Розповімо, як вибрати найкращий BCC pool для Майнінг

Разом — сила

Пул для Майнінг — це сервіс, який дозволяє користувачам мережі об’єднуватися для спільного вирішення блоків. Коли криптовалюта вийшли на новий рівень, пули почали набувати популярності серед більшості Майнер.

Це й не дивно, оскільки завдяки подібним сервісів набагато вище ймовірність вирішити блок і отримати за нього нагороду. Звичайно, ви отримаєте лише її частина, пропорційну внесеним кулях. Але краще синиця в руках, ніж журавель у небі.

«Шара» — не означає безкоштовно

Багатьох новачків цікавить, що таке кулі? Це не збігається зі сленговим словом, яке означає безкоштовне отримання чого-небудь. В області Майнінг «шара» (англ. «Share») — це відсоток внесеної користі в рішення функції.

Коли ви займаєтеся Майнінг — перед обладнанням стоїть завдання вирішити блок шляхом використання обчислювальної потужності. Природно, це не виходить зробити з першої спроби. Кожну невдалу можна назвати шарою, оскільки при цьому використовується потужність.

Коли пул нарешті таки вирішує блок, нагорода потрапляє на сам майданчик. Далі йде перерахунок користі від кожного учасника пулу, і пропорційно їй кожному виплачується частина від загальної винагороди.

Який з цього зиск

У деяких виникло резонне питання жадібності: навіщо з кимось ділитися, якщо можна купити хороше устаткування і отримувати всю нагороду собі? І це дійсно так. Було. Але дивлячись сьогодні на такі криптовалюта, як Monero, Bitcoin Cash, Ethereum і інші з топа, варто звернути увагу на складність і загальний хешрейт.

Перше — у всіх щодо старих криптовалюта вже відкрито чимала кількість блоків. Наприклад, у LTC — півтора мільйона, у ETH — більше 5 мільйонів. Як ви знаєте, через певну кількість блоків складність Майнінг зростає.

У біткоіни Кеш вона змінюється через кожні 6 блоків. У його блокчейне їх вже 535 тисяч. Не обов’язково сильно розбиратися в технічних деталях, щоб зрозуміти, що домашні комп’ютери або навіть досить потужні ферми з працею будуть справлятися з рішенням блоку.

І додайте до цього друге — кількість користувачів, яке займається Майнінг BCC / BCH. Згідно Bitinfocharts, сьогодні його хешрейт становить 4.4 EHash / s. Кому-то ця цифра нічого не дає. Для порівняння — один Antminer видає 14 тисяч GHash / s, а в 1 EHash / s — 1 мільярд Ghash / s.

Чим продуктивніше ваше обладнання, тим швидше воно буде перебирати варіанти вирішення, відповідно, швидше знайде потрібний. Звичайно, алгоритм створений таким чином, щоб на блок йшло в середньому 10 хвилин. Проте, спробуйте вгадати, хто буде ближче до вирішення через ці 10 хвилин: той, у кого є навіть десяток ASIC, або пул Майнер з усього світу, у кожного з яких по 1 ASIC?

Тому, якщо ви вирішили Майні біткоіни Кеш, вам пряма дорога на один з пулів. Як вже було сказано, краще синиця в руках, ніж журавель у небі.

Як правильно вибрати пул

Отже, якщо вищеназвані доводи мотивували вас на використання подібного сервісу, то варто знати, як вибрати найкращий пул для Майнінг. У підборі критеріїв не було прив’язки до конкретної криптовалюта, оскільки надійні майданчики сьогодні пропонують більшість криптовалюта з топ-10. Нагадаємо, що за всіма показниками BCC / BCH сьогодні займає 5 місце.

Критерії наступні:

  • популярність;
  • загальний хешрейт і хешрейт щодо вашої криптовалюта (в даному випадку BCC / BCH);
  • розподіл винагороди;
  • правила виплати;
  • оцінка власних можливостей (у виняткових випадках);
  • відгуки.

Очевидно, що перше, на що сьогодні дивляться користувачі мережі — це популярність сервісу. Чим більше людей його відвідують і використовують — тим більше довіри він викликає. Адже кількість щоденних відвідувань говорить про надійність послуг, що поставляються.

Це досить оцінний показник, але все ж він є дуже важливим при підборі майданчика для видобутку криптовалюта. Щоб визначити популярність пулу, можна проаналізувати його новинний фон, активність в твіттері, кількість реклами. Загалом все, що говорить про те, що майданчик знають.

Хешрейт нерозривно пов’язаний з популярністю, оскільки він також показує, як багато Майнер використовують пул. Наприклад, один з кращих проектів — Antpool тримає в собі 430 PH / s мережі біткоіни Кеш. А Multipool має всього лише 2 PH / s. Це непоганий показник, але про Multipool через це знає менше користувачів.

Щоб розуміти, скільки приблизно монет ви зможете отримати за виконану роботу, потрібно ознайомитися зі способами розподілу нагороди між Майнер. Сьогодні їх три, проте про їх відмінностях трохи пізніше.

Ви запитаєте: навіщо оцінювати своє обладнання, якщо нагорода все одно буде ділитися між усіма, а навантаження буде меншою, так як Майнінг відбувається не поодинці? Відповідь криється в тому ж хешрейте пулу на криптовалюта.

Повертаючись до того ж Antpool, варто розуміти — такий показник формує велику кількість учасників, а значить, і нагороду потрібно ділити на більше частин. Тим не менш, вона буде розрахована в пропорції. Подумайте, які шанси у домашній Майнінг-ферми проти ASIC-Майнер у 15 осіб? Швидше за все, на її власника нагороди не залишиться, і він пропрацює даремно.

Говорячи про правила виплати, потрібно ознайомитися з її частотою (після кожного блоку, щодня і так далі), способами (безпосередньо в гаманець або залишається на платформі для подальшого виведення), а також комісіями. Майнінг повинен бути максимально комфортним. А вам навряд чи захочеться чекати цілий місяць, щоб отримати монетки, на які витрачено купа сил і часу.

Відгуки — це обов’язковий критерій для будь-якого онлайн-сервісу. У багатьох країнах люди вибирають ресторан для вечері або готель для відпочинку лише за відгуками. Але мова йде про кулю для Майнінг, який може виявитися фішингом або просто невигідним, тому обов’язково вивчіть форуми і думки користувачів.

Як ділиться винагороду

Повертаючись до питання про розподіл нагороди, варто сказати, що вона певним чином впливає на кількість монет, які ви зможете отримати, а також час, який буде найоптимальнішим для Майнінг кожен день.

PROP, він же — пропорційний. Пул виплачує нагороду виходячи з відсотка куля, які надав користувач. Тобто, щоб отримати хоча б невелику винагороду, ваш внесок повинен бути рівний 1% від загальної кількості куля на 1 блок.

PPLNS вважає, скільки куля ви надали за конкретний проміжок часу. З якогось боку, цей спосіб трохи краще, оскільки незалежно від відсотка куля, ви все-одно отримаєте своє. При такому способі можна заходити в пул з більш слабким обладнанням.

PPS — оплата за кожну кулі. Також приємний спосіб для багатьох Майнер, але все ж він не дає гарантованого прибутку. Політикою пулу визначається нагорода за кожну кулі. Таким чином, якщо хтось внесе, образно кажучи, 100 куля, а ви 10, але між вами буде 200 чоловік, які зробили по 50, то для вас може просто не залишитися нагороди.

Як ви розумієте, спосіб розподілу нагороди при виборі пулу дуже важливий, оскільки, якщо ви не зможете внести достатню кількість куля, або якщо ваше обладнання не зможе працювати протягом великого періоду часу, то вигода від Майнінг буде дуже маленькою, або ж ви зайдете в мінус.

Де добувати BCC / BCH

Не думайте, що це обов’язкові сервіси для використання. Ви завжди робите вибір самі. Тут представлений лише список тих, які по вищевказаним критеріям є одними з кращих для Майнінг.

BTC.com — найпопулярніший пул серед Майнер в принципі. Для Бітокін Кеш має 509 PH / s, при цьому хешрейт тримається дуже стабільно. Це говорить про те, що користувачі не приходять і не йдуть раптово. Винагорода за принципом PPS.

Antpool — вже згаданий в цій статті. У багатьох рейтингах посідає перше місце, в деяких — другий після BTC.com. Середній хешрейт — 430 PH / s. Платить також по PPS.

ViaBTC — пул, який першим визнав біткоіни Кеш. Більш того, його директор хайп Янг складається в команді розробників даної криптовалюта. Раніше пул оголосив про закриття, проте, працює до цих пір. Середній хешрейт по BCC / BCH — 1000 PH / s. Платить аналогічно двом попереднім за PPS.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector