Плюси і мінуси ферми для Майнінг криптовалюта. Як зібрати Майнінг-ферму

Всі ці фермери

Слово «фермер» стереотипно асоціювалося з дядьком в солом’яному капелюсі, катається на запиленому пікапі. Сьогодні це слово знаходить нові асоціації, і це може бути людина будь-якого віку і статусу, який добре розбирається в сучасному обладнанні і має фотографію на тлі стійок з відеокартами або Асіка.

Такий фермер добуває криптовалюта. Відповідно, Майнінг-ферма — це установка, або безліч таких установок для видобутку криптовалюта. Це може бути маленька ферма з декількох відеокарт, яка знаходиться у вас вдома. А може бути і величезна система з сотень відеокарт і Асіка, що займає цілі ангари. Так чи інакше, її завданням є видавати обчислювальну потужність для вирішення цифрового коду.

І все це працює

Пам’ятайте в дитинстві були мультики, в яких мільйони маленьких роботів трансформувалися в одного? Тут схожий принцип. Всі відеокарти об’єднані між собою і підключені до одного комп’ютера, завдяки чому використовується їх сумарна потужність, а не кожної карти окремо.

Працездатність і надійність забезпечується за рахунок гарного харчування, якісної системи охолодження і постійним моніторингом процесу. Останнє здійснюється за рахунок програм, які контролюють температуру і швидкість, а також завдяки людям, які коригують настройки в разі потреби.

Купити або зібрати?

Два варіанти: зібрати своїми руками або купити готову під ключ. Другий варіант я вважаю кращим для новачків. Його єдиним мінусом буде ціна, так як продавець візьме додаткову плату за виконану ним роботу. Що ж це за робота, від якої ви себе звільніть?

 • враховувати всі нюанси обладнання для Майнінг;
 • підбирати по сумісності;
 • підбирати під криптовалюта (на деяких альткоінах продуктивність може впасти через іншого алгоритму);
 • купувати всі частини ферми;
 • збирати каркас;
 • з’єднання і підготовка до запуску.

А ви думали, що все так же просто, як і збірка іграшки з кіндер-сюрпризу? Щоб знати, як зібрати Майнінг ферму, потрібно вивчити чимало форумів і статей. Щоб безпосередньо побудувати її, потрібно витратити чимало грошей і часу, вбити купу терпіння і сил. Ось саме за всю цю роботу ви і платите продавцеві. Також, при покупці ви зможете бути впевнені в максимальної продуктивності ферми і отримаєте надійного консультанта в питаннях її обслуговування.

Але покупка теж не позбавлена ​​мінусів. Можна спокійно наштовхнутися на електрика з гаража, який інтуїтивно поєднав знайомі йому елементи. Оплата при цьому все одно буде висока. З плюсів самостійної збірки варто виділити:

 • економію коштів;
 • придбання нового досвіду: при детальному вивченні ви точно будете знати, як працює ферма, і які є нюанси у цього процесу;
 • задоволення власних бажань (кожен адже має якісь переваги і хоче отримувати все відповідно до них).

Пройшовши цей довгий шлях, ви станете гуру збірки ферми, перейдете на новий рівень … Можливо, що з’являться нічні кошмари, в яких у вас постійно щось не виходить при складанні. Хто знає, як все буде? Часу ви на це вб’єте чимало.

Шлях Майнінг-фермера

Я бачу, ви серйозно налаштовані на отримання своїх знань і постійне копирсання в техніці. Похвально. Розповім вам в подробицях, через що доведеться пройти. Я розглядаю всі з позиції новачка, так як справжні профі на кшталт команди Genesis Mining пройшли через це. Тому будемо говорити про те, як збирається невелика домашня ферма. Зробите першу, потім зможете її розвивати так, як завгодно.

Вам потрібно:

 • материнська плата (чим більше слотів під відеокарту, тим краще);
 • жорсткий диск (SSD стабільніший і надійний в цьому випадку);
 • процесор (хорошого середнячка буде достатньо);
 • оперативна пам’ять (не менше 4гб, але якщо Майні будете scrypt, то можна і більше, так як такий алгоритм вантажить оперативку);
 • відеокарти (це ж основа);
 • блок живлення;
 • кнопка запуску;
 • кулер (можна кілька);
 • Райзер (перехідники для підключення карт);
 • каркас;
 • Watch Dog (докладніше про це нижче);
 • емулятор монітора (також нижче).

Список чималий, перенесіть його в блокнот і ставте галочки навпроти кожного. Тепер докладніше про все.

каркас

Йому варто приділити належну увагу. Якщо шпаківня у вас не виходило зробити в шкільні роки, тоді доручіть збірку каркаса професіоналу. Він повинен бути відкритим для хорошої циркуляції повітря і якісного охолодження ферми.

Виконувати його краще з алюмінію. Матеріал досить легкий, але це забезпечить йому гарну міцність. Також каркас повинен бути просторим для зручності установки всього устаткування і його обслуговування, ну і для циркуляції повітря теж.

відеокарта

Дивно було б не приділити їй увагу, адже нею ви і будете Майні. Беріть хорошу карту з великим об’ємом відеопам’яті і високою швидкістю (GDDR5 і HBM сьогодні кращі в цьому плані). Найкрутіші карти для Майнінг — це Radeon Fury X, GeForce GTX 1080 Radeon RX 580. Середній хешрейт — 30Mh / s, пам’яті до 8 гб. Вартість звичайно висока, але вони досить швидко окупаються.

Материнська плата

Це не основа Майнінг, але фундамент ферми. Головне в платі — це кількість слотів. Бажано мати не менше 4 слотів для початку, але якщо буде більше, то в подальшому ви заощадите на новій матері. Обов’язково переконайтеся, що слоти активні. Якщо будуть Запаралеленими, то з пари слотів робочим залишиться один.

Відразу скажу, що її потрібно буде налаштувати. Зайдіть в BIOS і вимкніть всякі usb порти, звук тощо. Навряд чи це вам знадобиться, якщо єдиною метою є видобуток крипти. У розділі Standart SMOS Features навпаки Halt потрібно встановити No Errors (відключає перевірку на помилки під час завантаження системи, що дає фермі запускатися швидше). Знайдіть пункт AC Back і також включите його (Enabled). Він відповідає за автоматичне включення ферми після подачі живлення.

процесор

Не витрачайте зайві гроші і купіть той ЦП, який буде в змозі потягнути роботу ОС і програми-Майнер. Він буде на зразок тамади на весіллі: особливо нічого не робить, але без нього не можна.

Блок живлення

Обов’язкова частина ферми. Хто не знає, він постачає всі елементи комп’ютера (в нашому випадку ферми) електроенергією настільки, наскільки вимагає кожен з них. Є два варіанти: взяти один серверний або два синхронізованих.

Який би ви не вибрали блок, не варто на ньому економити. Шукайте хорошого виробника, перевіряйте збірку блоку. Цей елемент повинен вам довго послужити, та й без нього вся система завалиться. Також контролюйте, щоб блок не працював на всю потужність, а мав хоча б 50 Вт в запасі, інакше можливі перегріви і збої.

Райзер

Тільки, будь ласка, не плутайте з дистриб’ютором професійного ігрового АТ Razer. Це абсолютно різні речі. Райзер (Riser) — це спеціальні перехідники, які власне і дають можливість підключити кілька відеокарт до матері.

Ні в якому разі не економте на них. Пам’ятайте того типу, який завжди був незадоволений вашою роботою? При покупці райзера ви повинні бути саме таким. На ринку дуже багато неякісної продукції, але я впевнений, що вам не потрібні проблеми з фермою через 3 дні після запуску. Перевіряйте пайку, кожне з’єднання. Напруга має бути 3.3V, інакше відеокарта може працювати неправильно.

Система охолодження

Був днями в кафе, почув таку розмову:

— … вчора на фермі відеокарта накрилася яскравим полум’ям …

— І що? Всяке буває, купиш нову, не біда.

— Біда. Адже я цю карту тільки вчора купив.

Якщо не хочете опинитися в такій ситуації і бігати навколо ферми з вогнегасником, тоді купите додаткові куллер. Взагалі, при належному підключенні і налаштуванні такі казуси рідко трапляються, але ймовірність все ж є. Відкрите працюватимуть практично на повну потужність, тому зайвий джерело охолодження їм не завадить. Хоча, якщо ви ризиковий і економний, то можете пару вентиляторів купити і поставити поруч з фермою (НІ!).

Watch Dog

Ні, це не гра від Ubisoft. Це схема контролю, яка допоможе вам у видобутку і трохи звільнить ваш час. Якщо під час роботи підуть якісь дрібні збої, які приведуть до відключення системи, Watch Dog автоматично перезапустить її. Якщо ви не забули налаштувати материнку, то ферма включиться самостійно, і процес видобутку продовжиться.

емулятор монітора

Цей елемент не є обов’язковим, однак, з ним ви заощадите пару сотень мегабайт від пам’яті відеокарти. Він дозволить запускати ферму без основного монітора. Для забезпечення цього процесу потрібно буде встановити TeamViewer в автозавантаження, щоб можна було віддалено контролювати роботу системи.

підключення

Вся ферма збирається як звичайний комп’ютер, адже елементи ті ж самі. Єдина відмінність — підключення відеокарт. Вони будуть підключатися через Райзер, а саме з допомогти Usb кабелю і адаптера для харчування (вони йдуть в комплекті з райзером). Подальша настройка як при звичайному Майнінг.

Гаманець, пул, програма-майнер, bat-файл, запуск. Крипта Майні. Якщо ви встановили емулятор монітора, то скачайте і поставте на автозапуск TeamViewer. Також не забудьте поставити на автозапуск сам майнер, щоб при збоях і автоматичної перезавантаження системи ферма Щоб вона не простоювала даремно.

Мало не забув вам нагадати про драйвери і файлі підкачки (його розширте до 16-20 гб). Дрова поновіть до останньої версії ще перед Майнінг. Ну а під час налаштування ОС вимкніть по максимуму все непотрібні служби і антивірус. Останній дочекається будь-якій зручній можливості, прийме майнер за шкідливе ПЗ і заблокує його.

Що ми будемо добувати?

Ваша Майнінг ферма маленька і містить до 10 відеокарт? Тоді звичайно ж Bitcoin. Адже про нього всі знають, він батько крипти, він найдорожчий. Хочу биток собі в гаманець.

Насправді, ви не отримаєте прибуток від видобутку BTC на домашній фермі навіть в пулі. Над цією валютою вже давно працюють потужні установки з ASIC, спеціально налаштованих під видобуток битка. Ваша ферма буде виглядати як цуценятко перед величезним алабай на тлі Асіка.

Існує багато прибуткових валют, які легко добувати. Взяти той же Ethereum або Monero, які також недешеві, але їх Майнінг куди легше. Та й транзакції з ними швидше проходять. Якщо прям сильно захочете биток, то зможете їх потім обміняти. Так буде швидше, повірте. Так що лізти до заповітного золота не потрібно, а от інші альткоіни з топа домашня ферма видобуває на ура.

І тут теж проблеми

Жодна технічна установка не обходиться без пробілів. Вам доведеться контролювати її роботу, температуру системи. Не забувайте тримати все в чистоті, інакше зменшиться продуктивність. Звичайні ігрові ПК в закритому блоці збирають чимало пилу, а відкрита ферма з працюючими на всю відеокартами пил вважатиме за свого брата.

У самій видобутку ви зіткнетеся з конкурентами, які також прагнуть «цифровий крові». Соло Майнінг вам не раджу, в пулах будете ділитися нагородою. Але потрібно чимось жертвувати.

Обзаведіться якісної проводкою. Уявіть тільки, яке навантаження вона буде отримувати від 4 відеокарт і інших комплектуючих. Слабка проводка не протримається і кількох хвилин. У кращому випадку поставите нову. У найгіршому — викличте пожежників.

Ах да, ви вже знаєте про температуру відеокарт. Тому в домашніх умовах більше однієї ферми ставити не потрібно. Зайві незручності і зайняте простір — це півбіди. А ось постійна спека в приміщенні вам життя не дасть. Хоча, взимку це навіть вигідно.

Вигода і актуальність

Якщо ви послухаєте ради і будете Майні легкодоступні криптовалюта, тоді все-таки шанс отримати прибуток є, і сьогодні він ще великий. Звичайно, перші півроку-рік підуть на те, щоб вся ферма окупилася. А потім ви зможете потихеньку вважати приріст капіталу.

Але точної відповіді до питання про вигоду Майнінг-ферми немає. Вона має свої плюси і мінуси, які можуть перекрити один одного. Але скажу вам точно, що вони будуть актуальні, поки є що добувати. Адже хтось так захоче відкрити всі коди. У будь-якому випадку у цього «когось» з’являться конкуренти.

Побудувати Майнінг-ферму цілком цікава мета. Виконати її без спеціальних знань не вийде, тому в процесі складання можна буде розвиватися. Та й потім, не допустивши помилок, ви все ж зможете отримати хоча б мінімальний прибуток. Якщо вам цікаві подібні штуки, то не бачу сенсу відмовлятися від спроби. За попит грошей не беруть.

Вдалих починань!

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector