Все, що потрібно знати про криптовалюта Bitcoin Cash (BCC)

Що таке хард-форк

Біткоіни Кеш є хард-Форком біткоіни, тому для початку потрібно розібратися в цьому понятті перш, ніж знайомитися з самої криптовалюта. Hard fork — це поділ блокчейна конкретної монети.

Щоб не вникати в глибину технічних подробиць, можна сказати, що його суттю є прийняття поновлення криптовалюта, яке несумісне зі старими правилами. Іншими словами, це є сильним зміною вихідного коду оригіналу. В результаті створюється два вузла, один з яких продовжує стару ланцюжок, а другий виходить в окрему.

Причиною такого явища найчастіше стає надмірна кількість недоліків в мережі. Коли падає швидкість обробки транзакцій, розміру блоку недостатньо для нормального функціонування мережі, комісії за перекази стають захмарними, в мережі з’являються ідеї для усунення цих проблем.

Якщо велика кількість однодумців висуває цікаву і інноваційну ідею, проводиться хард-форк. З якогось боку це позитивне явище, оскільки мережа розвантажується і вищевказані проблеми зникають.

З іншого боку, це може стати мінусом. Ніхто не зможе передбачити результат хард-Форк. Він може створити більше проблем. Може стати причиною повного розколу кріптообщества на дві категорії. А що трапиться, якщо хард-форк виявиться в рази кращий за оригінал?

Історія

Як ви вже зрозуміли, Bitcoin Cash з’явився в результаті появи різного роду недоліків в мережі Bitcoin. Так, швидкість транзакцій стала надмірно маленькою. Для забезпечення швидких переказів користувачі були змушені платити великі комісії.

Хтось запропонував просто збільшити розмір блоку самого Bitcoin, проте багато хто був не згодні з цим, побоюючись догляду Майнер і зниження хешрейта мережі. Крім того, ніхто не міг знати, до яких наслідків можуть статися з технічного боку.

Проте, з’являлося все більше бажаючих побачити якесь оновлення блокчейна BTC. Саме тому 1 серпня 2017 року з’явилися розгалуження, результатом якого стала поява біткоіни Кеш.

Основні віхи розвитку

Альткоіну ​​ще немає і року, проте, є достатньо інформації, яка підлягає обговоренню в будь-якому середовищі. Насправді, його розвиток почався ще задовго до створення, навесні 2017, коли Bitcoin став набувати вищевказані проблеми. Тоді був впроваджений софт-форк SegWit, але він не вирішував їх належним чином. Але все ж з’явився BCH, і тут почалося.

Після цього особливих змін не траплялося. Криптовалюта продовжує розвиватися і знаходиться під загальним впливом ситуації на ринку. Проте, курс тримається більш стабільно, ніж у того ж Bitcoin або Ethereum.

Головна проблема — повторення транзакцій

BCH став новою монетою, проте, все одно залишилася зв’язок з блокчейном BTC. Головною проблемою в цьому плані могла стати «атака повторень». Справа в тому, що всі, хто на момент створення біткоіни Кеш мав звичайні біткоіни, автоматично отримували таку кількість монет хард ФОРКОМ.

Припустимо, ви створили транзакцію на 5 BTC. Оскільки відбувається вищеназвана атака, автоматично створюється така ж транзакція на 5 BCH, хоча користувач не збирався цього робити.

Але цієї проблеми вдалося уникнути. Транзакції BCH використовують інший алгоритм хешування підписів, що відрізняється від алгоритму BTC. Це запобігає можливість подвійної транзакції, оскільки для неї потрібно використовувати різні ключі.

Відмінності і збіги

Оскільки це не просто альткоін, створений на вихідному коді Bitcoin, а його хард-форк, є ряд збігів і відмінностей між двома криптовалюта. Так емісія BCH становить 21 мільйон. Він також емітується шляхом Майнінг. Також побудований на алгоритмі хешування SHA-256, відповідно, час блоку дорівнює приблизно 10 хвилинам. Використовує той же метод захистів — Proof of Work.

Серед відмінностей головним є розмір блоку, який становить 8 мегабайт замість 1. Це була одна з ключових цілей хард ФОРКОМ, оскільки розміру блоку Bitcoin катастрофічно не вистачало для нормального функціонування мережі. Черга на транзакції затягувалася в кілька днів. Піком стало 160 тисяч непідтверджених транзакцій.

Відповідно, у BCH немає потреби в SegWit, оскільки транзакції проходять досить швидко. Завдяки цьому вдалося істотно знизити вартість комісії. Так, мінімальна плата за транзакцію в мережі BTC становить приблизно 0.7 долара, коли у BCH це всього лише 0.1.

Нова іграшка Майнер

Дуже важливою відмінністю є Майнінг. Так, алгоритм хешування той же, протокол захисту також не відрізняється. Відповідно, її не рентабельно добувати на домашньому комп’ютері з допомогою відеокарти, а також можна використовувати ті ж ASIC, які створювалися під біткоіни. Однак була істотно перебудована система зміни складності видобутку криптовалюта.

По-перше, вона змінюється через кожні 2016 блоків, а лише через 6. Плавне зміна складності хвалять більшість Майнер, оскільки обладнанню простіше поступово приймати нову навантаження.

Можна провести аналогію з тренажерним залом. Уявіть, що ви присідаєте з вагою 70 кілограм, а на наступний підхід берете відразу 100. Здається, що це просто неможливо. А якщо з 70 плавно перейти до 100, додаючи по 10 кг за підхід, то організму і м’язам буде легше.

Важливим елементом Майнінг біткоіни Кеш є ймовірність зниження складності, замість її зростання. Це можливо завдяки протоколу Median Time Past (він же MTP). Медіана являє собою інформацію з останніх 11 блоків, які увійшли в ланцюжок. Завдяки їй розраховується приблизний час, який буде витрачено на відкриття наступних блоків.

Якщо MTP стає більше 12 годин, складність видобутку автоматично знижується на 20%. Покажіть Майнера, який цьому не буде радий. Крім того, складність падає, якщо знижується загальна кількість Майнер в мережі. Ви запитаєте, яким чином це стає відомо? Дуже просто: загальний хешрейт падає.

Зрозуміло, що при створенні Bitcoin Cash була встановлена ​​певна складність Майнінг. Однак до цього хард-Форк багато хто ставився скептично, як і до будь-якого нового альткоіну ​​в принципі. Тому Майнер було дуже мало, відповідно, хешрейт також був невеликий.

Це стало причиною істотного зниження складності від початкової. Така інформація одразу ж привернула увагу більшості Майнер, адже вони побачили можливість швидко заробити, не витративши багато ресурсів свого обладнання.

Також вирішено проблему 51% потужності. Так, якщо хтось в мережі Bitcoin буде володіти 51% всього хешрейта, то вона стане централізованої, оскільки цей користувач зможе вирішити блок швидше за інших. Відповідно іншим Майнер потрібно буде витрачатися на нове обладнання для вирішення цієї проблеми.

Оскільки складність Майнінг біткоіни Кеш може скорочуватися, це робить його більш доступним. Тому буде набагато важче зосередити у себе 51% потужності мережі.

команда

Головний розробник криптовалюта — Аморі Січе. Раніше він був одним з програмістів в Facebook. Цифровими грошима і їх розвитком, за його ж словами, він цікавився дуже давно. Також, як повідомив Аморі в одному зі своїх інтерв’ю, він проводив чимало часу над розробкою способів масштабування Bitcoin.

До ідеї проявити ініціативу хардфорка він прийшов не сам. Йому підказав один з членів команди виробників обладнання для Майнінг Bitmain. Після отримання гранту від Bitcoin Development Team він почав проводити перші дослідження. Результат відомий.

Джиан Ву — один із співзасновників Bitmain. Він розробив удосконалення для ASIC-Майнер, яке дозволило скоротити споживання електроенергії на 20%. Цікавим фактом є те, що він знаходиться не в найкращих стосунках з Blockstream. Дана компанія є одним з лідерів розробки блокчейн технологій. Вони побоюються, що потужності Майнінг будуть зосереджені в одних руках, причиною чого можуть стати саме ASIC.

Роджер Вер, вважається одним з найбільших власників Bitcoin в світі. Згідно з його словами, біткоіни Кеш набагато більше відповідає баченню криптовалюта Сатоши Накамото. Також до виділяється членам команди можна віднести хайп Янга, генерального директора ViaBTC.

нове протистояння

Це не можна назвати якимось розколом, або скандалом, проте поява нового хард-Форк в мережі призвело до появи його прихильників і супротивників. Якісь біржі, розробники обладнання для Майнінг, засновники альткоінов і платформ виступили проти, а хтось, навпаки, підтримав цю криптовалюта і її команду.

Одним з найвідоміших супротивників є біржа Bitmex. За словами їх команди стає ясно, що вони не хочуть підтримувати створення грошей з повітря. З якогось боку вони мають рацію, оскільки BCH з’явився шляхом розгалуження в блокчейне Bitcoin. Але насправді, для цього була проведена чимала робота, тому це не є «грошима з нічого».

Також, положення біржі про хардфорках Bitcoin говорить про те, що біткоіни Кеш не в змозі надати належний рівень захисту, тому не буде включений до біржового списку. Що сталося в листопаді 2017? Торгівля ф’ючерсами на BCH саме на Bitmex.

Серед бірж, які підтримують біткоіни Кеш і торгують його на своїх майданчиках, можна виділити наступні:

  • Livecoin;
  • Bitstamp;
  • Poloniex;
  • Bittrex;
  • Binance;
  • Kraken;
  • Exmo.

Також є біржа CoinEx, яка першою почала використовувати біткоіни Кеш як основну криптовалюта. Що примітно, 10 січня 2018 року Block Explorer оголосили, що підтримують тільки BCH. BTC при цьому був названий blockstream-Форком, який є лише тупикової гілкою розвитку блокчейна. Основними причинами цього були названі швидко зростаючі комісії і довгі транзакції.

причини розвитку

Що ж рухає BCH? Хороше запитання з урахуванням того, що криптовалюта входить в топ-3 найкращих по капіталізації, а в ціні вона йде відразу за біткоіни. Одним з факторів стрімкого розвитку є те, що більше платформ і сервісів починають використовувати біткоіни Кеш.

На момент створення ситуація була іншою. Багато сервісів завжди негативно ставляться до нових альткоінам, навіть якщо вони є Форк. Це пов’язано з великим ризиком, що проект просто не вистрілить. Проте, тут ситуація зовсім інша.

Друга причина — це збільшення кількості Майнер в мережі. Видобуток цієї криптовалюта якимось чином особлива, тому привертає видобувачів. Як уже сказано вище, вона простіше і прибутковіше того ж біткоіни. Також, збільшений розмір блоку дає можливість включати в нього набагато більше транзакцій. Це істотно підвищує ефективність роботи Майнер.

Третя, важлива причина — це висока швидкість транзакцій. Мета цього хард-Форк полягала в зменшенні навантаження на мережу і створення швидкої обробки переказів. Можна вважати, що вона була досягнута. А проект, який виправдав чужі очікування і свої плани, завжди заробляє хорошу репутацію і розвивається швидше.

висновок

Минуло менше року тому хард-Форк, але біткоіни Кеш вже звична для всіх монета. При цьому, вона надає більш комфортні умови використання, ніж звичайний біткоіни. Високий і стабільний курс, а також велика капіталізація дозволяють їй триматися в топі за всіма показниками. Ну і звичайно ж, більшість бірж активно торгують її на своїх майданчиках. Що ще можна сказати? Вдалий форк, спасибі розробникам.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector