Технологія блокчейн і її перспективи на майбутнє

Цим питанням задаються багато фахівців в найбільших банках, різних фінансових установах, аналітичних центрах, консалтингових фірмах і урядових комітетах по всьому світу. Вивчити, які перспективи розвитку і використання технологія блокчейн може отримати на майбутнє, вирішив консорціум R3CEV.

Цей проект фінансується кількома найбільшими банками світу, в тому числі Goldman Sachs, McKinsey Consulting і Consumer Research Research. Всі вони проводили дослідження цього питання. Можливими сферами застосування blockchain цікавляться також уряду таких країн, як Великобританія, США, Канада, Австралія та ряд європейських держав.

Більшість доповідей за підсумками дослідження виділяють кілька основних напрямки розвитку блокової технології:

  • міжнародні перекази;
  • цифрові активи;
  • управління і ринки;
  • ведення звітності;
  • Послуги транспорту,
  • бухгалтерський облік і аудит.

Інфраструктура для транскордонних операцій

Цифрова революція повністю трансформувала ЗМІ. Вона також вплинула на фінансову галузь. Звичайно, фінансові установи використовують комп’ютери ще з 1970-1980-х років, коли з’явилися перші бази даних. Потім з винаходом інтернету в 1990-х роках стали розроблятися сайти, а в поточному столітті цифрової економіки почався розвиток мобільних додатків.

Але цифрова революція ще не привела до тотальних змін в системі міжнародних грошових переказів. Платіжна система Western Union як і раніше залишається великим «китом» в цій сфері. Банки продовжують використовувати складну інфраструктуру для простих транзакцій, таких як відправка грошей з однієї країни в іншу.

Блокчейн здатний дозволити фінансовим установам встановлювати прямі зв’язки між собою, уникаючи кореспондентських операцій через банки. Основний продукт консорціуму R3CEV на сьогоднішній день — Корда (Corda), націлена на кореспондентську банківську діяльність. Corda — гра англійських слів «accord» (угода) і «cord» (пряма лінія між двома точками в колі).

Мається на увазі, що коло Корди складається з банків, які будуть використовувати загальну базу даних для транзакцій, контрактів і різної іншої важливої ​​документації.

Конкуренти у фінансовій сфері можуть використовувати загальну базу даних для контролю виконання транзакцій без необхідності в центральній базі даних або сторонньої системі управління. Говорячи простими словами, банки зможуть формалізувати і захищати цифрові відносини між собою раніше недоступними способами.

По суті, це дозволить усунути необхідність в кореспондентських операціях. Транзакції можуть здійснюватися безпосередньо між учасниками угоди в рамках тимчасової (пиринговой мережі). Найбільш перспективною в цьому плані є технологія Ripple. Вона дозволяє вирішити багато поточні проблеми в банківській сфері і вже використовується деякими фінансовими установами.

Цифрові активи як клас

Біткойн зробив свого роду фінансову революцію. Він створив щось унікальне — цифровий актив з новими властивостями. До його появи слово «цифровий» мало зовсім інше значення. Цифрові технології дозволяли скопіювати різні продукти одним натисканням кнопки. Досить побіжного погляду на музичну індустрію, щоб зрозуміти, про що йде мова.

Але біткоіни привніс в наш світ щось зовсім інше. Він представив нам неповторний цифровий код. Вперше з моменту створення принципу дії бітів і байтів з’явився цифровий продукт, який не можна скопіювати. На сьогоднішній день цінність криптовалюта полягає в її здатності запобігати будь-яким спробам подвійних витрат і створення підроблених цифрових монет.

Розробники криптовалюта стали піонерами зі створення нового класу активів, який здатний замінити в майбутньому традиційні акції компаній. Кожна монета містить інформацію про права власності, які підтверджуються приватним криптографічним ключем.

Отримавши дозвіл Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC), інтернет-гігант Overstock оголосив про випуск публічних акцій на платформі блокчейн. Потім почали масово з’являтися стартапи, що отримали назву «первинне пропозицію монет» (ICO) і appcoins (токени, які допомагають фінансувати просувний проект шляхом залучення коштів приватних інвесторів).

Це є лише невеликою кількістю прикладів зародження цифрових активів, які потребують блокової технології для виведення на ринок.

Управління та ринки

В цьому плані блокчейн виходить за рамки здійснення транзакцій. Наприклад, Nasdaq був одним з перших творців блокчейн платформи, що надає можливість випуску і продажу акцій приватними компаніями.

Інші розробники займаються шифруванням фінансових інструментів. Це дозволяє попередньо запрограмувати їх з метою реалізації певних корпоративних дій і рішення логічних задач в бізнес середовищі.

У 2016 році стартував проект DAO на блокчейне Ефіріума (Ethereum). Його мета — наслідування ринку краудфандінга. Залежно від своєї частки кожен інвестор міг впливати на прийняття тих чи інших рішень в рамках розподілу коштів фонду.

Нормативна звітність

Блокчейн може використовуватися для створення повністю прозорою і доступною системи запису для регуляторів. Також він здатний здійснювати кодування транзакцій в сфері нормативної звітності.

Наприклад, у банків є серйозні зобов’язання за поданням звітності таким агентствам, як FinCEN. Кожен раз, коли вони мають намір провести транзакцію в сумі понад $ 10 000, вони повинні передавати цю інформацію в FinCEN, яка зберігає її для використання в якості бази даних по боротьбі з відмиванням грошей.

Торгівля

При торгівлі паперовими активами тимчасові рамки для клірингу та розрахунку по транзакції зазвичай складають три дні. Відлік часу починається з дня, наступного за днем ​​здійснення угоди.

З впровадженням блокової технологією весь життєвий цикл угоди — виконання, кліринг і розрахунок — може відбуватися безпосередньо в рамках етапу торгівлі. При використанні цифрового активу торгівля — це розрахунок, а криптографічні ключі та цифровий продукт, який вони контролюють, можуть знизити латентність угоди і ризик контрагента.

Бухгалтерський облік і аудит

На відміну від більшості баз даних, які представляють собою свого роду знімки певного моменту часу, блокові бази даних самі формують себе на основі власної історії транзакцій. Вони являють собою автономну систему запису, що дозволяє простежити руху фінансів за певний проміжок часу між конкретними учасниками. Можливості блокової технології в сфері обліку та аудиту дуже широкі.

джерело:

https://www.coindesk.com/

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector