приклад иммерсионного охолодження Асіка в відео нижче:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector