Технологія блокчейн і її перспективи в юриспруденції

Біткоіни з його постійною високою волатильністю, максимумами і мінімумами на ринку найбільш перспективний для трейдерів. Але що лежить в його основі технологія блокчейн має набагато ширші перспективи і виходить за рамки сфери застосування в трейдингу. По суті, вона стала фінансової революцією на етапі зародження цифрової економіки.

Розширення блокчейна за рамки екосистеми криптовалюта

У січні цього року дослідний відділ Резервного банку Індії (Інститут розвитку і досліджень банківських технологій) успішно провів наскрізний тест блокової технології. У ньому брали участь представники регулюючих органів, банків, фінансових установ та Національної платіжної корпорації Індії.

В ході аналогічного проекту Національна фондова біржа разом з кількома індійськими банками реалізувала пілотний проект платформи обліку даних KYC (know your customer — «знай свого клієнта). Нещодавно Рада з цінних паперів і бірж Індії (SEBI) направив до Комітету з фінансових та регуляторних технологій доповідь для обговорення рішень в сфері Фінтех, пов’язаних з блочною технологією.

Японія, в свою чергу, ліцензувала 11 бірж для торгівлі криптовалюта з метою стати глобальним центром фінансових технологій. NASDAQ підписала угоду з фондовою біржею Швейцарії SIX Swiss Exchange по впровадженню блокової ланцюжка в свої сервіси.

Нещодавно також влада американського штату Делавер прийняли закон, що дозволяє корпораціям зберігати списки акціонерів за допомогою блокової технології, і визнали право на торгівлю акціями з використанням блокчейна.

Що таке блокчейн?

Ден Тапскотт, знаменитий автор книги «Революція блокчейн: як технологія біткоіни змінює фінанси, бізнес і світ» дав дуже чітке визначення blockchain:

«Велика глобальна розподілена книга або база даних, яка працює на мільйонах пристроїв і відкрита для всіх, де може безпечно і конфіденційно зберігатися, передаватися і керуватися не тільки інформація, але і гроші, а також документи, посвідчення особи і голосові повідомлення. Довіра створюється за допомогою масового співробітництва і розумного коду, а не за допомогою потужних посередників, таких як уряду і банки ».

Якщо сказати простими словами, то blockchain є онлайн-регістром або регістром операцій з цифровим записом, які зашифровані у вигляді блоків, де кожен блок підключено до мережі комп’ютерів, які зберігають їх, утворюючи єдину систему блокчейн.

Кожен блок має дату і час завершення, що робить неможливим внесення будь-якого роду ретроспективних змін в ланцюжку. Збережені дані передаються в зашифрованому вигляді. Це забезпечує блокчейну дві його найбільш важливі характеристики — незмінність і стійкість до злому, пропонуючи найвищий рівень цілісності даних, що вкрай необхідно в будь-якій юридичній угоді.

Більш того, оскільки регістр підтримується мережею комп’ютерів, він працює на основі консенсусу і не вимагає обслуговування банком або посередником, на відміну від поточної системи ведення бухгалтерських транзакцій.

Блокчейн в сфері юридичних послуг

У сфері юридичних послуг використання блокової технології можливо декількома способами. Блокові ланцюжка вже використовуються в якості основи для створення смарт-контрактів, в тому числі із застосуванням юридичної мови, який зазвичай зустрічається в різного роду ділових угодах і офіційної документації.

Принцип цих контрактів відрізняється від традиційних, так як деякі їх частини є самоісполняющееся або такими, що підлягають примусовому виконанню. Команди полягають в контракти і впроваджуються в виконуваний комп’ютерний код, який виконується на блокової ланцюжку.

Ці команди виконують ті чи інші дії при запуску без необхідності втручання людини. Наприклад, для розподілу виплат між партнерами контракт може бути запрограмований для автоматичного розподілу частки прибутку кожного з учасників проекту в певну дату або при досягненні певної суми доходу. Крім того, це дозволяє встановлювати автоматичне звільнення коштів від умовного депонування в разі порушення положення про відшкодування в контракті. Тим самим, це забезпечує автоматизацію рутинних функцій.

«Розумні» контракти відповідають всім вимогам традиційних контрактів, таких як пропозиція, прийняття, розгляд і належне згоду, в тому числі оплата, що ініціюється інтелектуальним кодом, на відміну від інструкцій для агентів умовного депонування або залучення з цією метою третіх сторін.

Після того, як інтелектуальні контракти стануть основою для транзакційних юристів, не виключено, що поява смарт-транзакцій буде повністю автоматизованим процесом.

Пошук по назві

Ще один аспект, в якому блокчейн, як очікується, буде найбільш корисним, призначений для пошуку інформації за заданими характеристиками. Наприклад, в секторі нерухомості, в страховій галузі або в разі будь-якої передачі активів між сторонами.

Завдяки тому, що блокчейн гарантовано фіксує кожен крок без можливості внесення змін всі процеси, пов’язані з урахуванням даних, стануть менш громіздкими і трудомісткими. Нещодавно в докладному звіті Goldman Sachs продемонстрував, як можна економити $ 2-4 млрд на рік, використовуючи блокчейн в сфері контролю та управління нерухомістю.

залучення капіталу

Початкові пропозиції монет (ICO) спрямовані на залучення капіталу в сферу криптовалюта. Кілька провідних країн світу вже вивчають можливості для розвитку подібних проектів на ринку капіталу. Провідними країнами, які бачать в цьому великі перспективи, є Росія, Канада, Тайвань і Японія.

Нарешті, перспективи використання блокчейна в таких сферах, як нерухомість, страхування і Фінтех здатне привести до необхідності динамічних змін регулювання в майбутньому. Хоча багато і розглядають біткоіни як міхур, який може в будь-який момент лопнути, творчий підхід Сатоши Накамото до його створення справив великий вплив на майбутнє. Його розробка здатна змінити світ, зокрема Індію, яка має намір використовувати блокчейн як платіжної системи. Це має першорядне значення для країни, особливо на тлі підтримки з боку індійського уряду.

джерело:

Inc42 Media

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector