Substratum криптовалюта: особливості та можливості мережі, прогнози на майбутнє

Substratum криптовалюта (Субстратум, SUB) — базова цифрова валюта мережі Substratum Network, зашифрованого однорангового протоколу (P2P). Мережа призначена для вирішення таких проблем, як цензура, захист даних і корпоративне втручання в інтернеті за допомогою децентралізації.

Історія розвитку та команда Substratum

Робота над проектом почалася в 2017 році. Кошти на розвиток збиралися шляхом проведення ICO. Вдалося залучити $ 13,8 млн інвестицій.

У своїх повідомленнях засновник проекту Джастін Табб назвав причиною затримок в реалізації деяких етапів розвитку додаткові поліпшення в мережі, які не враховувалися при складанні дорожньої карти. Однак ніяких конкретних подробиць він не розкрив.

Без публічно доступного сховища на Github неможливо проаналізувати поточний прогрес в розробці продукту, хоча команда і обіцяє в майбутньому зробити вихідний код мережі відкритим.

Над проектом працює близько 10 фахівців, в тому числі:

 • Джастін Табб (генеральний директор і співзасновник, засновник компанії з розробки веб-технологій OverridePro, що надає цифрові продукти для великих клієнтів, включаючи Apple, Facebook, HP і багато інших);
 • Абрам Куксон (співзасновник, головний інформаційний директор, бізнесмен, консультант, має більше 18 років досвіду в розробці програмного забезпечення (ПО), працював в сфері малого бізнесу);
 • Б. Дж. Аллмон (співзасновник, головний операційний директор, має широкий досвід в області розробки продуктів, спеціалізується на програмах управління, автономному ПО);
 • Стів Свінг (головний інженер, майже 30 років працює в індустрії розробки ПЗ, в тому числі в якості незалежного консультанта, тренер в майстерні Bootcamp);
 • Крістіан Поуп (директор з маркетингу з 25-річним досвідом роботи в цій галузі, раніше обіймав посаду віце-президента з маркетингу, головного маркетолога і консультанта в стартапи B2B Fortune 1000 і B2C).

Офіційний сайт: substratum.net.

Огляд архітектури Substratum

Токен SUB — інструмент економічного стимулювання учасників мережі, що виконують роль вузлів. У «Білій книзі» Substratum викладені чотири таких фундаментальних елемента, які включають публічну бета-версію мережі (іменовану «Версія-1»):

 • Сумісний з Mac, Windows і Linux OS. Являє собою програмний інтерфейс для мережі Substratum Network. Його функція — запуск веб-вузлів, баз даних і додатків, а також надання коштів для отримання платежів. Через це ПО кожен учасник може використовувати обчислювальну потужність свого комп’ютера для заробітку SUB, вносячи свій внесок в роботу мережі. Користувачам не потрібно мати на гаманці токени для запуску SubstratumNode. Інтерфейс дозволяє користувачам встановлювати, який обсяг потужності CPU, GPU і RAM вони хочуть внести в мережу.
 • Developer Toolkit. Пакет інструментів для розробників, призначений для створення програмного забезпечення в Substratum Network. У нього входять: SubstratumDB (зашифрована система управління базами даних), SubstratumWeb (сервер веб-додатків) і SubstratumApp (система розробки додатків).
 • Децентралізований магазин додатків для розробників.
 • Системний DNS-міст (Domain Name Management) дозволяє стандартним браузерам на будь-який ОС отримувати доступ до сайтів через Substratum Network. Має підтримку у вигляді технології штучного інтелекту, який отримує DNS-запити разом з геолокації запитувача для пошуку найближчого доступного SubstratumNode і виконання запиту.

Як стати активним учасником Substratum

Крім традиційних послуг хостингу мережу надаватиме веб-сайтам можливість використовувати свою функцію CryptoPay. Вона призначена для обробки платежів за товари та послуги з використанням різних криптовалюта.

Функція спрямована на створення ряду синергій між двома екосистемами: децентралізованими цифровими грошима і веб-хостингом сайтів в рамках тимчасової мережі. Після запуску основної мережі учасники отримають можливість створення власних хостів. Вони являють собою вузли, які є частиною більш широкої децентралізованої мережі.

Щоб стати одним з них потрібно завантажити останню ПО Substratum, що надається у формі відкритого вихідного коду. Після завантаження можна запустити програму, яка почне синхронізацію з головною мережею. По суті буде запущений власний сервер, який зможе підключатися до інших комп’ютерів в мережі.

В обмін на надання ресурсів свого ПК, що виконує роль децентралізованого хоста, користувач зможе отримувати токени. Розмір виплат визначається в залежності від вкладу в розвиток і розширення мережі. Цей процес замінює традиційний Майнінг і дозволяє учасникам мережі монетизувати невикористовувані ресурси свого комп’ютера.

Однією з найбільш привабливих особливостей мережі Substratum є її можливість користувачів адаптувати свій хостинг. Вони можуть не тільки встановлювати обсяг внесених обчислювальних ресурсів, а також визначати період активації і деактивації свого хоста.

Інші функції та компоненти Substratum

Мережа Субстратум включає ще ряд складових, кожен з яких виконує певну функцію:

 • C Дозволяє сайтам в мережі обробляти платежі в будь-яких публічно торгуються монетах.
 • Простий інтерфейс. ПО запускається в один клік, а пристрій для користувача інтерфейсу дозволяє його використовувати навіть новачкам в кріптовалютной сфері.
 • Штучний інтелект. Оптимізована технологія штучного інтелекту дозволяє знаходити потрібний мережний вузол, тому кінцеві користувачі отримують доступ до потрібного контенту максимально швидко.
 • Криптографія. Інноваційна реалізація передової технології стиснення гарантує, що всі дані в мережі завжди надійно захищені.
 • Алгоритми стиснення. Спеціально розроблена технологія стиснення даних забезпечує мінімальну затримку при роботі в мережі.

Де купити SUB

Продаж і купівля токена SUB доступна на таких біржах, як:

 • Binance;
 • Kucoin;
 • OKEx;
 • HitBTC.

На момент написання статті курс SUB до долара становив $ 0,906973, до рублю — 56,73 RUR, а ринкова капіталізація перевищувала $ 347 млн. Токен займав 64-е місце на кріптовалютном ринку.

Де зберігати SUB

Стандарт токена SUB (ERC-20) дозволяє використовувати для його зберігання всі сумісні гаманці, такі як:

 • MyEtherWallet;
 • MetaMask;
 • Exodus;
 • Coinomi;
 • Trezor;
 • Ledger Nano S і інші.

Прогноз і перспектива на 2018 рік

Цінність проекту пов’язана, як з технологічної життєздатністю мережі, так і з її подальшим впровадженням. Оскільки проект виглядає досить серйозним, а його базова архітектура навіть є незвичною для подібних платформ, то і ставитися до нього варто відповідним чином.

На жаль, до виходу публічної бета-версії і базового коду проекту можливість перевірки потенціалу мережі відсутня. Відсутність новин про реалізацію запланованих розробок не дозволяє говорити про достатньої впевненості в майбутньому цього проекту.

джерело:

WE ARE THE FOUNDATION OF THE DECENTRALIZED WEB

Cryptocurrency News, Digital Asset Reviews & Blockchain Updates

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector