XMR адресу або керівництво по GUI на прикладі роботи з Monero

Проте, Cryptonote система — це одночасно благодать і прокляття монери. До недавнього часу XMR адреса для здійснення платежу і адреса самого гаманця відрізнялися один від одного. Це створювало великі проблеми тим, кому не так важливі показники анонімності, але хто цінує інвестиційну перспективність монери, як валюти.

Але в кінці минулого року завдяки ентузіастам з Github (який тоді ще не належав Microsoft) був представлений графічний користувальницький інтерфейс для монери (Monero GUI). Він значно спростив управління гаманцем XMR, а найголовніше — дозволив автоматизувати багато аспектів використання Monero в повсякденності.

На сьогоднішній день існує декілька клієнтів з призначеним для користувача інтерфейсом. Незважаючи на зовнішні відмінності, в цілому вони надають користувачеві ідентичний функціонал, тому вибирати відповідний потрібно виходячи з власних побажань і операційної системи комп’ютера.

Загальні відомості

Для розуміння особливостей GUI слід розглянути основні поняття Monero, які дозволять значно спростити пошук важливих функцій в ПО в подальшому.

Примітка: не варто лякатися уявній складності термінології XMR — всі додаткові відомості та функції затребувані, вони забезпечують максимальну анонімність. При цьому, розібравшись з функціонуванням системи всього один раз, не доведеться кусати лікті за неправильно відправлену транзакцію або іншу банальну помилку.

Monero address

Базова адреса — це мінімальний обсяг інформації про мережу монери, який може бути кодований в фразу загальною довжиною не більше 95 знаків. Вона, в свою чергу, кодується в блоки Base58 рядки.

Ця електронна адреса є ключовим поняттям для Monero тому дозволяє передати всю важливу інформацію для оплати і використання ключового блоку. У ньому зберігається публічний ключ для передачі коштів, що дозволяє перевіряти наявність коштів, і додатково контрольна сума (тобто хеш блоку). Наявність байтів контрольної суми дозволяє технічно покращити надійність передачі даних, позбувшись від помилок в коді базового адреси.

Payment Address

Він же Payment ID. Система, що дозволяє зберегти анонімність при передачі коштів. На відміну від bitcoin-подібних систем, у однієї адреси може бути необмежена кількість Payment ID, що ускладнює відстеження одержувача монери за адресою.

Private public key

Являє собою пару ключів для асиметричною криптографії. Публічний ключ дає можливість перевірки транзакцій, в той час як Private Key використовується для здійснення оних.

Light wallet

Одна з різновидів гаманців. Основна відмінність полягає в тому, що гаманець не вимагає постійного доступу до повного блокчейну. Замість цього використовуються останні записані стану або Ноди. Такий гаманець працює трохи повільніше, проте не вимагає постійної синхронізації з блокчейном.

Integrated Address

Integrated address — фактично, дублювання PayId, з тією лише різницею, що використовується інший метод кодування інформації. Додатково можна говорити про те, що при використанні інтегрованого адреси монери можна забути про проблему анонімності, т. К. Кодування Integrated address разом з платіжним кодом буде відображатися кожен раз по-різному, що дозволить використовувати одну і ту ж зв’язку кілька разів.

установка GUI

Однією з головних особливостей GUI є гранична простота його використання, починаючи з установки і закінчуючи введенням в експлуатацію. Для початку, потрібно відвідати сторінку розробника на Github — https://github.com/.

Тут відразу можна знайти кілька версій Monero GUI.

Найстабільнішою вважається версія для операційної системи Windows. Проте, тут можна знайти і гібридний консольно-графічний адреса демона в інтернеті.

Примітка: для стабільної роботи GUI і отримання адреси Monero payment потрібно завантажити не тільки програму гаманця, а й повний блокчейн, який займає близько 30 гігабайт вільного простору. Тому, якщо у вас маленький за обсягом SSD, рекомендується додатково обзавестися хардом на 250 гигов, т. К. Звернення до блокчейну будуть досить частими.

Додаток для гаманця з графічним інтерфейсом рекомендується встановити в ту ж папку, де знаходиться і основна нода XMR. Це збільшить продуктивність.

Сама його встановлення не передбачає нічого складного, проте рекомендується заздалегідь відключити антивірус і Firewall, т. К. Деякі пізнають його як «підозріле ПО».

Існує альтернативний гаманець з графічним інтерфейсом і інтегрованим адресою Monero — «Helium hydra», але він відрізняється меншим зручністю.

Lithium — це далеко не єдиний дистрибутив графічного гаманця для монери. Зараз в мережі використовується кілька популярних клієнтів для взаємодії. Вони практично не відрізняються за функціоналом, однак швидкість взаємодії з блокчейном, зручність розташування ключових елементів інтерфейсу і інші дрібниці, включаючи стабільність системи, змушують задуматися про вибір відповідного клієнта для постійного використання.

Рекомендується прочитати Reddit і форуми розробників перед тим, як остаточно визначатися з вибором. У пріоритеті повинен бути GUI гаманець з наступними перевагами:

 • можливість автоматичного отримання XMR. Ця функція робить спілкування з клієнтом монери максимально зручним, т. К. Спрощує отримання виплат з пулів;
 • можливість резервного копіювання гаманця з попередніми шифруванням. Для тих, хто турбується про збереження свого гаманця;
 • можливість не завантажувати весь Blockchain на жорсткий диск;
 • можливість створення декількох гаманців без необхідності використовувати декілька версій клієнта. Для тих, хто використовує Monero для бізнес-задач;
 • надання максимальної анонімності. Деякі гаманці обрізають функціонал для досягнення повної анонімності. Інші ж, навпаки, повністю позбавляють криптовалюта CryptoNote всіх своїх переваг;
 • можливість мікшування транзакцій перед відправкою;
 • максимально зручне юзабіліті інтерфейсу. Інакше навіщо взагалі потрібен GUI, адже все те ж саме можна проводити і через CLI інтерфейси;
 • кроссплатформенность;
 • подальша підтримка з боку розробників. Це забезпечить виправлення наявних багів або адаптацію гаманця під нові вимоги системи блокчейн надалі;
 • можливість швидко інтегрувати поточні гаманці в нову екосистему;
 • відкритий код.

Останнє особливо важливо, т. К. Дозволяє вам перевірити розробників на чесність, знайти приховані Майнер (якими грішать деякі «закриті» проекти), уникнути фішингу та т. П.

Особливості та можливості GUI

Правильний Gui представляє повноцінний доступ до всіх можливостей гаманця монери через зручний призначений для користувача інтерфейс. А це означає, що користувач:

 • може отримати доступ до всіх основних функцій гаманця;
 • отримує можливість синхронізуватися з блокчейном в один клік;
 • значно спрощує собі інтеграцію з пулами і Майнер;
 • збільшує надійність гаманця за рахунок додаткових кодів секретності, якими шифрує конкретна платформа з GUI;
 • отримує можливість наочно переглянути всі необхідні параметри в кілька кліків;
 • вибирає спосіб проведення транзакції шляхом перемикання Radiobox-елементів в інтерфейсі;
 • отримує автоматичний шаффлінг транзакції для биття її на більш дрібні частини з метою поліпшення протоколів анонімності Monero.

І це далеко не повний список можливостей. Чому це не було реалізовано раніше? Все просто. Особливості шифрування CryptoNote вимагали ручного підтвердження транзакції, яка збиралася з декількох файлів перед відправкою. Це забезпечувало високий рівень анонімності, однак повністю виключало можливість автоматизації за рахунок скриптів.

Налаштування GUI

Після ознайомлення з базовими можливостями графічного інтерфейсу холодного гаманця для монери варто перейти до того, як отримати основні адреси, інтегрувати його з пулом і отримати інші функції.

Примітка: не дивлячись на відмінність в установці GUI інтерфейсу під різні операційні системи, всередині він буде працювати і взаємодіяти з блокчейном завжди однаково. Кросплатформеність Engine GUI забезпечується за рахунок Java машини. Крім цього, віртуальна машина Джава дозволяє зменшити ризик втрати доступу до гаманців навіть при навмисному зломі комп’ютера.

Створення / імпорт гаманця

При першому заході гаманець з призначеним для користувача інтерфейсом автоматично присвоює вам нову адресу гаманця монери. Для цього потрібно ввести парафразу двічі. Уникнути цієї процедури неможливо. При цьому для користувача інтерфейс дозволяє зберігати і записувати необмежену кількість гаманців монери. З огляду на можливості присвоєння до кожного з них кілька десятків Payment ID і Integrated address, це збільшує шанси на збереження анонімності навіть при зломі мережі Monero, що вкрай малоймовірно.

Процес створення гаманця може затягнутися, але не варто переживати про це, т. К. Операція синхронізації з блокчейном (особливо, якщо ви не завантажили його на свій жорсткий диск) може проходити до 10 хвилин.

Якщо у вас вже є готовий гаманець Monero, то найпростішим способом інтеграції його в GUI буде відмова від інтеграції його в GUI. Замість цього достатньо перекинути всі монети на новий гаманець.

Якщо ж вам важливо тримати кілька гаманців (через пулів, або з інших причин), можна імпортувати його, імітуючи відновлення гаманця.

Для цього достатньо знайти ваш CLI гаманець на жорсткому диску і серед всіх файлів виділити той, який має розширення .keys — скопіюйте його в новий клієнт зі збереженням структури папок.

Далі входите в свій GUI гаманець і включаєте функцію Backup manager. Виконуєте «відновлення резервних копій» з каталогу і вибираєте свій файл з розширенням .keys.

Чекаєте час, необхідний для перевірки і нової синхронізації гаманця з платформою блокчейн … І отримуєте результат.

Отримання і відправка XMR

Проведення транзакцій за адресою гаманця монери виконується гранично просто. І саме тут зберігалася б головна небезпека, якби GUI не вів власну статистику і не зберігав би звіти по всіх транзакціях.

Примітка: ця функція дуже зручна для тих, хто робить безліч транзакцій з XMR, т. К. Вона дозволяє не втратити важливу інформацію. Однак для тих, хто боїться витоку даних через злом ПК або інших негараздів, її можна відключити.

Для відправки XMR за адресою досить мати PayId одержувача або його монери адресу. У відповідні поля вводите ваші дані. Вкажіть суму до відправки.

Процес відправки відбувається через внутрішній міксер, який дробить великі суми на дрібні транзакції для того, щоб відправника було складніше обчислити. Кількість дроблень можна вказати у відповідному пункті меню.

Додатково варто відзначити зручну функцію, яка покаже новий баланс після транзакції ще до відправлення. Це дуже зручно, т. К. Дозволяє побачити розмір комісії перед відправкою і не помилитися в подальшому при розрахунках.

Отримання XMR відбувається ще простіше. Маючи в наявності PayID і Public Address, який ви копіюєте однією кнопкою в кліпборд, передаєте їх тому, від кого очікуєте транзакцію. Надалі при заході на гаманець і його синхронізації з блокчейном підтвердження транзакції відбудеться автоматично, що позбавить від зайвих проблем із запам’ятовуванням і введенням PayID ділового партнера.

При необхідності можна подивитися історію вхідних / вихідних транзакцій, відвідавши пункт «Recent Transactions». Тут вказані Public адреси і PayID відправників і одержувачів.

Автоматичне отримання XMR зручно, т. К. Дозволяє отримувати кошти з Майнінг-пулів безпосередньо на гаманець, минаючи веб-інтерфейси або необхідність проміжного закладу коштів на біржі. Тобто це не тільки забезпечує повну безпеку, але і економить кошти, дозволяючи уникнути зайвих і непотрібних комісій за переклади.

Де отримати інтегрований адреса для монери

Де отримати свій інтегрований адресу від монери гаманця? Уважно ознайомившись з інструментарієм GUI інтерфейсу, досить знайти закладку «Adress book». Саме в цій закладці зберігаються всі необхідні дані для користування гаманцем монери, включаючи:

 • PayId;
 • Private / public Key;
 • Integrated address.

Також туди входить ряд інших функцій. При використанні декількох гаманців кожен з них виділяється окремо. Це дозволяє не заплутатися при підборі відповідного гаманця. Крім того, по кожному гаманцю можна побачити баланс і, натиснувши пару клавіш, перейти на пункт з транзакціями.

Управління демоном і інші настройки

Рекомендовані клієнти для використання з монери надають широкий функціонал, що дозволяє точно керувати свій гаманець. Наприклад, автоматизувати передачу з микшированием транзакцій.

Але далеко не всім потрібна тонке налаштування гаманця. Проте, з базовими функціями Gui слід ознайомитися.

Наприклад — можливість в один клік повністю закрити свій гаманець. В цьому випадку, якщо на ньому ще будуть кошти, вам запропонують перевести їх на інший діючий гаманець, щоб уникнути втрати.

Або можна запустити демона, що знаходиться в тій же вкладці. При включеному демона, що знаходиться на віддаленому комп’ютері, завжди можна перевірити його статус. Це особливо актуально для власників Майнінг-ферм.

Примітка: Daemon — це фоновий сервіс, який не потребує від користувача взаємодії. Його рекомендується встановлювати на системах Unix, або якщо ви постійно повинні отримувати виплати з пулів, але не хочете підтверджувати вручну кожну транзакцію з пулу.

Можна вказати мережеву адресу демона або прив’язати його до 127.0.0.1 (Localhost).

Резервне копіювання

Однією з найбільш корисних функцій сучасних клієнтів Monero є можливість резервного копіювання гаманця. При правильних маніпуляціях можна тихо і непомітно зробити його «холодним», що потрібно, коли ви переносите гаманці з одного комп’ютера на інший.

Для цього досить зайти в Backup manager, вказати шлях до поточного чинному гаманцю і отримати заархівований і зашифрований холодний гаманець, який буде залишатися неактивним аж до введення його в дію.

Це корисно в разі, якщо доступ до основного гаманцю був загублений. Цей же спосіб можна використовувати для імпорту гаманців з CLI клієнтів.

При відновленні гаманця йому знадобиться чимало часу для синхронізації, особливо, якщо після резервного копіювання ви не закривали гаманець, а продовжували ним користуватися. Краще, якщо поточний стан блокчейна буде перебувати на комп’ютері, це дозволить значно прискорити процес синхронізації.

По дефолту гаманець зберігається в ту ж папку, де зберігаються всі робочі файли Monero клієнта, але це легко змінити, поставивши відповідну галочку і самостійно обравши шлях збереження адреси резервного гаманця.

Якщо зберігати гаманець без додаткового шифрування, то резервну копію можна буде використовувати в будь-яких клієнтів Monero після попередньої синхронізації.

Хоча приватність криптовалюта базуються на системі CryptoNote і привела до безлічі проблем свого часу, створивши незручні і неприємні ситуації для власників, вона все ж справляється зі своїм головним завданням, а саме — забезпечує повну анонімність власника і руху по його рахунках.

На жаль, повна анонімність можлива тільки всередині екосистеми монери, а при спробі вивести кошти на фіат рух доларів відстежити буде значно простіше.

GUI інтерфейс жодним чином не зачіпає адреси Monero і не знижує ступінь анонімності. Однак він дозволяє значно збільшити продуктивність використання цієї криптовалюта.

При необхідності і невеликого втручання в вихідний код (надається в тому ж каталозі на GitHub) можна адаптувати GUI інтерфейс під MoneroV і навіть під Bytecoin. Використання одного інтерфейсу для управління всіма криптовалюта без побоювань щодо зламування — це те, чого так довго чекало кріптосообщество всі ці роки.

І тим не менше, не дивлячись на всі можливості створення анонімності користувачів і шифровки адрес, слід пам’ятати, що самий надійно захищений гаманець і адреса — не ті, які використовуються в клієнті з відповідними настройками, а ті, які записані на листочку паперу і надійно заховані.

До нових зустрічей, шановні читачі, і удачі!

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector