Ripple транзакція — як перевірити і відстежити, сервіси

Ripple транзакція має на увазі миттєвий переказ коштів між учасниками мережі. При виникненні затримок або необхідності підтвердження операції може знадобитися перевірка коректності розрахунків. Як це зробити? Які сервіси застосовуються для вирішення завдання? Що врахувати в процесі перевірки? Ці та інші нюанси розглянемо нижче.

Що потрібно знати про транзакції XRP?

Графічний приклад транзакції Ripple

Ріппл — платформа, що забезпечує взаємні розрахунки із застосуванням будь-якої грошової одиниці незалежно від джерела платежу і отримувача коштів. Транзакції XPR і інших валют проводяться протягом декількох секунд, що робить існуючі системи переказів (Вестерн Юніон або Свіфт) неактуальними. На поточному етапі компанія робить головний упор на роботу з банківськими установами, пропонуючи їм більш зручний, доступний і вигідний спосіб проведення транзакцій в режимі онлайн і незалежно від географічного положення.

Розглянемо приклад класичної транзакції. Якщо один банк знаходиться в Китаї, а другий — в Зімбабве, для проведення операції застосовується посередник. При цьому спочатку проводиться обмін з китайського юаня в американський долар, а після — з USD в ZWD (зімбабвійський долар). При цьому комісія стягується кілька разів, через що транзакція стає занадто дорогою.

Якщо використовувати XRP, операція проходить швидше і дешевшає. Спочатку китайський юань обмінюється на Ріппл, після чого криптовалюта відправляється одержувачу в Зімбабве. Головна вимога, щоб у приймаючої сторони був гаманець Ripple (платіж може отримати і банк). Як видно з прикладу, процес залишається незмінним, але замість третьої сторони застосовується віртуальна монета XRP. Поки деякі банки зважилися поміняти звичну систему на новий варіант проведення транзакцій, але вже сьогодні зрозуміло, що за такої криптовалюта майбутнє.

Завдяки Ріпплу, користувачам не потрібно витрачати час і додаткові гроші для здійснення переказу. Швидкість транзакції висока навіть в тому випадку, якщо відправника і одержувача розділяють тисячі кілометрів. Популярність технології підтверджує той факт, що багато банків вже підключилися до проекту — Юніон Кредит, Сантандер, Аксіс Банк та інші. Застосування майданчика дозволяє фінансовій установі економити 3.76 долара на кожній угоді. Якщо врахувати, що число транзакцій щорічно обчислюється мільйонами, підсумкова економія досить значна.

Не дивно, що нову систему Ріппл пророкують велике майбутнє. Крім банківських установ, додаткові перспективи отримують і компанії. При цьому розробники платформи працюють над її вдосконаленням і створенням нових алгоритмів. У фірмі зацікавлені в залученні експертів, здатних вирішити завдання будь-якої складності в сфері перекладів.

Від чого залежить швидкість транзакції Ripple?

Монетка Ripple в руці

В основі платформи лежить реєстр (розподілена база), яка при проведенні платежів застосовує процес узгодження. Усі транзакції (конвертація, виплати і перерахування коштів) відбувається по розподілених принципом. У Ріппл учасники здійснюють операції шляхом проведення криптографически підтверджених транзакцій, які проводяться із застосуванням звичайної валюти або XRP. Якщо застосовується віртуальна валюта, задіюється тільки внутрішній реєстр. У разі використання інших грошових одиниць, функція системи Ripple зводиться тільки до обліку, а саме записи розміру боргу.

Швидкість транзакції Ripple в 214 разів вище, ніж у біткоіни і в 75, ніж у Ефіріума. Практика застосування показала, що на платформі Ріппл відбувається 1500 операцій кожну секунду. У рейтингу кращих платіжних систем криптовалюта займає друге місце, пропустивши вперед тільки VISA. При цьому нова мережа може обійти лідера за рівнем попиту, числу доступних опцій, а також рівню безпеки. Наприклад, МаніГрем ставить завданням застосовувати монети XRP для проведення транзакцій.

Список за кількістю транзакцію в секунду виглядає наступним чином:

Платіжна системаКількість транзакцій в секунду
VISA24000
Ripple1500
PayPal193
Bitcoin Cash60
Litecoin56
Dash48
Ethereum20
Bitcoin7

У наведений перелік варто було б включити віртуальну монету IOTA, яка застосовується для покупки речей в мережі. Її особливість полягає у високій швидкості транзакцій — від 400 до 1000 операцій за секунду, що ставить її на третю позицію.

Як проходить транзакція XRP?

Простий схематичний приклад транзакції Ripple

Учасниками операції виступають:

 1. Клієнти, які підключаються і довіряють локальним шлюзів. Як правило, користувачів об’єднує одна лінія довіри до вузлів системи, що обробляють валюту.
 2. Торговці — також підключаються і довіряють шлюзу. Вони, як правило, мають довіру тільки одного вузла, що застосовується для отримання виплат.
 3. Шлюзи — елементи ланцюга, яким довіряють обидві сторони транзакції. Завдяки такій особливості, вдається отримати виплати навіть в тому випадку, коли учасники операції ніколи не бачили один одного особисто. Оскільки учасники угоди довіряють шлюзів, останнім не потрібно кому-небудь довіряти. При цьому в світовій практиці бізнес-спільноти концентруються навколо своїх шлюзів.
 4. Учасники ринку (маркет-мейкери) — об’єднують різні спільноти в одну загальну мережу. Як правило, вони довіряють групі шлюзів і виступають з пропозицією забезпечити шлях, необхідний клієнту для оформлення угоди з торговцем. При цьому одержувач може не переживати про те, який шлюз або грошову одиницю вибере відправник. Після пошуку відповідного шляху проводиться операція.

Базовою технологією кріптовалютной мережі є Ripple Connect, яка забезпечує координацію між учасниками фінансової операції. Ще одним елементом вважається ILP Ledger — застосовується для здійснення транзакції. Його особливість полягає в наявність свого шлюзу, який контролює переклади СВІФТ і ІСО.

Розглянемо випадок, коли один учасник мережі відправляє монети XRP іншому користувачеві, після чого проводить перевірку транзакції Ripple.

Для початку збираються відомості про виплату. При цьому Ріппл Коннект направляє запит до відправника для отримання інформації про розмір транзакції і комісії за платіж (як відомо, її величина фіксована і складає 0,00001 монету). Далі система перевіряє угоду на факт відповідності стандартам і нормам, також наявності необхідної суми на гаманці відправника. Розглянуті вище операції проходять без затримки по часу, що виділяє Ripple серед конкурентів.

Наступний етап — узгодження операції в 3-х різних позиціях, а саме між відправником переказу, Ріппл Коннект, а також одержувачем коштів. В такий момент угоди системою заморожуються гроші у всіх 3-х точках. Як результат, створюються шифри, що відкривають доступ до фінансової операції. Здійснення операції проходить одночасно для всіх учасників, що виключає ризик втрати коштів.

Транзакція або проходить, або скасовується повністю. Як тільки угода завершена, користувачам приходить підтвердження. З урахуванням сказаного вище напрошується висновок, що весь процес проведення угоди максимально відкритий для учасників. При появі затримок можна відстежити транзакцію XRP і перевірити її статус. Як правило, ця операція проводиться за допомогою спеціальних сервісів, про які йтиметься нижче.

Як подивитися транзакцію Ripple — список сервісів

Сторінка сайту для перегляду транзакцій Ripple
Відображення транзакцій XRP за адресою xrpcharts.ripple.com/#/transactions

Вище зазначалося, що переклади в системі займають мінімум часу, і гроші надходять другій стороні без затримок і в протягом 2-3 секунд. При появі труднощів у процесі перекладу користувачі мають право вивчити історію операції.

Як перевірити транзакцію Ripple в цьому випадку? Для вирішення завдання застосовуються численні сервіси. Наведемо основні посилання, за якими можна отримати відомості, що цікавлять.

 • xrpcharts.ripple.com/#/transactions
 • ripple.com/build/ripple-info-tool/
 • bithomp.com/explorer/

Для перевірки потрібно перейти по посиланню і вказати хеш операції, після чого натиснути на кнопку пошуку. Далі система видає повні відомості по деталях транзакції.

З урахуванням сказаного можна зробити висновок, що застосування криптовалюта Ripple має ряд переваг:

 1. Вигідні платежі. Відомо, що криптовалюта Ріппл знаходиться в загальному користуванні, що призводить до зниження ціни виплат. Учасники мережі, які приймають кошти за допомогою Ripple, економлять великі гроші.
 2. Висока швидкість. Усі транзакції Ріппл проходять автоматично, а на виконання самої операції потрібно кілька секунд. Як наслідок, компанії отримують можливість підвищити комерційний оборот, а банки — додаткові інструменти для отримання нових клієнтів.
 3. Відкритість. Знаючи, як подивитися транзакцію Ripple, учасник отримує доступ до відомостей про проведену операцію. У будь-який момент можна подивитися статус угоди і особливості її проведення.
 4. Легкість конвертації. Платформа Ріппл дозволяє конвертувати валюту без додаткових комісійних платежів. Як результат, проведення угод між різними країнами значно спрощується.
 5. Доступність. Для застосування можливостей криптовалюта досить доступу до Мережі. Це означає, що послугу можуть отримати мільярди людей в тих частинах планети, де має місце дефіцит банківських установ.

Проведення транзакцій за допомогою Ripple прибирає багато «шорсткості» на ринку транзакцій, прискорює процес перекладів і робить його більш доступним для всіх учасників.

Щоб докладніше розібратися в даному питанні, пропонуємо цікаве відео про те, як працює Ріппл:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector