Що треба знати, щоб почати Майнінг Litecoin на відеокарті

Чим відеокарта краще

Можливо мені варто було розпочинати з того, що Майнінг можливий і на центральному процесорі, однак, у випадку з нашою криптовалюта це просто безглуздо. Щоб забезпечити собі хороший прибуток, добуваючи лайткоіни, потрібно мати величезні обчислювальні потужності в тисячі мегахешей. Центральний процесор цього не може зробити. Тому для видобутку срібла я настійно рекомендую використовувати графічні процесори.

Як вибрати

Вибір відеокарти для видобутку LTC — один з найважливіших моментів при підготовці до цього процесу. Дана криптовалюта має відносно невеликий blocktime (трохи більше 2х хвилин, згідно bitinfocharts), але через велику кількість Майнер перші монети були отримані дуже швидко, тому зараз складність Майнінг досить висока. Саме тому потрібно вибирати потужний графічний процесор.

Але навіть при такому розкладі ринок обладнання може затуманити розум. Конкуренція просто неймовірна, проводиться дуже багато відеокарт, на перший погляд, що ідеально підходять для видобутку. Але все не так просто.

Nvidia або ATI

Одне з найсерйозніших протистоянь в наш час. Воно не обходить стороною і Майнінг. І тут є одна дуже важлива відмінність: для гейминга частіше вибирають Nvidia, але для видобутку лайткоінов все ж краще віддати перевагу ATI. Вони мають більшу кількість шейдерних блоків при меншій потужності на кожному, однак, загальна потужність все одно виходить однаковою.

Чому це так важливо? LTC використовує scrypt як доказ виконаної роботи. Він заснований на переборі всіх можливих ключів. Всі ключі діляться на рівні частини і розподіляються між шейдерами. Чим більше шейдеров, тим менше ключів буде в кожній партії — відповідно, швидкість рішення підвищується.

Критерії для вибору

Тепер я допоможу вам визначитися з показниками, на які мало хто дивиться при виборі графічних процесорів для гейминга, однак, вони дуже важливі в Майнінг.

  1. Обсяг відеопам’яті. Цей параметр цікавить завжди, тому я не міг упустити його. Дійте за принципом «більше — краще». Окупність не сильно постраждає, а ось продуктивність буде вище.
  2. Швидкість пам’яті. Ринок пропонує багато різновидів і поколінь. Старі стандарти явно нікому не треба, а з нових найкращим буде GDDR Саме вони показують кращий баланс потужності та споживання енергоресурсів. Вони поступаються лише HBM, однак цей тип не так поширений.
  3. Розрядність шини. Вибирати менше 256bit просто не має сенсу. При малої розрядності ви втратите багато швидкості видобутку, а у випадку з LTC вона дуже важлива.
  4. Система охолодження. У випадку з іграми вона працює на ура. Але при видобутку навантаження становить 100%, тому куллер повинні працювати відповідно.
  5. Можливість розгону. З цим параметром потрібно бути обережним при видобутку, але якщо це все-таки є, то ви отримаєте перевагу над більшістю Майнер.

Кращі відеокарти

Ринок відеокарт для Майнінг дійсно вражає. Я прекрасно розумію, що ви можете зупинитися на чому завгодно, виходячи зі своїх переваг. Але все ж я вважаю своїм обов’язком розповісти про GPU, які на початок 2018 року вважалися найкращими для видобутку криптовалюта начебто лайткоінов.

Radeon RX 470 і RX 480

Карти з непоганими показниками і низькою вартістю. Незважаючи на те, що вже є кілька графічних процесорів для видобутку лайткоінов нового покоління, ці дві карти все ще користуються деяким попитом. Rx 470 і Rx 480 споживають мало енергії, тому можете використовувати їх для невеликих здобичі або для знайомства з Майнінг.

Radeon RX 580

Графічний процесор, який просто витіснив з ринку своїх попередників. Високі показники продуктивності дозволяють використовувати її як поодинці, так і в Майнінг-клунях. Також це одна з тих карт, яка зберігає стабільність при розгоні.

Radeon Fury X

Карта замислювалася як гідний конкурент всім відомої Titan від Nvidia. І хоча геймери не оцінили її так круто, в Майнінг вона проявляє себе найкращим чином. У ній використовується HBM пам’ять, що дозволяє значно збільшити швидкість видобутку LTC. З мінусів варто виділити велике енергоспоживання, однак в ціні вона дешевше всіх зазначених карт від Nvidia.

GeForce GTX 1060

Чому попередні покоління потрапляють в мій список? Тому що незважаючи на те, що деякі показники явно поступаються, ця відеокарта має дуже маленький період окупності. Ви ж пам’ятаєте, що спочатку вам потрібно вийти в нуль, а потім починати рахувати чистий прибуток? З цією картою ви приступите до підрахунками дуже швидко.

GeForce GTX 1070

Ця відеокарта трохи кращою за попередню, тому багато хто вибирає її, щоб збільшити кількість хешів, а відповідно, і швидкість рішення блоків. Однак вона використовує набагато більше електроенергії, тому якщо ви готові витратити більше коштів, то краще брати наступний варіант.

GeForce GTX 1080

Найпотужніша відеокарта для видобутку цифрового срібла. Звичайно, така оцінка ставиться без урахування Nvidia Titan, яка дуже дорога, тому матиме великий період окупності. З плюсів хочу виділити велику кількість шейдерних блоків і високу швидкість пам’яті. З мінусів обов’язково виноситься висока вартість, в порівнянні зі схожим Fury X і велике енергоспоживання. З цією картою ви в кілька разів швидше будете добувати лайткоіни, однак, період окупності все ж буде більше.

Як налаштувати відеокарту

Купівля та встановлення обладнання — це лише півсправи, адже процес Майнінг також включає в себе налаштування програмного забезпечення. Після створення робочого на пулі потрібно завантажити і налаштувати сам майнер.

ATI

Якщо ви використовуєте відеокарти від ATI для Майнінг LTC, тоді потрібно завантажити драйвер AMD APP SDK, який дозволяє активувати підтримку OpenCL. Саме ця мова обчислень використовується при видобутку криптовалюта з картами від ATI. Щоб уникнути зараження комп’ютера або скачування битого драйвера завантажуйте лише з офіційного сайту.


Джерело: http://cryptomining-blog.com/

Наступним кроком буде завантаження програми cgminer. Після завантаження потрібно налаштувати bat-файл. У ньому ви знайдете параметри «-u 1» і «-р х». Замість 1 потрібно вписати логін і через точку ім’я Воркер, яке ви створили на пулі, замість «х» відповідний Воркер пароль. Параметр «-о» вказує на адресу пулу. Після введення всіх даних можете запускати bat.

Також ви можете налаштувати параметр «I», яким регулюється інтенсивність роботи відеокарти. Чим він менше, тим менше навантаження, однак і прибуток буде гірше. Тут все залежить від вашого GPU і бажання заробити.

Nvidia

Особливих драйверів для видобутку з цими відеокартами не потрібно, однак, варто переконатися в тому, що у вас останні версії всіх драйверів. Це убезпечить вас від збоїв в системі, а також дозволить відеокарті Майні швидше.

Для графічних процесорів від Nvidia потрібно завантажувати програму-майнер під назвою Cudaminer. Базова настройка точно так же має на увазі настроювання Воркер, його пароля та адресу пулу. Значення для цих параметрів точно такі ж, як і в Cgminer.

Переваги і проблеми видобутку на відеокарті

Добувати лайткоіни на відеокарті все ще вважається вигідним заняттям. Чому так?

  • недорогі в порівнянні зі спеціальним обладнанням;
  • для початку можна використовувати лише одну відеокарту;
  • доступно багатьом користувачам ПК.

Однак, особисто я вважаю, що ці плюси швидше натягнуті за вуха користувачами мережі, ніж дійсно проявляють себе. Використовувати лише одну карту для видобутку таких криптовалюта, як LTC, просто марно, тому що складність рішення його блоків диктує зовсім інші правила.

Їх вважають відносно недорогими, але вони мають кордону швидкості роботи, споживання електроенергії кордонів не має, тому середній період окупності становить півроку. Де гарантії, що за цей час карта не згорить?

перспективи

Хочете вірте, хочете — ні, але незважаючи на молодість кріптоміра, Майнінг на GPU таких валют, як лайткоіни, вже можна вважати старим. Виробники, які спеціалізуються на створенні обладнання, підігнаного під видобуток крипти, вже давно створили ASIC під scrypt. Звичайно ж ASIC дорожче, але вони видають набагато кращі показники — тому для суперництва з власниками такого обладнання потрібно буде збирати хороші клуні з відеокарт. Але ж ніхто не забороняє точно так же створити клунь з Асіка. Тому я вважаю, що цей спосіб використовувати для видобутку LTC не доцільно.

підсумок

Добувати лайткоіни на відеокарті буде простим заняттям. Дві основні завдання: купити обладнання і стежити за його функціонуванням. Якщо у вас немає можливості купувати ASIC, але є величезне бажання познайомитися з цим процесом, тоді ви спокійно можете спробувати таку здобич. Цифрове срібло видобувається відносно швидко, тому все ж у вас будуть шанси отримати прибуток, використовуючи пули.

Все у ваших руках. Бажаю удачі в стабільності роботи відеокарт і їх систем охолодження!

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector