Технологія блокчейн в сфері цифрової економіки

У міру розуміння суспільством наслідків винаходу технологія блокчейн стала залучати все більше уваги. Її перспективи розвитку та використання в майбутньому почали вивчати в різних сферах застосування.

Незважаючи на те, що ця технологія з’явилася всього лише кілька років тому, на її дослідження були витрачені мільйони доларів. Були проведені численні тести на її можливості впровадження проектів на її основі в тому чи іншому напрямку.

переваги блокчейна

Blockchain пропонує інноваційні можливості для аутентифікації і авторизації в світі цифрових технологій, що виключають необхідність використання централізованих систем. В результаті, це дозволяє встановити нові цифрові відносини.

Формуючи і закріплюючи ці цифрові відносини, первісна фінансова революція блокової ланцюга передбачає створення нової основи для здійснення транзакцій і так званої «інтернет цінності». Вона відрізняється від «інтернет інформації», яка передбачає використання баз даних з архітектурою клієнт-сервер, облікових записів і майстер-копій, які використовуються протягом останніх 20 років.

На відміну від інтернет інформації, дані, записані на папері, важко підробити. Паперові документи мають певною сталістю. Але якщо мова заходить про дані, які знаходяться в постійному русі, якщо транзакції відбуваються регулярно і часто, то папір як носій інформації не підходить. Ручне введення в бази даних також має ряд обмежень і таку проблему, як людський фактор.

В принципі, якщо дані і їх історія важливі для цифрових відносин, які вони допомагають встановлювати, тоді блокчейн пропонує гнучке рішення цього питання. Він дозволяє великій кількості учасників вносити нову інформацію в систему, яка зберігається на всіх комп’ютерах користувачів.

Необхідність централізованого контролю

Є велика кількість причин, за якими за питання аутентифікації і доступу доводиться відповідати стороннім особам або організаціям. Бувають випадки, коли сторонній контроль є відповідним і бажаним варіантом. Якщо конфіденційність даних є найбільш важливим фактором, є способи захистити дані, навіть не підключаючи їх до мережі.

Але якщо існуючої ІТ-інфраструктури з обліковими записами недостатньо для забезпечення безпеки цифровий ідентифікації, проблема може бути вирішена за допомогою технології blockchain.

Криптографія з використанням приватного ключа забезпечує можливість здійснення транзакцій, котрі мають потреби в складних облікових записах і централізованих системах для встановлення цифрових взаємин. Якщо для забезпечення простих фінансових транзакцій потрібно база даних, яка зажадає мільйонів доларів для розробки і підтримки, то в цьому випадку оптимальним рішенням стане блокова технологія.

Проблема швидкості транзакцій

Чи потребує така база даних високопродуктивних транзакцій, які будуть здійснюватися протягом мілісекунд? Якщо потрібно настільки висока продуктивність, то краще за все дотримуватися традиційної моделі централізованої системи. По суті, блокчейн можна назвати фінансової революцією в епоху зародження цифрової економіки. Але він поки стоїть ще на початковому рівні розвитку.

Блоковані ланцюга в ролі бази даних дуже повільні і вимагають енергетичних витрат на зберігання даних, обробку і завершення кожного нового блоку в ланцюжку. Централізовані платформи, засновані на моделі клієнт-сервер, швидше і дешевше. Принаймні, на сьогоднішній день.

Говорячи простими словами, досі ніхто не знає всі можливості блокчейна, як і його обмеження. Однак на поточний момент можна з упевненістю сказати, що пройшли перевірку випадки застосування блокової технології поки стосувалися управління і забезпечення цифрових відносин тільки в якості частини системи зберігання даних.

джерело:

https://www.coindesk.com/

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector