Що таке Майнінг криптовалюта: вибір обладнання, зборка ферм

Отже, що таке Майнінг. Аби не заглиблюватися в технічні процеси, можна сказати що Майнінг — це видобуток. Видобуток криптовалюта. Звучить заманливо, особливо, якщо ви чули, що для того щоб Майні, не потрібно спускатися в шахту, а досить запустити на комп’ютері програму, яка буде добувати гроші.

На цьому пізнання більшості і закінчуються. Хтось після почутого захоче скептично закрити ролик. Інші, почувши про «грошах з повітря», вже шукають способи швидше запустити «друкарський верстат», поки він ще здатний приносити дохід. Але потрібно враховувати безліч нюансів. Саме тому зараз приділіть трохи вашого часу, щоб прочитати роз’яснення найпростіших механізмів.

Незважаючи на гадану простоту, Майнінг — це не видобуток грошей з повітря. Щоб розібратися детально, потрібно повернутися до технології блокчейн.

Якщо опустити всі технічні особливості, то будь-який проект на основі блокчейн — це база даних. Незалежно від того, для чого використовується база даних, будь-яка з них має потребу в:

 • серверах, де будуть зберігатися дані;
 • обслуговуючому персоналі, який буде обробляти дані;
 • каналах передачі цих даних з бази кінцевого споживача.

У випадку з блокчейн проектами — неважливо, чи це біткоіни, Ефір або який-небудь ЗетКеш -база не має центрального сервера. Всі дані зберігаються на комп’ютерах кінцевих споживачів. Отже, обслуговування цих даних виробляє той же кінцевий споживач. З огляду на обмежений розмір бази даних, її потрібно не тільки підтримувати, але і розширювати.

Власне, Майнінг — це підтримка і обслуговування мережі. Щоб зацікавити кінцевого користувача в добровільному обслуговуванні мережі, його потрібно мотивувати матеріально. Саме тому основні проекти на базі блокчейн реалізовані у вигляді аналогів «електронної валюти». Ви здобуваєте нову електронну валюту, тим самим обслуговуєте обчислювальну мережу. За це вам дають гроші.

Кому це потрібно? В першу чергу, тим, хто використовує базу даних в комерційних цілях. З огляду на специфіку проектів — людям, які зацікавлені у використанні цієї криптовалюта. Неважливо, складування чи її для подальшої прибутку або здійснення комерційної діяльності — плата здійснюється за підтримку мережі.

Фактично все відбувається по обробленої схемою: ви обслуговуєте мережу, отримуєте нагороду, переводите в реальні гроші. У випадку з класичним прикладом, тобто Біткоіни, ви розшифровуєте блоки даних. За кожен блок отримуєте нагороду — певна кількість біткоіни, які можете обміняти на реальні гроші.

Технічні тонкощі

Тепер ви знаєте, за що саме платять гроші, і можна переходити до технічних деталей. Для початку, потрібно відповісти на питання — скільки можна заробити? Заробити можна стільки, скільки захочете, але … Крім вас, за нагороду бореться ще кілька мільйонів чоловік. Тому заробіток буде прямо пропорційний вашим зусиллям і поділений на кількість людей, що займаються підтримкою мережі. Це і перетворило Майнінг в повноцінний бізнес.

Як і будь-який інший бізнес, Майнінг використовує стандартну схему: використання базових інвестицій з розрахунком потенційної окупності. Для цього потрібно враховувати:

 • вартість майнінгового обладнання;
 • вартість активу, який збираєтеся здобувати;
 • Інші витрати. Електроенергія — інтернет, оренда приміщень тощо.

Почнемо з того, чим можна Майні. Підійде будь-який пристрій, яке має доступ в інтернет. Теоретично, можна Майні навіть на Nokia 3310. Але, як ми пам’ятаємо, дохід прямо пропорційний витраченим зусиллям. Отже, чим більш потужне обладнання ви підберете, тим більше заробите.

Сьогодні Майні можна процесором, відеокартами або спеціальними асинхронними процесорами, розробленими для Майнінг. За допомогою комп’ютера, т. Е. Процесора або відеокарт, Майн Ефір, Зеткеш, деякі старі Форк біткоіни і інші кріптопроекти, засновані на незвичайних алгоритмах шифрування.

Чому саме відеокарти? Це пов’язано з особливостями шифрування блоків — в процесі розробки алгоритму, стійкого до розшифровки, творці «випадково» побудували таку систему, яка вимагає великої кількості паралельних обчислень. Їх краще забезпечують відеокарти, які мають CUDA ядра (окремі малопотужні процесори). Чим більше CUDA ядер і відеопам’яті, яка виступає в ролі проміжного сховища для даних, тим ефективніше відбувається розшифровка.

Для порівняння — проста статистика. Потужний I9 процесор від Intel має від 6 до 10 ядер, в залежності від комплектації. Кількість Cuda ядер у топового Geforce GTX 1080 — близько 3000. Отже, Майнінг за допомогою однієї відеокарти буде ефективніше в середньому в 200-300 разів.

Альтернативою цьому може стати ПЛІС — або більш популярна назва FPGA — плата, на якій розташована величезна кількість вільних елементів. У випадку з Майнінг використовується вдосконалена технологія, в якій в таку схему включено величезна кількість малопотужних процесорів. Назва ASIC отримано через їх асинхронного спрацьовування. Т. е. Обчислення перехоплює той процесор, який в даний момент вільний.

На практиці Asic процесор має більшу обчислювальну потужність, але не пристосований ні для чого, крім Майнінг біткоіни і його ФОРКОМ. Т. е. Технологія спеціально заточувалася і оптимізувалася виключно під видобуток цієї криптовалюта.

інструкції

Тепер, знаючи тонкощі, можна приступати до найголовнішого. Перед тим як дивитися відео далі, радимо взяти в руки блокнот і в процесі перегляду робити невеликі позначки.

Щоб вигідно вкластися в майнінговий бізнес, потрібно скласти простий план і діяти строго по ньому.

 1. Вибір підходящої криптовалюта.
 2. Виділення приміщення і бюджету на ферму.
 3. Створення і реєстрація гаманця.
 4. Налаштування ферми для майбутнього вживання.
 5. Вибір пулу.

Поспішаю відразу розчарувати — майнінговий бізнес окупається в довгостроковій перспективі. Для того щоб вийти в нуль, потрібно витратити не менше 3-х місяців чистого часу. Звичайно, можна трохи заробити і продати обладнання наступного Майнер. Але не факт, що знайдеться інвестор, готовий купити б / у елементи.

Пропонуємо детально розглянути кожен пункт плану. Це дозволить максимально ефективно інвестувати в бізнес, отримати велику і швидку прибуток.

Вибір підходящої криптовалюта

Для початку, розглянемо питання вибору підходящої криптовалюта. Звичайно, Майн можна що завгодно. Але для того щоб бізнес був в прибуток, потрібно пам’ятати просту річ — вкладення в нього повинні бути пропорційні потенційному доходу. Саме тому можна відразу викинути зі списку 99.9% криптовалюта, які коштують копійки, а вимагають гігантських вкладень в Майнінг. На виході залишається золота п’ятірка:

 • Біткоіни і біткоіни Кеш;
 • Ефір і ефір Класик;
 • ЗетКеш.

В першу чергу розглянемо біткоіни, тому що це кращий варіант для інвестицій. Але він зажадає серйозних капіталовкладень. Т. е. Хочете багато грошей — значить, доведеться багато грошей вкласти. Конкурентоспроможна ферма коштує від 10до у.о. і вище.

Другий за доцільності — Ефір. Незважаючи на менші грошові перспективи, він пропонує вхід в бізнес з 2-3 тисяч у.о.

ЗетКеш. Його можна Майні на хорошому ігровому комп’ютері або зібраної фермі за 600-1000 у.о. Заробіток теж буде менше.

Вибирайте криптовалюта в залежності від бюджету. Якщо ви хочете заробити серйозні гроші, то, звичайно, перспективно вкладати гроші в біткоіни. Якщо ваша мета — ознайомитися з принципами Майнінг, можете спробувати Майні на старому ноутбуці ЗетКеш і інші мало популярні криптовалюта.

Ефір залишається золотою серединою з однієї простої причини — відеокарти, на відміну від Asic Майнер, є в наявності практично в будь-якому комп’ютерному магазині (нехай і з великою націнкою) — отже, не потрібно чекати, поки відповідна апаратура приїде з Китаю.

збірка ферми

Після того як ви розібралися з тим, що саме хочете Майні, можна приступати до складання майнінговой ферми. Для початку знадобиться приміщення. При його виборі керуйтеся наступними критеріями:

 • доступ до 3-фазному трансформатору;
 • вартість оренди;
 • хороша вентиляція.

Трифазний трансформатор зможе забезпечити вас достатньою потужністю для нормального функціонування вашої ферми. А хороша вентиляція потрібна для забезпечення охолодження всієї системи. В іншому випадку, в літній період доведеться знизити потужність апаратури для її збереження.

Далі можна приступати до складання самої ферми. Розглянемо складання на Asic і окремо на відкритих.

Для ферми на Асіка нам знадобляться:

 • Асік. Кращим на сьогоднішній день є Antminer S Якщо немає можливості його купити, то за ті ж гроші можна взяти кілька Antminer A3. Вартість одного S9 варіюється в межах від 1200 до 1600 у.о .;
 • серверний блок живлення на 1.5 кВатт — 100-150 у.о .;
 • кабель RJ-45;
 • роутер. Через нього буде здійснюватися управління Асіка і виведення його потужностей в інтернет;
 • комп’ютер / ноутбук. Потрібен для того, щоб контролювати і налаштовувати весь процес.

Додатково можна взяти бесперебойник, який зменшить ймовірність виходу з ладу обладнання при великих перегонах напруги.

Налаштування гранично проста. Для початку підключаємо Асіка до харчування. Після чого отриману ферму підключаємо кабелями до роутера. Пам’ятайте — якщо ви плануєте створювати потужну ферму з більш ніж 5-ти Асіка, то і роутер буде потрібно відповідний — серверний від Cisco.

Тепер відкриваємо браузер і вводимо IP пристрою. Вводимо дефолтний пароль і логін, потрапляємо в налаштування ASIC.

У вкладці General Configuration вводимо дані обраного нами пулу. До речі, можна вибрати кілька пулів, що забезпечить стабільність на випадок втрати інтернет-з’єднання з конкретним пулом. Зберігаємо дані налаштувань і насолоджуємося магією. Про вибір пулу поговоримо трохи пізніше.

Все гранично просто. Купив. Встромив. Записав настройки — все запрацювало. В середньому, такий Асік в день може видавати 13.7 Терахеш. У перерахунку на тверду валюту, це приблизно 0,004 битка в добу, або 36 доларів. Отже, термін окупності при курсі в 9к у.о. за биток — 36 днів. Відніміть звідси 1000 КВатт — 56 доларів на місяць. Якщо биток падає до 5000 у.о., то і термін окупності збільшується пропорційно.

Софт для ферми на відкритих

Розібравшись з Асіка, можна перейти і до більш традиційних засобів Майнінг — до фермам з відеокарт. Незважаючи на те, що відеокарти дістати простіше, настройка ферми для них дещо складніше, ніж для Асіка. З одного боку, можна купити рішення з коробки. Але в цьому випадку ви переплатите за настройку, яка займе у вас не більше пари годин.

Першим серйозним питанням стане вибір відеокарти. При її виборі потрібно враховувати:

 • обсяг відеопам’яті;
 • кількість процесорів;
 • кількість споживаної енергії.

Є два принципово різняться методу вибору відеокарт. Перший — збираємо з топових (RX64 vega або GTX 1080ti). При тому, що для ферми потрібно 4-6 відеокарт, споживання енергії складе 1.5 КВатт. Хешрейт для Ефіру складе близько 3 гігахеша для Radeon або 4 гігахеша для рішень від НВідіа. Така ферма обійдеться в 5-6к у.о.

Альтернативою може стати збірка кількох ферм з більш дешевих відеокарт. В цьому випадку підбираються карти типу RX570 або GTX 1070. Переваги такої збірки очевидні:

 • менше споживання енергії;
 • менша вартість кожної карти.

Тобто за ті ж кошти і з тим же споживанням енергії можна створити ферму з великим хешрейтом. У випадку з Радеон приріст в 1.5 рази при зниженні споживання харчування на 15%. У випадку з NVidia приріст в 20% при зменшенні споживання енергії в 2 рази.

Другим серйозним питанням стає окупність ферми. При нормальній роботі на Майнінг Ефіру ця цифра варіюється від 450 до 600 днів. Отже, Майн на відкритих менш вигідно, ніж на Asic процесорах. Але з огляду на можливості легко продати використані карти через рік, цей фактор практично повністю нівелюється. Крім того, можна нагадати про те, що в ефірі зростає в ціні набагато швидше, ніж біткоіни, це дає більше перспектив при довгострокових вкладеннях.

У разі Майнінг Zcash терміни окупності відрізняються незначно, тому розглядати їх не будемо.

Тепер власне про збірку ферми. Нам знадобляться:

 • 6 відеокарт Radeon rx570 8GB RAM. — 2280 у.о .;
 • блок живлення 800 Ватт. 40-60 у.о .;
 • спеціальна серверна стійка — 20-30 у.о. Можна спорудити самостійно;
 • ігрова материнська плата. Процесор I SSD диск. Простенький монітор. 300-400 у.о .;
 • 4 ГБ оперативної пам’яті — 50 у.о .;
 • водяне охолодження на 6 карт — 200 у.о.

Сукупна вартість — 3000 у.о. Не забуваємо і про те, що потім можемо продати відеокарти (якщо ви не вбили їх в процесі, в гонитві за додатковими центами).

Збирається це все, як звичайний комп’ютер. Єдине, що не в корпусі, а на стійці. Карти з’єднуються послідовно за допомогою спеціальних перехідників — райзерів.

На зібрану машину ставимо операційну систему, найсвіжіші драйвера, Msi afterburner і програму для Майнінг — наприклад, Claymor’s Dual Ethereum. Вибираємо відповідний пул. Після чого налаштовуємо файл Start.bat в папці з Claymor’s dual ethereum. У файлі потрібно прописати:

 • epool + адреса сервера пулу, на якому будемо Майні;
 • -ewal + адреса вашого гаманця;
 • -eworker ім’я ферми. Потрібно для зручності моніторингу.

Приблизно рядок буде виглядати так: EthDcrMiner64.exe -epool eth-ru2.dwarfpool.com:8008 -ewal 0xa5d7d2df351ecade0ea7f5886cfffa8d5eec3f79 -eworker komp1 -epsw x pause

На сайті пулу можна вводити дані з -ewal і бачити статистику, на якій наочно показано, скільки грошей заробила ферма.

Можна збільшити потужність ферми шляхом її розгону. Але це досить небезпечний маневр, до якого потрібно підходити з розумом. Наприклад, в програмі Msi afterburner можна збільшити вольтаж на 0.1-0.2 Вольта і підняти потужності на 10%. Це дозволить підвищити продуктивність Майнінг на 7-10%, але ймовірність виходу з ладу відеокарти збільшується експоненціально.

створення гаманця

Розібравшись з настройками і складанням Майнер, можна переходити до найважливішого — створення гаманця. Гаманців велике безліч, кожен відрізняється своєю програмною структурою, безпекою, зручністю інтерфейсу і іншим. Розглядати їх все абсолютно безглуздо. Пропонуємо розглянути один з кращих. Як то кажуть, «бачив один, знаєш їх все». На порядку денному у нас Exmo.me.

Чому саме він? Все просто. Має російський інтерфейс, дозволяє за допомогою засобів біржі виводити в фіат і є найпростішим в управлінні. Ну і звичайно, не забуваємо про те, що він мультивалютний. А значить, до нього можна буде підключити і ваш Asic miner для битків, і ферму на відкритих для Ефіру або Зеткеша.

Для початку заходимо на сайт. У верхньому правому куті відразу бачимо кнопку «реєстрація». Натискаємо. Переходимо в екран реєстрації. Вводимо дані. Погоджуємося з угодою. Ми на біржі. Але вона нам не потрібна.

Бачимо пункт «гаманець» і заходимо туди. У кнопці «настройки» відключаємо всі непотрібні гаманці. Ми залишаємо тільки те, з чим будете працювати.

Для того щоб створити адресу вашого гаманця, потрібно вибрати навпроти потрібної для вас валюти кнопку «поповнити», а в новому вікні натиснути на кнопку «створити адресу». Це і є адреса вашого гаманця, на який надходитимуть кошти з пулів.

Важливо: саме цю адресу потрібно вводити в адресний рядок при роботі з Claymor’s Dual Ethereum.

Виведення коштів здійснюється в 2 етапи. Спочатку створюєте заявку за зручною для вас і ринку ціною на переклад криптовалюта в фіат. А після того як угода була здійснена, натискаєте на кнопку «вивести» навпроти зручною для вас валюти і вказуєте дані своєї банківської картки.

При роботі з іншими гаманцями ситуація приблизно та ж. Якщо ви хочете створити гаманець для біткоіни з підвищеним захистом, пам’ятайте, що обміняти його на фіат ви все одно зможете тільки через біржу.

пул

Все Майні через пули. Чому? Ваші зусилля ділив на потужність всієї обчислювальної мережі. Пул — це вихід із ситуації. Ви поєднуєте свої зусилля з іншими Майнер, а нагорода ділиться залежно від вкладених зусиль в Майнінг блоку.

При виборі пулу потрібно враховувати три основні чинники:

 • потужність по відношенню до загальної мережі. Чим більше пул, тим краще;
 • комісія самого пулу. Так Так. Вони заберуть частину вашого прибутку собі;
 • надійність.

Додатково можна враховувати оптимізацію під конкретні Майнер. Наприклад, пул antpool є дефолтних для Майнер, що використовують Antminer. Але при цьому його можна використовувати і для Майнінг Ефіру.

На головній сторінці Antpool.com знаходимо кнопку «реєстрація». Потрапляємо на сайт Bitmain. Вводимо реєстраційні дані. Підтверджуємо реєстрацію через пошту. Далі в особистому кабінеті вказуємо дані гаманця для виведення, які беремо з Exmo. Прописуємо відповідні налаштування в Майнер. І не забуваємо виводити кошти.

Все досить просто і не потребує будь-яких тимчасових витрат. За фактом, завести гаманець і пул можна приблизно в один час з покупкою ферми.

Після всього, залишилося кілька систематизувати те, про що ми говорили протягом всієї статті.

 • Майнінг — це бізнес, оплата здійснюється за підтримку працездатності мережі;
 • окупність Майнінг варіюється від півроку до року, в залежності від вкладень, криптовалюта і пулу;
 • при виборі пулу і гаманця керуйтеся простотою управління і надійністю системи.

При необхідності, в подальшому можна прошивати, налаштовувати і модернізувати свої ферми для збільшення «фінансового вихлопу». Проте загальні принципи залишаться незмінними. Купив. Поставив. Налаштував. Запустив.

На цьому все.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector