Ripple Desktop Wallet: огляд локального гаманця

Десктопний гаманець Ripple — сховище для криптовалюта, що представляє собою програму для установки на ПК для подальшої роботи з віртуальними монетами через Інтернет. Все гаманці класифікуються на два види — «холодні» і «гарячі». Перші можуть працювати без підключення до Мережі, а для других ця умова є обов’язковою. Локальні гаманці відносяться до «гарячих» і потребують з’єднанні з всесвітньої «павутиною». Питання в тому, якою програмою віддати перевагу, як її налаштувати, і якими правилами слідувати для забезпечення безпеки.

Що таке локальний гаманець Ripple, його плюси і мінуси

Toast wallet

Десктопні (локальні) сховища — спеціальні програми, які викачуються і встановлюються на комп’ютер для подальшого користування криптовалюта. Вони бувають двох типів — «тонкими» і «товстими». У останньому випадку гаманець містить повну інформацію з мережі про проведені транзакції, що вимагає багато місця на жорсткому диску ПК. У ситуації з «тонкими» гаманцями завантаження відомостей про операції в кріптовалютной мережі не відбувається. Завдяки цій особливості, програма має менші вимоги до вільного простору, але рівень безпеки знижується.

Локальний гаманець Ripple вважається підходящим варіантом з позиції безпеки і зручності користування. Такі гаманці однаково популярні серед новачків і досвідчених власників криптовалюта. Мінус в тому, що вибір програм для ПК, що дозволяють зберігати XRP, сьогодні обмежений. До недавнього часу був затребуваний Ripple Desktop Wallet під назвою Rippex, але на початку лютого розробник заявив про закриття офіційного продукту.

Переваги та недоліки десктопних (локальних) гаманців Ripple зведемо в таблицю:

перевагинедоліки
Сховища для ПК доступні для скачування на офіційному сайті і безкоштовні для користування.Для підвищення надійності встановлені програми рекомендується час від часу оновлювати.
Розробники підтримують свою продукцію, регулярно виявляють і видаляють наявні уразливості.У разі застосування «товстого» гаманця потрібно багато місця на ПК. Крім того, щоб уникнути труднощів у роботі комп’ютер повинен мати хороші характеристики.
Господар гаманця вправі самостійно задавати параметри безпеки, в залежності від числа монет не рахунку і особистих вимог до захисту.Програма займає багато місця, тому користуватися криптовалюта (здійснювати транзакції) можна тільки у себе вдома.
При використанні «товстого» сховища на комп’ютер викачуються відомості про всі проведених транзакціях, що підвищує рівень безпеки.Неможливість віддаленого використання віртуальних монет. Для цих цілей доводиться додатково встановлювати мобільну версію програми.
Програма «прив’язана» до комп’ютера, тому тільки власник має право отримати доступ до програми.
Широкий функціонал відкриває великі можливості перед користувачем.

Toast Wallet — локальний гаманець для Ripple, інструкція по установці

Інтерфейс головної сторінки сайту гаманця Toast

При виборі локальних сховищ власники XRP все частіше віддають перевагу гаманцю Toast Wallet. Розробникам вдалося створити мультиплатформенний Ripple Desktop гаманець. Гаманець застосовується для MAC, Windows, а також Linux. Крім того, існує варіанти додатки для установки на мобільний телефон з операційною системою Android або iOS.

Особливість Toast Wallet в тому, що це «тонкий» гаманець, яка не викачує всю інформацію з кріптовалютной мережі і не вимагає багато місця на ПК. Як результат, він швидко встановлюється і не «гальмує» при роботі.

Правила інсталяції

Щоб встановити локальний Ripple-гаманець на комп’ютер, потрібно зробити наступні кроки:

 1. Переходимо на офіційний сайт сховища (toastwallet.com), вибираємо версію для своєї операційної системи (найчастіше Windows) і завантажуємо клієнт. Що стосується варіанту програми, рекомендується вибрати Portable (оптимальне рішення з позиції функціоналу і надійності).
 2. Чекаємо скачування і інсталюємо програму.
 3. Запускаємо Toast Wallet і робимо новий гаманець. Для цього переходимо за посиланням ( «Створити новий гаманець»).
 4. Придумуємо і запам’ятовуємо новий ПІН-код, що складається з шести цифр. Далі цей PIN застосовується для входу в додаток, що дозволяє швидше потрапити в особистий кабінет.
 5. Вигадуємо фразу-код, яка буде застосовуватися в подальшому для підтвердження важливих операцій з криптовалюта. Гаманець може запитувати згаданий «код» при переказі грошей куди-небудь. Для надійності в придуманої фразі повинні бути цифри і букви різних регістрів (цього вимагає і сховище). Фіксуємо її на окремому носії, який недоступний для сторонніх. У разі втрати виникають труднощі з відновленням доступу до грошей.
 6. Отримуємо шість слів, які будуть застосовуватися для отримання доступу до криптовалюта. По суті, у кого в розпорядженні є така фраза, той має повний доступ до грошей.
 7. Приймаємо рішення — жертвувати гроші на розвиток проекту чи ні. Цей розділ дозволяється пропустити і натиснути на кнопку «Не в цей раз».

Далі система переводить нового користувача в інтерфейс програми, де потрібно створити новий обліковий запис (гаманець Ripple desktop wallet). Натискаємо на кнопку Add account, після чого прописуємо нік і кодову фразу, про яку згадувалося вище. Останнім етапом інсталяції є реєстрація, для чого потрібно натиснути на кнопку «Імпорт нового адреси». На завершення система пропонує зробити бекап (образ сховища), який буде виконаний у вигляді txt (якщо відкрити документ, в ньому будуть одні кракозябри). Інформацію з файлу рекомендується скопіювати і перенести в надійне місце, наприклад, на карту пам’яті, яку ви не використовуєте на чужих ПК.

Правила застосування локального гаманця Toast

Щоб на 100% використовувати можливості Toast Wallet, важливо знати його особливості. В інтерфейсі передбачені наступні кнопки:

 • «Додому» (зліва внизу). Її натискання відправляє користувача на головну сторінку.
 • «$» (По центру внизу). При переході по цій кнопці власник криптовалюта направляється на сторінку для виведення віртуальних монет іншому користувачеві. У відкритій вкладці потрібно вказати адресу, загальний обсяг транзакції і destination tag (якщо це потрібно).
 • «Налаштування» (має вид коліщатка з зубцями). Значок знаходиться праворуч в нижній частині вікна. При переході по посиланню користувачу доступна зміна пароля, створення нового гаманця, бекап сховища і інші опції (велика частина з них не застосовується).
 • Особисту адресу (зліва вгорі). Це головна інформація для власника криптовалюта. Саме за цією адресою проводяться транзакції на гаманець. Також доступна історія операцій в мережі.

При користуванні Toast Wallet варто врахувати наступне:

 1. Для входу в програму її потрібно запустити і ввести шестизначний ПІН.
 2. Щоб дізнатися адресу, досить натиснути на нього для копіювання.
 3. Для виведення XRP потрібно клікнути по символу долара.
 4. Для присвоєння адреси на рахунку повинно бути від 20 Ripple. 20 монет заморожуються і не підлягають обміну. Ось чому перший депозит повинен перевищувати зазначений поріг. На тлі зростання вартості віртуальних монет розробники обіцяли знизити цю межу, але поки він знаходиться на цьому рівні. Якщо ігнорувати рекомендацію, гаманці не буде активований.
 5. Гаманець Toast Wallet безкоштовний, розробники запевняють, що так буде і надалі.
 6. Особиста інформація користувача не відправляється на сервери розробника сховища. Єдине підключення зв’язаність з мережею Ріппла.
 7. При втраті коду потрібно фраза відновлення для отримання доступу до грошей.
 8. У разі здійснення транзакцій на рахунку повинно залишатися не менше 20 XRP. Це резервні гроші, які заборонено витрачати. Правило стосується не тільки Toast Wallet, але інших гаманців.
 9. Фразу відновлення можна використовуватися для скидання PIN-коду.
 10. Якщо користувач забув згадану фразу, отримати доступ до грошей уже не вийде. Ось чому рекомендується зафіксувати цю інформацію в окремому місці.
 11. Після установки Toast Wallet рекомендується поповнити рахунок на 21 XRP, після чого провести пробну транзакцію на 1 монету.
 12. При необхідності акаунти локального гаманця на різних пристроях можна синхронізувати.
 13. За допомогою Toast Wallet можна зробити паперовий гаманець іншій людині. Для цього потрібно створити нову адресу, а потім імпортувати цей в свій гаманець, ігноруючи запит на резервне копіювання. Тепер знаходимо нову адресу на екрані, натискаємо на нього і тиснемо на «Секрет». Далі вводимо кодову фразу і переписуємо адреса на папір.

Що трапилося з локальним Ripple-гаманцем Rippex?

Звернення керівництва Rippex до користувачів

При виборі гаманця часто траплялися відгуки про Ripple desktop wallet під назвою Rippex. Для багатьох користувачів це був один з кращих варіантів сховищ по надійності і стабільності роботи. Він підходив для різних операційних систем, відрізнявся високим рівнем безпеки і швидкістю роботи. Незважаючи на відсутність російського перекладу в особистому кабінеті, власника XRP виділяли саме цей гаманець.

2 лютого 2018 року з’явилася новина, що Rippex згортає діяльність. Розробники програми розмістили новина на офіційному сайті з графіком закриття програми, щоб власники криптовалюта встигли вивести гроші з балансів гаманця. Творці запевняють, що загроза банкрутства відсутня, тому за заощадження в момент припинення діяльності переживати не варто.

Протягом наступних двох місяців локальний гаманець Ріппекс буде працювати, а графік припинення діяльності наступний:

 • З початку січня до кінця лютого власникам дається час на зняття наявної криптовалюта. З початку березня депозити перестають прийматися, але гроші ще можна виводити.
 • З 1 січня по 1 квітня 2018 року дозволено знімати гроші тільки за допомогою Rippex. Процедура розгляду заяв про користувачів відбувається з періодичністю раз на тиждень.
 • З 2 квітня починається третя фаза, протягом якої всі кошти на гаманцях заморожуються, транзакції не приймаються. В ідеалі до цієї дати всі користувачі засобів повинні вирішити проблеми і вивести гроші.

Творці сховища запевняють, що до 2 квітня 2018 року всі зобов’язання перед клієнтами будуть виконуватися в повному обсязі.

Як забезпечити безпеку локального гаманця Ripple?

Яким би надійним не здавалося гаманець для зберігання криптовалюта, захист коштів безпосередньо залежить від його власника і вміння дотримуватися правил безпеки. Реальність така, що для збереження особистих заощаджень на віртуальному гаманці важливо дотримуватися двох простих правил — зберігати особисту інформацію «за зубами» і надійно закрити доступ до гаманця.

Наведемо інструкцію для Ripple desktop wallet щодо захисту заощаджень на віртуальному гаманці:

 1. Використовуйте надійні паролі, важкі для злому. За статистикою 60-70 відсотків успішних атак відбувається через застосування простих паролів, словосполучень або слів, які легко вгадати. Як правило, люди користуються ідентичними кодами на різних сайтах, що відкриває доступ для зловмисників до грошей. Якщо немає довіри до своєї пам’яті, варто використовувати менеджер паролів.
 2. Були обережними з посиланнями. Один із способів виманювання особистої інформації — розсилка користувачам спеціальних посилань, при переході через які людина (сам того не знаючи) відкриває доступ до своїх записів. Щоб уникнути проблем, не можна відкривати файли і вкладення, які приходять на поштову скриньку від незнайомців.
 3. Встановлюйте 2-факторну аутентифікацію. У багатьох гаманцях XRP і інших криптовалюта головною умовою безпеки вважається включення 2-факторної аутентифікації. Важливо, щоб в такому форматі не передбачалося відкриття доступу за допомогою СМС-повідомлення. Досвідченому зловмиснику не складе труднощів перенаправити повідомлення з одного телефону на інший з метою обходу наявної захисту. Краще рішення — застосування Гугл аутентифікатор або апаратного ключа.
 4. Грамотно використовуйте Wi-Fi. Бездротові мережі значно спростили життя користувачам глобальної мережі. Одночасно з цим з’явилися додаткові ризики. Для захисту гаманця заборонено реєструватися на важливих сайтах із застосуванням «чужого» або загальнодоступного Wi-Fi. В іншому випадку ризик втрати особистої інформації зростає, що полегшує завдання злому для зловмисників.
 5. Підбирайте назви. При використанні e-mail або логінів намагайтеся не згадувати в них слова, які могли б наштовхнути розпізнавання особистості. Крім того, важливо дотримуватися граничної обережності при передачі відомостей в Інтернеті.

Альтернативи локального гаманця Ripple

монетка Ріппл

Десктопні гаманці — не єдина можливість для зберігання XRP. У розпорядженні користувача є ряд варіантів:

 • Онлайн-гаманці — передбачають зберігання криптовалюта на сторонньої майданчику (біржі або спеціальному сервісі). Популярні варіанти — Gatehub, Cryptonator, BitGo та інші. Переваги — швидка реєстрація, зручність користування для новачків, можливість доступу до гаманця з будь-якої точки світу.
 • Мобільні гаманці — спеціальні програми, які встановлюються на телефон. Зручність полягає в легкості інсталяції та користування, наявності доступу до гаманця з будь-якого місця, де є підключення до мережі. Представники — Toast Wallet (мобільна версія) і Dice Willet.
 • Апаратні гаманці — спеціальні пристрої, призначені для зберігання криптовалюта. Плюси — максимальний захист і можливість завжди мати гроші при собі. Приклади — Ledger Nano S і Ledger Blue.
 • Паперовий гаманець — засіб для «холодного» зберігання криптовалюта на паперовому носії. Перевага полягає у високому рівні надійності і відсутність ризику крадіжки особистих даних через Інтернет.

Незважаючи на велику кількість варіантів, користувачі часто вибирають десктопні сховища для Ripple. Їх плюси — широкий функціонал і оптимальний рівень захисту від зловмисників. Мінус в тому, що вибір варіантів обмежений і доводиться задовольнятися обмеженим числом програм.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector