Соло Майнінг Litecoin через гаманець або Nicehash: інструкція

З ростом складності кріптовалютной мережі соло Майнінг Litecoin поступово втрачає актуальність. Для підвищення ефективності видобутку все частіше застосовуються пули або хмарні сервіси. Незважаючи на поточні обставини, «персональний» Майнінг криптовалюта може бути ефективним при виконанні наступних умов — правильний вибір обладнання та грамотній настройці. Нижче розглянемо нюанси і принципи такого виду заробітку.

Що таке соло Майнінг Лайткоіна?

Значок Лайткоіна на тлі засніжених гір

Перед тим як вникнути в тонкощі налаштування і розрахунок прибутковості, коротко розглянемо термінологію. Соло Майнінг Лайткоіна — це процес видобутку віртуальних монет, при якому застосовується власне обладнання (CPU, GPU, ASIC) без залучення інших учасників. Якщо Майнер вдається знайти рішення для блоку, він отримує винагороду і ні з ким його поділяє. Працювати можна через вже існуючий SOLO пул або створивши власний. Перший варіант більш зручний, адже спрощується налаштування обладнання. З іншого боку, доведеться витратити гроші на виплату комісії.

Соло Майнінг має на увазі установку на ПК спеціальної програми (Майнера), за допомогою якої учасник мережі приступає до заробітку криптовалюта. Розмір прибутку безпосередньо залежить від потужності застосовуваного обладнання. Ще недавно Майнінг LTC проводився за допомогою відеокарти або навіть процесора. З ростом складності в 2017 році застосування GPU менш ефективно, тому рекомендується використання Асіка — спеціальних апаратів для видобутку монет. Як тільки необхідне обладнання придбано і налаштоване, можна приступати видобутку крипти.

Переваги соло Майнінг Litecoin

 1. Можливість самостійно регулювати рівень прибутку.
 2. Отриману винагороду не потрібно ні з ким ділити.
 3. Комісія мінімальна або відсутня (якщо працювати без пулу).

Недоліки соло Майнінг

 1. Щоб досягти результату, рекомендується застосовувати сучасне обладнання — ASIC-Майнер. Використання звичайних відеокарт і тим більше процесорів себе не окупає.
 2. Потрібно витратити час на настройку. Неправильне зазначення тих чи інших параметрів призводить до відсутності результату.
 3. Наявність певних знань. Такий спосіб Майнінг не підходить для новачків, адже процес видобутку криптовалюта вимагає контролю роботи обладнання і зміни налаштувань (якщо це необхідно).
 4. Для отримання результатів доведеться чимало інвестицій в покупку устаткування — створення ферми для Майнінг або придбання ASIC Майнер.
 5. Пошук блоку займає багато часу, а успіх роботи багато в чому залежить від удачі учасника мережі і потужності обладнання, що застосовується.

Соло Майнінг Litecoin через гаманець — інструкція

Завантаження гаманця Litecoin Core з офіційного сайту
Вказівка ​​шляху скачування гаманця Litecoin Core

Як зазначалося, самостійна видобуток криптовалюта вимагає відповідального підходу і знання тонкощів настройки. Нижче наведемо інструкцію, як заробити на соло Майнінг Litecoin через гаманець:

 1. Качаємо гаманець для монети, яку ви плануєте здобувати. У нашому випадку це Лайткоін. До перевіреним гаманцях для цієї криптовалюта варто віднести Exodus, Electrum LTC і Litecoin Core. Для соло-Майнінг рекомендується використовувати «повне» сховище Litecoin Core і завантажувати весь блокчейн. Качаємо його з офіційного ресурсу litecoincore.org, розпаковуємо, інсталюємо і очікуємо синхронізації з мережею. Якщо процес не починається, потрібно відшукати і прописати вузли криптовалюта — спеціальні IP, що підтримують кріптовалютную мережу (повинні бути включені).
 2. Знаходимо папку з найменуванням wallet.dat, яка з’являється після завершення установки. У ній міститься повна база з відомостями про транзакції в мережі. Щоб знайти потрібний файл, переходимо за наступним шляхом: диск С — папка користувача (users) — Ім’я — AppData. Далі знаходимо папку під назвою Roaming і шукаємо в ній файл з назвою криптовалюта. Для поточного прикладу це Litecoin. Для швидкого входу в цікаву для папку, потрібно перейти у вкладку пуску, а після прописати в пошуку% appdata%. Після натискання на введення ми потрапляємо в цікавий для нас розділ.
 3. Закриваємо гаманець Лайткоіна, і переконуємося в припиненні роботи програми. Для цього переходимо в диспетчер задач і перевіряємо, що процес сховище не запущений на ПК.
 4. В папці Litecoin створюємо txt-документ з назвою litecoin.conf. Це конфігураційний файл, який в майбутньому буде застосовуватися для Майнінг. Тепер відкриваємо його і вказуємо необхідні параметри.

Налаштування конфігураційного файлу

Окремим розділом виділимо настройку документа litecoin.conf. У ньому потрібно вказати такі відомості (кожен пункт відповідає новій строчці):

 1. rpcuser = username — нік людини, який планує підключити соло Майнінг через скачаний і інстальований на комп’ютері гаманець. Ім’я можна задавати з урахуванням особистих переваг.
 2. rpcpassword = password — пароль Майнера. Тут потрібно вказати числа, букви і символи, які будуть застосовуватися для входу і видобутку криптовалюта. Пароль встановлюється будь-хто. Головне, щоб він був надійним і містив в складі букви, цифри і символи.
 3. Rpcallowip = 127.0.0.1 — адреса IP, який є вихідною точкою для підключення до гаманця Лайткоіна. Зазначений набір цифр і символів — IP-адреса локальної машини, де встановлений гаманець. Це робиться для безпеки. Надалі гаманець дозволяє підключатися для видобутку лише тому ПК, адреса якого введений в цій команді. Якщо майнер планує зробити mini пул для видобутку криптовалюта на один гаманець, але з різних ПК, підключених до загальної мережі, потрібно прописати показник Rpcallowip з IP того ПК, підключення якого планується в майбутньому. Найбільш простий шлях — прописати Rpcallowip = 192.168. *. *. У цьому випадку підключення допускається з усіх ПК (в тому числі через глобальну мережу). Недолік способу в тому, що знижується рівень безпеки і ризик приєднання до Майнінг сторонніх осіб.
 4. rpcport = 1338 — тут користувач вказує номер порту, через який відбувається підключення до сховища криптовалюта. У цьому рядку може прописуватися будь числове значення (особливих вимог немає). Головне, щоб після завершення налаштування і перед початком Майнінг саме воно було зазначено в настройках Майнера.
 5. daemon = 1 — цей показник завжди дорівнює одиниці.
 6. server = 1 — цей показник також дорівнює одиниці. Ця команда активує сховище і змушує його працювати в серверному режимі. Установка параметра обов’язкове для роботи в режимі соло.

Це все основні параметри і їх досить для початку видобутку, але деякі Майнер додатково прописують:

 1. port — номер порту, який буде застосовуватися сховищем криптовалюта Лайткоін для комутації з мережею. Якщо цієї інформації немає, дозволяється її зовсім не писати — на факт видобутку криптовалюта це не впливає.
 2. listen = 1 — цей показник, як і daemon дорівнює одиниці.
 3. gen = 0 або gen = 1 — вказівка ​​такої команди дозволяє запускати процес Майнінг безпосередньо гаманцем Лайткоіна. Тут варто відразу визначитися — чи буде застосовуватися стороння програма-майнер чи ні. У першому випадку рекомендується поставити параметр «0». Якщо планується Майнінг безпосередньо через гаманець, встановлюється 1. У разі, коли поставлена ​​«1» і застосовується додаткова програма-майнер, зростає навантаження на процесор, а значить знижується ймовірність знаходження блоку.
 4. addnode = — через знак «дорівнює» потрібно вказати адресу вузлів (нодов), що дозволяють коректно з’єднатися з кріптовалютной мережею.

Бувають ситуації, коли сховище Лайткоін не вдалося підключитися більше, ніж до 2-3 пристроїв. Якщо таке сталося, потрібно додати в конфігурацію додатковий параметр — rpcthreads = 96. Цього достатньо, щоб підключити до гаманця необхідне число ферм.

На цьому створення конфігураційного файлу завершено і можна закривати його.

Як запустити соло Майнінг Лайткоін на гаманці?

Згідно з інструкцією соло Майнінг Litecoin через гаманець, після настройки конфігураційного файлу необхідно в папці з клієнтом Litecoin створити ярлик litecoin-qt.exe, перейти в його властивості і до шляху додати -server. Далі запустити ярлик.

Якщо вирішено використовувати майнер, то оптимальне рішення — CGMiner. Встановлюється і налаштовується він у такий спосіб:

 1. Качаємо з мережі CGMiner, який буде застосовуватися для видобутку монет, розпаковуємо на ПК і створюємо файл з розширенням bat.
 2. У ньому вказуємо такі відомості — «cgminer —scrypt — worksize 256 —shaders 2048 —vectors 2 —thread-concurrency 8192 —lookup-gap 2 -d 1 -g 1 —intensity 13 -o 192.168.1.98 : 9344 -u X -p X 2> logfile.txt ». Зберігаємо файл і закриваємо його.
 3. Перевіряємо, що Лайткоін-гаманець нормально синхронізуватися з мережею, після чого активуємо файл. При відсутності помилок запускається процес видобутку криптовалюта. Кількість здобутих блоків легко побачити прямо в сховище.

Як бачите, ми вказали адресу ПК, де встановлена ​​програма сховища. Ця вимога актуально для випадків, якщо видобуток ведеться одночасно із застосуванням декількох пристроїв. Переконуємося, що в файлі конфігурації є команда rpcallowip (це обов’язкова умова). Щоб виключити труднощі з підключенням, прописуємо його, як rpcallowip = *. Для прикладу наведемо рядок при видобутку криптовалюта Лайткоін з іншого ПК — cgminer —scrypt -o http://192.168.0.3:1334 -u user -p pass -E1.

Тут E1 — показник, який виконує функцію опитування про появу нових вузлів. Це необхідно, адже індивідуальна видобуток ведеться без застосування протоколів Stratum і Long-pool. У випадку з класичним Майнінг криптовалюта сервер направляє команду програмі про нові блоках. Останній скидається і приступає до Майнінг нового елемента ланцюга. У випадку з Лайткоіном цей параметр можна і не вказувати, адже блок формується 2,5 хвилини. Якщо Майні Форк, в яких блоки створюються в період до 60 секунд, отримані вузли будуть відхилятися мережею, і користувач не отримує нагороду.

За розглянутої інструкції можна Майні не тільки Litecoin, але і будь-яку іншу криптовалюта. Різниця в тому, що потрібно встановити відповідні значення.

Соло-Майнінг Лайткоін через Nicehash

Інтерфейс онлайн-майданчики Nicehash
Сторінка сервісу Nicehash

Існує й інший варіант соло видобутку Litecoin — через сервіс Nicehash. У цьому випадку алгоритм дій має наступний вигляд:

 1. Встановлюємо гаманець на ПК або використовуємо онлайн гаманець прямо на біржовому майданчику. Приклади сховищ вказані на початку статті. Рекомендується вибирати останні моделі програм, які відрізняються найбільшою надійністю.
 2. Завантажуємо і встановлюємо програму майнер (як приклад, CGMiner, про яку згадувалося вище).
 3. Реєструємося на NiceHash або іншому сервісі, що дозволяє Майні соло. Далі виконуємо настройку пулу. Для цього в рядку для підключення вказуємо наступний рядок — stratum + tcp: //stratum.solo.nicehash.com: 3333.

Для Майнінг не обов’язково встановлювати повний Лайткоін-гаманець — допускається робота через онлайн-гаманець, наприклад, Кріптонатор. Сам сервіс забирає комісію 0,5%, а решта відправляється користувачеві.

Розрахунок прибутковості соло-Майнінг Лайткоін

Асік майнер стоїть на дерев'яному столі

Дохід Майнінг безпосередньо залежить від потужності, яку використовує користувач Мережі в процесі роботи. Як зазначалося, застосування процесорів і відеокарт при самостійній видобутку криптовалюта Лайткоін не дає очікуваних результатів, а отриманий прибуток ледь вистачає на покриття витрат на електроенергію і витрат на устаткування. Більш ефективне рішення — застосування Асіка Майнер. Тут доступні наступні варіанти:

 1. Bitmain Antminer L3 +. Особливість обладнання — наявність потужності в 504 мегахеша в секунду. Якщо розглядати окупність для Москви (тариф на електроенергію 0.09 доларів за кВт · год), місячний прибуток (на 01 лютого 2018 роки) складе 289 доларів США. У розрахунку враховується і споживана потужність обладнання — 800 Вт. Майнер обійдеться в суму близько 3,5 тисяч доларів, тому для повної окупності буде потрібно 13 місяців.
 2. BW-L21. На відміну від минулого Майнера, продуктивність цього пристрою становить 550 мегахешей в секунду. Якщо виходити з первинних умов (за датою розрахунку та оплати за електроенергію), які розглянуті вище, місячний дохід дорівнює 316 доларів США. В обчисленні також враховується споживана потужність обладнання, що дорівнює 950 Вт. Якщо взяти до уваги, що ціна цього Майнера становить 3,5 тисячі доларів, повна окупність досягається приблизно через рік.

За аналогічним принципом можна зробити розрахунок і для інших Майнер, наприклад, ASIC Miner Dominator A4 і ASIC-майнер Wolf. При цьому варто розуміти, що такі розрахунки неточні, оскільки орієнтовані на курс видобувається криптовалюта, який може змінюватися в досить широкому діапазоні. Якщо протягом року він впаде, то термін окупності збільшиться, а якщо виросте, то обладнання може окупити себе у багато разів швидше.

І все ж краще рішення — об’єднання в пули для вирішення загальної криптографічного завдання. Після знаходження чергового блоку премія ділиться на всіх учасників з урахуванням вкладених потужностей. При цьому розмір доходу залежить від наступних факторів — обладнання, часу в роботі, а також курсу видобувається віртуальної монети. Щоб підвищити ефективність Майнінг в пулах, бажано використовувати ASIC. Що стосується індивідуального Майнінг, він ефективний тільки в разі застосування потужних Асіка.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector