Від Bitcoin Core до апаратного: як користуватися біткоіни гаманцем

Без гаманця ніяк

Криптовалюта — НЕ банкнота: в гаманець не покладеш. Гаманець якраз для того і потрібен, щоб зберігати в ньому свої кошти. Якщо ви будете використовувати Bitcoin Core (офіційний клієнт), то ще й синхронізуєте з блокчейном біткоіни.

Основні функції Bitcoin гаманця:

  • передача коштів;
  • отримання коштів;
  • збереження історії транзакцій.

Що має на увазі собою синхронізація? Те, що на вашому комп’ютері будуть зберігатися всі дані блокчейна. Таким чином, для здійснення транзакцій гаманець не буде звертатися на зовнішній сервер. Це забезпечує підвищений захист і трохи збільшує швидкість проведення операцій.

Куди впаде вибір

У мережі існує безліч гаманців, які діляться на холодні і гарячі. Перші вважаються офлайн-гаманцями, а другі — навпаки, онлайн. Холодні отримали свою назву через те, що операції з ними здійснюються набагато довше, ніж з гарячими, які мають швидкий доступ в інтернет.

Як використовувати

Загальна частина використання практично ідентична. Вашими основними діями будуть передача коштів комусь і отримання криптовалюта від кого-небудь. Щоб це робити, не потрібно шукати якісь інструкції по типу «Як можна використовувати гаманець bitcoin». Інтерфейс будь-якого клієнта інтуїтивно зрозумілий.

Для відправки коштів потрібно натискати «Надіслати» (якщо англійська клієнт, то Send), вказати кількість BTC для перекладу і адреса отримання. Після цього потрібно буде ввести свій приватний ключ для підтвердження транзакції.

Для отримання потрібно зайти в розділ «Отримати» (Receive), знайти там свій біткоіни адресу і дати його людині, яка буде відправляти вам кошти. Йому потрібно провести дії по відправці. Сама транзакція буде проведена після підтвердження її Майнер.

веб гаманці

Під такими гаманцями я маю на увазі будь-які неофіційні майданчики для зберігання криптовалюта, в тому числі мультивалютні. Такими можуть бути Holy Transaction, BitGo, Green Address. Розглянемо використання на прикладі останнього.

Зайдіть на сайт bitcoin.org, в розділі «Вступ» перейдіть по вкладці «Початок роботи» і знайдіть там кнопку «Вибрати гаманець». У вікні, варто натиснути «Веб».

Після цього вам буде запропоновано встановити гаманець. У ваш браузер буде завантажено його розширення, після чого потрібно буде створити обліковий запис. Під час створення потрібно обов’язково зробити дві речі:

  • записати мнемонічну фразу;
  • підключити двухфакторную аутентифікацію.

Фраза складається з 24 випадково обраних слів. Це буде єдина можливість з нею ознайомитися. Запишіть слова в такій же послідовності. Пізніше ви будете використовувати її для підтвердження дій у своєму гаманці.

Аутентифікація можлива декількома способами:

  • через додаток на Андроїд або iOS;
  • через смс;
  • по електронній пошті;
  • використовуючи Google Authenticator.

Ви можете підключити всі 4 способи. Це забезпечить найвищий рівень захисту, однако. наскільки вас вистачить постійно її проходити? Зайва параноя не потрібна. Досить буде і двох способів.

Як я вже говорив, інтерфейс всіх гаманців інтуїтивно зрозумілий. Що тут може бути цікавим, так це «Адресна книга». У ній ви можете записати адреси гаманців, на які часто відправляєте переклади. Таким чином. вам не доведеться постійно питати адресу і судорожно перевіряти його при відправці.

біржові гаманці

Про біржовому адресу особливо нічого розповідати. Все, що ви зможете з ним робити — це поповнювати і виводити з нього гроші. Ніяких адресних книг тут немає. Щоб його використовувати, потрібно зареєструватися на будь-якій біржі, яка вам сподобається. Надійними і перевіреними майданчиками є Poloniex, Cryptopia, Coinbase, Bittrex.

Плюсом використання такого гаманця буде швидкий доступ до мережі і можливість миттєвих переказів. Крім цього, якщо ви захочете вивести кошти, то у вас буде великий вибір платіжних систем.

мобільний гаманець

Для чого використовуються мобільні гаманці? Моментальний доступ до своїх біткоіни, спрощена система підтвердження транзакцій, швидке здійснення платежів. Гаманцями на Андроїд або iOS користуються дуже багато власників BTC, що значно полегшує їм життя.

Завантажити його можна так само, як і веб версію. Якщо ваш смартфон синхронізований з комп’ютером, тоді ви зможете прямо з компа встановити додаток на телефон. Якщо немає, тоді зайдіть на сайт битка через браузер на телефоні і скачайте гаманець. Мій вибір припав на Bitcoin Wallet.


Джерело: https://bitcoin.org/

Початкова сторінка відразу ж дає інформацію про останні транзакції. Камера в нижньому правому куті буде використовуватися для сканування QR-кодів для оплати товарів і послуг біткоіни, або для перекладу на іншу адресу.

Для отримання коштів перейдіть в Request Coins, введіть необхідну суму і натисніть кнопку «Поділитися», за допомогою якої ви можете передати цей запит відправнику коштів. Якщо він знаходиться поруч з вами, тоді можете дати йому відсканувати наданий у вікні QR-код.

Для передачі потрібно перейти в Send Coins, ввести адресу гаманця і суму переказу. Знову-таки, якщо ви перебуваєте поруч з одержувачем, то можете просто відсканувати QR-код у нього на телефоні. Такий спосіб буде швидше.

десктопний

Десктопні гаманці ідеально підходять для тих, хто проводить багато часу за своїм комп’ютером. Вони мають розширений функціонал, однак є нюанси в їх використанні.

Як я вже говорив вище, відправка і отримання коштів інтуїтивно зрозумілі. Однак я хотів би приділити трохи уваги комісії. Використовувати будемо Bitcoin Core.

Рекомендована комісія буде фіксованою. Вона залежить від часу підтвердження транзакції, яке ви вибираєте самі. Мінімально можливе час — 20 хвилин, а максимально — 7 днів. Виходячи з обраного часу буде розрахований розмір комісії. Вибіркова комісія дозволяє встановити будь-який розмір нагороди Майнер, але не менше 1000 Сатоши.

захист

Дуже важливим моментом є те, що за безпеку свого десктопного клієнта відповідаєте тільки ви. Так, він повністю синхронізується з мережею, що дозволяє йому не звертатися на зовнішній сервер для підтвердження транзакцій. Такий гаманець є повноцінною нодою в мережі, однак, для цього буде потрібно велика кількість місця. На момент написання статті блокчейн Bitcoin становив 203 GB, однак, він постійно збільшується.

Але якщо на вашому комп’ютері поганий захист, то гаманець можна легко зламати. Крім цього, змініть шлях збереження файлів синхронізації. Всі знають, який шлях встановлений за замовчуванням, що дозволяє легко атакувати його і отримати всі дані вашого гаманця.

Також раджу вам зашифрувати свій клієнт паролем. Для цього у вкладці «Налаштування» потрібно вибрати «Зашифрувати гаманець». У вікні, введіть будь-який пароль, який ви зможете придумати. Сподіваюся, ви розумієте, що тут небажано встановлювати пароль на кшталт qwerty1234?

Резервна копія

Через деякий час використання гаманця потрібно буде створити його резервну копію. Щоб зробити це, потрібно у вкладці «Файл» вибрати відповідну команду. Це врятує вас від несподіваних збоїв або кривих рук, які можуть користуватися вашим комп’ютером.

Якщо вам є де зберігати пару сотень гігабайт, то можете скопіювати файл wallet.dat, який містить в собі всі дані блокчейна. Погодьтеся, куди легше і швидше вставити такий файл в заново скачаний гаманець, ніж чекати повторної синхронізації.

Синхронізація

Повернуся до питання синхронізації, оскільки забув дещо додати. Можливо, ви вже задалися питанням, що робити, поки повної синхронізації не досягнуто? Нічого. Просто чекати. Поки цей процес не закінчиться, гаманець не зможе перевірити всі дані мережі, тому не зможе провести транзакцію. До закінчення синхронізації десктопний клієнт буде просто програмою, яка їсть ваш Інтернет-трафік.

паперовий

Переходимо до холодного зберігання. Щоб створити такий гаманець, можете використовувати сайт bitcoinpaperwallet або walletgenerator. У них вам потрібно просто слідувати інструкціям, а в кінці роздрукувати файл з гаманцем. На ньому буде відображено адреса, а також QR-код для публічного і приватного ключа.

Щоб відправити на нього монети, просто використовуйте вказану адресу. Якщо ви захочете вивести з нього свої монети, тоді вам знадобиться телефонне додаток. У меню знайдіть команду «Забрати з паперового гаманця». Потім потрібно буде відсканувати приватний ключ. Після цього всі засоби будуть переведені на мобільний рахунок, а папірець стане марною.

апаратний

Кажуть, що це найбезпечніший спосіб зберігання, але з чого починається його використання? З покупки. Перейдіть на сайт Ledger або Trezor і замовте собі пристрій. При першому підключенні до комп’ютера потрібно буде придумати PIN-код, а також записати мнемонічну фразу з 24 слів.

Розглядаючи на прикладі Ledger Nano S, скажу, що для використання потрібно буде завантажити ще додаток Ledger Manager. З його допомогою ви зможете завантажувати дані свого Bitcoin-гаманця на пристрій.

Для здійснення операцій потрібно буде завантажити програму Ledger Bitcoin Wallet. Інтерфейс будь-якої програми буде автоматично відображено лише після підключення пристрою до комп’ютера. При цьому, будь-які операції потрібно буде підтверджувати на самому пристрої.

Комісія

Усі транзакції записуються в блоки. Знаходження кожного блоку і сам запис відбувається завдяки Майнер, які використовують свої обчислювальні потужності для обробки переказів в мережі біткоіни. За цю роботу вони отримують фіксовану винагороду, яка сьогодні складає 12.5 BTC за кожен блок.

Крім цього, Майнер виплачується винагорода за кожну транзакцію у вигляді комісії. У деяких випадках це комісія є фіксованою, а в деяких ви можете її самі встановити. Так, наприклад, використовуючи офіційний десктопний клієнт Bitcoin можна встановити свою комісію.

Навіщо це потрібно? Щоб транзакція пройшла швидше. Переклади в мережі біткоіни можуть проходити до 24-х годин з-за складності їх Майнінг. Крім цього, його мемпул постійно заповнений. Майнер, в першу чергу, обробляють ті транзакції, за які вони отримають велику нагороду у вигляді комісії.

Якщо ви нікуди не поспішаєте, робите переклад між своїми гаманцями, або одержувачу «не горить», тоді можете встановлювати мінімальну комісію. Але коли вам потрібно терміново відправити кошти на біржу для трейдингу, або оплатити будь-якої рахунок, тоді не скупіться. Чим більше ви заплатите Майнер за роботу, тим швидше вони її зроблять.

Настав на камінчик

При використанні гаманця Bitcoin вас можуть застати два величезних підводних кругляка. Перший — неуважність. Якщо ви невірно введете адресу відправки, то ризикуєте втратити свої кошти за дві секунди. Тому ретельно перевіряйте адресу, на який ви переводите кошти. А якщо така транзакція проходить часто, то просто додайте його в адресну книгу.

Другий — злом. Щоб позбавити себе від цього, потрібно бути уважним до всіх підозрілим діям на вашому пристрої, будь то телефон або ПК. Набагато простіше стати жертвою злому веб версії гаманця. Тому намагайтеся не зберігати там біткоіни в великій кількості.

Використовуйте з розумом

Вибирайте правильно тип гаманця, який ви збираєтеся використовувати. Під довгострокове зберігання візьміть холодний і забудьте про нього, поки не прийде час виведення коштів. Під трейдинг можете брати біржової адреса, але не тримайте там багато монет. Краще зайвий раз витратити тисячі Сатоши на комісію, ніж втратити все через падіння біржі.

Забезпечуйте захист, користуйтеся двухфакторной аутентификацией, зберігайте свої ключі в надійному місці. Ну і не забувайте про уважність. Людський фактор, останнім часом, частіше виявляється винуватцем втрачених коштів.

Підписуйтесь на наш телеграм і сторінки в соціальних мережах. Якщо з’явиться нова інформація по використанню Bitcoin-гаманця, або у нього додадуться якісь функції, ми обов’язково про це напишемо.

До скорого!

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector