Технологія блокчейн, як частина мережі Bitcoin: перспективи

На Африканської blockchain конференції, що проходила в Йоганнесбурзі (Південна Африка), відомий експерт з біткоіни і питань безпеки Андреас Антонопулос розкритикував банки і Фінтех компанії за їхнє ставлення до блокової технології. Він заявив, що технологія блокчейн — не єдина складова мережі Bitcoin, а є лише однією з багатьох компонентів, які доповнюють мережу першої в світі криптовалюта і дозволяють їй функціонувати як децентралізованої, розподіленої і тимчасової фінансової системи.

Він зазначив, що мережа Bitcoin складається з різних компонентів і криптографічних технологій, включаючи сигнатури Schnorr, розширені програми для еліптичної кривої і кільцеві підпису. Сам блокчейн просто працює як база даних і існує в різних версіях, таких як блок-ланцюг біткоіни і Ефіріум. Він відстежує трансакції і обробляє криптографически захищені дані в режимі реального часу. І тільки завдяки об’єднанню всіх цих технологій в єдине ціле сьогодні існує мережа біткоіни.

Експерт висловив думку, що blockchain — одна з чотирьох основних технологій, що стоять за біткоіни. Сам блокчейн він назвав лицьовою частиною криптовалюта і спосіб надати людям доступну і зручну версію блокчейна, яких найчастіше відлякують різні технологічні новинки.

Він підкреслив, що якщо великим банкам, технологічним компаніям або блокчейн-стартапам запропонувати пояснити термін «blockchain» або просто попросити назвати основні відмінності від бази даних, то вони не зможуть цього зробити. Він завив, що думки про те, що блокова технологія — це звичайна база даних, звучать «нудно і нецікаво».

Варто відзначити, що недавні дослідження, проведені Лайзой Фам з Bloomberg, показали зростання ринкової оцінки технологічної компанії On-line PLC приблизно на 394% протягом 24-годинного періоду після оголошення про свої плани зі створення платформи на основі блокчейн. Крім того, вартість акцій компанії різко зросла, коли вона провела ребрендинг і змінила назву на On-line Blockchain plc. Подібний стрибок ринкової капіталізації 21-річної компанії востаннє був зареєстрований в 1996 році.

Раніше в цьому місяці інша американська компанія в Bioptix Inc. також зіткнулася з раптовим зростанням курсу своїх акцій. Це сталося безпосередньо перед публічним ребрендингом компанії, в ході якого планувалося змінити її назву на Riot Blockchain Inc. Після виходу цієї новини ціна акцій зросла майже в два рази.

З січня 2017 року курс BTC збільшився з $ 950 до $ 7 000. Цей стрімкий стрибок свідчить про сильному глобальному попиті на криптовалюта.

Тим часом, багато компаній, як в технологічному, так і в фінансовому секторах, використовують блокчейн в прагненні створити альтернативу біткоіни. Довгостроковою метою таких компаній є створення власних блокових мереж, підтримуваних банками, на противагу суспільним, таким як Bitcoin і Ethereum.

Останнім часом деякі з провідних конгломератів і компанії зі списку Fortune 500 зазнали критики за відсутність робочих комерційних блокчейн-проектів. Після цього, генеральний директор і інвестор з Outlier Ventures Джеймі Берк пояснив, що більшість цих компаній не мають стійкої бізнес-моделі, життєздатною інфраструктури або інноваційного рішення для справжньої комерціалізації технології blockchain.

З середини 2015 року вкладення Фінтех-компаній в дослідження, розробку і тестування комерційних рішень з використанням блокчейна склали кілька мільярдів доларів. На сьогоднішній день компанія, яка найбільш близька до використання технології blockchain як платіжну мережі в реальному світі — це Ripple. Нещодавно мережа провела обробку транзакцій для одного зі шведських банків на сотні мільйонів доларів.

Проте, за словами гендиректора JPMorgan Джеймі Дімона, щоденні обороти платежів в крупних банках досягають декількох трильйонів доларів. Тому цього поки недостатньо, щоб продемонструвати реальний потенціал блокової технології. На поточному етапі розвитку реклама блокової ланцюга добре підкріплена значним інвестуванням в дослідження з боку банків, венчурних компаній, інвесторів і технологічних конгломератів.

Багато аналітиків, такі як Пітер Сміт (гендиректор Blockchain, найбільш широко використовуваної платформи біткоіни-гаманця в світі), як і раніше вважають, що впровадження цієї технології в комерційну екосистему в найближчому майбутньому має свої перспективи. Однак, з огляду на поточну репутацію компаній, що займаються створенням додатків на її основі, стає все важче розглядати blockchain як дійсно динамічної технології.

джерело:

https://thenextweb.com/

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector