Перспективи криптовалюта: можливість легалізації

2017 запам’ятається користувачам криптовалюта в першу чергу зростанням курсу біткоіни до $ 20 000, капіталізацією кріптовалютного ринку в $ 570 млрд і рекордними зборами коштів в рамках великих проектів ICO. За даними CoinSchedule, в 2017 році 235 проектів ICO зібрали загальну суму в $ 3,7 млрд. За цей же період сума коштів, залучена десятьма найбільшими акціонерними компаніями, склала $ 1,360 млрд.

Перспективи криптовалюта все ще викликають ряд питань. Поки немає однозначної думки і про долю найпопулярнішою криптовалюта — біткоіни. Серед експертів продовжують поширюватися найрізноманітніші думки, які часто суперечать один одному. Так, Джеффрі Сакс, американський економіст, називає біткоіни «бульбашкою», а Павло Матвєєв, співзасновник платіжної служби Wirechain Wirex, вважає, що монета повторить свій ціновий рекорд в $ 20 000 і навіть досягне $ 50 000 000 до кінця 2018 року.

Так чого ж все-таки варто очікувати від ситуації в кріптовалютной сфері в найближчому майбутньому?

Легалізація та регулювання ICO і криптовалюта

У ряді країн, які вирішили взяти приклад Японії, вже розглядаються можливі заходи для взяття під контроль сфери криптовалюта і пов’язаних з ними проектів.

Наприклад, в Росії в кінці першого — початку другого кварталу в Держдуму повинен надійти на розгляд проект закону про криптовалюта. Документ розробляється Мінфіном РФ, який має намір обговорити це питання з Центробанком РФ.

Останній виступає проти легалізації цифрових грошей в країні. При цьому він підкреслює небезпеку неконтрольованого зростання цього ринку і бачить в ньому загрозу глобальній економіці. У зв’язку з цим міністерство шукає іншу торгову платформу, яка погодиться виконувати функції посередника при контролі фінансової діяльності в цій сфері.

Російський уряд також розглядає можливість введення заходів з регулювання ICO. Концепція проекту закону Мінфіну РФ передбачає проведення кампаній зі збору коштів як свого роду інвестиційну діяльність. Всі цифрові активи в цьому випадку пропонується розглядати як окремий вид власності.

Серед країн СНД найбільш позитивне ставлення до криптовалюта склалося в Республіці Білорусь.

Президент Олександр Лукашенко офіційно дозволив Майнінг, зберігання, продаж і покупку монет. Відповідний указ вже підписано і передбачає, що будь-яка діяльність, пов’язана з криптовалюта, не рахується підприємницької. Майнінг, трейдинг та інші операції з цифровими монетами звільнені від сплати прибуткового податку, ПДВ та інших діючих видів податкових зборів.

Країни-члени ЄС також вирішили регулювати кріптовалютний ринок, заборонивши анонімні переклади. Для цього торговельні платформи вимагають від своїх клієнтів проходження процедури верифікації (підтвердження особи). У найближчі 1,5-2 роки влади ЄС мають намір розробити законодавчу базу для регулювання цієї сфери.

Деякі представники європейських фінансових організацій виступають проти цього кроку. Наприклад, Карл-Людвіг Тіле, член Ради директорів Бундесбанку, повністю виключив можливість легалізації кріптоконверсій в ЄС.

У деяких країнах наполягають на повній забороні криптовалюта, так як їх часто використовують в шахрайських і злочинних цілях. Проте, готівкові гроші на «чорному ринку» також заборонені в багатьох країнах, але впоратися з ним поки не вдалося ні в одній країні світу. Яким чином буде реалізовуватися заборона на використання криптовалюта, поки не зовсім зрозуміло. Тим не менше, влада більшості країн світу більше не в змозі ігнорувати постійно розширюється кріптовалютний ринок. У будь-якому випадку їм доведеться йти назустріч його користувачам і шукати способи регулювання, які влаштують усіх учасників.

державні криптовалюта

У деяких країнах виникли ідеї створення національних цифрових грошей. У Росії активно обговорюють можливість введення кріпторубля, але поки ця ідея залишається тільки на етапі концепції, якою російська влада не поспішають давати «зелене світло».

10 жовтня 2017 року під час урядової наради президент Росії Володимир Путін наголосив на необхідності контролю пропозиції щодо введення кріпторубля. При цьому він застеріг і від створення непотрібних, штучних бар’єрів на шляху реалізації цієї ідеї, яку в Центробанку зустріли в штики.

Росія — не єдина країна, в якій говорять про національну цифровий монеті. У січні 2018 року президент Венесуели Микола Мадуро оголосив про випуск 100 000 000 монет криптовалюта Ель-Петро (El Petro). Вона забезпечується венесуельською нафтою, а її стартова ціна дорівнюватиме ціні одного бареля нафти.

Майнінг цієї монети неможливий, а контроль над нею буде знаходитися в руках уряду країни. Однак поки венесуельський парламент не підтримав ідею свого президента і виступить проти національної криптовалюта.

Банк Англії теж оголосив про плани по створенню власної криптовалюта. Англійська цифрова монета, швидше за все, буде прив’язана до фунту стерлінгів. Її точна назва поки невідомо. На поточному етапі пропонується назвати її RSCoin.

У 2018 році очікується подібні заяви про розробку державних криптовалюта і в інших країнах. Але їх випуск все ще малоймовірний. Влада навряд чи просунуться далі обговорень і розробки законопроектів.

Впровадження криптовалюта в повсякденне життя

Одним з обмежуючих факторів розвитку криптовалюта є складність її повсякденного використання. Марк Цукерберг раніше оголосив про можливість використання монет на Facebook. Засновник соціальної мережі згадав, що він вражений можливістю цієї сфери і рівнем захисту завдяки технологіям шифрування.

В Японії розглядається можливість введення криптовалюта в популярну місцеву систему обміну миттєвими повідомленнями, в якій на даний момент застосовується платіжний сервіс Line Pay. Кількість її користувачів становить більше 168 000 000 чоловік.

Мережа швидкого харчування KFC організувала продаж гамбургерів для просування біткоіни в Канаді. Учасники повинні були перерахувати суму в криптовалюта еквівалентну 20 канадським доларам через платформу BitPay, щоб отримати своє замовлення з доставкою додому.

Спроби впровадження криптовалюта в повсякденне життя пов’язані не тільки з новими проектами і можливостями, а й заборонами. Так, на початку січня 2018 року Visa заблокувала дебетові карти проекту WaveCrest, які дозволяли здійснювати покупки за цифрові гроші. Представники платіжної системи стверджують, що WaveCrest порушила умови договору.

Зростання кількості нових стартапів, спрямованих на усунення бар’єрів на шляху впровадження цифрових монет в повсякденне життя, буде рости в геометричній прогресії. Уже в найближчі місяці можна очікувати появи нових продуктів, таких як банківські карти і додатки, які дозволять здійснювати кріптовалютние платежі. Перелік компаній, які будуть пропонувати товари і послуги за біткоіни і інші монети, також буде розширюватися. Однак не слід очікувати повного переходу глобальної фінансової системи на криптовалюта навіть в середньостроковій перспективі.

Розвиток Майнінг криптовалюта

У бізнес сфері активно обговорюють поточну потребу ринку в розвитку інфраструктури Майнінг криптовалюта. Уже з’явилися компанії, що спеціалізуються на продажу обладнання для Майнінг в багатьох країнах, в тому числі і в Росії. Нещодавно екс-глава Комітету природних ресурсів Татарстану Олексій Колесник заявив, що купив такий пристрій компанії «Т-Плюс».

У Новосибірську орендодавці почали пропонувати приміщення для Майнер, щоб позбавити себе і своїх сусідів від впливу високих температур і шуму. Олексій Носков, глава проекту центру обробки даних Xelent Mining, вважає, що настав час розвитку майнінгових готелів, де приватні Майнер зможуть розміщувати своє обладнання.

Розвиток платіжної інфраструктури також триває. Наприклад, проект «Монако» збирається видавати карти Visa, що підтримують платежі в криптовалюта. Цифрові гроші можна буде купити, продати і обміняти через мобільний додаток. Крім того, у проекту є свій токен, що надається клієнтам для фінансових транзакцій.

Вигідні бізнес-ніші і раніше будуть відкриті для підприємців в найближчі роки. Основний попит буде стосуватися розвитку платформ для Майнінг і платіжних сервісів з підтримкою криптовалюта.

Зміни на ринку ICO

Інвестори поступово все більше розчаровуються в ICO. Нещодавно в США засновники стартапу PlexCoin були звинувачені в шахрайстві, а залучені ними кошти були заблоковані. Інвестори в проекті Confido втратили $ 375 000 після того, як його засновник видалив всі дані і зник. Засновник проекту Fantasy Market також зник, зібравши більше $ 4,4 млн.

Проте, великі гравці почали проявляти інтерес до ICO. Наприклад, компанія Kodak, виробник фотографічного устаткування і витратних матеріалів, оголосила про створення платформи KODAKOne blockchain. Її мета — захист авторських прав на фотоматеріали.

Telegram теж проявив інтерес до цього методу збору коштів. Його засновники оголосили про розробку платформи Telegram Open Network (TON), проект блокової ланцюга нового покоління. Планується, що TON стане майданчиком для розробки і запуску додатків і смарт-контрактів, а також інфраструктурою платіжної системи на основі блокчейна.

Михайло Брусов, співзасновник Cindicator, вважає, що, незважаючи на постійно зростаючий зростання, новим ICO доведеться боротися за інвесторів. Оскільки пропозиція перевищує попит, проекти будуть змушені дотримуватися прозорих правил гри.

Дмитро Мацук, засновник Blockchain.ru Group, в свою чергу вважає, що учасники ICO будуть прагнути публікувати свої доходи і витрати, підкріплені детальними даними про компанії, дорожніми картами і поетапними звітами про просування проекту, щоб підвищити їх прозорість.

Найближчим часом ринок ICO залишиться популярним місцем для нових проектів, дозволяючи залучати інвесторів. Але рекордних ICO буде набагато менше, а самі інвестори будуть більш обережними у виборі стартапів. Більш того, популярність ICO зменшиться з розвитком інфраструктури для використання криптовалюта в повсякденних цілях. Зараз інвестори вкладають кошти в ICO, тому що можливості повсякденного використання цифрових грошей ока ще обмежені.

висновок

Поточні тенденції говорять про те, що криптовалюта вже визнані світовим співтовариством, щоб не говорили фінансисти і політики. Якщо раніше влада просто ігнорували цей ринок, то тепер вони або забороняють цифрові гроші, або намагаються знайти спосіб їх легалізувати.

Багато користувачів вже набули достатнього досвіду і поводяться більш обережно і розумно з інвестиціями. У 2018 році слід очікувати кардинальних змін. 2018 рік, швидше за все, стане вирішальним для майбутнього криптовалюта. Якщо буде доведено їх безпечність та зручність використання, то їх підтримають не тільки фанати і венчурні інвестори, але і уряди деяких країн, комерційні організації і звичайні споживачі. Але очікувати того, що вони займуть місце поряд з фіатнимі грошима або потіснять поточну усталену фінансову систему не варто.

Таке прийняття цифрових валют буде обмежена рамками певних законів, нормативних актів і положень.

Що стосується технологій, що лежать в їх основі, то їх чекає більш світле майбутнє. Вони привернули до себе набагато більше уваги і викликали інтерес з боку фахівців різних сфер діяльності: фінанси, банківська справа, логістика, медицина і багатьох інших.

Незважаючи на те, що багато експертів негативно ставляться до біткоіни, вони захоплюються блокчейном. Можливості блокової технології давно вже вийшли за рамки використання в якості основи для криптовалюта. Вони постійно розширюються і будуть продовжувати розширюватися і в майбутньому.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector