Стоп ліміт на біржі криптовалюта: що таке stop limit і для чого потрібен?

 • Можливі проблеми при використанні
 • Плюси і мінуси
 • Відео про виставлення стоп-лімітів на біржі Binance
 • Стоп ліміт на біржі криптовалюта — це інструмент торгівлі цифровими активами, що має на увазі покупку або продаж активу по відкладеному ордеру. У сьогоднішньому огляді ми докладно розглянемо цю методику, адже вона може стати цінним помічником для будь-якого трейдера незалежно від його досвіду.

  Stop limit: що це простими словами

  Аналізування графіка на біржі

  Якщо говорити максимально просто, то стоп ліміт — це придбання або продаж криптовалюта за ціною, вказаною в ордері, причому угода здійснюється тільки після досягнення монетою заданої позначки. Як відомо, поточна вартість конкретного цифрового активу не завжди влаштовує його власника. Будь-трейдер хоче купувати монети по найбільш низькій ціні, а продавати — за найвищою. Якщо діяти класичним методом, то йому доведеться чекати, поки котирування монети не досягнуть потрібної позначки. Людина повинна постійно моніторити ситуацію на біржі, стежити за новинами, які можуть посприяти зростанню або спуску вартості. На все це може піти не одну годину або навіть день. Функція торгівлі stop limit дозволяє захистити себе від цього.

  Трейдеру достатньо вказати в відкладеному ордері бажану ціну покупки або продажу. Коли вартість активу досягне потрібної позначки, угода буде автоматично укладена. Торгівля за принципом stop limit корисна для людини при будь-яких розкладах:

  1. Якщо треба скупити актив за найнижчою ціною, просто виставляється ордер з бажаними параметрами. Навіть якщо курс впаде до потрібного рівня вночі, коли більшість людей спить, угода все одно відбудеться, а трейдер закупить максимум монет за наявні у нього гроші.
  2. Аналогічна ситуація і з продажем. Курс може досягти свого локального піку в будь-який момент, який вкрай складно вловити. Відкладені ордери дозволяють людині спокійно займатися своїми справами. Тримач точно знатиме, що в разі зростання його монети куплять, а він отримає непоганий профіт.
  3. Багато трейдерів застосовують стоп ліміт для страховки від розвороту. Наприклад, ви купили Ethereum Classic за поточною ціною (за станом на 06.01.2019 вона становить 5.22 USD), лягли спати, а вранці вартість впала до позначки 4.50. Погодьтеся, не дуже приємно йти в такий мінус. Щоб уберегти себе від серйозних втрат (особливо якщо придбана валюта вкрай нестабільна), можна виставити в відкладеному ордері ціну продажу, яка трохи нижче поточної (наприклад, 5.1 або 5.05 USD). Якщо коін раптом піде на спад, ви встигнете продати його до серйозного зниження курсу. У таких ситуаціях трейдери діють за простим принципом: краще понести незначні збитки і залишитися на плаву, ніж втратити все або більшу частину вкладених грошей. З іншого боку, можна стати «жертвою» недовгою корекції, при якій ціна знизиться до виставленої оцінки, наказ на продаж спрацює, а потім криптовалюта знову піде вгору.
  4. Стоп ліміт дозволяє фіксувати свій прибуток. Такий підхід нагадує страховку від розвороту, тільки в тому випадку мінімізуються втрати, а в цьому — встановлюється гарантований профіт від продажу. Припустимо, ви купили все той же Ethereum Classic за 5.22 USD, а через тиждень його ціна зросла до 7 USD за монету. Завжди є ймовірність того, що такий підйом триватиме недовго, і скоро криптовалюта різко піде вниз. З цієї причини досвідчені трейдери виставляють відкладений ордер на продаж за ціною, яка приблизно на 5% нижче поточної (в нашому випадку це буде, наприклад, 6.7 доларів за один ETC). Якщо спад дійсно почнеться, ви продасте коін за вартістю, вказаною в стоп ліміті. У розглянутому нами прикладі ви гарантовано отримаєте прибуток в 1,5 долара з монети, що дуже навіть непогано. Звичайно, тут теж можна стати жертвою короткої корекції (коли курс трохи падає, а потім знову починає рости), але на відміну від попереднього випадку прибуток все одно забезпечена.

  Працювати на біржах за допомогою інструменту стоп ліміт набагато простіше, але це не означає, що від трейдера зовсім не потрібно ніякої аналітичної діяльності. Необхідно стежити за загальною ситуацією на ринку, аналізувати тренди в різних торгових парах, моніторити новини щодо тієї чи іншої криптовалюта, перевіряти форуми (іноді на них проскакує інформація про пампах і дампи). Все це дозволить вам виставляти відкладені ордери не просто на удачу. У вас будуть конкретні передумови для того чи іншого дії.

  Одним з головних переваг інструменту стоп ліміт є те, що майже завжди його використання безпечно для трейдера. Якщо курс не досягне очікуваного мінімуму або максимуму, угода просто не відбудеться, а ваші гроші залишаться при вас. Найбільшу небезпеку таять в собі ордера, які страхують від розвороту (як ми говорили вище, можна попастися на короткострокову корекцію). Тому перед виставленням такої заявки потрібно оцінити шанси на падіння криптовалюта.

  Як встановлюється stop limit на біржах?

  Проста схема stop limit на біржі

  Торгівля по стоп ліміту можлива практично на всіх сучасних кріптобіржах. Щоб почати торги за даною схемою, потрібно знайти блок купівлі / продажу (зазвичай він знаходиться на головній сторінці платформи). Там в одному з варіантів трейдингу буде вказано стоп ліміт (російськими або англійськими літерами в залежності від підтримуваної локалізації). На багатьох біржах купівля / продаж по відкладеному ордеру включає в себе 3 складові:

  1. Stop — в цій графі прописується вартість, після досягнення якої наказ відправляється на ринок. Поки курс не досягне заданої відмітки, наказ не надійде на біржу.
  2. Limit — бажана ціна для покупки або продажу цифрового активу.
  3. Amount — кількість коинов, яке ви хочете придбати. Цифру можна вводити вручну або вказувати її за відсотком від загального депозиту.

  Після введення всіх даних досить натиснути на клавішу «Купити» або «Продати». Далі вам потрібно чекати, поки умови на ринку не почнуть відповідати заданим вами параметрам. Може трапитися так, що необхідні умови зовсім не настануть. Наприклад, ви хочете купити ETC за 4.8 доларів, а ціна нижча 5-ти не опускається. Поки кошти, за які ви хочете придбати ETC, знаходяться в відкладеному ордері, ними не можна розпоряджатися. Але що, якщо з’являться вигідні умови в іншій торговельній парі, а вільних грошей немає? В такому випадку можна скасувати відкладений ордер. Це робиться натисканням відповідної кнопки в особистому кабінеті або в списку особистих ордерів.

  Приклади використання стоп ліміту на різних біржах

  Сторінка біржі на екрані ноутбука

  Ми розібралися з тим, для чого потрібен stop limit на кріптобіржах. Тепер давайте розглянемо принципи його застосування на різних платформах. Насправді, на всіх майданчиках, що підтримують дану опцію, дотримується приблизно однаковий алгоритм дій, хоча є і свої нюанси. Для прикладу візьмемо 3 популярні платформи, на яких можна вести трейдинг по відкладеним ордерами.

  Binance

  Інтерфейс біржі Binance
  Блок для торгівлі за допомогою стоп ліміту на біржі Binance

  Якщо ви хочете використовувати розглянутий тип торгівлі на даному ресурсі, вам потрібно зробити наступне:

  1. Входимо на сайт binance.com.
  2. Реєструємося на ресурсі.
  3. Переводимо на депозит валюту для торгівлі.
  4. Наводимо курсор на графу Exchange і вибираємо пункт Basic (є ще варіант Advanced, але там більше складний інтерфейс).
  5. Після переходу в розділ Basic ви побачите кілька колонок. Справа вгорі будуть торгові пари; зліва представлений стакан ордерів (на покупку і продаж). Блок для торгів знаходиться трохи нижче центру сторінки. У цьому блоці вибираємо розділ Stop-Limit.
  6. Заповнюємо представлені поля в необхідному блоці (для покупки або продажу монети). Там будуть вже знайомі нам позначення: Stop, Limit і Amount.
  7. Тиснемо на кнопку покупки або продажу.
  8. Підтверджуємо операцію і чекаємо виконання ордера.

  Як ми вже говорили вище, при потребі можна скасувати наказ і призначити іншу торгову пару.

  Poloniex

  Графік на біржі Poloniex
  Блок для торгівлі Stop-Limit на кріптобірже Poloniex

  Тут кроки практично такі ж:

  1. Входимо на сайт poloniex.com і створюємо аккаунт на біржі.
  2. Вводимо на рахунок депозит.
  3. Заходимо в розділ Exchange і Скрол сторінку трохи вниз. Знаходимо блок Stop-Limit.
  4. Припустимо, ви хочете продати заведені на рахунок Догікоіни і отримати за них біткоіни. Тоді робимо так: вказуємо Stop (вартість, за якою наказ відправляється на ринок), Limit (ціну продажного ордера; як правило, вона трохи нижче позначення Stop), Amount (кількість коинов, яке ви хочете продати). У графі Total вам відразу висвітиться дохід в біткоіни від продажу зазначеної кількості DOGE за заданою ціною.
  5. Тиснемо на кнопку Sell, після чого підтверджуємо створення ордера.

  Bittrex

  Торгівля на біржі Bittrex
  Трейдинг за принципом стоп ліміт на біржі Bittrex

  На даній біржі опція торгівлі по відкладеним ордерами теж можлива, хоча тут вона має свої особливості. Для прикладу розглянемо придбання 1 біткоіни за монети USDT (або Tether) за принципом стоп ліміт:

  1. Входимо на сайт bittrex.com, реєструємося на ньому, заводимо депозит в USDT.
  2. Вибираємо торгову пару USDT / BTC.
  3. В поле Max вписуємо бажане число монет, яке хочемо придбати. Нехай буде рівно 1 BTC.
  4. В поле Price вписуємо ціну, наприклад, 4 000 USDT.
  5. Навпаки поля «Buy when» виставляємо значок менше або дорівнює, а далі вписуємо суму 3 990 USDT.
  6. Кількома на кнопку Buy Bitcoin.

  За виставленим умовам все станеться так: як тільки курс BTC досягне позначки 3 990 USDT, на біржу виставиться ордер на покупку активу за ціною 4 000 або менше. Варто сказати, що придбання монети за 4 000 або менше не гарантоване на 100%. Система може вибрати більш вигідні умови на момент продажу. А ось автоматичної покупки за вищою вартістю точно не відбудеться.

  • Дізнайтеся також, що означає шортити на біржі криптовалюта

  Можливі проблеми при використанні інструменту stop limit

  Діаграма зменшення доходу

  Сьогодні практично всі більш-менш досвідчені трейдери знають, що таке stop limit і активно користуються ним. Через це на біржах створюється надлишок ордерів з практично однаковими умовами. Крім того, більш досвідчені користувачі намагаються перебивати заявки новачків своїми пропозиціями. Особливо жорстка конкуренція спостерігається в точках зміни трендів, коли можна купити дешевше і продати дорожче. Як наслідок, система вибирає більш вигідні пропозиції і здійснює операції інших трейдерів. Особливо важко працювати на біржах, де є великі власники монет. Вони з легкістю вибивають накази інших користувачів і ті змушені торгувати з меншою вигодою для себе.

  Не можна не згадати про те, що навіть досвідчений трейдер може потрапити в так званий розрив, коли формується просвіт між точками ціноутворення. Наприклад, за стандартом тренд йде вгору поступово: 1, 2, 3, 4, 5 доларів за монету і так далі. Але зрідка може спостерігатися така картина: 1, 2, 4, 5. Це означає, що між покупцями і продавцями немає боротьби на позначці в 3 долари; вони її відразу проскочили. Якщо якийсь користувач виставить ордер на покупку або продаж коін по 3 долари, наказ просто не прийде, тому що не буде відповідати жодної поточною ціною. Такі ситуації трапляються нечасто, але в них можна потрапити, наприклад, на етапі пампа або дампа. Через розривів людина може упустити момент для придбання або вигідного «зливу» накопичених активів.

  Плюси і мінуси stop limit

  Графік біржі на дисплеї планшета

  Щоб підсумувати все вищевикладене, виділимо сильні і слабкі сторони торгівлі на стоп ліміти:

  перевагинедоліки
  Інструмент дає можливість вести торги на найвигідніших умовах (купуємо дешевше, продаємо дорожче), але при цьому не вимагає від людини постійного перебування за комп’ютером. Досить виставити наказ з оптимальними умовами і чекати його виконання.Методику використовують майже всі трейдери, які, в силу досвіду, можуть перебивати заявки новачків, і їх накази не виконуються.
  Стоп ліміт дозволяє страхувати себе від раптових падінь курсу купленої валюти (так звані захисні ордери).Іноді в ціноутворенні трапляються розриви. Якщо виставлена ​​ціна потрапить в розрив, ордер не збудеться.
  Можна фіксувати гарантований прибуток в ситуаціях, коли валюта різко подорожчала, а потім знову опустилася. Головне — не проґавити період зростання.При виставленні захисних ордерів (на випадок падіння курсу) можна потрапити в короткострокову корекцію. Тобто, ціна знизиться, монети продадуться, а потім їх курс знову піде вгору. З цієї причини між поточною ціною і захисним стоп-наказом потрібно виставляти грамотні проміжки.
  Ордери стоп ліміт можна швидко скасовувати і братися за іншу торгову пару.
  Такий метод торгівлі доступний майже на всіх популярних біржах.

  Ну що ж, ми розібралися з тим, що таке стоп ліміт на біржі криптовалюта, для чого він потрібен і як його використовувати. Без даного інструменту фактично не обходиться весь сучасний трейдинг, але для отримання хорошого профіту новачкам все-таки доведеться набратися досвіду, щоб перебивати пропозиції інших людей, не потрапляти в розриви, вчасно скуповувати і продавати криптовалюта.

  Відео про те, як виставляти стоп-ліміти на біржі Binance:


  Ссылка на основную публикацию
  Adblock
  detector