Що таке ферма для Майнінг криптовалюта і в чому її складність

У цій статті ми поговоримо про те, що таке ферма для видобутку криптовалюта. Ви дізнаєтеся, як вони виникли і навіщо потрібні. Також ми розглянемо серію корисних рекомендацій, які допоможуть вам правильно вибрати і вигідно використовувати власну ферму для Майнінг криптовалюта. Ми спробуємо пояснити всі основні процеси простими словами.

Що таке Майнінг-ферма і як вона з’явилася

Майнінг — це єдиний спосіб емісії всіх цифрових монет. Його ідея полягає в тому, щоб розгадати складний криптографічний код і після додати його в загальну ланцюжок блокчейн.

схема Майнінг
Схема кріптовалютного Майнінг

Поки цифрові гроші не набрали популярності, особливої ​​потреби в фермах з видобутку криптовалюта не було. Досить було використовувати простий домашній ПК, який самостійно здійснював весь комплекс обчислювальних дій.

З послідовним зростанням вартості біткоіни кожен майнер збільшив обсяги видобутку всіх популярних цифрових одиниць. Згодом такий підвищений попит призвів до того, що продуктивність одного навіть найпотужнішого ПК виявилося мізерно малою.

Майнінг на домашньому ПК
Майнінг на домашньому устаткуванні

Тому, щоб отримувати прибуток, користувачам потрібно було розробити більш досконале обладнання, заточене спеціально на Майнінг цифрових монет. Так з’явилася ферма криптовалюта і тепер під цим терміном розуміють необхідний набір комплектуючих елементів, які дозволяють Майні біткоіни та іншу цифрову валюту в великому обсязі.

Величезна ферма для Майнінг крипти
Сучасна ферма для Майнінг

Різновиди ферм для Майнінг

Всі існуючі ферми можна розділити на дві групи: соло-установки і пули. Обидва варіанти мають різний принцип пристрою, але за своїми функціональними можливостями нічим не поступаються один одному.

Соло-установка. Це набір налаштованого і автономно працюючого обладнання, яке запрограмовано на розшифровку програмного коду заданої цифровий одиниці.

Схема роботи соло-установок для Майнінг
Принцип роботи соло-установок

Ось приблизний список комплектуючих елементів, які входять до складу однієї соло-установки:

  • материнська плата;
  • жорсткий диск;
  • кілька відеокарт і перехідники для їх кріплення;
  • блок живлення;
  • охолоджуючі кулери;
  • каркасна маса для об’єднання всіх складових деталей.

Перш ніж самому зібрати ферму для криптовалюта, необхідно визначитися з розрахунком обчислювальної потужності майбутньої установки (вирахувати хешрейт). Це допоможе визначити рентабельність проекту і терміни його окупності.

Проблема в тому, що без спеціальних технічних знань зробити правильний розрахунок і налаштувати обладнання на максимальну обчислювальну потужність досить складно. Тому, щоб спростити завдання, багато користувачів вважають за краще купувати вже готові майніговие ферми.

Продаються ферми під ключ
Приклад декількох ферм, що продаються «під ключ»

Майнінговий пул. Це віртуальна ферма, яка розміщена на окремому сервері і об’єднує в собі обчислювальні потужності багатьох користувальницьких ПК. Кожному учаснику пулу надається певний набір завдань, що відповідає його продуктивним можливостям. Коли потрібний блок буде знайдений, кожному Майнер нараховується винагорода, розмір якого заздалегідь визначений правилами пулу. Зазвичай він рівноцінний уваги внесок, який користувач заклав в загальний процес видобутку кріптовалютной одиниці.

Принцип роботи майнінгового пул
Принцип роботи майнінгового пулу

Схема роботи майнінгового пулу
Схема роботи майнінгового пулу

У чому складність сучасного Майніг

Багато експертів вважають, що в 2018 році придбання Майнінг ферми для видобутку криптовалюта є невигідним вкладенням грошей. Наприклад, на думку Віталія Бутеріна займатися кріптовалютним фермерством можуть тільки ті користувачі, у яких є можливість закупити обладнання і електроенергію за пільговими тарифами. Якщо ж електрику і комплектуючі будуть купуватися за ринковими цінами, то навіть великі обсяги видобутку будь-який цифровий одиниці не завжди дозволять вийти навіть на самоокупність.

У відео нижче Віталій Бутерін розповідає про проблеми сучасного Майнінг:


  • Читайте статтю про «Мінімальна залізо для Майнінг Bitcoin в 2018 році»

Додаткові проблеми виникнуть у тому випадку, якщо весь кріптовалютний ринок перейде в стадію спадного тренда. В цьому випадку загальний обсяг капіталізації значно знизиться, багато Майнер не зможуть компенсувати свої енергетичний витрати і будуть змушені закритися або якийсь час отримувати збиток. Тому, якщо ви тільки вивчаєте тему, зверніть увагу на хмарний Майнінг. Спробуйте почати працювати в складі якогось пулу і подивитися на цифрову індустрію зсередини. Можливо, отриманий результат вас розчарує, і ви захочете знайти більш вигідний спосіб заробітку криптовалюта.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector