Технологія блокчейн і її перспективи в фінансовому секторі

Технологія блокчейн знаходить можливості для розвитку в різних сферах застосування. Але основний з них поки залишається фінансова. З огляду на той обсяг часу і грошей, витрачених на дослідження блокової ланцюжка багатьма найбільшими банківськими установами, стає очевидно, що провідні фінансисти сповнені оптимізму щодо можливостей blockchain на майбутнє.

Напрямки розвитку блокчейн

Але не тільки банки швидко підвищують свою схильність блокової технології. Багато біржі по всьому світу в даний час вивчають, як вони можуть використовувати цю технологію найкращим чином для зниження витрат і підвищення ефективності та посилення безпеки.

Як недавно помітила провідна американська фондова біржа Nasdaq, потенціал, що дозволяє фондовим біржам значно знизити вартість, складність і підвищити швидкість торгових і розрахункових процесів безпечним чином, має найбільше значення для галузі при вивченні блокчейна. Але його реальне впровадження зажадає рішення таких проблем як масштабованість, єдині стандарти, регулювання та нормативна база.

Дійсно, з огляду на неухильне прагнення в бік технологічного сектора, не дивно, що Nasdaq очолює рух в сторону блокчейна серед кращих бірж світу. По суті, американський фондовий ринок був, мабуть, найактивнішим прихильником більш широкого використання цієї технології, як серед своїх бірж, так і в більш широкому плані.

У травні 2015 року Nasdaq запустив торговельну платформу Lockchain, яка дозволяє приватним компаніям, чиї акції не торгуються на біржі, пропонувати їх цифровий варіант. На початку 2017 року Nasdaq об’єднався з Citi для розробки інтегрованого платіжного рішення, яке записує і передає платіжні інструкції з використанням блокової ланцюжка.

Зовсім недавно Nasdaq об’єднався з провідним шведським банком SEB, щоб протестувати торгову платформу, яка працюватиме на блокчейне і покликана прискорити і спростити ряд процесів. Загальний цифровий регістр буде використовуватися для запису всіх транзакцій в режимі реального часу, в той час як зміни і оновлення, зроблені учасниками ринку в ході торгів, будуть видні всім в режимі реального часу.

Говорячи простими словами, це різко контрастує з нинішньою ситуацією на фондовому ринку Швеції, в якій навіть немає центрального сховища для реєстрації цінних паперів і відстеження угод, яке в даний час вважається трудомістким і неефективним процесом. При цьому паперові акції продовжують грати невиправдано велику роль в загальному процесі. Таким чином, введення blockchain дозволить створити більш швидкий, простий, ефективний і надійний фондовий ринок. З такою заявою виступив виконуючий обов’язки голови Investor Services SEB Горан Форс.

Проект з SEB є всього лише одним з багатьох подібних ініціатив, в яких Nasdaq брав участь протягом 2017 року. Наприклад, на початку року він завершив етап тестування проекту на базі блокчейн для проведення голосування на естонській біржі в Таллінні.

Застосування блокчейна на Московській біржі

Аналогічним чином Московська біржа знаходиться в процесі створення в своєму Національному розрахунковому депозитарії системи електронного голосування, на основі блокової технології. Очікується, що проект буде запущений до кінця 2017 року і націлений на те, щоб надати інвесторам більше впевненості в тому, що їхні голоси надійно реєструються і зберігаються. Це рішення здатне значно поліпшити репутацію російської фондової біржі з міжнародної точки зору.

Лондонська фондова біржа вибрала блокчейн

Лондонська фондова біржа (LSE) рішуче виступила за використання блокової технології. У липні 2017 року з’явилися повідомлення про те, що біржа вступила в партнерство з технологічним гігантом IBM. Ця компанією швидко стає світовим лідером в сфері blockchain. Раніше вона об’єдналася з Hyperledger Linux Foundation для розробки платформу на базі блокчейн, яка зможе забезпечити торгівлю акціями малих і середніх приватних підприємств в Італії.

Головна фондова біржа південно-європейської країни Borsa Italiana тестуватиме платформу, мета якої полегшити відстеження інформації про власників нелістингових компаній. Це буде значним кроком вперед від існуючих систем баз даних акціонерів компаній малого і середнього бізнесу, які в основному зберігаються в електронних таблицях і на паперових носіях.

Проект з LSE не є єдиним в цій сфері для IBM. Чилійська фондова біржа Сантьяго також співпрацювала з багатонаціональної технологічною компанією. У травні 207 року вони оголосили про плани по створенню першої в світі блокової системи обліку цінних паперів. Ініціатива спрямована на зниження помилок, ризику дій потенційних шахраїв і загального часу обробки для кожної транзакції.

Крім того, ця технологія повинна заощадити значну кількість часу для роботи бек-офісу Santiago Stock Exchange. Це дозволить чилійської біржі стати першим латиноамериканським фондовим ринком, який застосує блокову технологію в своїй системі.

Австралійська біржа цінних паперів зацікавлена ​​в блокчейне

Особливо слід згадати Австралійську біржу цінних паперів (ASX), яка була в числі перших бірж, які виявили інтерес до цієї технології. До початку 2016 року ASX оголосила про те, що вона приєдналася до відомого проекту Blockchain Digital Asset Holdings і купила 5% акцій компанії, що займається розробкою нової торговельної системи. Так звана Електронну субрегістраціонная система клірингового центру (CHESS) повинна спростити і прискорити обробку торгової інформації.

Крім цього ще чимало торгових майданчиків в різних країнах світу цікавиться блокчейном на тлі зародження цифрової економіки, в тому числі в М’янмі і Токіо.

З огляду на децентралізований і нерозбірливий принцип блочної технології, перспективи її прийняття одночасно у всьому світі не надто великі. Однак число бірж, які підписалися на участь в цій фінансовій революції, неухильно зростає. Незалежно від того, чи візьме блокчейн на себе роль основної технології торгівлі акціями на біржах, на поточному етапі йому необхідно розібратися зі своїми внутрішніми проблемами.

Проте, ентузіазм, проявлений до цієї технології, яка має намір різко змінити фінансову сферу, безумовно, допомагає поліпшити основну інфраструктуру фондових бірж, значно підвищуючи прозорість і ефективність. І багато бірж вже починають пожинати плоди свого вибору.

джерело:

https://internationalbanker.com/

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector