Ripple 2019: прогноз курсу і перспективи зростання

Від автора: в декількох кроках від «короля» — приблизно так можна оцінити нинішній стан Ріппл. Але, досить довго він був не просто в тіні, а в повній темряві. Як же змінився проект і яким стане для Ripple 2019 рік?

Два варіанти подій

При прогнозуванні розвитку фінансового інструменту обов’язково варто виділяти як позитивний розвиток подій, так і негативний. У світі криптовалюта це особливо важливо, оскільки вони занадто часто змінюються і дивують користувачів неймовірно часто.

Наприклад, багато хто чекав великий революції від біткоіни Кеш (хард форк біткоіни). Він повинен був принести велику швидкість транзакцій і нижчу комісію, ніж основна мережа. Ніби як вийшло, але перевага не така велика. У підсумку, сьогодні це черговий перевантажений альткоін, який потребує безлічі оновлень.

Іншим прикладом можна назвати навіть Ефір. Звичайно, Віталік Бутерін першим реалізував ідею смарт-контрактів. Завдяки цьому проект має хороші позиції і посідає друге місце за капіталізацією. Платформа непогано розвивається, але в порівнянні з багатьма іншими криптовалюта працює набагато гірше.

Ripple не став винятком і теж має кілька косяків в історії. Також, його перспективи не оптимальні на всі сто відсотків. Сьогодні він йде на всіх парах, але історія знає все. І вона показує, що далеко не завжди у проекту і його токена справи йшли добре.

Позитивні аспекти: історія

Зародок платформи з’явився в 2004 році, коли Райан Фуггер розробив систему RipplePay. Тоді фінансування було недостатнім і його просто заморозили. Але в еру існування криптовалюта ідею підхопили авторитетні особистості, які вже мали досвід у даній сфері — Джед МакКалеб і Кріс Ларсен.

Ці двоє знали, який проект потрібен ринку як з технічної позиції, так і з призначеної для користувача. Джед зовсім горів ідеєю «кращого біткоіни» і вже мав деякими напрацюваннями. Отримавши добро від Фуггера, вони взяли Ripplepay і реалізували його як криптовалюта, заснувавши OpenCoin.

Після цього відбулося все, що можна приписати новому проекту: недовіру, перші успіхи та досягнення домовленості з великими компаніями. Плавно Ripple підійшов до того, що є зараз: 3 місце за капіталізацією і визнання від авторитетних фінансових організацій.

Ідеологія

Біткоіни — перша криптовалюта світу — створений як альтернатива банкам. Усі наступні подібні проекти переслідують ту ж мету. Ріппл розгорнув уявлення про крипті. Команда проекту націлена на поліпшення банківської системи. Кожна дія, в першу чергу, спрямована на підвищення якості міжнародних переказів.

Таким чином Ripple привертає величезний інтерес одного з ключових інститутів світу. По всій планеті існує безліч банків, багато з яких мають величезний вплив на економічні процеси. Без подібних установ сьогоднішнє життя уявити неможливо.

Здається, що засновники просто знали цей секрет: хочеш успіху — доможися розташування найкрутіших хлопців. Навіщо йти проти гігантів фінансової системи, якщо можна бути з ними, та ще й пропонувати їм безліч інновацій?

Позитивні аспекти: концепція

Ріппл має унікальну концепцію, завдяки чому вдалося досягти високих показників в якості транзакцій. Багато хто навіть називають його «Не блокчейном». З якогось боку це правильне твердження. Проте, він повністю побудований на принципах блокової ланцюга, але змінені деякі особливості.

Що ви звикли думати про крипті на блокчейне?

  • майнінг;
  • новий блок знаменує одне підтвердження;
  • повна децентралізація.

Як мінімум три таких асоціації виникає моментально. Якщо заглиблюватися в деталі, то можна провести ще кілька паралелей. Але це все не притаманне Ripple.

Майнінг не для нього

Найчастіша зв’язок з криптовалюта в головах у багатьох користувачів. Якщо новачкові сказати, що Ripple — це проект, в якому видобуток, як така відсутня, він або не повірить, або відповість, що це проста платіжна мережа. В іншому, про це написано цілі статті. Навіть багато експертів стоять на тому, що Ріппл — це не криптовалюта.

Суть класичного Майнінг у використанні обчислювальних потужностей для вирішення блоків і підтвердження транзакцій. В якості винагороди користувач отримує певну кількість монет. В іншому, в більшості проектів дане явище забезпечує роботу мережі. Але з Ріппл все інакше.

По-перше, немає нагороди. 100 мільярдів токенов вже випущені, тому немає сховища, яке дозволяло б видавати якісь премії за подібну роботу. По-друге, транзакції підтверджуються довіреними вузлами. Відповідно, вже не потрібні добровольці, які готові витратити свої гроші і час для забезпечення роботи мережі.

Як наслідок, обчислювальні потужності для Ripple не потрібні. Вірніше, вони необхідні для самої компанії в цілому. Ну ще користувачеві необхідно пристрій, який впорається з навантаженням кріптовалютного гаманця. Але рішення якихось функцій з метою проведення транзакції тут виключено.

Користь для всієї планети

Дуже важлива перевага платформи — неймовірно низьке споживання енергоресурсів. Багато в чому такий успіх досягнутий завдяки виключенню Майнінг і реалізації іншої концепції відправки коштів.

Видобуток криптовалюта — дуже популярний процес серед багатьох користувачів. Незважаючи на його низьку прибутковість і величезну складність, Майнер горять самою ідеєю. Крім цього, вибір криптовалюта дуже широкий.

Через це людство прийшло до споживання як мінімум 1% всієї електроенергії світу. Просто уявіть собі, скільки природних ресурсів на це потрібно витратитися. А адже дослідник не може мати у своєму розпорядженні усіма даними, адже статистика більшості домашніх ферм йому просто невідома.

Таким чином, концепція Ріппл не тільки хороша для самих транзакцій, а й для навколишнього середовища. Тому, якщо постане питання впливу криптовалюта на здоров’я планети, дана платформа виявиться однією з найбезпечніших. Це створює дуже міцний фундамент для позитивних прогнозів.

Позитивні аспекти: ключові показники

Як уже сказано, банки люблять Ріппл. Але ж далеко не за красиві очі команди проекту. Також, навряд чи розробники просто підкупили власників таких організацій як Bank of America або Національний банк Саудівської Аравії (спробуйте підкупити шейха, який стоїть на чолі одного з кращих фінансових установ світу).

Вони люблять його за продуктивність. Біткоіни потрібно не менше 10 хвилин для транзакції, Ефіру — не менше 2. Навіть Ньому справляється з перекладом не швидше хвилини. Ріппл відправляє кошти протягом 5 секунд (мова йде безпосередньо про операцію). Досить швидко для транзакції з Японії в, наприклад, Німеччину?

Більш того, RippleNet не страшна завантаженість. Пропускна здатність — 1500 транзакцій в секунду. Серед криптовалюта краще тільки Ньому, у якого 3000. У світі на подібне здатні лише Visa і Mastercard, які можуть обробити близько 50 000. При цьому, офіційні дані показали, що в мережу Visa не надходить понад 2000 платежів в секунду.

Оскільки мережа Ріппл не потребує великої кількості енергоресурсів, комісії за переклад досягли смішний позначки в 0.00001 XRP. В першу чергу це подобається користувачам. Але такий показник хороший і для банків, адже тепер вони можуть запропонувати ще більше своїм клієнтам.

Ріппл — це дефляційна криптовалюта. Іншими словами, комісія згорає після проведення транзакції. Таким чином, з кожним перекладом залишається все менше токенов, що створює їх дефіцит. Чим менше монет — тим вище курс. Тому XRP менш болісно реагує на події ринку, а вартість залишається більш стабільною.

Якість і вартість роботи з Ріппл практично зовсім. Завдяки цьому вдається завоювати прихильність величезної кількості інвесторів, великих банків і рядових користувачів. Відповідно, прогноз зростання стає ще більш втішним.

Позитивні аспекти: робота команди

Деякі з перерахованих вище факторів були з самого початку (зокрема, концепція та технічні показники). Інші були досягнуті протягом всього часу існування проекту. Так чи інакше, активність розробників і директорів не можна виключати.

По-перше, безпеку, швидкість і інші переваги були досягнуті лише завдяки роботі технарів проекту. По-друге, більшість партнерських відносин та інтеграції — це чиста заслуга керівництва компанії. Загалом, сьогоднішній успіх — це результат згуртованої роботи всіх співробітників Ripple Labs і ради директорів.

Один з найяскравіших прикладів — заморозка 55 мільярдів XRP. Довгий час компанії і користувачі не вірили Ріппл, оскільки велика частина токенов була на руках у компанії. Всі чекали підступу у вигляді випуску всього обсягу на ринок. Через це курс просто звалився б, а компанію, швидше за все, закрили б.

З початку 2018 щомісяця звідти списується 1 мільярд і продається на ринку. Не розкуплені токени поміщаються на такий же рахунок, який буде активований після спустошення першого. Контролю і доступу до нього немає ні у кого. Єдиний спосіб випустити відразу все токени — зламати.

Таким чином команда проекту показала, що вони націлені на повноцінну реалізацію ідеї, а не на тупе отримання прибутку. Це оселив довіру в головах багатьох користувачів і представників великих компаній. З того моменту підписано дуже багато угод. Після публікації новини про замороження токенов курс виріс з 10 до 50 центів.

Негативні аспекти: ринок

Оскільки Ріппл — це ще одна криптовалюта, він дуже сильно залежить від тенденцій на ринку. Так, на тлі злету курсу — вартість XRP досягла майже 4 доларів. На тлі корекції повернулася до 25 центів. Лише у вересні вдалося знову підняти її до 50 центів.

Багато правил диктує положення біткоіни. Як відомо, сьогодні його справи йдуть не зовсім добре. Поки що ніхто не може допустити, щоб якийсь інший проект став на перше місце. Тому, при будь-яких подібних можливостях курс відповідної криптовалюта будуть коригувати.

Так сталося на початку вересня. Ripple Labs досягли угоди з декількома великими банками. Завдяки цьому вартість злетіла до 76 центів з 20. Але через кілька годин акули торгових майданчиків зайнялися корекцією, що призвело до швидкого падіння до 45 центів.

Негативні аспекти: регулювання

Ріппл залежить від можливостей банків. Останні, в свою чергу, залежать від законодавства країни, в якій зареєстровані. Якщо держава проти криптовалюта, або все ще не ввело механізми регулювання їх обороту, банк не здатний інтегрувати будь-яку мережу в свою систему.

При цьому, кілька великих країн, на зразок Китаю, вже заборонили роботу з криптовалюта. Багато біржі тепер зареєстровані в інших державах. Але з банком так не вийде. Якщо він знаходиться на території країни, то повинен слідувати її законам. Відповідно, фінансові установи подібних держав не можуть інтегрувати Ripple.

Таким чином, поки всі країни (або хоча б переважна більшість) не визнають доцільність використання криптовалюта, кордони Ріппл НЕ будуть розширені до кінця. Так, сьогодні у нього існує багато платіжних коридорів у всіх куточках. Але це максимум 10% від всього потенціалу.

Негативні аспекти: криптовалюта

Звучить так, ніби сутність проекту рано чи пізно зажене його в небуття. Але в цьому є маленька частка правди, яка полягає в волатильності. Курс Ripple більш-менш стабільний, але завжди є ймовірність великих перегонів. Про таких було згадано трохи вище.

Часта зміна курсу призведе до того, що банкам доведеться витрачати більше часу на конвертацію. Знову-таки, що буде, якщо вони проведуть платіж, а через 10 секунд котирування зміняться на 30%? Це буде означати тільки збитки.

Цей фактор лякає багато фінансових організацій. Власне кажучи, тому вони до сих пір не проводять повну інтеграцію мережі, а використовують її як альтернативу Swift.

підсумкові прогнози

Аргументів «за» набагато більше, ніж проти. Та й більшість ЗМІ впевнені в майбутньому успіху і зростання курсу XRP. Масла у вогонь підливає нова активність команди, від якої потерпають позитивними результатами у вигляді нових угод. Тому, в 2019 велика ймовірність закріплення на позначці в один долар (при нинішніх тенденціях ринку) або зростанні до п’яти доларів (при новому вибуху).

Негативний результат можливий у разі відмови банків працювати з Ріппл. Або навіть якщо хоча б одна-дві організації виступлять проти нього, всупереч позитивному вирішенню інших установ, курс може сильно впасти.

Впевнений і точний прогноз дати неможливо з двох причин: керівництво компанії не розкриває всі карти (тому не провести повний аналіз) і важко передбачити настрій ринку. Багато що вказує на черговий успіх, але в реальності залишається тільки чекати і стежити за новинами.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector