Що таке складність мережі Bitcoin Cash, і від чого залежить її графік

Що таке мережа криптовалюта

Ви часто чуєте словосполучення «мережу криптовалюта», проте, новачки іноді не розуміють її значення або розуміють його помилково. Існує два пояснення: перше — це спільнота користувачів, а друге — сам блокчейн.

Перше розуміння з’явилося в результаті того, що довгий час слово «мережа» означало групу людей, яка має спільні інтереси або цілі. Власне кажучи, сьогодні воно також має таке значення. Тому, багато новачків вважають, що мережа криптовалюта — це все її користувачі.

Але насправді, в такому контексті її використовують для згадки про блокчейне. Як ви знаєте, він є ланцюгом послідовно з’єднаних блоків. Всі вони мають спільне завдання — зберігати історію транзакцій. Тому до нього застосовується поняття мережі.

Існує два види: Testnet і Mainnet. Перша — це так звана «демо-мережа», на якій випробовується працездатність нових проектів. Як правило, вона покликана знайти помилки, які могли з’явитися при розробці.

Варто знати, що якщо проект ще не запустив «Основну Мережа», то в криптовалюта не потрібно інвестувати. По суті, платформа, яка запустила Mainnet, не може вважатися повноцінною, і сильніше схильна до атак і збоїв.

До чого тут складність

Блоки відкриваються за допомогою Майнінг. Для цього використовується обчислювальна потужність. Розвиток технологій призводить до того, що хеш-функції будуть вирішуватися набагато швидше. Крім того, це може статися через те, Майнер з’являється все більше.

Тому було введено поняття складності мережі. З технічного боку — це показник, який впливає на час, який встановлюється для вирішення блоку. Так, у Bitcoin Cash вона змінюється кожні 6 блоків, щоб середній час для одного склало 10 хвилин.

Навіщо такі установки? Щоб відтягнути момент отримання останнього біткоіни Кеш. Як ви знаєте, їх емісія обмежена 21 мільйоном монет. Якби не було коригування складності, всі монети давно були б отримані Майнер. Відповідно, прибуток від цього процесу залежала б лише від комісій, тому багато Майнер просто припинили б працювати.

Таким чином стає зрозуміло, що складність мережі BCH — це показник, який впливає на Майнінг даної криптовалюта.

Від чого вона залежить

Як вже було сказано, вона змінюється кожні 6 блоків. Головним показником є ​​час, який було витрачено на попередні 6. Здається, що при середньому часу на 1 блок в 10 хвилин, на 6 повинен бути годину. Однак відправною точкою є відрізок о 12 годині.

Так, якщо 6 блоків будуть вирішені менш, ніж за 12 годин, то складність підвищується. Раніше показник був фіксованим і становив 20%, але сьогодні вона змінюється пропорційно часу, якого не вистачило до зазначеного періоду.

Відповідно, якщо буде витрачено більше 12 годин, то вона знижується. Таким чином, навантаження на устаткування залишається приблизно однаковою. Крім цього, прибуток від Майнінг також тримається в одному діапазоні, дозволяючи Майнер приймати рішення, чи варто займатися цим процесом.

Крім того, вона залежить від загального Hashrate мережі. Іншими словами — це загальна потужність всіх Майнер. Чим вона більше, тим вище складність, і навпаки. Знову-таки, це зроблено для збереження балансу прибутку, а також витрат часу і ресурсів на вирішення блоку.

показники BCH

Вплив складності мережі можна відстежити на будь-яких браузерах блоків криптовалюта. Для Bitcoin Cash такими є Blockdozer, Blocktrail або Blockexplorer. Якщо ви порівняєте час знаходження кожного блоку, то побачите, що в середньому йде 10 хвилин.

Так, наприклад, якщо на блок 523564 пішло всього три хвилини, то на 523565 піде вже понад 10 хвилин. Однак іноді трапляється так, що після короткого проміжку слід дуже довгий. При цьому, середні показники 2-х блоків перевищують, наприклад, 15 хвилин. Тоді з’являється ймовірність, що наступний буде знайдений протягом хвилини.

Так, чи інакше, кожен блок має свій показник складності. Надалі з них вираховується середній показник, завдяки якому, знову-таки, коригується час. Крім цього, Майнер отримують загальне уявлення про мережу та доцільності рішення її блоків.

Моніторинг і аналіз

Для таких цілей ведеться моніторинг складності за весь час. На графіку від bitinfocharts можна простежити, як саме вона змінювалася за весь рік існування криптовалюта, і провести паралелі зі світовими подіями, які стосувалися BCH.

Як видно, на момент розколу вона була дуже високою. Насправді, вона просто відповідала показникам Bitcoin, від блокчейна якого відколовся даний хард форк. Але через кілька днів складність відразу ж впала, оскільки Майнер в мережі було дуже мало.

Середина осені показала, що складність дуже нестабільна. Траплялося, що за 4 години вдавалося знайти до 60 блоків, або навпаки — за годину всього 1. Як виявилося, проблема була в самому алгоритмі криптовалюта. Тому було прийнято оновлення, яке виправило всі ці помилки, а також підвищило захист від атак.

Як видно, з середини грудня складність стабільно росла. В першу чергу це пов’язано із загальним збільшенням інтересу до криптовалюта і їх використанням. Як ви пам’ятаєте, тоді всі монети без винятку показали рекордні курси.

Після відносної стабільності протягом трьох місяців, до початку травня складність знову зросла. Сьогодні вона не знижується. Поясненням тому стало збільшення розміру блоку, через що активність користувачів біткоіни Кеш підвищилася.

Загальний аналіз графіка чітко демонструє, що складність — це показник, який має тенденцію постійного зростання. Так відбувається через те, що Майнер дуже рідко покидають мережу, тому хешрейт не знижується. А час на блок завжди приблизно однакове завдяки успішним оновлень.

Чим корисна така інформація

Як вже було сказано раніше, в першу чергу складність мережі повинні знати Майнер. По-перше, завдяки цьому вони можуть налаштувати інтенсивність роботи обладнання. А це дуже важливо, оскільки воно постійно працює на 80 і більше відсотків потужності. При таких показниках кожен доданий або відібраний відсоток грає роль для терміну служби.

По-друге, це дозволяє розрахувати прибуток від Майнінг на деяких просунутих калькуляторах. Не потрібно бути просунутим Майнер, щоб розуміти, що при певних характеристиках обладнання та показниках складності видобуток може бути збитковою.

Ну і по-третє, вивчення тенденції на коротких часових проміжках можна приблизно проаналізувати подальшу складність. Відповідно, можна зрозуміти, чи варто взагалі починати займатися Майнінг.

Чому складність BCH настільки висока

Багато новачків цікавляться на форумах, чому складність біткоіни Кеш така висока, якщо криптовалюта ще немає і року. На те є кілька причин.

Як вже було сказано, вона бере свій рахунок від конкретного блоку в мережі біткоіни. І більшість показників на той момент в BCH просто продублював. Серед таких можна виділити кількість монет, висоту блокчейна і, звичайно ж, складність мережі. А на момент розколу у BTC вона була надзвичайно високою.

По-друге, в момент нестабільності, в середині осені 2017 року, ланцюжок BCH стала майже на 8000 тисяч блоків довше, ніж у BTC. З урахуванням того, що загальна тенденція складності полягає в зростанні, тоді вона підвищилася дуже сильно.

Крім іншого, інтерес до біткоіни Кеш дуже сильно виріс. Це позначилося і на загальному хешрейте. Майнер в його мережі з’явилося дуже багато, завдяки чому він виріс до 4.4 Ehash / s, що в кілька разів більше, ніж у улюбленого багатьма Майнер Ethereum.

За і проти Майнінг

Після такого аналізу один з головних питань — чи варто Майні біткоіни Кеш? Хтось скаже, що немає, оскільки це просто збитково і важко навіть в моральному плані. Інші впевнено дадуть відповідь, що за видобутком криптовалюта стоїть майбутнє, оскільки ця сфера стрімко розвивається.

Що ж, з аргументів за можна виділити наступне:

  • підтримує існування криптовалюта;
  • прибутковий;
  • можна зайнятися в домашніх умовах;
  • набирає популярність, а значить легко навчитися.

проти:

  • потрібно продуктивне обладнання, яке дорого коштує;
  • вимагає спеціальних знань для більшої ефективності;
  • великі витрати електроенергії;
  • збільшується складність;
  • величезна конкуренція;
  • гучне і постійно що гріє обладнання.

Не варто вважати різницю між плюсами і мінусами. Адже при такому підході можна кидати половину галузей. Відповідь на таке питання потрібно дати самому собі, а не шукати ради. Навіть якщо ви будете спілкуватися з експертом, він все-одно не вважатиме вашу прибуток і збитки.

Пам’ятайте, що всі витрати і проблеми, пов’язані з Майнінг, ляжуть на ваші плечі. Тому подумайте, скільки ви реально готові вкласти в цей процес (не тільки в матеріальному плані) і що від усього цього отримаєте.

Спробуйте зайнятися їм в маленькому масштабі, щоб зрозуміти своє ставлення. Подумайте, що ви порадили б своїм найближчого друга в такій ситуації. А взагалі, якщо при більшості методів прийняття рішення відповіді будуть позитивними, але ви все ще сумніваєтеся, просто довіртеся інтуїції. У світі криптовалюта їй теж є місце.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector