Проблеми розвитку блокчейн: складності відновлення пароля

У той час як поточний мейнстрім після попереднього зльоту екосистеми криптовалюта виглядає низхідним трендом, ентузіазм з приводу її основоположною технології залишається на рекордно високому рівні. В даний час ми бачимо, що технологія блокчейн миготить з вражаючою частотою навіть в самих неймовірних стартапи. І хоча вона має дійсно цікаві і потенційно потужні варіанти використання, їй властиві й величезні недоліки. В першу чергу, мова йде про споживчі додатках, які мало згадуються в ЗМІ.

В принципі, blockchain повинен стати свого роду «святим Граалем», що дозволяє здійснювати мікроплатежі між користувачами без посередників. Але зараз це не так. І, ймовірно, так не буде ще тривалий час. Чому? Давайте спробуємо розібратися, які проблеми розвитку блокчейн заважають досягти бажаних висот.

Блокчейн не може досягти своєї первісної мети

Як би там не було, в ході свого розвитку блокова технологія спочатку дотримувалася трьох цілей: швидкості, доступності та децентралізації. Поки неможливо зробити навіть один ланцюжок, яка б досягла всіх трьох цілей. Швидкі та децентралізовані ланцюжка є доволі високою вартістю транзакцій, оскільки вимоги до зберігання та пропускної здатності для архівування даних вкрай високі і будуть рости навіть при спробах обрізки.

Прагнення до швидкого і недорогого зажадає впровадження поняття авторитетності, як у банку (пропоноване рішення «Tangles» поки ще до кінця не зрозуміло і не вивчено).

При великому обсязі хороша мережа банківських карт здатна провести типову транзакцію двох доларів за $ 0,10. У деяких великих онлайн-іграх щодня між геймерами здійснюються понад мільйон транзакцій, миттєво, без будь-яких комісій. І, тим не менш, можна назвати півдюжини стартапів, які намагаються використовувати дорогу і повільну блочну ланцюжок.

Блокчейн кошмар в плані підтримки клієнтів

Для більшості споживачів втрата пароля для доступу в будь-який онлайн-сервіс — просто легке незручність, до якого вони звикли. І в цьому немає нічого дивного, оскільки, як правило, така проблема швидко усувається шляхом запиту на скидання пароля через електронну пошту.

Блокчейн гаманці і паролі до них, навпаки, прив’язані до файлу на жорсткому диску користувача і носять вкрай важливий аспект для користувачів. За самою своєю природою у них немає механізму відновлення пароля. Його втрата призводить до втрати доступу до своїх коштів. Цей жах лякає багатьох користувачів і є кошмаром для компаній, які намагаються побудувати свій сервіс на блокової технології. З іншого боку, традиційні онлайн-сервіси не застраховані від ризик крадіжки паролів користувачів або активів в результаті хакерської атаки.

Але і це ще не все. Припустимо, ви намагаєтеся запустити онлайн-гру або інший сервіс, де відбуваються покупки на основі блокової ланцюжка. Як обробити запит на повернення? Як перевірити факт втрати проданого активу або відстежити? Як боротися з крадіжками або покупками, досконалими за допомогою вкрадених банківських карт? Зрозуміло, компанія могла б створити перевизначення головною блок-ланцюжка з протоколом відновлення, але це повністю зруйнувало б мета використання системи, яка повинна бути децентралізована.

Блокчейн піднімає бурю в склянці

В даний час поки нічого не відомо про додатки blockchain. Користувачі, які звикли до щоденних або частим цифровим і онлайн-платежів, повинні пройти свого роду навчання, щоб здійснювати покупки через блокчейн. Вони змушені вчитися балансувати між параноєю і обережністю з приватними ключами, щоб запобігти втрату своїх коштів або покупку у тіньових доларів. Необоротні анонімні транзакції не сумісні з такими поняттями, як «довіра» і «чесність».

Погіршує всі це швидкість і комісійні збори. У більшості громадських мереж розрахунки вимірюються в хвилинах, якщо користувач не готовий платити високу комісію. Порівняйте це з 2-10 секундами для традиційної транзакції з використанням банківської картки, до яких звикли клієнти в епоху швидких мобільних інтерфейсів і миттєвого проведення платежів.

Приватний блокові мережі мають потенціал для досягнення оптимального поєднання між тривалим часом оплати і розмірів комісії, але не всі вони відповідають цілям, описаним вище. Якщо розробники занадто сильно спираються на різні умови платежів, то атаки типу «відмова в обслуговуванні» і проблеми зі зберіганням і пропускною спроможністю цілком вірогідні.

Досить згадати недавню примху CryptoKitties. Це фантастичне дослідження того, як все може піти не так, як тільки впровадити в проект блокову технологію. Компанії довелося значно збільшити транзакційні витрати, щоб подолати виникло відставання після початку використання блокчейна Ethereum. Але ж цей проект становив лише невелику частину розміру середньостатистичних інтернет-послуг. Що вже говорити про дійсно великих проектах.

Крім цього, бізнес стикається з постійно розширюються вимогами до зберігання для підтримки і доступу до ланцюжка для аудиту. Блок-ланцюжок Ethereum зростає більш ніж на 50 гігабайт на рік, і її розмір вже занадто масивний для негайного доступу. Але їй і далі судилося продовжувати рости.

Як говорилося на початку, ніщо з цього не означає, що blockchain — це технологія, яка не має перспективи. Вже є деякі ранні спроби для вирішення перерахованих вище проблем. Але для того, щоб стати по-справжньому життєздатної, ця технологія потребує фундаментальних вдосконалення, які потребують тисяч незначних змін, або, можливо, радикального переосмислення ключових ідей.

Гарною відправною точкою є чесне переосмислення того, що може вирішити блокчейн з подальшим аналізом можливих шляхів вирішення цих проблем набагато більш практичними і перевіреними способами на майбутнє. Багато ентузіасти кріптовалютной сфери були в захваті від ідеї, описаної в «Cryptonomicon» Ніла Стівенсона. Але є велика різниця між тим, як надихаюче це звучить, і як працює в реальній ситуації.

Зрештою, автори проекту Second Life спочатку черпали натхнення в Metaverse з публікації «Snow Crash» Ніла Стівенсона. Але, обробивши сотні платежів Linden Dollar, вони вирішили, що ведення бізнесу в реальному Metaverse виглядає не зовсім так, як вони собі уявляли.

джерело:

https://venturebeat.com/

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector