Скільки всього Ripple випущено: як змінюється емісія XRP

Емісія на кріпторинке

Криптовалюта мають безліч переваг над Фіатом, серед яких анонімність, низькі комісії, децентралізація, швидкість транзакцій тощо. Але у них є одна спільна риса — емісія. Загальне значення ідентично — випуск нових грошей (в даному випадку — монет) у вільний обіг. Однак концепція трохи відрізняється.

Кожна випущена банкнота має статус грошей, які перебувають у вільному обігу. Не буває такого, що про якусь сотці вже відомо (зокрема, її номер і серія), але фізично вона ще не існує. Навіть заморожені кошти знаходяться в обігу, оскільки вони лежать в банку, який ними розпоряджається.

У випадку з криптовалюта все трохи інакше. Монет можна умовно розділити на три групи:

  • ті, які вже в обороті;
  • їх загальна кількість;
  • максимально можливу кількість.

Перша група позначає криптовалюта, яка вже на руках у користувачів. При цьому важливо, що вони можуть спокійно передати кожну монету. В цьому і полягає сенс вільного обігу.

Друга група містить монети у вільному обігу в сукупності з замороженими. До останніх відносяться ті, які видані в нагороду за Майнінг (наприклад, преміальні біткоіни можна використовувати тільки через 100 блоків після їх отримання) і ті, які вже є на рахунку, але на ринок не випущені (наприклад, велика частина токенов XRP заморожена — детальніше про це нижче).

Третя група позначає максимально можливий обсяг монет конкретної криптовалюта. Так, у біткоіни їх буде 21 мільйони, у Лайткоіна — 84, у Ripple — 100 мільярдів. По суті, це кількість визначається розробниками при запуску проекту.

Як емітуються реальні гроші

У цьому питанні цифрові гроші дуже далеко пішли від концепції реальних. Це пов’язано з багатьма факторами, серед яких відсутність матеріального виду, контролю з боку держави, початкових конфігурацій коду. Емісія криптовалюта — це явище, яке можна описати цілим підручником, якщо вдаватися в усі деталі.

Мабуть, почати варто з самого емітента. Фіат, як відомо, випускається під повним контролем держави. Сюди входить визначення суми, кількості кожної банкноти, дат і періодичності випуску. Крім того, влада має можливість моніторити кожну купюру завдяки серією та номером.

У звичайних громадян немає ніяких повноважень щодо випуску грошей. Вони є кінцевим користувачем і не більше. Звичайно, завжди є можливість підробити валюту, вкрасти машинку для друкування грошей. У такому випадку людина хоча б побічно буде вважатися емітентом. Але все це протизаконно, тому таким займатися не варто.

Відповідно, гроші випускає конкретний орган у встановлених обсягах. Максимально можливу кількість фіата нескінченно, але сама емісія обмежена кількістю і часовими проміжками. У криптовалюта ж все побудовано інакше.

випуск криптовалюта

Можна умовно розрізняти три види емісії:

  • одноразова обмежена;
  • обмежена періодична;
  • обмежена з нескінченними обсягами.

Деякі джерела також виділяють необмежену емісію з безліччю монет. Однак прикладів вони не призводять, а серед переглянутих проектів з топ 200 по Coinmarketcap таких не виявлено.

Перший вид має на увазі випуск відразу всіх монет в обмеженій кількості. В такому випадку емітентом є розробник. Прикладом подібних криптовалюта можна назвати XEM від платформи NEM. Вони відразу викинули 9 мільярдів токенов і надалі не планують збільшувати цей об’єм.

Друга група сьогодні найчисельніша на ринку. Найвідоміший приклад, природно, біткоіни. У коді прописана емісія в 21 мільйон монет. З’являються вони кожні 10 хвилин (як винагороду за вирішення блоку). Сьогодні емісія обмежена 12.5 BTC, але через кожні 210 тисяч блоків нагорода ділиться вдвічі.

Таким чином, сюди можна віднести всі криптовалюта, які побудовані на Майнінг і максимальну кількість монет буде обмежено. Конфігурація випуску прописана в коді розробниками, проте емітентами, по суті, є Майнер.

Також сюди можна віднести такі проекти, як Ripple. Максимальна кількість токенов обмежена 100 мільярдами. 39 з них вже у вільному обігу. Близько 20 в розпорядженні Ripple Labs і спрямовані на розвиток проекту. Залишок заморожений на ескроу-рахунку. Щомісяця в мережу потрапляє один мільярд XRP. Таким чином, Ріппл є проектом з обмеженою періодичної емісією, але при цьому користувачі не можуть контролювати сам випуск.

До останньої групи можна віднести скандально відому Monero. Крім високого рівня анонімності ця криптовалюта виділяється ще й емітованих монет. Принцип аналогічний біткоіни. Кожні 2 хвилини користувач, який вирішив блок отримує 5 XMR. Так буде аж до 18 мільйонів. Потім нагорода зменшиться до 1 XMR + комісія, але кількість монет в мережі нічим не обмежена.

Чим гарний Ripple в плані емісії

Як вже було сказано, розробники моментально випустили 100 мільярдів монет. Але при цьому не всі потрапили у вільний обіг. Більш того, Ріппл — дефляційна криптовалюта. Це означає, що поступово від 100 мільярдів залишається все менше токенов.

Причиною такої емісії стало відсутність Майнінг в мережі Ripple. Команда проекту повністю відмовилася від цього процесу в будь-яких його проявах. Завдяки цьому їм вдалося значно підвищити швидкість транзакцій і знизити споживання енергоресурсів, що посприяло неймовірно низьким комісіям.

Більш того, це виключає можливість відомої багатьом атаки 51%. Також мережі не страшні такі фактори, як збільшення складності, тому швидкість обробки переказів не впаде. Хіба що буде велике навантаження. Однак пропускна здатність XRP Ledger — 1500 транзакцій в секунду, а значить перевантаження малоймовірна. Тому даний проект сильно привертає увагу фінансових організацій.

Так, відмова від Майнінг спровокував шквал критики в момент заснування проекту. Крім того, користувачі не мають можливості отримувати токени як нагороду за використання потужностей. Але в підсумку ці недоліки не перекрили переваги від подібного рішення.

Велика заморозка

Довгий час курс XRP не піднімалося навіть до одного цента, не кажучи вже про щось більше. Це спровоковано низьким рівнем довіри до самого проекту і величезною кількістю монет. Справа в тому, що маркери були зосереджені в руках компанії. Тому багато інвесторів і рядові користувачі боялися, що в один день весь обсяг буде залитий на ринок, що негативно позначиться на курсі.

Відповідно, вони не мали великого бажання зв’язуватися з криптовалюта. Ніхто не був готовий на такий ризик, адже мова йшла про гроші (не важливо, великих або дрібних сумах). Тому компанія поставила задачу довести всім, що вони хочуть розвивати свою екосистему і не створили черговий шахрайський проект.

В травнем 2017 року було прийнято рішення про перенесення більшості монет на вже згаданий раніше ескроу-рахунок. Таким чином, 55 мільярдів XRP виявилися замороженими і недоступними як для користувачів, так і для Ripple Labs.

Щомісяця, в автоматичному режимі, з рахунку списується один мільярд токенов. Протягом 4 з половиною років він буде спустошений (вже залишилося 46 місяців). Вас цікавить, чому не 36? Тому що до кінця 2017 монети не випускалися.

Мільярд стає повністю доступним для будь-якого користувача. Тому, на протязі місяця його мають скупити. Якщо купуються не всі монети, залишок поміщається на другий аналогічний рахунок. Він стане активним після спустошення першого. Так система буде працювати по колу, поки користувачі не скуплять все токени.

Такий хід в підсумку виявився виправданим. Як уже сказано, доступу до рахунку немає ні у кого. Єдина можливість випустити весь залишок моментально — зламати код платформи. Однак зробити це не так просто. Сьогодні не зареєстровано жодного випадку успішної атаки на Ripple Net.

Рівень довіри до токені і компанії значно підвищився. Багато фінансові інститути переглянули своє ставлення до Ripple і стали більш активно тестувати його мережу. Котирування XRP на більшості бірж тоді піднялися до 40 центів.

спалити всі

На кріптовалютном ринку є таке поняття, як спалювання монет. Воно застосовується до будь-дефляційної монеті, до яких відноситься і Ripple. Воно має на увазі собою цілеспрямоване вилучення токенов з обороту. Але вони не потрапляють в руки розробника, а просто зникають назавжди.

У чому сенс? По-перше, таким чином криптовалюта стає більш дефіцитною, що провокує зростання вартості. По-друге, це виключає ризик інфляції. За законами економіки гроші не можуть знецінитися, якщо їх стає все менше.

Існує 4 способи спалювання:

  • в гаманцях (періодично створюється рахунок, куди в обов’язковому порядку відправляють енну кількість монет. Адреса публічний, тому можна переконатися в спалюванні монет.);
  • комісійну (про нього більш детально нижче);
  • шляхом використання спеціальних програм;
  • хардфорк.

Комісію в небуття

Як правило, комісія вирушає разом з премією за рішення блоку Майнер. Але що якщо Майнінг відсутня? Швидше за все, збори повинні бути спрямовані розробникам як оплата послуг, що надаються. Але Ripple пішли від цієї концепції. Токени просто зникають.

Як вже було сказано, транзакції в мережі Ріппл дуже дешеві. Користувачам потрібно сплатити всього лише 0.00001 XRP, незалежно від суми переказу. Сьогодні цей показник рекордний серед усіх криптовалюта на ринку. Це один з факторів, завдяки якому проект інтегрують багато банків.

Коли користувач відправляє гроші іншому, вказану кількість токенов повисає в мережі. Як тільки кошти потрапляють на рахунок, комісія просто згоряє. Це позначається і на максимальній кількості монет. Якщо зайти на Coinmarketcup, то можна побачити, що сьогодні існує 99.991 мільярдів XRP, хоча спочатку було 100.

Таким чином, твердження про те, що існує 100 мільярдів токенов Ripple вже неактуально, навіть неправильно. Згодом їх стане ще менше. Тому, якщо вам цікаво, скільки всього Ріппл існує в конкретний момент, цю інформацію потрібно уточнити на офіційному джерелі.

Яка від того вигода

Багато з вас скажуть, що при такій політиці розробники втрачають частину прибутку. Адже чим менше токенов є в мережі, тим менше буде витрачено грошей на їх купівлю. Але все зовсім навпаки.

По-перше, як вже було сказано, зниження кількості тягне за собою збільшення курсу. Це непорушна аксіома. Самий банальний приклад — ціни на фрукти та овочі влітку і взимку. У теплу пору року йде урожай і їх можна купувати за мізерною вартості. У холодну можна задовольнятися лише тепличними плодами, яких менше, і вони вимагають особливого догляду. Відповідно, ціна на продукти зростає.

Звичайно, токени не потребують жодного догляду. Тим не менше, попит на них є, але їх кількість знижується. Тому збільшення котирувань просто неминуче. Це означає, що розробники не втрачають прибуток, а навпаки отримують ще більший дохід.

Також, команда Ripple Labs керується ідеєю про розвиток і подальші перспективи криптовалюта. Як показує практика, така велика емісія позначається на вартості монети. У певний момент це може позначитися не тільки на ринкових показниках, але і на загальній конкурентоспроможності токена і платформи в цілому.

Зрештою, для Ripple така політика відіграє важливу роль в безпеці. Адже комісія тут носить, перш за все, захисний характер. Вона стає більше для адреси, з якого виявлена ​​підозріла активність (наприклад, створення безлічі транзакцій за короткий період).

Таким чином, зловмисник буде змушений витратити великі суми на саму транзакцію, так ще й на її комісію. Навіть якщо він досягне успіху, то всіх витрат ніяк не повернути, адже частина коштів вже буде згорілої. Тому багато атаки на мережу Ripple просто невигідні. Можливо тому хакери і не беруться за неї.

Що це дає трейдеру

Ripple, як уже сказано кілька разів, дуже популярна криптовалюта. У рейтингу Coinmarketcap вона займає 3 місце. Це дуже позитивно позначається на обсязі торгів. Адже новачки вважають за краще починати з відомого проекту, адже з ним набагато більше можливостей і перспектив.

Показники емісії дуже важливі для трейдерів. Чому? Тому що, як уже було сказано, вони безпосередньо впливають на вартість токена. Кожне коливання залежить не тільки від новин і загальних тенденцій ринку, а й від кількості монет в обігу. Особливо якщо це стосується дефляційних монет на кшталт XRP.

Чим вище обсяги торгів, тим більше транзакцій проводиться щодня. Відповідно, більше частинок згорає на комісії. Звичайно, на практиці темпи зникнення дуже низькі. Тим не менш, це дає невелику можливість прорахувати закономірності зниження кількості токенов.

Якщо відстежувати згорілі монети кожен день, то можна дізнатися середня кількість зникаючих токенов. Зіставивши це з коливаннями курсу можна скласти хоча б приблизний прогноз графіків. Таким чином буде легше грати на довгих дистанціях.

Практика показує більше відхилень

В теорії загальна кількість токенов в обороті в результаті має дорівнювати максимальному обсягу. Але на практиці в обігу не буде, наприклад, 90 мільярдів XRP і не тільки через спалювання. В цьому плані величезну роль відіграє людський фактор.

Один користувач викинув жорсткий диск, інший забув пароль, третій помер, а дані від гаманця нікому не передав. Ситуації можуть бути найрізноманітніші. Але кожна з них призведе до того, що певна частина токенов стане мертвою.

Звичайно, якщо буде доступ до машини, на якій зберігаються ключі від кинутого гаманця, то ще є можливість його зламати. Але у випадку з викинутим жорстким диском токени можна вважати пішли з ринку назавжди. Цілком ймовірно, що вже сьогодні таких дуже багато.

висновок

Ось така неоднозначна криптовалюта Ripple. Сьогодні 100 мільярдів, через пару років на 5 мільйонів менше. Оборот токенов XRP один з найунікальніших на ринку саме завдяки діяльності самої команди. Проте, це дозволяє інвесторам знати, на якому етапі розвитку знаходиться проект. Відповідно, вони зможуть порахувати, чи доцільно торгувати монетою на конкретному етапі, або просто вкласти гроші на довгострокову перспективу.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector