Ripple: прогноз ціни на 2020 рік, перспективи зростання

2017 рік став переломним для багатьох віртуальних валют, які показали неймовірний ріст в ціні. Не виключенням став і Ripple, збільшення курсу якого почалося в 2017-м, а закінчилося 7-8 січня 2018 року. Після перевищення позначки в 3 долари за монету ціна пішла вниз. Незважаючи на корекцію, вартість криптовалюта залишалася вище за показники січня минулого року. На 29 березня 2018 року курс Ріппл становить 0,57 доларів. Якщо порівнювати з вартістю XRP в цей день 2017 го, ціна збільшилася в 57 разів (на 29.03.2017 курс становив 0,01 долар за монету). Як піде ціна далі? Який прогноз Ripple на 2020 рік? Чого очікувати інвесторам? Розглянемо ці питання детальніше.

Фактори, що сприяють росту Ripple до 2020 року

Малюнок ракети із позначкою Ripple

Експерти сходяться на думці, що зниження курсової ціни — тимчасове явище, обумовлене корекцією, заплутаною ситуацією на кріптовалютном ринку і невизначеністю стосовно віртуальної валюти з боку урядів більшості країн. На відміну від інших цифрових монет, які працюють на blockchain, і залежать тільки від рівня попиту, XRP має ряд вагомих переваг.

Головна відмінність — особливий підхід розробників до просування і кінцевим цілям готового продукту. Компанія веде діяльність з 2004 року, а монети XRP емітовані через 8 років — в 2012 році в обсязі 100 млрд коинов. Уже до створення криптовалюта фірма брала участь у багатьох проектах, а поява віртуальних грошей Ripple стало одним з етапів розвитку. З’явився інструмент, що дозволяє проводити транзакції з мінімальною комісією (близько 0,003 XRP) і відсутністю затримок за часом (2-3 секунди).

Нова технологія зацікавила великі банки, багато з яких тестують систему або вже взяли її на «озброєння». Компанія отримує потужних інвесторів, що стабілізує курс і знижує ризик його подальшого падіння. Більш того, експерти сходяться на думці, що ціна Ripple до 2020 року виросте і далі продовжить своє зростання.

Компанія Ріппл запропонувала світові унікальний протокол, що дозволяє спростити банківські операції та знизити витрати в процесі проведення угод. Саме цей факт привертає фінансові установи і великі фірми, змушуючи їх інвестувати в проект і застосовувати його на практиці.

Виділимо основні чинники, які позитивно впливають на вартість XRP і сприяють її стабільного зростання:

 1. Збільшення можливостей. Криптовалюта не стоїть на місці, вона постійно розвивається. Сьогодні її застосовує більше трьох десятків біржових майданчиків, десятки банків і компаній. Найближчим часом планується збільшення числа операцій в секунду, яке, отже, знаходиться на високому рівні (більше 1500 транзакцій). Експерти впевнені, що з часом новий інструмент замінить застарілу і марнотратне систему SWIFT.
 2. Згорає комісія. Для забезпечення надійності розробники передбачили технічний платіж в розмірі 0,00001 XRP, який стягується при проведенні кожної транзакції. Прості користувачі його не помітять, а от для спамерів, які посилають тисячі запитів в секунду, така комісія серйозно б’є по кишені. Як результат, атака на Ripple стає неприбутковим справою. Крім того, зазначена сума після стягування не накопичується на рахунку компанії, а згорає, що призводить до поступового зниження загального числа монет. Експерти запевняють, що така особливість сприяє зростанню ціни Ripple в 2020 році, в попередні та наступні роки.
 3. Підвищення довіри. В кінці 2017 року розробники заявили про «заморожування» на рахунку ескроу 55 млрд монет. Надалі вони мають намір щомісяця випускати на ринок близько мільярда XRP. Цей процес займе близько 4,5 років, що дозволить випустити все коін в оборот до середини 2022 року. Такий підхід творців Ripple, а також стабільне підвищення числа партнерів сприяє зростанню довіри до криптовалюта. Банки зацікавлені в новому проекті і розглядають його для тестування.
 4. Безпека. Як зазначалося, інші криптовалюта безпосередньо залежать від попиту, а їх ціна може в будь-який момент обвалитися. У випадку з XRP такі ризики мінімальні, адже віртуальна валюта — не єдиний напрямок діяльності Ріппл, яка вже співпрацює з банками та компаніям, обзавелася репутацією надійного партнера і тримається на плаву. Це означає, що разом з нею не впаде і ціна випущеної віртуальної монети. При цьому зростання курсу планується вже до середини 2018 року, а до 2019-го він може досягти нових пікових значень.
 5. Багатофункціональність. Платформа Ripple — загальнодоступна база даних (реєстр), що містить дані, які визначаються на умовах консенсусу. Така технологія може застосовуватися для проведення платежів, а також інших операцій, пов’язаних з передачею акцій, бонусних балів і іншого. В процесі операції може застосовуватися XRP і інші валюти (наприклад, долари або євро). При проведенні операцій з криптовалюта Ріппл використовується вбудований реєстру, а у випадку з іншими грошовими одиницями в системі фіксуються тільки суми боргу.

Що буде з Ripple до 2020 року — аналізуємо історію

Значок Ріппл і позначення хронологічних рамок з 2018 по 2020 рік

Щоб зробити прогноз Ripple на 2020 рік, важливо бачити перед очима повну картину і проаналізувати поведінку курсової ціни за останні два роки. Що стосується періоду з 2012 по 2015 роки, помітних подій не було, а сама XRP тільки розгойдувалася.

2016 рік

У 2016 році розробники Ріппл взялися за активне освоєння ринку. Одночасно з цим до технології придивлялися представники банківського сектора і інвестори. 1 січня 2016 року вартість 1 XRP становила 0,0055 доларів, що на сьогоднішній день здається низьким показником. Уже в 2016 році керівництву Ріппл вдалося укласти договори з 42 банками з Азії, що практично не вплинуло на курсову вартість віртуальної монети. Ринкова капіталізація утримувалася в межах 200-250 мільйонів доларів. Що стосується курсової ціни, до кінця року вона незначно зросла і досягла позначки в 0,0065 доларів за один Ripple.

2017 рік

Цікавіше розвинулися події в 2017 році. На початок січня курс становив 0,0066 долара за монету і особливих передумов для зростання інвестори не спостерігали. Ситуація змінилася до кінця березня, коли вартість криптовалюта збільшилася вдвічі — до 0,013 доларів (на 30 березня 2017 го). На цьому курс не зупинився і вже 17 травня він перевищив позначку в 0,37 доларів за одну монету. Виходить, що протягом п’яти місяців ціна XRP підскочила в 50 разів. Аж до 10 грудня курс знаходився на рівні 0,2-0,3 доларів, після чого послідував різкий стрибок.

Варто відзначити, що осінь і зима 2017 го виявилися багатими на події. Так, 16 жовтня пройшла велика конференція в Торонто, а ще через три тижні співтовариство зустрілося в Південній Кореї. Протягом чотирьох останніх місяців року XRP поповнив лістинг багатьох біржових майданчиків, серед яких GMO Coin, CoinRail і інші. З’явилися перші чутки про майбутнє включення Ripple в Coinbase, що і стало однією з причин ажіотажу. В середині грудня протестований перший великий транш між Кореєю та Японією.

Уже тоді інвестори стали міркувати, що буде з Ripple до 2020 року і чи можна розраховувати на прибуток з довгострокових вкладень. Наступні два тижні перевершили найсміливіші очікування. Вартість XRP 31 грудня 2017 року сягнула позначки 1,99 долара і продовжувала зростати. На той період експерти передрікали подальше зростання криптовалюта. Так і сталося, але висхідна тенденція тривала недовго.

2018 рік

У січня 2018 продовжився бичачий тренд. На початку місяця вартість XRP пробила позначку в 3 долари за монету, після чого почалася різка корекція і спад. Вже 15 січня ціна Ripple обвалилася до 1,15 доларів, а після незначного зростання знову пішла вниз. Чергове «дно» досягнуто 5 лютого, коли вартість криптовалюта досягла 0,68 доларів. Протягом двох наступних тижнів курс збільшився майже в два рази, а далі знову впав. Плавне зниження спостерігається і сьогодні (29 березня 2018 року). Ціна досягла нової психологічної позначки в 0,57 доларів.

Незважаючи на стрімке падіння ціни, компанія Ripple продовжує розвиток і залучення нових клієнтів. Так, протягом січня криптовалюта додали в лістинг ще дві біржі — DMM Bitcoin і Bit Oasis. Крім того, в кінці січня проведена велика конференція в Сан-Франциско. 13 лютого стартували партнерські відносини з UAE Exchange, а ще через три дні з Western Union. Все це свідчить про великі перспективи криптовалюта Ripple до 2020 року. На даному етапі криптовалюта переживає не найкращі часи, але можна з упевненістю говорити про майбутнє бичачому тренді і зростанні ціни. Питання в тому, коли крива ціни розгорнеться і піде в зворотному напрямку.

На сьогоднішній день десятки компаній вже застосовують XRP в своїй діяльності. Серед них ЮніКредит, ЮБС, РБК, Сантандер і інші. Криптовалюта дозволяє фінансовим установам швидше обслуговувати клієнтів і випереджати конкурентів, що і робить Ripple привабливим для банків. Вже понад 100 країн приступили до впровадження технології Ріппл в банківський сектор і це тільки початок.

За попереднім прогнозом до 2023 року криптовалюта може витіснити стандартні системи розрахунку або хоча б частково замінити СВІФТ. Результатом переходу стане зниження банківських витрат, прискорення транзакцій і залучення нових клієнтів. Існуючі протоколи гарантують виконання головних умов — анонімність і захист клієнта. На цьому тлі експерти запевняють, що в найближчі роки вартість віртуальної монети буде рости.

З недоліків відзначається велике число віртуальних монет, які знаходяться в руках розробників (незважаючи на «заморозку» 55 мільярдів коинов). В результаті ризик маніпуляції, хоч і незначний, залишається.

Прогнози Ripple на 2020 рік — оптимістичний і песимістичний

Монета Ripple з позначенням карти світу

Перед тим, як прогнозувати зміну курсової ціни XRP на найближчі роки, варто розібратися в аспектах, що впливають на курсову ціну. Головний ризик для Ripple — заборона криптовалюта на законодавчому рівні. Сьогодні XRP частково захищений, адже віртуальні монети випущені в повному обсязі і їх не можна Майні. Якщо видобуток коинов буде заборонена, подібні обмеження не торкнуться Ріппл. Крім того, XRP складно назвати криптовалюта. Ця система призначена для проведення взаємних розрахунків, що має ознаки віртуальних монет.

До решти аспектів, що впливає на курс Ріппла, варто віднести:

 1. Підвищення довіри з боку банківської системи.
 2. Безпека проведених транзакцій.
 3. Збільшення операційних можливостей.
 4. Низькі комісійні платежі.
 5. Позитивний новинний фон.

Ці та інші чинники впливають на перспективи зростання Ripple в 2020 році, а також стабільність ціни на поточному етапі. Ще в минулому (2017 року) капіталізація перевищила позначку в 7 мільярдів доларів, що згодом дозволило віртуальної монеті увійти в трійку лідерів цифрових монет. Попереду залишається тільки Ефіріум і біткоіни, але з ними конкурувати поки важко.

Експерти впевнені, що в 2018 році курсова вартість XRP знову піде вгору і вже до грудня очікується курс в 2-4 долара (в залежності від розвитку ситуації на ринку). Ближче до червня-серпня можливо незначно зниження, після чого вартість знову піде вгору. Для більшої точності наведемо прогнози аналітиків на 2020 рік — оптимістичний і песимістичний.

оптимістичний прогноз

Як зазначалося, творці криптовалюта націлилися на заняття банківського сектора і поступове витіснення СВІФТ, як застарілої і маловигідним системи. Якщо XRP вдасться відхопити хоча б частину ринку від 13-15 трильйонів доларів (саме таким є оборот діючих платіжних систем), його курс неминуче піде вгору. Варто відзначити, що навіть при позитивних прогнозах, це навряд чи відбудеться раніше 2019-2020 років, тому в 2018-м очікувати різкого стрибка курсової ціни поки не доводиться.

Останні місяці показали, наскільки сильною може бути волатильність віртуальної валюти. Ще на початку січня 2018 го курс перевищив 3-доларову позначку, а сьогодні «плентається» на рівні 0,57 доларів. Експерти запевняють, що на тлі укладення важливих договорів вартість XRP з осені піде вгору і може досягти позначки в 3-4 долари. Позитивний вплив може надати включення до лістингу Coinbase, але поки керівництво біржового майданчика всіляко спростовує таку співпрацю.

У 2019 компанія продовжить зміцнювати позиції в банківському секторі, збільшить число партнерів і доб’ється додавання Ripple на нові біржові майданчики. В результаті біржова ціна повинна піднятися до позначки 8-10 доларів. Деякі аналітики припускають, що до середини 2019 року вартість Ріппла досягне 12-14 доларів. Але такий варіант можливий при позитивному збігу обставин.

 • Читайте більше про прогноз Ріппла на 2019.

Експерти запевняють, що співпраця з МаніГрем і іншими компаніями позитивно впливає на криптовалюта. І якщо в 2018 році результати підписаних угод поки непомітні, до 2020 року XRP набере сили і підніметься в ціні до рівня в 15-18 доларів за монету. Тут може спрацювати принцип «сніжної грудки», коли на тлі успіху конкурентів, що використовують нову технологію, систему визнають і нові банки.

песимістичний прогноз

Розглянемо зворотну сторону медалі — скільки буде коштувати Ripple в 2020 році при негативному розвитку подію. Якщо не розглядати форс-мажорні ситуації і вже згадані вище ризики, приводів для переживання у інвесторів немає. Криптовалюта повинна зберегти позиції, і продовжити зростання (навіть незважаючи на тимчасові труднощі). При невеликій інтенсивності розвитку до кінця 2018 року вартість XRP досягне 2-3 доларів, а на початок 2020 рік вийде на позначку в 6-7 доларів за одну монету. Багатьох інвесторів лякає сильна волатильність, через що вони не розглядають Ripple як інструмент для довгострокових інвестицій. Але досвідчені гравці ринку розуміють, що подібна корекція є неминучою, а наявна база укладених контрактів повинна стримати майбутні коливання ціни.

Навіть при песимістичних прогнозах вартість криптовалюта буде значно вище, ніж сьогодні. Ціна може опуститися лише в декількох ситуаціях — у разі повної дискредитації компанії і втрати інтересу до її продукту. В іншому XRP буде триматися на плаву і розвиватися. У гіршому випадку в 2020 році курс віртуальної монети складе 5-7 доларів. Навряд чи компанія кине розпочату справу, в яке вже «вплуталися» десятки великих банків.

Скільки буде коштувати Ripple в 2020 році?

Малюнок людини, яка думає про те, скільки буде коштувати Ріппл в 2020 році

З урахуванням сказаного вище можна підвести підсумок і виділити середню вартість криптовалюта на 2020 рік. Для більшої точності спрогнозуємо помісячне зміна ціни і зведемо дані в таблицю.

місяцьКурс, долари
січень6-6,5
Лютий6-6,5
Березень7,0-7,2
Квітень7-7,5
Травень6,8-7
червень7-7,2
Липень7-7,5
Серпень7,5-8
вересень7,7-8
Жовтень8-8,2
Листопад8,2-9
грудень8,5-9

Варто зазначити, що прогноз наведено з урахуванням лінійного росту курсової криптовалюта і підвищення її вартості з тією активністю, яка мала місце за останні роки. Крім того, виключається вплив форс-мажорних обставин і ризиків (наприклад, на законодавчому рівні), які зроблять подальший розвиток Ріппл неможливим. Інвестори повинні пам’ятати, що безризикових інструментів не буває, тому вкладення в Ripple має супроводжуватися розподілом коштів в інші «кошики». Мова йде не тільки про криптовалюта, але і про інших активах, наприклад, акції, облігації та інших цінних паперах.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector