Перспективи курсу біткоіни — як визначається передбачуваний курс

 • Як передбачити курс біткоіни — головні рекомендації
 • Про перспективи курсу біткоіни і потенціал криптовалюта можна судити по 2017 році, протягом якого вартість віртуальної валюти збільшилася з 800 до 20 000 доларів. Подальший відкат ціни в бік зниження лише підігріла інтерес інвесторів, які отримали шанс заробити на новому стрибку курсу BTC. На 3 серпня 2018 році за 1 Bitcoin дають 7560 доларів. Якщо припустити, що вартість віртуальної монети виросте до колишніх кордонів, можна заробити чималі гроші. Складність в тому, щоб правильно передбачити рух курсової ціни. Для цього важливо знати, як визначається курс біткоіни, а також мати сміливість інвестувати в криптовалюта. Нижче розглянемо, від чого залежить ціна віртуальної монети, і чи можна спрогнозувати її рух.

  Як визначається курс біткоіни — фактори впливу

  Монети біткоіни, долари і графік біржі

  При визначенні вартості класичних (фіатних) грошей враховується безліч аспектів — державна політика, ВВП, регіональне розташування, обсяг імпорту та експорту, внутрішні настрої та інше. У випадку з криптовалюта ситуація йде по-іншому, адже емісією займаються недержавні органи, а Майнер, видобувні віртуальні монети за допомогою спеціального обладнання. На початковому етапі використовувалися процесори і відеокарти, а сьогодні застосовуються ASIC-пристрої.

  Курс Bitcoin багато в чому залежить від попиту, як і у випадку з іншими біржовими інструментами. Але через низьку капіталізацію (якщо порівнювати із загальним оборотом) на вартість віртуальних монет може впливати паніка або великі трейдери, які використовують BTC в ролі базового активу для заробітку. Якщо у людини на руках є великий обсяг криптовалюта, при бажанні він зможе впливати на ринок. Головне — вчасно визначити тенденції і настрої інвесторів.

  Сильна волатильність — стандартне явище для віртуальних валют. Зростання і зниження курсової ціни на 15-20% відбувається регулярно в залежності від настрою ринку і готовність його учасників продавати або купувати BTC. У разі підвищення попиту курс біткоіни також йде вгору, але при різкому подорожчанні криптовалюта можна говорити про участь в торгах памперо — учасників ринку, що мають на руках великий обсяг коштів і скуповують Bitcoin великими «партіями». Якщо учасники ринку будуть діяти злагоджено, вони можуть підняти вартість віртуальної монети.

  Памперо активно скуповують ордера, створюючи відчуття активного інтересу до криптовалюта. Початківці інвестори, бачачи загальний ажіотаж, також купують віртуальні гроші. Як тільки передбачуваний курс біткоіни досягнутий, памперо позбавляються від куплених раніше монет. В результаті вартість BTC різко знижується. Однак, на даний момент таке явище можна розглядати виключно в теорії, оскільки, з огляду на життєвий цикл біткоіни, істотно впливати на вартість можна, маючи в розпорядженні не 1 мільйон доларів.

  Ціна Bitcoin багато в чому залежить від популярності криптовалюта, її актуальності на конкретний момент часу. Не менше значення має інформаційний фон, а також наявність інвесторів, готових вкласти кошти в крипту. На серпень 2018 року біткоіни є популярним платіжним засобом, але через неоднозначне ставлення деяких країн до криптовалюта вартість BTC тривалий час знаходиться в діапазоні 6,5-8 тисяч доларів.

  Життєвий цикл біткоіни:

  По відношенню до курсу криптовалюта можна виділити кілька популярних термінів:

  1. Корекція — плавну зміну вартості активу після сильного зростання або зниження ціни. Процес може тривати до 3-6 місяців і більше.
  2. Різке падіння (зростання) — рух ціни на 15% і більше в одному чи іншому напрямку. Причиною, як правило, є паніка на ринку, заборона віртуальних монет в будь-якій країні і так далі.

  Як формується ціна біткоіни?

  Круглий значок біткоіни стоїть на ребрі

  У 2009 році з’явилася нова система, що відрізняється децентралізацією і анонімністю. Покупець криптовалюта ставав власником певного коду Bitcoin, про цінності якого ніхто не підозрював. Далі розробники пояснили користувачам, що згаданий код можна перетворити в гроші. У 2010 році за 10 000 біткоіни була куплена піца, що стало першим прикладом використання криптовалюта для отримання реальних товарів.

  Таким чином, BTC отримав реальну ціну, яка в подальшому залежала від рівня попиту на криптовалюта. Стало з’являтися все більше людей, готових заплатити за віртуальні монети реальні гроші. З ростом числа таких інвесторів зміцнювалися і позиції криптовалюта на ринку.

  Творець Bitcoin порівнював віртуальні гроші, а точніше їх Майнінг з видобутком золота. Це означає, що біткоіни також мають собівартість, яка формується з трьох основних чинників:

  1. Витрати на електрику в процесі видобутку.
  2. Інвестиції в створення майнінговой ферми.
  3. Комісійні платежі за проведення операції.

  Від чого залежить курс?

  Дві монети біткоіни на 100-доларових банкнотах

  Щоб розібратися, як передбачити курс біткоіни, важливо знати фактори, які впливають на ціну:

  1. Інформованість суспільства. Ще 1-2 роки тому багато хто тільки чули про існування криптовалюта або взагалі не розуміли суті віртуальних грошей. Після різкого зростання ціни BTC в 2017 році майже всі дізналися про існування такої валюти і навіть почали інвестувати в неї свої заощадження. Чим більше суспільство розуміє перспективи і можливості цифрових інструментів, тим міцніше біткоіни «стоїть на ногах» і тим краще його потенціал щодо ціни.
  2. Інфраструктура. На вартість BTC має вплив зручність користування віртуальними грошима, наявність обмінників для перекладу Bitcoin в фіатние гроші, достатність біржових майданчиків. Чим простіше конвертувати монети і проводити транзакції, тим краще для кріптовалютной мережі. Хороша інфраструктура призводить до того, що у людей з’являється впевненість у біткоіни, і вони намагаються зберігати заощадження саме в цьому активі. Сюди ж відноситься число торгових точок, готових приймати віртуальні гроші.
  3. Економічна складова. Не менший вплив має зручність роботи з BTC. Мова йде про швидкість проведення транзакцій, розмір комісії та інших факторах. Людина працює з тим інструментом, який дозволяє заощадити і уникнути затримок в здійсненні платежів. В цьому відношенні Bitcoin має дві сторони. Перевага — порівняно невелика комісія, а недолік — часті затримки в проведенні транзакцій через перевантаження мережі або заниженого комісійної платежу.
  4. Тонкощі видобутку. Майнер — головні учасники кріптовалютной мережі, що забезпечують її працездатність. За свою працю такі учасники отримують нагороду в розмірі 12,5 біткоіни за блок. Але раз в 4 роки винагороду знижується вдвічі. Наприклад, чергове зменшення відбудеться в 2020 році, а далі — в 2024. Складно припустити, що буде з криптовалюта, коли Майні буде не вигідно. Уже сьогодні окупність витрат при покупці дорогих Асіка становить 8-12 місяців. Якщо така тенденція збережеться, Майнінг втратить актуальність, що може привести до зниження числа Майнер і падіння курсу BTC. Як результат, інтерес до криптовалюта буде знижуватися, а сам процес падіння курсу придбає лавиноподібний характер.
  5. Ставлення державних органів. Багато країн перебувають на роздоріжжі. Вони не знають, що робити з біткоіни — забороняти, регулювати або дозволяти їх ходіння. Наприклад, Японія і Білорусь легалізували криптовалюта, а ось в Китаї кріптовалютние біржі перебувають під забороною. При подальшому «закручування гайок» в цій країні, зокрема, заборону Майнінг і інвестування в BTC, високий ризик різкого зниження курсової ціни.
  6. Новинний фон. Як і у випадку з іншими біржовими активами, на вартість Bitcoin впливає інформаційна галас в ЗМІ, а точніше її характер. Розглянутий параметр залежить від висловлювань відомих економістів, розробників криптовалюта, експертів і відомих прогнозистів. Крім того, вплив на вартість можуть надати новини про великі біржових майданчиках (наприклад, крадіжку коштів). Досвідчені трейдери використовують такі новини для отримання надприбутку, що ще більше впливає на ціну.
  7. Проблеми в економіці ряду країн. На популярність криптовалюта (хоч і непрямим чином) впливає економічний розвиток багатьох держав. Так, при різкому здешевленні національних фіатних грошей люди шукають спосіб захистити свої заощадження. Один з варіантів — інвестування в криптовалюта. На цьому тлі зростає попит на віртуальну валюту, підвищується її ціна.
  8. Ситуація на ринку криптовалюта. Біткоіни — перша віртуальна монета, яка, незважаючи на зручність користування і ряд переваг, має ряд недоробок. Одна з них — невеликий розмір блоку (1 Мб), що призводить до затримок у проведенні транзакцій через зростаючого попиту на криптовалюта. Поява нових віртуальних монет, у яких відсутні недоліки BTC, може привести до «переключення» суспільства на нові гроші. В результаті інтерес до біткоіни разом з ціною впаде.

  Як передбачити курс біткоіни — головні рекомендації

  Малюнок хлопця, який радіє стрімкого зростання курсу біткоіни

  При прогнозуванні ціни Bitcoin ситуація ускладнюється тим, що у криптовалюта немає центрального регулятора, здатного в разі різких коливань взяти ситуацію під контроль. У випадку з фіатнимі грошима центральний банк може запустити друкарський верстат або, навпаки, призупинити емісію. Такі дії дозволяють згладити валютні коливання і не допустити обвалу курсової ціни. З BTC цей варіант не пройде, адже обсяг криптовалюта обмежений 21 мільйоном монет, а в емісії беруть участь Майнер.

  Можливий курс біткоіни безпосередньо залежить від попиту на віртуальні гроші, на який впливає ряд факторів (про них згадувалося вище) — новини, економічна ситуація, державне регулювання і так далі. При цьому учасники ринку зрозуміли, що заробити можна не тільки на Майнінг, але і на коливаннях ціни BTC. Для цього потрібно знати, як передбачати курс, і на які фактори звертати увагу.

  Щоб отримувати прибуток на криптовалюта, важливо відчувати ринок і своєчасно реагувати на рух ціни. Крім того, провісник курсу біткоіни повинен володіти навичками фундаментального і технічного аналізу. Якщо говорити в цілому, при прогнозуванні вартості важливо врахувати наступне:

  1. Фундаментальні фактори, а саме новинний фон. Позитивні новини, як правило, призводять до зростання вартості криптовалюта, і навпаки. Наприклад, на початку червня 2018 року ціна Bitcoin впала на 5% через дії комісії CFTC. Остання зажадала пред’явити ряд біржових майданчиків відомості про трейдингу після появи ф’ючерсів BTC на ринку. Отримані дані планувалося використовувати для подальшого розслідування. Крім того, 11 липня 2018 року біткоіни впав до 6,3-6,4 тисячі доларів через появу новини про злом кріптовалютной платформи Bancor, а також біржі Coinrail. Малодосвідчені інвестори в таких випадках позбавляються від віртуальних монет, що призводить до ще більшої просідання курсу. Знаючі трейдери в цей момент скуповують віртуальні гроші, щоб згодом заробити на перепродажі.
  2. Технічний аналіз. Не менш важливий фактор — вміння прогнозувати зміну курсової ціни за різними фігурам теханализа. Ці знання допомагають визначити межі вартості, верхню і нижню планки ціни, а також дізнатися моменти для покупки активу або виходу з ринку. У роботі застосовуються технічні індикатори, які допомагають приймати правильні рішення при роботі з активом. З їх допомогою вдається вчасно відрізнити початок корекції, а також відскік від верхнього або нижнього рівня ціни. Знання технічного аналізу — фактор, що дозволяє добре заробити на криптовалюта.
  3. Контроль дії памперо. Як зазначалося, такі учасники ринку своїми діями можуть обвалити вартість. Спочатку вони чекають момент, коли курс Bitcoin починає знижуватися. Як тільки ціна доходить до певного рівня, вони різко скуповують криптовалюта, що призводить до стрибка вартості. Далі залишається продати придбаний раніше актив.

  Освоїти елементи технічного та фундаментального аналізу може кожна людина. Для цього можна діяти самостійно або отримати знання в спеціальних школах трейдингу. При цьому в майбутньому можна заробляти не тільки на курсі біткоіни, але і на інших біржових активах або фіатних валютах. Якщо діяти інтуїтивно, без наявності спеціальних знань, торгівля рано чи пізно призведе до втрати капіталу і розчарування в трейдингу.

  Деякі учасники ринку йдуть далі — вони наймають програміста, який створює «робота» (спеціальну програму), самостійно продають і купують криптовалюта на базі спеціального алгоритму. Але такі боти не здатні працювати автоматично — вони також потребують контролю з боку трейдера.

  Не можна забувати, що курс біткоіни не підкоряється багатьом біржовим правилам. Точно передбачити його рух не можуть навіть досвідчені експерти. Щоб підвищити шанси прогнозування, важливо комплексно використовувати фундаментальний і технічний аналіз, вміти збирати, контролювати і аналізувати наявні відомості про ринок.

  Відео про фактори, що впливають на курс біткоіни:


  Ссылка на основную публикацию
  Adblock
  detector