Транзакції біткоіни — як перевірити і відстежити, комісія

Транзакція біткоіни — процес в кріптовалютной мережі, що має на увазі проведення математичних дій в ланцюзі blockchain для здійснення операції з переказу коштів між учасниками. Елемент ланцюжка (блок) формується з групи таких угод, і після його створення транзакція між сховищами учасників вважаються завершеною. Незважаючи на злагодженість процесу, операція може зависнути. У такій ситуації важливо знати, як проходить переклад в кріптовалютной мережі, і як його перевірити.

Що таке транзакція біткоіни — суть процесу

Дівчина пересилає хлопцеві біткоіни на комп'ютер

Блоки блокчейн зберігають інформацію про всі події в мережі. Формується пов’язана ланцюжок, в якій містяться записи про проведені операції, а нові відомості посилаються на минулі дані, що гарантує працездатність мережі.

Транзакція являє собою процес формування таких блоків (елементів ланцюга). З ростом популярності Bitcoin число бажаючих перевести гроші зростає, а кількість операцій, які «поміщаються» в блок, залишається тим самим. Ось чому в процесі Майнінг до складу елемента ланцюга включаються вигідні операції, за які встановлена ​​найбільша комісія. Решта переклади очікують черги, і цей період може затягнутися на кілька годин. Після створення чергового блоку Майнер отримують винагороду (на 2018 рік воно становить 12,5 біткоіни).

Система Bitcoin відрізняється повною анонімністю, тому контроль операцій в blockchain проходить із застосуванням ключа. Записи про проведені транзакції містять такі відомості:

 1. Вхідні дані — адреса гаманця і джерело відправлення коинов.
 2. Сума переказаних коштів.
 3. Вихідні дані — адреса гаманця користувача, який отримує переказ.

Перевірити транзакцію біткоіни можна в будь-який час — навіть до моменту її підтвердження в вузлі ланцюжка блокчейн. Затримки в перекладах виникають через те, що для перевірки валідності операції потрібно формування шести наступних блоків. Якщо цього не відбувається, операція зависає в статусі непідтвердженою. Ось чому швидкість проведення операції безпосередньо залежить від числа блоків, які повинні бути сформовані для перевірки валідності транзакції.

Кожен блок ланцюжка блокчейн складається з наступних елементів:

 1. Хеш минулого блоку.
 2. Відомості про угоду.
 3. Хеш, за допомогою якого підписаний минулий вузол ланцюга.

Мережа блокчейн є децентралізованою, адже історія угод зберігається на сотнях тисяч комп’ютерів по всьому світу. На ПК багатьох користувачів містяться повні відомості про проведені в мережі операціях. Після завершення чергової оборудки інформація оновлюється. Ось чому відомості про проведення транзакції і зарахування грошей на гаманець користувача з’являється не відразу, а з невеликою затримкою.

Головною умовою проведення операції є наявність ключа, який створюється в кріптовалютном сховище. Його власник має право подивитися транзакцію біткоіни і оцінити, на якій стадії знаходиться угода.

Алгоритм проведення переказу в мережі Bitcoin має наступний вигляд:

 1. За допомогою персонального секретного ключа власника сховища проводиться транзакція біткоіни з боку відправника.
 2. Відомості про угоду направляються в мережу.
 3. Інформація про операції йде для перевірки валідності до вузлів, що створює і підписує черговий блок.
 4. Сформований елемент ланцюга додається до блокчейну з відомостями про проведені транзакції.
 5. Дані направляються до вузлів кріптовалютной мережі для оновлення.

Скільки займає транзакція біткоіни?

Малюнок людини, який радіє приходу кораблика з біткоіни

Час формування одного блоку в blockchain становить близько 10 хвилин, а на транзакцію (в середньому) йде від 20 хвилин до години. Якщо система навантажена, операція проходить довше і займає до 4-10 годин (іноді більше). Час проведення переказу залежить від наступних факторів:

 1. Розмір транзакції. Чим менше сума операції, тим нижче вимоги до її підтвердження. Якщо пощастить, на проведення операції йде не більше 10 хвилин, але в разі завантаження мережі транзакція розтягується на 5-7 годин і більше.
 2. Волатильність курсової ціни біткоіни. У ситуації, коли вартість Bitcoin активно змінюється в бік зростання або зниження, збільшується і активність учасників ринку. Як результат, швидкість операції сповільнюється, і підтвердження транзакції біткоіни займає більше часу. Ось чому для прискорення переведення рекомендується проводити його під час мінімального навантаження.
 3. Розмір комісії. Перші роки з моменту появи Bitcoin плата за проведення переказу була мінімальна. З ростом популярності мережі підвищилася і конкуренція, тому в першу чергу обробляються транзакції з більшою комісією. Чим вище ця премія, тим швидше кошти доходять до адресата. Користувачам, які вирішили заощадити, доводиться очікувати довше звичайного.
 4. Завантаженість. Якщо в мережі проходить невелике число угод, ймовірність проведення операції без затримки підвищується. Але з ростом курсу криптовалюта збільшується її популярність і кількість проведених угод. В результаті знайти періоди мінімального завантаження стає важче. Блоки ланцюга блокчейн мають високу продуктивність і здатні проводити безліч обчислень, але цього недостатньо через обмежений розміру елемента blockchain.

Як прискорити транзакцію Bitcoin?

Хлопець отримав біткоіни на смартфон

Якщо користувач потребує швидкого переказ коштів, він повинен знати тонкощі прискорення транзакції біткоіни. Тут доступні наступні шляхи:

 1. Використання спеціальних сайтів, які забезпечують прискорене проведення транзакцій. В Інтернеті працюють майданчики, що пропонують послуги зі зберігання віртуальних монет на гаманцях в Мережі. На таких сервісах операції з біткоіни проходять швидше. Як варіант — ресурс Coinbase, учасники якого проводять операції з Bitcoin майже без затримок.
 2. Мультіподпісь. Щоб прискорити процес операції, часто використовується мультіподпісь, яка застосовуються для підтвердження транзакції. Один з проектів, що застосовує такий інструмент — Green Address. Завдяки такій технології, рівень безпеки і швидкість операцій в кріптовалютной мережі зростає.
 3. Використання доступних транзакцій (без конфіденційності) і спеціальних ресурсів з високим рівнем довіри. Відомо, що біткоіни отримав популярність, завдяки децентралізації та анонімності. Якщо відомості про учасників операції розкриваються, угода проходить швидше. Система оперативно приймає інформацію, яка створюється блоком. Мінус в тому, що лише деякі учасники відкривають відомості при проведенні транзакцій, адже при цьому втрачається конфіденційність.
 4. Застосування опції Opt-In-Replace-by-fee. Особливість функції в тому, що вона підвищує розмір комісії за проведену операцію, це дозволяє прискорити її проведення. Якщо такий інструмент не використовується, в разі повторного скоєння транзакції з більш високою премією система її відкидає. Причина в тому, що елементи кріптовалютной мережі сприймають таку операцію, як подвійну витрату. В результаті проводиться тільки одна угода (з підвищеною комісією). Застосування згаданої опції — можливість інформувати мережу про намір здійснити ще одну транзакцію зі збільшеним комісійним платежем. Як результат, вузли blockchain вважають угоду важливішою, і вона проходить в більш стислі терміни. Важливо врахувати, що це підтримується не всіма гаманцями біткоіни (як приклад, Електрум і ГрінАдрес). У процесі користування опцією варто відразу її оновити, щоб забезпечити працездатність.
 5. Підвищення обсягу угоди. Як зазначалося, при підвищеному навантаженні Майнер віддають перевагу більш важливим операціях, що пропонують велику комісію за транзакцію біткоіни і мають великий розмір. Якщо учасники мережі відправляють збільшену суму, така угода буде в пріоритеті.

Що таке непідтверджена транзакція біткоіни?

Графічне зображення пересилання біткоіни з одного ноутбука на інший

Процес включення запису про проведеної операції в блок називається підтвердженням. Таким чином, додавання інформації про угоду в один блок дорівнює одному підтвердження. Як тільки сформовано шість нових вузлів ланцюга, одержувач бачить гроші на гаманці. Це зроблено для того, щоб виключити випадковий витрачання коштів. Згадане число підтверджень (6 блоків) вибрано з урахуванням безпеки, щоб зловмисник не зміг накопичити більше 10% хешрейта і зламати систему.

Із зростанням попиту на криптовалюта зростає і число транзакцій. Це означає, що конкуренція при заповненні блоків збільшується, адже розмір елементів ланцюга залишається незмінним. Ось чому все частіше виникають затримки, і операція тривалий час висить у статусі непідтвердженою. Така ситуація створює багато незручностей для користувачів мережі.

Непідтверджена транзакція — операція в кріптовалютной ланцюга, яка після проведення так і не включена в блок. Ситуація виникає з багатьох причин, про які згадувалося вище — низька комісія, невеликий розмір переказу, завантаженість кріптовалютной мережі та інші.

Непідтверджений переклад, як правило, викликаний низькою комісією. Вона виставляється автоматично, але при бажанні користувач має право збільшити або зменшити цей параметр. У разі зниження комісії ризик її зависання зростає. Якщо операція довгий час не проходить, можна уточнити причину такого явища. Сьогодні, щоб перевірити транзакцію Bitcoin і дізнатися долю перекладу, застосовуються спеціальні сервіси (про них Погоріла нижче).

Проблема непідтверджених операцій лежить глибше і полягає в невеликому розмірі блоку біткоіни. До впровадження технології SegWit він становив всього 1 Мб. Сьогодні його величина теоретичних може досягати 2 і більше мегабайт, але навіть цього параметра часто не вистачає на тлі зростаючого попиту на Bitcoin. Чим більше число транзакцій, тим вище ймовірність появи затримок в мережі. Ось чому останні роки ведеться багато розмов про необхідність хард ФОРКОМ — створення відгалужень біткоіни з великим розміром блоку. Одним з таких уже став біткоіни Кеш, який з’явився в 2017 році.

Що робити в разі зависання грошей при транзакції біткоіни? У такій ситуації можна піти двома шляхами:

 1. Почекати підтвердження, які повинні бути отримані при проведенні операції.
 2. Вжити заходів, необхідних для «проштовхування» транзакції.

У першому випадку робити нічого не потрібно — залишається чекати і періодично перевіряти транзакцію біткоіни через спеціальні сервіси. У другому випадку робляться кроки, про які згадувалося вище.

Як відстежити транзакцію біткоіни?

Схема пересилання біткоіни

Якщо операція затримується, її статус можна перевірити за допомогою спеціальних ресурсів:

 1. Blockchain.info — сайт, який працює з 2011 року і дозволяє відстежити операцію в кріптовалютной мережі по блоку або транзакції. З його допомогою можна оцінити статус угоди, який відбивається за допомогою таблиць і в графічній формі, що спрощує роботу з ресурсом. Після введення вихідних даних можна дізнатися число підтверджень і шлях операції. Якщо користувач виставляє оптимальну комісію, на підтвердження йде до півгодини, але при низькому комісійному платежі процес займає до 3-х діб.
 2. Chain.so — ще один сайт, за допомогою якого легко відстежити транзакцію біткоіни. З його допомогою вдається знайти конкретний переклад і побачити повні відомості по ньому. Для пошуку потрібно знати ID операції і вказати його в рядку пошуку. Далі система відображає статус і число підтверджують блоків, які були пройдені.

Яка береться комісія за транзакцію біткоіни?

Зображення піктограми Bitcoin всередині комп'ютерної мережі

Перевага біткоіни полягає в можливості виставити комісію з урахуванням навантаження на blockchain. Як зазначалося, час операції безпосередньо залежить від зазначеної суми. Чим більшу премію платить користувач за проведення операції, чим вище її швидкість. Якщо учасник мережі прийме рішення заощадити, час перекладу затягується до трьох діб.

Розмір комісійної платежу варто вибирати з урахуванням завантаження мережі. Наведемо основні параметри:

 1. При оплаті 0,000090 біткоіни підтвердження відбувається з імовірністю 10%.
 2. Якщо розмір комісії дорівнює 0,000126 BTC, угода підтверджується з ймовірністю в 50%.
 3. Якщо користувач встановив 0,000180 біткоіни, ймовірність швидкого проведення операції 55%.
 4. Максимальний пріоритет отримує операція, за проведення якої заплачено 0,000300 BTC, ймовірність 90%.

З підвищенням навантаження на кріптовалютную мережу зростає і вартість (середня комісія) транзакції біткоіни. Наприклад, на початку 2012 року вона становила 0,0055 доларів за угоду. У січні 2018 року цю величина перевищувала позначку в 30 доларів, а на 10 квітня 2018 року середня комісія разом з курсом знизилася до 0,88 доларів. Якщо порівнювати з іншими криптовалюта, цей показник дуже високий. Ось чому все більше користувачів переходять на інші віртуальні монети, щоб знизити витрати на проведення транзакцій.

Розмір блоку біткоіни становить 1 МБ, а середній розмір угоди — близько 500 байт. Це означає, що один вузол вмешает в себе близько 2 тисяч операцій. Якщо врахувати, що на створення блоку йде близько 10 хвилин, в мережі Bitcoin проходить близько 3,3 операцій в секунду. Восени 2017 року з’явилося додаток SegWit, що підвищує пропускну здатність блоку. Мінус в тому, що лише деякі угоди переведені на нову схему. В середньому число транзакцій на один блок складає 2500-3000 операцій.

Величина комісії враховується при підвищенні навантаження на мережу. Якщо людина планує прискорити проведення транзакцій, він встановлює більшу винагороду. Якщо число транзакцій перевищує обсяг наявного місця в блоці, Майнер фільтрують операції, і першими проходять ті, за які призначена велика премія.

У перебігу дня навантаження на мережу змінюється. Якщо швидкість транзакції не має значення, можна виставити нижчу премію, але тоді угода зависне на 4-5 годин. Як тільки попит знизиться, операція з меншою комісією відразу проходить. Зазначений вище параметр 0,88 доларів відображає середній рівень премії, яка характерна для більшої частини угод.

Чи можна скасувати транзакцію біткоіни?

Значок біткоіни на тлі двійкового коду

Особливість мережі Bitcoin в тому, що скасування проведеної операції неможлива. Сотні фахівці ставили завданням продумати варіант для відкату операції, але розумне рішення так і не знайшлося. Незважаючи на це, при зависанні транзакції її реально скасувати. Для цього варто зробити наступні кроки:

 1. Визначаємо за допомогою згаданих вище сервісів, що операція дійсно зависла. Якщо гроші ще на рахунку, їх можна повернути.
 2. Переходимо в сховище біткоіни, після чого тиснемо на вікно «Допомога», а далі йдемо в розділ налагодження, а після в секцію «Консоль».
 3. Подаємо команду passphase, що дозволяє отримати доступ до гаманця.
 4. Знаходимо секретний ключ, а після вказуємо в спеціальне поле адресу, який застосовувався для відправки віртуальної валюти.
 5. Як тільки відправка ключів завершена, деінсталліруем гаманець шляхом його перенесення в інше місце або зміни найменування.
 6. Входимо в програму і переносимо отриманий код (на це йде 2-3 хвилини).
 7. Після скасування операції і входу в нове сховище з’являється оновлений рахунок, а завислі транзакції скасовуються.

Щоб уникнути труднощів з проведенням транзакцій біткоіни, не варто економити на комісії. Краще поставити параметр вище середнього, щоб Майнер віддали операції пріоритет. У такому випадку час на проведення операції займе не більше 10-20 хвилин. Якщо швидкість виконання угоди не принципова, комісія — той вид витрат, на якому можна заощадити.

Більш детально про те, як працюють транзакції біткоіни, дивіться нижче:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector