Ripple (XRP): прогноз курсу криптовалюта на 2018 рік, перспективи

У перших числах січня, коли курс XRP перевищив позначку в 3 долари за монету, прогноз Ripple на 2018 рік був вельми втішним. Експерти валютного ринку і інвестори сходилися на думці, що віртуальна валюта тільки набирає обертів і в подальшому її очікує стабільне зростання. На практиці ситуація склалася інакше, і вже з 8 січня 2018 року розпочався зворотний процес — стрімкий спад. Якщо не враховувати невеликих сплесків, за останні місяці криптовалюта втратила 80% ціни (якщо виходити з пікових показників).

На 28 березня 2018 року курсова ціна XRP становить 0,57 доларів США. Всього за кілька місяців віртуальна валюта перетворилася з перспективною монети в ризиковий інструмент для вкладень. У голосах інвесторів з’явилося більше сумнівів щодо покупки крипти. Але так чи проблематична ситуація, що склалася? Що буде з Ripple в 2018 році? Про які перспективи зростання необхідно пам’ятати в процесі аналізу? Тільки після детального розгляду можна робити висновки про майбутнє віртуальної монети.

Чому вартість Ripple в 2018 році буде рости?

Значок Ріппл перекрив сонце

Проект Ріппл з’явився в 2005-му, але в поточному вигляді він реалізований через сім років (в 2012-му). Саме в цьому році керівництво компанії випустило 100 млрд монет, велика частина яких залишилася на руках, а менша партія пішла у вільний продаж. До 2017 року криптовалюта була майже непомітна для пересічних інвесторів, а зусилля творців компанії були спрямовані на залучення до співпраці банків, компаній та біржових майданчиків.

З ростом курсу XRP в 2017 році відношення до криптовалюта змінилося в кращу сторону і число бажаючих обзавестися Ripple зросла. Незважаючи на обвал ціни в 2018 році, експерти вірять в майбутнє Ріппл з кількох причин (розглянемо їх докладніше).

Глобальна ідея і стабільне фінансування

Розглядаючи перспективи Ripple в 2018 році, важливо оцінювати не тільки графік вартості XRP, але і глобальні цілі, які ставить перед собою керівництво компанії. Кінцеве завдання — замінити систему СВІФТ, прискоривши тим самим швидкість транзакцій і зменшивши розмір комісії до мінімуму.

Як відбувається транзакція сьогодні? Наприклад, банк ОАЕ для переказу коштів в банківську установу Японії використовує перекази SWIFT, які займають від 3 до 6 днів в залежності від різних факторів (швидкості обробки операції працівниками, суми та інших). Застосування Ріппл дозволяє прискорити транзакцію і провести її за кілька хвилин. Незважаючи на консервативність банківських установ, багато з них вже вивчають технологію і планують взяти її на «озброєння» в майбутньому.

Сьогодні більше 2-х сотень банків тестують систему в розрахунку на її майбутнє застосування або, як мінімум, використання у вигляді тимчасової альтернативи СВІФТ. До програми підключилися такі організації, як Національний банк ОАЕ, УноКредіт, Номура Траст (Японія) та інші. Крім банківських установ, тестуванням системи Ріппл зайнялися фонди і великі компанії.

Такі кроки створюють основу для майбутнього зростання курсової ціни XRP, вони страхують криптовалюта від ризику обвалу та знецінення. Чим більший інтерес до віртуальних грошей виявляють великі партнери, тим вище шанси втриматися «на плаву». З кожним укладеним контрактом інвестори отримують впевненість в майбутньому Ripple.

Комісія

На відміну від інших криптовалюта і класичної системи переказів СВІФТ, комісія XRP мінімальна. На 28 березня 2018 року цей показник для Ріппл становить всього 0,003 долара. Для порівняння у біткоіни цей параметр дорівнює як мінімум 1,175 доларів, для Лайткоіна — 0,178, а для Ефіріума — 0,286. Що стосується SWIFT, тут і зовсім утримується три типи комісійних платежів — за послуги банків (відправника і одержувача), а також за роботу, яку виконує банк-кореспондент. Передбачити підсумкову комісію в СВІФТ важко, але вона в 4-5 разів перевищує платіж, який стягується при транзакції із застосуванням XRP.

Додаткові можливості

При складанні прогнозу курсу Ripple на 2018 рік експерти відзначають факт взаємозв’язку віртуальної монети і дорогоцінних металів. Сьогодні XRP — єдина криптовалюта, якій можна розраховуватися при покупці золота або інших дорогоцінних металів. Число партнерів, які приймають такі платежі, поки обмежена, але з розвитком технології Ripple їх число буде рости. Для інвесторів важливо, щоб тестуванням системи зайнялися найбільші банки світу (не тільки Японії і Кореї, а й Європи).

масштабованість

Відомо, що головна проблема біткоіни — обмежене число транзакцій в секунду, яке в середньому не перевищує 7, але може досягати 14-16. Користувачі змушені витрачати гроші на велику комісію, очікувати проведення, а потім і підтвердження угоди. Весь процес перекладу може зайняти кілька годин. Для порівняння PayPal виробляє 193 транзакції в секунду, Лайткоін — 56, Даш — 48. Що стосується Ріппла, у нього цей параметр в середньому 1500 операцій в секунду, що виключає затримки, а загальний час операції — до 2-3 секунд. При цьому відправнику не потрібно очікувати формування ще 4-6 блоків для підтвердження валідності транзакції, як це відбувається в інших криптовалюта.

Технологія, відмінна від блокчейн

В основі криптовалюта лежить система, яка тільки схожа на blockchain, але такою не є. Ріппл є централізовану мережу, яка підпорядковується одній групі компаній. З одного боку, це недолік, адже пропадає головна перевага віртуальних монет — децентралізація. Немає ніяких гарантій, що в певний момент керівництво компанії не випустить на ринок весь наявний обсяг монет, що призведе до падіння курсу. З іншого боку, контроль з боку Ріппл дозволяє утримувати XRP від ​​інфляційних процесів і зробити криптовалюта більш незалежною від коливань біткоіни, Ефіріума і інших цифрових монет. Діяльність компанії прозора, тому сумніватися в чесності і надійності розробників поки не доводиться.

поступова дефляція

Ще один фактор, позитивно впливає на курс Ripple — фіксована комісія в розмірі 0,00001 XRP, яка має технічний характер і призначена для захисту від спаму. Ця сума стягується при проведенні кожної операції, після чого вона просто згоряє. Результат можна побачити вже сьогодні (28 березня 2018 року). З 100 мільярдів монет, випущених в 2012 році, залишилося на 7,5 мільйона XRP менше. Завдяки цій особливості, курс Ripple має тенденцію до поступового зростання (хоч і незначного).

відсутність Майнінг

Як уже зазначалося, ще в 2012 році випущено все віртуальні монети (100 мільярдів), тому додаткова емісія або Майнінг виключені. З одного боку, така особливість притупляє інтерес певної категорії учасників мережі, які звикли добувати криптовалюта за допомогою спеціального обладнання. З іншого боку, відсутність Майнінг підігріває інтерес інвесторів. Вони розуміють, що ризик інфляції або концентрації віртуальної валюти в чужих руках знижується.

Перспективи Ripple в 2018 році

Стрілка, що позначає зростання на біржі

Одне з головних подій, що сталася в грудні 2017 року (крім, власне, зростання курсової вартості) — оголошення про «заморожування» 55 млрд монет на спеціальному рахунку ескроу. Ідея провести таку операцію з’явилася ще в травні, але реалізувати її вдалося лише до кінця останнього кварталу. Поява такої новини призвело до зростання криптовалюта, яка вже на початку січня подолала позначку в 3 долари за 1 XRP.

Причина такої поведінки Ripple очевидна. З моменту створення компанія Ріппл поставила завданням співпрацю з банками та великими компаніями, а ідея просування криптовалюта була вторинною. Не дивно, що головні інвестори Ripple знаходяться серед таких організацій. Майже відразу після оголошення про «заморожування» монет, інвестиції в компанію Ripple і її криптовалюта зросли, що сприяло зміцненню курсу. В результаті нові партнери отримали гарантії стабільної ціни, а Ріппл — фінансову підтримку, яка так необхідна в боротьбі з конкурентами.

З урахуванням нової програми «розморожування монет буде здійснюватися протягом 4,5 років. Щомісяця на ринок планується викидати близько 1 мільярда XRP, що гарантує стабільність курсу Ripple в 2018 і наступних роках (до середини 2022 року). При цьому компанія гарантує утримання ціни, адже в іншому випадку вона втратить довіру партнерів.

При оцінці перспектив Ріппла інвестори звертають увагу і на ряд переваг криптовалюта:

 1. Проведення транзакцій без залучення 3-х осіб (посередницьких компаній).
 2. Мінімальні комісійні платежі і висока швидкість операцій (про це вже згадувалося вище).
 3. Можливість скасування та повернення операції, що неможливо зробити в криптовалюта, що працюють на blockchain.
 4. Низький ризик інфляції через те, що віртуальна монета випущена в повному обсязі.
 5. Стабільне зниження числа монет за рахунок спалювання комісії і в 0,00001 XRP після кожної проведеної транзакції.

Прогноз Ripple на 2018 рік — позитивні і негативні фактори

Монета і значок Ripple на тлі клавіатури

Націленість на банківський сектор, наявність великих партнерів і розглянуті вище плюси роблять Ріппл ідеальним інструментом для інвестування. Падіння XRP, яке почалося 8 січня 2018 року і, по суті, триває сьогодні, не позначається на перспективах криптовалюта. Експерти запевняють, що поточна ситуація — корекція, яка завжди відбувається після необґрунтованого зростання криптовалюта.

Банківські установи поступово тестують технологію, переконуються в її ефективності і, можливо, планують частковий перехід на Ripple. Незважаючи на глобальність планів керівників компанії, розраховувати на реальну конкуренцію поки не варто. На 2018 році загальний оборот платіжних систем VISA і MasterCard перевищує 13 мільярдів доларів. Якщо додати до цієї цифри інші платіжні системи (той же PayPal) цифра буде вище.

Як зазначалося, у 2012 році емітовано 100 млрд монет, кількість яких поступово знижується через спалювання комісії (0,00001 XRP). Крім того, до середини 2022 року кожного місяця буде випускатися по 1 мільярду монет з 55 мільярдів, «заморожених» на ескроу-рахунках в кінці 2017 року.

Навряд чи можна розраховувати, що в 2018 році компанія Ripple візьме навіть невелику частину ринку. Якщо це і відбудеться, то до 2023 року. Припустимо, XRP забреет 30% всіх фінансових транзакцій, капіталізація складе 3,9 трильйона доларів. Якщо припустити, що до згаданого році будуть випущені всі монети, курсова вартість досягне 35-40 доларів. При розрахунку враховується той факт, що кількість коинов поступово знижується через спалювання комісії при кожній транзакції.

З урахуванням сказаного можна відзначити, що прогноз криптовалюта Ripple на 2018 рік досить оптимістичний. В теорії ціна може досягти 8-10 доларів (за умови лінійного росту курсу), але реально очікується вартість в межах 2-3 доларів. Мінус в тому, що на криптовалюта впливає багато чинників — позитивних і негативних, які позначаються на курсовій ціні. Виділимо основні аспекти та зведемо в таблицю.

позитивні факторинегативні фактори
У 2017 році укладено угоди з багатьма банківськими установами, які тестують систему в розрахунку на її майбутнє застосування. Наприклад, Національний банк ОАЕ, про який вже згадувалося вище, має активи більше 230 млрд доларів. Крім того, договори підписані з шістьма великими банками з Японії.Настрої інвесторів, які схильні до появи негативних новин (в тому числі непідтверджених чуток). Наприклад, після новини про смерть розробника Ethereum вартість віртуальної монети різко знизилася, але після з’ясування всіх обставина вона повернулася на місце. Такий фактор не можна відносити до довгострокових, але списувати його з рахунків також не варто.
Протягом 2017 го і на початку 2018 року криптовалюта XRP додана на багато біржові майданчики, серед яких CoinRail, Huobi Pro, GMO Coin, DMM Bitcoin і інші. Крім того, ведуться активні розмови про майбутнє включення Ripple в лістинг Coinbase, але поки ці чутки спростовуються.
Розширення функціоналу. Нещодавно компанія Ріппл запустила сервіс, спрямований на проведення операцій з дорогоцінними металами. В результаті зросла довіра серед інвесторів, а в ролі партнерів все частіше підключаються трастові та інвестиційні фонди.Ставлення державних регулюючих органів до криптовалюта. Уряди багатьох країн ніяк не визначаться з майбутнім віртуальних грошей. Наприклад, в Китаї заборонено залучати гроші через ICO, а в Індії заявили про прагнення посилити контроль кріптовалютних бірж. Ряд обмежень намічається і в Кореї.
Переваги криптовалюта. До факторів, що позитивно впливає на курс віртуальних монет, варто віднести переваги XRP — низьку комісію, масштабованість, відсутність Майнінг, співпраця з банками і високий рівень довіри з боку інвесторів.
Наявність цілей. Компанія Ріппл ставить завданням оптимізувати міжнародні перекази і в майбутньому замінити СВІФТ. На цьому тлі інвестори зацікавлені в криптовалюта, яка розвивається одночасно в кількох напрямках. Експерти запевняють, що на 2018 рік XRP сильно недооцінена і в майбутньому її чекає зростання.

Прогноз Ripple на 2018 рік — потенціал криптовалюта

Три значка Ripple і малюнок ракети

Курс XRP залежить від багатьох факторів — новинного фону, довіри інвесторів, рівня попиту та інших. Щоб розраховувати на позитивний прогноз Ripple на 2018 рік, потрібно збіг наступних обставин:

 1. Збільшення числа партнерів серед банків і великих компаній.
 2. Підвищена увага з боку засобів масової інформації.
 3. Зростання обсягів торгів криптовалюта.
 4. Застосування віртуальних монет Ripple поза фінансовим сектором.
 5. Збільшення платіжних коридорів.
 6. Створення позитивного новинного фону.

Якщо аналізувати перспективи XRP на 2018 рік, вони швидше позитивні. Криптовалюта закріпилася на третьому рядку з капіталізацією в 22,69 млрд. Доларів. Оборот торгів за останню добу становить 331 млн доларів. Це означає, що монета Ripple затребувана (навіть без включення в лістинг Coinbase) і має перспективи для зростання.

Питання з висвітленням у ЗМІ поставлений на «відмінно». Інформація про криптовалюта Ріппл регулярно подається в таких популярних виданнях, як Уолл Стріт Джорнал, Гардіан, Форбс, і інших. Крім того, керівник компанії Ripple недавно дав два великих інтерв’ю Блумберг, де спрогнозував курсову ціну криптовалюта на 2018 й і майбутні роки.

Відносно платіжних коридорів ситуація на даному етапі покрита мороком і компанія Ріппл утримує цей аспект в таємниці від користувачів і інвесторів. Нещодавно з’явилися два шляхи — через Атлантику (для компанії Американ Експрес), а також між Індією та Сінгапуром. Успіх згаданих коридорів свідчить про майбутню розробці нових напрямків.

Виконавчий директор компанії Ріппл Б. Гарлінгхаус в недавньому інтерв’ю сказав, що в 2018-му компанія планує зосередитися на додаткових варіантах застосування віртуальних монет. У словах керівника можна не сумніватися, тому найближчим часом очікуємо цікавих новин від Ріппл і майбутнього зростання курсу XRP.

Підсумковий прогноз XRP на 2018 рік

Значок Ріппл на тлі карти світу

Поточні тенденції працюють на користь віртуальної монети Ripple, яка розташувалася на третій сходинці за капіталізацією і поки не збирається здавати свої позиції. Конкуренція з біткоіни і Ефіріумом в 2018 році виключена, а ось боротьба за більш високий курс тільки починається. За прогнозами на 2018 року криптовалюта XRP буде перебувати в діапазоні між 2 і 6 доларами за одну монету. Багато залежить від подальшого розвитку віртуальної валюти і ставлення до неї великих банків. Чим активніше Ріппл буде просуватися в фінансовому секторі, тим вище шанси уникнути високої волатильності і стабілізувати курс.

Багато експертів впевнені, що Ripple потребує серйозних інвестицій в розмірах 250-300 мільярдів доларів. В цьому випадку XRP вдасться досягти і навіть подолати межу в 10 доларів до кінця 2018 року. На даному етапі в це складно повірити, але багато що залежить від підсумків «саги» між Ріппл і Coinbase, підходів до державного регулювання і впливу інших факторів, про які згадувалося вище. Якщо виходити з реалістичного прогнозу, курс XRP до грудня 2018 року закріпиться на рівні 3-4 доларів за монету.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector