Плати для Майнінг ASIC: види, як виготовляються

Плати для Майнінг ASIC — один з головних елементів обладнання для видобутку криптовалюта, що є основою для подальшого монтажу мікропроцесорів, радіаторів, транзисторів і інших деталей апарату. Від якості плати багато в чому залежить коректність роботи Асіка і їх здатність виконувати поставлені завдання. У чому особливості таких деталей? Як вони виготовляються? У якій кількості встановлюються?

Плати для Асіка, як складові елементи ASIC-Майнера

Плата всередині Асіка

Асік (ASIC) — інтегральна схема особливого призначення, розроблена для вирішення обмеженого кола завдань, а саме виконання математичних розрахунків для отримання нових блоків і видобутку криптовалюта. Такі апарати практично витіснили відеокарти, адже вони мають більшу потужність і виробляються з урахуванням особливостей Майнінг. При цьому кожна компанія має індивідуальну технологію виробництва.

Апарат для видобутку криптовалюта (ASIC-майнер) складається з наступних елементів:

 1. Корпус — в ньому знаходиться основне обладнання. Винятком є ​​блок живлення, який найчастіше закріплений зовні або продається окремо від апарату.
 2. Плати для Асіка — застосовуються для фіксації різних елементів і забезпечення їх взаємодії один з одним. Саме на платі встановлюються чіпи, охолоджувальні блоки та інші вузли. Кількість таких виробів залежить від моделі Майнера (найчастіше їх 3-4, але буває і 6). Монтаж здійснюється в спеціальні пази, що гарантує надійну фіксацію вироби. Плати розташовуються паралельно, що забезпечує повноцінне охолодження.
 3. Блок пам’яті гарантує виконання покладених на пристрій завдань з видобутку віртуальних монет.
 4. Кулери — охолоджуючі елементи в кількості 1-2 одиниць (іноді більше), призначені для відводу тепла від плат ASIC-Майнер і чіпів, які на них встановлені. Від якості роботи вентиляторів залежить продуктивність і довговічність обладнання. Перегрів мікропроцесорів вище норми часто призводить до непоправних наслідків — поломки дорогого елементу.
 5. БП (блок живлення). Не секрет, що деталі на друкованій платі, вентилятори і інші елементи Асіка харчуються постійним струмом. Щоб отримати струм необхідного рівня, на вході (між внутрішньою схемою і побутової мережею) встановлюється БП. Його функція полягає в перетворенні — з змінної напруги 220 Вольт формується постійне U необхідної величини (як правило, 10-13 В).
 6. Роз’єми. Через них здійснюється підключення апарату до блоку живлення та локальної мережі. Кількість роз’ємів і їх типи залежать від моделі Майнера.

Чіпи та плати є головними елементами ASIC- Майнера. В процесі виробництва спочатку створюються мікропроцесори, в яких прописується алгоритм роботи. Розробники опрацьовують нюанси роботи Асіка. Після створюється друкована плата з необхідними «доріжками», а далі вибираються деталі (конденсатори і резистори) для монтажу. Готується схема установки, підбираються матеріали з урахуванням навантаження. Далі здійснюються паєчний роботи і монтаж елементів (мікропроцесорів і інших деталей). Детальніше нюанси виготовлення на заводі і самостійно розглянемо нижче.

Що таке плати для ASIC-miner, їх види

Плата Асіка на білому тлі

Друкована плата Асіка — діелектрична пластина, виготовлена ​​зі спеціального матеріалу і призначена для установки на неї елементів обладнання. По суті, це материнський елемент, завдання якого полягає в об’єднанні різних електронних вузлів схеми.

Деталі друкованої плати для ASIC-miner з’єднуються висновками за допомогою спеціальних «доріжок». Які об’єднують лінії, як правило, виконуються із застосуванням особливого фольгованого матеріалу, що володіє високою пропускною здатністю. Крім «доріжок» в платі передбачені спеціальні отвори для кріплення деталей. Із зовнішнього боку на плату наносяться різні позначення (в залежності від виробника) і покриття для захисту конструкції.

Друковані плати умовно діляться на кілька видів:

 1. 1-шарові. У них передбачено лише 1 фольгований шар, нанесений з одного боку плати.
 2. 2-шарові. Тут подвійний фольгований шар.
 3. Багатошарові. Особливість в тому, що фольга знаходиться по обидва боки і всередині діелектричного матеріалу (пластинки). Такі плати найбільш надійні за рахунок того, що складаються з декількох (2-3-х) шарів.

Незважаючи на певні відмінності, загальні нюанси конструкції ідентичні. В основі лежить діелектрик, як правило, гетинакс або текстоліт. Для надійності ряд виробників використовують основу з металу, яка покривається спеціальним шаром (наприклад, анодованим алюмінієм), а вже зверху робляться фольговані «доріжки».

Головними елементами плати Асіка, як зазначалося вище, є мікропроцесори (чіпи), які в процесі роботи мають властивість нагріватися. Щоб температура роботи не перевищила допустимого рівня, на підставі плати монтуються радіатори. Надійність забезпечується, завдяки застосуванню спеціальних матеріалів — фторопласта, кераміки або склотканини.

Як виготовляються плати для Асіка?

Елементи, розташовані на платі для Асіка

Процес виготовлення друкованих плат для Асіка проходить в кілька етапів:

 1. Підготовчий. Розробка майбутньої схеми, визначення розташування деталей і особливостей вироби — числа шарів, застосовуваних матеріалів, розміру отворів і так далі. На базі цієї інформації приймається рішення про вибір підстави для друкованої плати, числа поверхневих шарів, товщини і так далі. У більшій частині випадків застосовується 1,5-міліметровий текстоліт.
 2. Створення. Як тільки підготовчий етап завершений, продумуються розміри друкованої плати, місця для кріплення, допустимі висоти застосовуваних деталей. Виконується робота по визначенню ділянок для установки радіаторів охолодження, мікропроцесорів, індикаторів (якщо вони передбачені) та інших елементів. Заходи по конструюванню здійснюються з урахуванням правил розміщення провідних елементів. Приділяється увага джерелам перешкод і заходам, спрямованих на їх усунення (за наявності таких). Далі елементи розміщуються на платі (вручну або автоматично). Як правило, головні деталі знаходяться з одного боку. Така тенденція, характерна і для Асіка, в яких на протилежній частині встановлюється допоміжні елементи (наприклад, радіатори охолодження). Ряд виробників виконують двостороннє кріплення, що дозволяє розмістити на одній платі більше число чіпів. При виконанні робіт на заводі плати трасуються в автоматичному режимі. Така робота може виконуватися багато разів до моменту досягнення результату. Іноді трасування робиться вручну. Якщо підсумки перевірки не задовольняють розробників, елементи схеми розміщуються по-іншому.
 3. Перевірка. Як тільки ця робота завершена, готова плата перевіряється на факт помилок, чіткість зазорів і можливі помилки. Для підвищення надійності ASIC-Майнера готові плати часто перевіряються на стійкість до механічних впливів і резонансам. Якщо потрібно, змінюються опорні місця.
 4. Оформлення документів. Після виготовлення плати заповнюються документи, де вказується тип, діаметри отворів і так далі.

В процесі виготовлення друкованих плат для Асіка можливі такі помилки:

 1. Помилки у визначенні діаметра робочих отворів, в які монтуються мікропроцесори та інші деталі ASIC-Майнер. Важливо врахувати, що частина діаметра «з’їдається» металізацією. Якщо не передбачити цю особливість, деталі можуть не поміститися.
 2. Порушення вимог до місцезнаходження роз’ємів.
 3. Неузгодженість розміру плати та методики її обробки. Відомо, що різні способи обробки вимагають індивідуального підходу до припуску.
 4. Помилки в процесі визначення провідників, прорізів і інших особливостей плати. Зміна розміру навіть одного елемента призводить до корегування класу точності вироби в цілому.
 5. Неправильне розміщення «доріжок», грубі помилки в процесі пайки.
 6. Відсутність термічного зазору біля місць установки елементів. В результаті можливий шлюб (проблема характерна для домашнього монтажу).

Як правило, розглянуті помилки при виробництві плат в заводських умовах виключені. Якщо говорити в цілому, виробництво проходить в кілька етапів:

 1. Створення заготовки та її обробка.
 2. Установка елементів схеми.
 3. Перевірка роботи.

Деякі виробники продають друковані плати, як окремий товар, але частіше за все заготовки застосовуються для виготовлення власних ASIC-Майнер.

Як зробити плату для Асіка в домашніх умовах?

Розташування важливих елементів на платі і їх призначення

Багато Майнер ставлять завданням зібрати ASIC в домашніх умовах. Це реальна, але дуже важка мета, а одним з її етапів є виготовлення плати. Щоб зробити її в домашніх умовах, потрібно текстоліт (фольгований), хлорне залізо, праска, фотопапір (глянець) і лазерний принтер. З додаткового обладнання знадобляться ножиці по металу, наждачка ( «нулевка»), будь-який розчинник, зубна щітка і пристрій для свердління отворів.

Для виготовлення плати ASIC-Майнер на дому потрібно пройти наступні етапи:

 1. Текстолит вирізаємо за допомогою ножівки по металу. Отримана заготовка обробляється наждачним папером.
 2. На комп’ютері малюємо схему, після чого друкуємо на фотопапері.
 3. Ставимо праска грітися, після чого кладемо папір малюнком на основу і пропрасовуємо її праскою. Далі під набором води зчищають зайвий папір і перевіряємо роботу.
 4. Змішуємо 75% води і 25% хлорного заліза в окремій ємності, після чого опускаємо в цей склад плату. Дістаємо виріб і промиваємо його в воді.
 5. Висвердлюємо в платі місця, які передбачені під кріплення різних деталей. Обробляємо ці ділянки за допомогою фольги.
 6. Лудить плати. Процес залуження дуже корисний, адже плата довше служить і стійка до впливу корозії. Крім того, відсутні труднощі з установкою деталей.
 7. Обробляємо плату знежирювачем, а після опускаємо в підготовлену раніше рідина з хлорним залізом.
 8. За допомогою паяльника проходимо по доріжках, щоб забезпечити якість їх роботи.

Після цього можна встановлювати підготовлені деталі і тестувати роботу готової плати для ASIC на реальному Майнінг. Ми розглянули загальний процес, щоб приблизно зорієнтувати в масштабі необхідних робіт. Звичайно, якщо серйозно розглядати можливість самостійного виготовлення плати для Асіка, потрібно врахувати багато тонкощів і підводні камені. Якщо бути об’єктивними, то плату краще придбати або замовити.

Плати для ASIC-Майнер — важливий елемент пристрою, що вимагає уваги з боку власника. В процесі роботи варто контролювати її стан і виключати відхилення від нормального режиму. Наприклад, на форумах користувачі часто скаржаться, що після розгону Асіка падає температура плати або, навпаки, перегріваються мікропроцесори. У таких ситуаціях важливо провести діагностику, визначити і усунути неполадку. Якщо після апгрейда помилка не йде, краще повернути настройки до вихідних параметрів.

Створення плати для Асіка «на коліні» — дорого, довго і вимагає особливих навичок і знань. Наша стаття надає інформацію для загального розуміння конструктивних особливостей цього елемента, але ми вважаємо недоцільним і практично неефективним самостійне виготовлення такої серйозної схеми.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector