В якій країні біткоіни визнали і легалізували?

 • В яких країнах уряд визнав біткоіни, але не легалізував
 • На 12 серпня 2018 року криптовалюта Bitcoin продовжує лідирувати серед інших віртуальних монет, займаючи першу сходинку за капіталізацією (108,6 мільярдів доларів) і курсовою ціною (6,3 тисячі доларів). Незважаючи на тимчасове зниження ціни (після активного зростання в грудні 2017 року), багато хто бачить в BTC потужний інструмент для інвестицій. Найбільші ризики залишаються з позиції регулювання, адже не всі держави дозволяють вільне ходіння криптовалюта і створюють ряд перешкод для її розвитку. Нижче розглянемо, в яких країнах валюта біткоіни дозволена на серпень 2018 року.

  В яких країнах біткоіни легалізували?

  У світі існує безліч держав, які вже визнали Bitcoin і не ставлять перешкод для його обороту.

  Японія

  Прапор Японії і монети Bitcoin

  У 2013 році популярність біткоіни різко пішла вгору, а в Китаї з’явився пакет законів, що обмежують конвертацію BTC. Учасники кріптосеті були змушені переносити накопичення в Японію, яка більш лояльно ставилася до Bitcoin.

  Через час спектр застосування криптовалюта розширився. Крім інструменту для інвестицій, BTC все активніше застосовується в роздрібній торгівлі. Він приймається в торгових точках, та й деякі фрілансери користуються біткоіни нарівні з гаманцями ЕРС. На тлі зростаючого попиту і лояльної політики Японія стала лідером з обороту Bitcoin всередині країни, а в 2018 році її обмінники приймають на себе 30-50% всіх транзакцій.

  До 2014 року уряд країни не замислювалося про легалізацію біткоіни. Така ідея з’явилася після банкрутства біржового майданчика Mt.Gox, клієнти якої втратили сотні тисяч біткоіни. Судові розгляди тривали кілька місяців, а після їх завершення було прийнято рішення про необхідність регулювання кріптовалютного сектора.

  Законопроект про легалізацію криптовалюта вступив в чинності 1 квітня 2017 року. З цього моменту Bitcoin і інші віртуальні валюти отримали статус офіційного інструменту для здійснення платежів. Згодом було заявлено, що Рада з аудиторським стандартам розробить і надасть суспільству перелік правил щодо застосування віртуальних монет. Це легко пояснити. Влада Японії побоюються, що компанії-власники криптовалюта можуть завищити вартість BTC, що в майбутньому призведе до фінансових втрат.

  За статистикою оборот популярних альткоінов в Японії в 2015 році становив близько 185 млрд ієн, а до 2020 року, на думку експертів, цей показник виросте до 1 трильйона.

  Більше про легалізацію криптовалюта в Японії:

  Естонія

  Естонія — невелика за площею країна, але відносно біткоіни вона вважається прогресивної державою. До рішення суду ЄС від 22.10.2015 року про звільнення обмінних операцій з біткоіни від ПДВ ЦБ країни не рекомендував громадянам інвестувати гроші і зберігати їх у віртуальній валюті. Однак потім Bitcoin перейшов з розряду товару в категорію валюти. Крім того, після змін в законодавстві до віртуальних монетам перестали ставитися з позиції фінансової піраміди, що тільки зміцнило позиції BTC.

  В кінці листопада 2017 го уряд легалізував біткоіни в країні, дозволивши підприємцям відкриття кріптовалютного бізнесу. Це стало можливим, завдяки новому законопроекту, спрямованого на протидію «відмиванню» незаконних доходів. У новому законі біткоіни позиціонується як віртуальна валюта, яку можна застосовувати у вигляді інструменту для розрахунків. Одночасно з цим Bitcoin не зізнається грошима будь-якої держави або фонду. Крім того, в законопроекті чітко визначені правила щодо обмінних транзакцій BTC на фіатную валюту, а також біткоіни-гаманців. Контроль виконання вимог закону в кріптовалютном секторі покладено на EFIU (Естонська відділ фінансової розвідки).

  Варто відзначити, що Bitcoin і інші віртуальні монети не позиціонуються регуляторами Естонії, як цінні папери або електронні гроші. У Законі про платіжні установах (PIEIA) зазначено, що біткоіни не можна віднести до електронних грошей, адже у них немає чіткого емітента.

  Якщо говорити в цілому, уряд Естонії дозволив використовувати біткоіни як альтернативний інструмент для розрахунків. Криптовалюта сприймається з позиції нетрадиційного активу, що має свою ціну і використовується поза стандартної фінансової системи. При цьому останні роки все частіше зустрічаються пропозиції про створення внутрішньої криптовалюта, яка буде повністю підконтрольна уряду.

  США

  Прапор США, Трамп і логотип Bitcoin

  Сполучені Штати відіграють чималу роль у розвитку кріптовалютной сфери. Це не дивно, адже тут проживають мільйони користувачів кріптосеті, а сам біткоіни давно став частиною економіки країни. Роботу над регулюванням кріптовалютной галузі тут почали ще в 2013-му році. Велика частина стартапів, що створюються в США, засновані на технології blockchain. Також на території цієї країни знаходиться найбільше число банкоматів BTC.

  Сполучені Штати — держава з потужною економікою і впевненим підходом до регулювання кріптовалютного ринку. Представники багатьох держав звертаються до США за рекомендаціями за юридичним статусом Bitcoin. Вони використовують досвід Сполучених Штатів, щоб на його базі створити власну систему контролю цього сектора.

  Нагадаємо, що США має один федеральний округ і 50 штатів, в кожному з яких є свої позиції по відношенню до криптовалюта. Так, штат Вашингтон став першим, який оголосив про визнання віртуальних грошей. Сьогодні цей платіжний інструмент підпадає під термін «гроші», що згадується в законі про валютні операції (UMSA). Компанії змушені отримувати ліцензію UMSA, щоб проводити операції з криптовалюта.

  У штаті Нью-Йорк ведеться багато розмов про впровадження спеціальних БітЛіцензій. Їх мета полягає в тому, щоб примусити Bitcoin-стартапи оформляти додаткову документацію на угоди. При цьому загальне ставлення влади штату до криптовалюта є ворожим.

  Каліфорнія відрізняється лояльним підходом до віртуальних монетам. Тут є проведення транзакцій з криптовалюта, але тільки після оформлення ліцензії в Департаменті комнадздора.

  Незважаючи на ряд труднощів в окремих штатах, легалізація біткоіни офіційно закріплена в грудні 2018 року, і вже 18 грудня почалися торги по ф’ючерсах на великих товарних біржах країни — CME і CBOE. При цьому з початку 2018 року в силу вступив законопроект, згідного з яким всі операції з криптовалюта підлягають оподаткуванню. Раніше такий порядок уже існував, але на обмежене число операцій. З 1 січня 2018 го податки доведеться платити на всі угоди з криптовалюта. При цьому ставка залежить від тривалості зберігання віртуальних монет. Якщо монети зберігаються до року — від 10 до 37 відсотків, а якщо більше — до 24 відсотків.

  6 лютого 2018 го найбільші Комісії США (з цінних паперів і з торгівлі товарними ф’ючерсами) погодилися з впровадженням віртуальних монет в грошову систему Сполучених Штатів. На думку представників цих організацій, застосування криптовалюта може стабілізувати економіку країни і збільшити фінансові потоки.

  Білл Гейтс про біткоіни в США і світі:

  Швеція

  Прапор Швеції і логотип Bitcoin на ногах

  Якщо порівнювати з іншими країнами ЄС, Bitcoin в Швеції відчуває себе не менш «комфортно». Наглядовий орган країни легалізував кріптовалютний сектор і оголосив біткоіни, а також інші віртуальні монети офіційним засобом для платежів. При цьому організації, які здійснюють обмінні операції з фіатнимі грошима, повинні оформити ліцензії з урахуванням діючих всередині країни правил, зокрема, KYC, а також AML / CTF. Крім того, клієнти таких компаній повинні проходити ідентифікацію.

  Транзакції з застосуванням Bitcoin не вимагають виплати ПДВ. Що стосується видобутку криптовалюта, тут передбачений податок на прибуток від підприємницької діяльності.

  Сьогодні саме в Швеції зароджуються багато стартапи на базі біткоіни, в першу чергу, в обмінному секторі. Найбільш популярний з них — Safello. Крім того, саме тут базується відомий творець майнінговой техніки — виробник Асіка KnCMiner.

  Нідерланди

  У 2018 році Нідерланди є однією з країн, які найбільш лояльні до криптовалюта. Тут навіть є свій «місто біткоіни» під назвою Арнем. Його особливість — в можливості оплатити BTC майже будь-який товар або послугу, в тому числі житлово-комунального господарства.

  У законі про відмивання грошей і фінансування тероризму розглянуто визначення цифрових валют, але BTC та інші віртуальні монети під цей термін не підпадають. З позиції податкового сектору Bitcoin і інші альткоіни сприймаються як платіжний засіб, а при продажу — товар.

  Якщо біткоіни застосовуються тільки для розрахунку за товари або послуги, податок не стягується. При цьому резиденти країни при внесенні відомостей до податкових декларацій повинні брати до уваги вартість віртуальних монет і враховувати її в графі «Капітал».

  Що стосується банківського сектора, він позитивно ставиться до біткоіни і іншим криптовалюта. Для фінансових установ технологія blockchain є одним з інструментів для вдосконалення технологій і зниження витрат на транзакції. Тож не дивно, що останніми роками представники Нідерландів все активніше беруть участь в різних конференціях, присвячених кріптовалютному сектору.

  У березні 2018 року в Мінфіні країни запропонували посилити контроль операцій в криптовалюта і взяти за основу світовий досвід в питанні регулювання віртуальних монет. У Міністерстві відзначають, що такими діями намагаються захистити покупців віртуальних монет. Крім того, пропонується реєструвати кріптовалютние і обмінні майданчики, що працюють усередині країни з обов’язковою ідентифікацією клієнтів. За заявою міністра, цей вимога має бути виконана до кінця 2019 року.

  Більше про використання біткоіни в Нідерландах, дивіться у відео нижче:

  Канада

  Прапор Канади і монета Bitcoin

  Розглядаючи питання, в якій країні біткоіни знаходиться у вільному обігу, варто виділити Канаду з її ліберальним підходом до кріптовалютному сектору. Якщо виходити з правового регулювання, Bitcoin позиціонується як засіб для платежів, що підтверджується величезним числом кріптобанкоматов. За кількістю таких апаратів країна займає другу позицію після Сполучених Штатів. При цьому місцеві регулятори контролюють транзакції з віртуальними монетами не завжди, а лише при появі такої потреби. В інший час увага приділяється розвитку цифрової валюти і суміжних з нею технологій.

  У Канаді є багата історія з розвитку кріптовалютного сектора. Так, в квітня 2013 року банки країни закрили рахунки багатьох кріптобірж через відсутність ліцензії. На початку 2014 року в Мінфіні заявили, що біткоіни не зізнається платіжним засобом, але в ЦБ відзначили, що віртуальні гроші не несуть небезпеки для фінансової системи країни.

  У 2014 року до розгляду запропонований законопроект, згідно з яким:

  • Кріптовалютние біржові майданчики повинні проходити реєстрацію в Fintrac.
  • Банкам заборонено відкривати рахунки бірж, які не зареєструвалися в Fintrac.
  • Компанії зобов’язані інформувати регуляторів про підозрілі операції, ідентифікувати клієнтів і дотримуватися ряду інших правил.

  При продажу криптовалюта сплачується податок на прибуток, а при покупці товарів (послуг) за біткоіни стягується бартерний збір. На майнінговие угоди з BTC доводиться платити прибутковий податок, а в комерційному секторі питання оподаткування вирішується індивідуально.

  11 вересня 2017 року на новинних сайтах з’явилася інформація про легалізацію Канадою операцій з криптовалюта. Так, місцева Комісія з цінних паперів (BCSC) заявила про реєстрацію інвестиційної компанії, яка, в свою чергу, планує відкрити фонд біткоіни і пропонувати інвестиційні послуги.

  В кінці січня 2018 року Канада відмовилася від оподаткування кріптовалютного сектора. Єдине, що залишається обов’язковим — ідентифікація користувачів. При цьому в Мінфіні заявили, що в майбутньому планується збереження лояльної політики щодо криптовалюта, і найближчим часом посилення позиції не планується.

  Відео про біткоіни в Канаді від користувача кріптосеті:

  Німеччина

  Монета Bitcoin падає в скарбничку з німецьким прапором

  В кінці лютого 2018 року з’явилася новина про визнання біткоіни офіційним засобом для проведення платежів. Крім того, в Мінфіні підписано відповідну постанову, де визначено, що покупки за Bitcoin не підлягають оподаткуванню. В офіційному документі відображено рішення суду Європи від 2015 го, де Bitcoin визначається валютою в податковій сфері, а ПДВ при купівлі товарів і послуг за криптовалюта скасовується. Варто відзначити, що за рішенням Європейського суду кожна з країн ЄС мають право приймати самостійне рішення щодо віртуальних монет і регулювання цього сектора.

  Таким чином, в 2018 році біткоіни в Німеччині — валюта, яка виступає законним засобом для проведення транзакцій. Чинне керівництво країни створило прецедент в питанні оподаткування криптовалюта, і цей приклад можуть взяти на «озброєння» та інші країни ЄС. Цікаво, що Майнер, які отримують прибуток від видобутку криптовалюта, також не платять податки.

  Відео про легалізацію біткоіни в Німеччині:

  Австралія

  Монета Bitcoin на карті Австралії

  Розмови про легалізацію віртуальної валюти почалися на початку 2017 го, і вже 1 липня біткоіни присвоєно статус звичайних грошей. З цього моменту жителі Австралії можуть користуватися криптовалюта. Навесні 2018 го Bitcoin з’явився в газетних кіосках, де його може купити будь-яка людина. Більш того, влада країни наполягають на визнанні криптовалюта офіційної державної монетою. Для просування такої ідеї навіть створена спеціальна група — «Парламентські друзі блокчейн».

  У квітні 2018 року діють оновлені правила роботи для кріптобірж Австралії. Тепер біржові майданчики зобов’язані реєструватися в Austrac, ідентифікувати клієнтів, інформувати про підозрілі транзакції, а також слідувати іншим правилам. Крім того, інформація про проведені операції повинна зберігатися не менше 7 років. Порушення цих правил тягне за собою відповідальність, в тому числі і кримінальну.

  Білорусь

  Лукашенко на тлі монет Bitcoin показує лайк

  22 грудня 2017 року біткоіни і інші криптовалюта отримали в Білорусі легальний статус. Підписаний Президентом країни декрет «Про розвиток цифрової економіки» не має на увазі обмежень по обмінним транзакціях, продаж, роботу кріптовалютних бірж і інших компаній, пов’язаних з віртуальними монетами. Крім того, до 2023 року видобуток BTC, а також операції з купівлі / продажу криптовалюта не підлягають оподаткуванню. Декларувати накопичення в віртуальних монетах також немає необхідності.

  Відео про біткоіни в Білорусі:

  В яких країнах уряд визнав біткоіни, але не легалізував?

  Bitcoin висить на тлі британського прапора

  Варто відзначити, що багато країн також підходять до легалізації Bitcoin і вже сьогодні кріптовалютний сектор розвивається без перешкод. До таких держав варто віднести:

  1. Великобританія. У країні можна знайти кілька десятків біткоіни-банкоматів, а в багатьох барах і магазинах оплата приймається в BTC. У законодавстві Великобританії Bitcoin позиціонується як особистий актив. При цьому товари і послуги, куплені за криптовалюта, обкладаються ПДВ.
  2. Данія. Ця країна однією з перших оголосила про бажання позбутися від фіатних грошей і перейти на віртуальну валюту. На 2018 рік Bitcoin ніяк не регулюється на законодавчому рівні, але купувати товари за криптовалюта тут дозволено. Зокрема, нещодавно проведена велику угоду з купівлі нерухомості за BTC.
  3. Фінляндія. Тут технологія блокчейн і криптовалюта тільки набирають обертів. На даний момент Bitcoin позиціонується, як фінансова послуга, а транзакції з віртуальної монетою обкладаються ПДВ. У 2018 році на території країни налічується не менше 16 біткоіни-банкоматів, велика частина яких розташована в столиці.

  До країн, які лояльно ставляться до Bitcoin також можна віднести Чехію, Сінгапур, Хорватію та інші. Перелік держав, які визнають криптовалюта, з кожним роком зростає. Якщо така тенденція збережеться, незабаром біткоіни зможе замінити фіатние гроші, а можливо, стати світовою грошовою одиницею.

  Більше про біткоіни в наступному відео:


  Ссылка на основную публикацию
  Adblock
  detector