Що таке альткоіни і чим вони відрізняються від біткоіни

У цій статті, шановні читачі, ми поговоримо про різні альтернативні види криптовалюта. Багато людей, якщо навіть і не розуміють принцип роботи біткоіни, то чули про його існування. Але не всі вони знають, що таке альткоіни, яких на сьогоднішній день налічується близько 900 видів.

Багато починаючі користувачі навіть дивуються, дізнавшись, що насправді існує настільки величезна безліч цифрових монет. Свою назву вони отримали від англійського словосполучення «alternative coins», що в перекладі означає «альтернативні монети» або скорочено альткоіни. Чому альтернативні? Звичайно ж, тому що вони протиставляються першої в світі криптовалюта — біткоіни.

Altcoins — інтригуючий сегмент кріптовалютного ринку, але він підійде не для всіх. У новачків часто розбігаються очі, і виникає багато питань, тому ми спробуємо в цьому короткому посібнику надати загальний огляд коинов з найбільшим потенціалом. Сподіваємося, що він допоможе їм прийняти правильне рішення, інвестувати в них частину свого інвестиційного портфеля в рамках диверсифікації чи ні.

Яку роль відіграють альткоіни?

Як вже говорилося вище, альткоінамі називають цифрові гроші альтернативні біткойнов, тому що творці кожної з цих монет прагнуть, якщо не відібрати у Bitcoin «корону лідера», то хоча б наблизитися до нього по функціональності і можливостям.

На момент написання статті на сервісі CoinMarketCap було зареєстровано 874 альткоіна, і з кожним днем ​​їх стає все більше. Тільки в 2017 році їх кількість зросла більш ніж на сотню, а в 2018 році їх буде вже більше тисячі.

Здебільшого — всі вони трохи більше, ніж просто клони BTC, але відрізняються від нього незначно. Ці відмінності стосуються найчастіше таких характеристик, як швидкість транзакцій, метод розподілу або алгоритм хешування.

Більшість таких монет не можна назвати довгожителями, хоча є й винятки. Серед них варто відзначити Лайткоін, який був одним з перших альткойнов, і Догікоін. На додаток до використання іншого алгоритму хешування в порівнянні з біткоіни, кількість монет, передбачених протоколом Litecoin набагато більше.

Його мережа розрахована для Майнінг 84 млн коинов в порівнянні з 21 млн BTC. На поточний момент ця криптовалюта вже обігнала Bitcoin по числу коинов в обороті — 53,3 млн і 16,6 млн відповідно. З цієї причини Litecoin часто порівнюють з сріблом, а біткойнов — з золотом.

Топ-5 альткоінов за версією CoinMarketCap

На відміну від Bitcoin деякі altcoins пропонують різного роду інновації та експериментують з новими корисними функціями, якими не може похвалитися біткойнов.

У топ найбільш перспективних альтернативних цифрових монет, які не є «одноденками» і мають потенціал для подальшого успішного розвитку увійшли:

  • Ethereum;
  • Ripple;
  • Litecoin;
  • Bitcoin Cash;
  • Dash;

Ethereum

Першим в наш список увійшов Ethereum (ETH). Це децентралізована платформа з інтелектуальними контрактами, додатками, які працюють відповідно до того, як вони запрограмовані. Вони захищені від можливості прострочень, цензури, шахрайства або втручання третіх осіб.

Ці програми працюють на настроюється блок-ланцюжку, надзвичайно потужної загальної глобальної інфраструктурі. Її можливості для розробників дозволяють створити нові ринки, зберігати реєстри боргів, переказувати кошти відповідно до інструкцій, минулими даними (наприклад, за ф’ючерсними контрактами) і багато іншого, що ще навіть не винайдено. Всі операції здійснюються без втручання людини і не пов’язані з ризиком в разі будь-яких проблем з контрагентом.

Ripple

Альткоін є найшвидший і масштабований цифровий актив для здійснення платежів, надаючи можливість передачі коштів в будь-яку точку світу в режимі реального часу в найкоротші терміни.

Ripple (XRP), створений для корпоративного використання, пропонує банкам і платіжним системам надійний варіант для транскордонних платежів. Використовуючи його мережу, банки можуть надавати ліквідність на вимогу в реальному часі без необхідності кореспондентських рахунків.

Операторам платіжних систем є розширення охоплення на нові ринки, зниження вартості операцій і прискорення розрахунків по платежах, швидкість яких становить близько 4 секунд. Мережа здатна послідовно обробляти до 1 500 транзакцій в секунду. Цей процес безперервний, діє цілодобово і здатний масштабироваться для досягнення пропускної здатності до рівня системи банківських карт Visa (за даними на липень 2017 року його обробляла близько 50 000 транзакцій в секунду).

В основі мережі лежить технологія з відкритим вихідним кодом, побудована на принципах ланцюжка зі зростаючим набором валідаторів. П’ятирічний досвід XRP в кріптовалютной сфері свідчить про її стабільність і готовності до інституціонального і корпоративного використання.

Litecoin

Litecoin підтримує повну сумісність з API Bitcoin і дуже легко інтегрується в існуючі програми, які вже пропонують підтримку біткоіни. Одне з основних переваг мережі Лайткоін — більш швидке підтвердження транзакцій (в середньому 2,5 хвилини в порівнянні з 10 хвилинами BTC), що робить її ідеальним для повсякденних покупок. Після активації протоколу Litecoin Segwit робота мережі стала практично блискавичною, що вигідно відрізняє цей altcoin від Bitcoin.

Швидкість мережі Bitcoin поки набагато більше, а його Майнінг, в тому числі через пули, є більш децентралізованим. Рівень хешу Лайткоін буде рости, якщо підніметься його ціна. Однак хоч би якою була перспектива Litecoin в майбутньому, на поточний момент біткоіни володіє набагато більш серйозною структурою генерації нових монет.

Розробники, що використовують Bitcoin, можуть дуже легко додати в свої проекти і підтримку транзакцій Litecoin. Мережа цього альткоіна легко інтегрується в веб-сайт або програму за допомогою існуючих сторонніх плагінів для організації кошика покупок.

Крім того, велика частина коду Лайткоін легко переноситься з блокчейна, але більшість розробників у сфері криптографічних технологій поки занадто зосереджені на біткоіни.

Bitcoin Cash

Розробники Bitcoin Cash називають свою монету «кращими грошима в світі» і обіцяють цієї мережі великі перспективи в майбутньому завдяки необмеженого росту, глобальному розширенню, безконфліктним інновацій та децентралізованого розвитку.

У плані масштабованості ланцюга біткоіни Кеш слід «дорожній карті» Сатоши Накамото, що стосується глобального впровадження масштабируемой блок-ланцюжка. Першим кроком в цьому напрямку стала зміна граничного обсягу блоку, який за замовчуванням становив 8 Мб.

Нові підписи транзакцій через протокол SigHash забезпечують підвищений рівень захисту, поліпшену безпеку гаманців і усунення проблеми квадратичного хешування.

Система дозволяє любителям Майні мігрувати зі старої ланцюга біткойнов, забезпечуючи при цьому захист від коливань хешрейта при наявності децентралізації мережі, як у її «донора» — блокчейна. У розрахунках рентабельності Майнінг надійну допомогу може надати калькулятор.

Dash

Dash — мережа, яка цінує час користувачів, пропонуючи миттєві платежі, підтвердження яких займає менше секунди. Систем захисту фінансової інформації гарантує, що історія активності і баланс не стануть доступні іншим особам. Транзакції підтверджуються за допомогою більше 4 100 серверів, розміщених по всьому світу. Їх сукупна обчислювальна потужність складає близько 1 000 гігахеш в секунду.

Тимчасова мережа нового покоління P2P Network дозволяє виплачувати винагороду Майнер за завершення нових блоків, а власникам мережевих серверів — за перевірку, зберігання даних про транзакції і обслуговування блокової ланцюжка.

Такі сервера є новий рівень вузлів, що надають різноманітні децентралізовані послуги, таких як миттєві транзакції і конфіденційність. Крім цього, вони знижують ризик мережевих атак.

Саморазвивающийся протокол Dash дозволяє використовувати мережу в різних сферах — від маркетингу до різного роду розробок. Dash фінансує свій власний ріст і розширення, гарантуючи внутрішній консенсус мережі, в яку кожен вносить свою частку.

Який альткоін був першим?

Namecoin, створений в квітні 2011 року, став першим альткоіном. Хоча він також функціонує і як криптовалюта, основною його метою є децентралізація реєстрації доменних імен, що робить інтернет-цензуру набагато складніше.

Чи варто інвестувати в альткоіни?

Багато фанатів біткойнов стверджують, що altcoins абсолютно не потрібні, так як просто не зможуть домогтися успіху. Вони вважають, що альтернативні види цифрових монет не в змозі конкурувати з інфраструктурою, яку має Bitcoin.

Тим не менш, вони грають важливу роль. Відомо, що децентралізація — одна з ключових цілей BTC, а альткойни ще більше децентралізовані сферу криптовалюта. Більш того, вони дозволяє розробникам експериментувати з унікальними функціями.

Незважаючи на те, що біткоіни може копіювати ці функції, якщо розробники або співтовариство захоче цього, незалежно функціонуючі альткоіни є найбільш кращу майданчик для експериментів в цій сфері, ніж тестова мережа Bitcoin.

Нарешті, Altcoins забезпечують конкуренцію Бітконіну на ринку, змушує розробників блокчейна підтримувати активність і прагнути до нових інновацій. В іншому випадку перша криптовалюта світу може втратити свою популярність і цінність.

Дуже висока динаміка розвитку і змін кріптовалютной екосистеми призводить до того, що будь-які інвестиції в цифрові гроші пов’язані з великим ризиком. Досить поглянути на біткойнов, який регулярно демонструє високу волатильність курсу.

Альткоіни, в свою чергу, ще більше нестійкі. Це добре можна помітити, вивчивши графіки за певний період. Оскільки вони мають низькі ринкові рамки, включаючи низьку капіталізацію, такі монети сильно схильні до дії від маніпулювання цінами. Цим успішно користуються великі маркетмейкери або «фінансові кити». Вони прагнуть купити недорогі коін в великих обсягах, змушуючи їх ціну стрімко зростати.

Як тільки вона значно підвищиться, вони «скидають» монети з великим прибутком, завдаючи шкоди багатьом дрібним і середнім довірливим інвесторам, які ловлять «наживку», прагнучи заробити на зростанні ринку. Найчастіше ціна настільки падає, що це призводить до «смерті» слабких алькоінов, які не мають під собою міцного фундаменту у вигляді будь-яких технічних інновацій або характеристик, що вигідно відрізняють їх від собі подібних.

Щоб не втратити всі свої гроші в ході «ринкових хвиль», що створюються «китами», краще зосередитися на довгострокових інвестиціях в монети з великим потенціалом. Для цього не буде зайвим регулярно читати новини, щоб бути в курсі всіх новинок в сфері криптовалюта.

Як правило, топові альткоіни володіють широкими спільнотами користувачів, демонструють високу ліквідність і мають команди розробників, активно поліпшують вихідний код монети. Хоча останнім і не є обов’язковим фактором, так як багато людей також вважають за краще розробників, що пропонують не тільки унікальні можливості, а й функції аналогічні іншим популярним альткоінам, що запобігає відтік користувачів. Люди зазвичай прагнуть туди, де їм можуть запропонувати найбільш широкий спектр функцій і можливостей.

Якщо ви зважилися інвестувати в altcoins, важливо пам’ятати деякі основні принципи інвестування. Уникайте галасу на форумах і в співтовариствах навколо тієї чи іншої монети. Не кидайтеся на прогнози про можливість нечуваного прибутку, так як це може бути передвісником зародження хвилі на ринку, яку роблять «кити». Інвестуйте тільки в ті монети, які ви добре вивчили. Нерозумно вкладати кошти в проект, мета і перспективи якого ви не розумієте.

Подібні інвестиції — це перший крок до втрати ваших коштів. Витратьте час на аналіз всіх монет, які ви розглядаєте як інструмент для довгострокового інвестування і поспостерігайте за внутрішньоденної торгівлею, якщо хочете стати короткостроковим трейдером.

Найголовніше, ніколи не вкладати більше, ніж ви можете дозволити собі втратити. Щорічно безліч людей втрачають свої капітали, вклавши їх у нестабільні інвестиційні проекти.

Де можна купити альткоіни?

Як і у випадку з біткойнов, існує безліч способів отримання алтернатівних монет. Найпростіший спосіб приймати їх в якості оплати за товари або послуги, якщо, звичайно, ваша діяльність дозволяє реалізувати цей метод.

Можна також спробувати отримати безкоштовні коін, використовуючи різні крани, які винагороджують користувачів деякою сумою цифрових грошей в обмін на введення каптчі. Але розглядати цей спосіб в якості серйозного методу заробітку не варто.

Де купити монети, коли попередні варіанти не підходять? Найбільш поширений спосіб — покупка за традиційні гроші або інші криптовалюта. Більшість обмінників використовують біткойнов в якості посередника між альткоінамі.

Якщо ви маєте в своєму розпорядженні деякою сумою в Bitcoin, то можна обміняти їх на інші Коін. В іншому випадку досить зареєструвати аккаунт на одній з великих кріптовалютних бірж, таких як Bittrex. Поповнивши його через банк або різні платіжні системи, можна придбати біткоіни за поточним курсом рубля або до долара, а потім обміняти їх на будь-які інші цифрові гроші.

джерело:

http://www.cryptocoinsnews.com/

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector