Відкрите для Майнінг — кращі моделі 2018

Незважаючи на те, що сьогодні багато людей перейшли на ASIC Майнер, видобуток криптовалюта за допомогою відеокарт як і раніше користується великою популярністю. Як правило, графічними платами обзаводяться Майнер, що збирають невелику кількість віртуальних монет в якості допоміжного доходу. Для повноцінного Майнінг все ж краще віддати перевагу Асіка. Є й ті, хто облаштовує великі ферми для видобутку певної криптовалюта (наприклад, Ефіріума). Сьогодні ми спробуємо зрозуміти, які відеокарти для Майнінг краще купувати в 2018 році, щоб отримати максимальний профіт при мінімальних витратах.

На що орієнтуватися при покупці відеокарти для Майнінг?

Відеокарта на материнській платі

В принципі, підбір оптимальної моделі графічної плати не можна назвати дуже складним процесом. Майбутньому Майнер треба звертати увагу всього на два моменти:

 1. Хешрейт. Від цього показника безпосередньо залежить швидкість Майнінг відеокарт і, отже, одержуваний дохід. У випадку з сучасними графічними процесорами хешрейт вимірюється в мегахешах в секунду. Принцип підбору моделі гранично простий: чим вище розглянутий показник, тим більше дохід.
 2. Потужність. На жаль, недосвідчені Майнер часто закривають очі на цей момент, в результаті чого підсумкова прибуток не відповідає покладеним очікуванням. Чим вище потужність, тим більше електроенергії споживає відеопроцесор. З урахуванням того, що під час видобутку криптовалюта плати навантажуються на 100%, а сам Майнінг повинен проходити в режимі 24/7, користувачеві доведеться витрачати частину виручки на оплату квитанцій за світло. При правильному підборі витрати не будуть відчутними. Але якщо погнатися тільки за хешрейтом, залишивши без уваги потужність конкретної моделі, можна отримувати солідний дохід, ось тільки велику його частину доведеться витрачати на оплату електрики.

Відкрите для Майнінг 2018: кращі моделі

Відеокарта GeForce GTX 1070 крупним планом

Тут ми вкажемо вісімку актуальних на сьогоднішній день графічних процесорів. Продуктивність моделей буде оцінена на прикладі роботи з алгоритмом Ethash (Dagger Hashimoto), за яким видобувається Ефіріум. Дані валюти були обрані з-за того, що їх найвигідніше Майні на відкритих. Перейдемо безпосередньо до нашого топу:

 1. Radeon RX 470 (на 4 Гб) — плата з хешрейтом 24 MH / s і потужністю в 120 Вт. Вартість — приблизно 16 тисяч рублів. Також, можна купити аналогічну модель з 8 Гб відеопам’яті. У неї хешрейт вище — 26 MH / s. Російському користувачеві вона обійдеться приблизно в 12,5-17 тисяч рублів.
 2. Radeon RX 480 на 4 Гб — графічний процесор, що дає 29 MH / s при потужності 150 Вт. Коштує така модель близько 15-18 тисяч рублів.
 3. GeForce GTX 1060 6 Гб — модель, що видає не дуже велике значення хешрейта: всього 20 MH / s. Однак скромна продуктивність компенсується економним енергоспоживанням. Її потужність — 120 Вт. Ціна даного видеопроцессора трохи вище — майже 28-33 тисячі рублів. Однак це пояснюється тим, що GeForce GTX 1060, в першу чергу, є ігровою відеокартою.
 4. GeForce GTX 1070 — більш продуктивний пристрій з 27 MH / s. Модель має оптимальну потужність в 150 Вт. Варто даний графічний процесор 31 600 рублів.
 5. Radeon RX 570 на 4 Гб — модель, трохи поступається попередній за продуктивністю. Її хешрейт становить 25 MH / s. А ось потужність така ж — 150 Вт. Ціна такої відеокарти — 33 тисячі рублів.
 6. Radeon RX 580 (на 4 Гб) — плата з непоганим значенням хешрейта в 26 MH / s. Її потужність вище, ніж у попередніх моделей. Вона становить 185 Вт. Найприємнішим моментом є те, що ціна даного видеопроцессора досить низька — 21 тисяча рублів. 8-гигов модель теж доступна в продажу. При Майнінг Ефіру вона буде видавати порядку 29,5 MH / s. 8-гіговий варіант також можна знайти на за ціною від 18 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 7. GeForce GTX 1080 — ігрова відеокарта, яку можна без проблем застосовувати в Майнінг. Вона видає 28 MH / s при потужності в 180 Вт. Її єдиний мінус — ціна, яка становить 42 790 рублів.
 8. GeForce GTX 1080 Ti — самий неоднозначний представник нашої вісімки. Карта видає 35 MH / s, але при цьому має дуже велику потужність — 250 Вт. Відштовхує і ціна — майже 53 тисячі рублів. Таким чином, навіть при високому хешрейте значний прибуток отримати не вдасться, а через пристойною вартості модель буде довго себе окупати.

Вивчивши нашу імпровізовану таблицю відеокарт для Майнінг, можна прийти до висновку, що найкращим варіантом є плата Radeon RX 480, що видає високий хешрейт при мінімальному енергоспоживанні і низькою ціною. В принципі, це так, але і на інших моделях не потрібно ставити хрест. Кожен зі згаданих графічних процесорів можна вигідно застосовувати при видобутку криптовалюта. Головне — підібрати потрібну модель для конкретної ситуації. Саме про це ми поговоримо далі.

Оптимальні варіанти при складанні ферми відеокарт для Майнінг

Ферма, що складається з 6 відеокарт

Тут ми розглянемо моделі, які найбільше підходять для облаштування ферми з конкретної кількості відеокарт. Для розрахунку термінів окупності візьмемо видобуток Ефіріум Класик. Отже, приступимо:

 1. Майнінг на 4 відкритих — при такому розкладі можна звернути увагу на графічні процесори з високим енергоспоживанням. Наприклад, можна облаштувати ферму з плат Radeon RX 580 на 4 Гб. Це, мабуть, найбільш оптимальний варіант. Потужність в 185 Вт покривається непоганим хешрейтом і доступною ціною. Завдяки такому поєднанню, ферма окупить себе за 7-8 місяців. Для отримання більш високого щомісячного доходу можна зібрати ферму з 8-гигов RX 580 (правда вони дорожче, тому окупляться на пару місяців пізніше). Якщо ви хочете задіяти відеокарту не тільки в Майнінг, але і в іграх, зверніть увагу на GeForce GTX 1080. Дана модель теж має непоганий баланс продуктивності і енергоспоживання. Бентежить тільки її ціна, через яку збільшується термін окупності (він може зайняти близько 11-14 місяців). Що стосується GeForce GTX 1080 Ti, то її застосування буде виправданим тільки при наявності пільг на електроенергію (через надмірну потужності).
 2. Майнінг на 6 відкритих — тут вже можна орієнтуватися на Radeon RX 480. Зв’язка з цих плат забезпечить високий дохід і досить швидку окупність (максимум 6-9 місяців, якщо сильно не впаде курс Ефіріум Класик). Крім того, непоганими варіантами стануть Radeon RX 570 і GeForce GTX 1070. Зв’язка з цих плат буде приносити непоганий дохід, правда окупляться вони на 3-4 місяці пізніше, ніж ферма з 480-х Радеон (через більш високу ціну).
 3. Майнінг на 8 відкритих — як і в попередньому випадку, ідеальним варіантом буде вважатися зв’язка Radeon RX 480. Якщо у вас не вийде купити плати даної моделі, можна звернути увагу на 4-гигов версії Radeon RX 470. Хешрейт у таких плат поменше, але і потужність не дуже висока. А головне — покупка 470-х Радеон з 4-ма гігабайтами відеопам’яті обійдеться найдешевше (як наслідок, плати окуплять себе за 6-7 місяців). Якщо ви готові будете витратити трохи більше грошей, візьміть 8-гигов Radeon RX 470. Щоб окупити їх, у вас піде приблизно стільки ж часу. В крайньому випадку, можна придбати комплект GeForce GTX 1060. Дані карти мало споживають, але мають найнижчий хешрейт; та й коштують дорожче. Однак средненькую продуктивність можна компенсувати кількістю плат. Що стосується ціни, то вона не є такою вже високою (якщо порівнювати з RX 470 або 480), але термін окупності вона збільшить (на це піде близько року).

Що потрібно зробити перед покупкою відеокарт для Майнінг?

Чоловік збирає ферму для Майнінг

Хоча відеокарти є головними компонентами будь-якої ферми, перш ніж придбати необхідно зробити ще кілька справ:

 1. Підібрати оптимальну материнську плату. Від цього технічного елемента залежить кількість відеокарт, яке можна буде використовувати. По суті, набуваючи материнську плату, ви визначаєте граничний потенціал своєї ферми.
 2. Купити блок живлення, який зможе задовольняти енергозапроси всього «заліза». В першу чергу, необхідно прораховувати сумарну потужність відеокарт, які ви плануєте купити, але також не варто забувати про інші компоненти. Намагайтеся підбирати такий блок, щоб за вирахуванням видеопроцессоров залишалося ще 150-200 Вт.
 3. Облаштувати нову проводку. Навіть найслабші ферми мають потужність порядку 750-1000 Вт. У продуктивного обладнання цей показник перевалює за 1,5-2 кВт. Якщо ви живете в старому будинку, заздалегідь поміняйте проводку, інакше може статися перевантаження мережі (або навіть виникне пожежа).
 4. Продумати розташування ферми. Кімната, в якій буде стояти обладнання, повинна добре охолоджуватися і провітрюватися. В іншому випадку висока ймовірність поломки дорогого «заліза».
 5. Заздалегідь підібрати пули і програми для Майнінг на відеокарті. В принципі, це можна зробити і потім, але краще визначитися з усім завчасно. З пулів можна вибрати наступні сервіси: f2pool.com, multipool.us, give-me-coins.com. Підбір програми безпосередньо залежить від криптовалюта, яку ви збираєтеся здобувати. Так, для накопичення Ефіру підійде Claymore’s Dual Ethereum Miner, Zcash можна добувати на Claymore’s Zcash AMD GPU miner або на CUDA EquiHash miner. Якщо ви вирішите поповнити запас біткоіни, можете скористатися програмою BTCMiner або 50Miner.

Отже, ми розглянули кращі відеокарти для Майнінг і дізналися, для яких ферм їх найвигідніше застосовувати. Пам’ятайте про одне: вкладати гроші в відеокарти безпечніше, ніж в покупку Асіка. Звичайно, спеціалізовані Майнер приносять куди більше доходу, але в разі раптового знецінення криптовалюта відеопроцесори можна продати геймерам, а ось Асіка вже нікому не будуть потрібні.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector