Застосування технології блокчейн в банківській системі

Найбільший банк Японії Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG) розробив нову систему, в основі якої лежить технологія блокчейн для підвищення швидкості роботи і зниження вартості платежів.

Проект використання технології блокчейн в банківській системі розроблявся у співпраці з технологічною компанією Akamai (США). Його метою було створення власної блок-ланцюжка, яка здатна кожну секунду проводити до 1 млн транзакцій. Максимальний час затримки становить менше 2 секунд. У майбутньому фахівці фінансової установи мають намір підняти цю планку до 10 млн транзакцій.

Для порівняння біткоіни може обробляти щосекунди всього лише 7 транзакцій, а затримки мережі часто перевищують 10 хвилин. На відміну від блокчейна Bitcoin блокова ланцюжок MUFG дозволяє приєднатися до неї тільки перевіреним комп’ютерів. Блок-ланцюжок побудована на хмарному сервісі Akamai під назвою Akamai Intelligent Platform.

Технологія blockchain стала гарячою темою серед банків та інших компаній, які хочуть оновити свої бази даних. Тенденція привернула інтерес таких великих учасників ринку, як JPMorgan Chase, Walmart, IBM, Maersk, Daimler, Airbus і безлічі різних корпорацій.

За словами головного технічного директора Akamai Labs Енді Шампані, блокова ланцюжок, яку його команда створювала спільно з MUFG, найкраще підходить для здійснення традиційних онлайн-платежів. Він зазначив, що перспективи блокової технології передбачають розширення та охоплення різних сервісів по здійсненню операцій з мікроплатежами. Йдеться про незначні транзакціях, які багато людей платять на постійній основі, а також про «інтернет-речах» (IoT). Такі пристрої працюють автономно, наприклад пральна машина, автоматично розміщує замовлення на більшу кількість порошку, коли його запаси досягають мінімально допустимого рівня.

Шампані також розповів, що в 2020 році його компанія має намір почати розробку платіжної мережевої програми спільно з Mitsubishi.

MUFG є одним з найбільших банків Японії, який зважився на впровадження технології blockchain. У найближчі місяці фінансова установа збирається провести тести власної криптовалюта. Банк також інвестував кошти в Coinbase, найбільшу в США систему обміну криптовалюта, і почав роботу над пілотними блокчейн-проектами з IBM, консорціумом фінансової індустрії R3, японським конгломератом Hitachi, японської ІТ-компанією NTT Data і цифровий платіжної компанією Ripple.

Гендиректор і співзасновник Akamai Том Лейтон заявив, в свою чергу, що спільно розроблена блокова ланцюжок здатна усунути технічні перешкоди, такі як безпека і швидкість, які на сьогоднішній день є бар’єрами на шляху до розвитку і розширення сфери використання блокчейна.

Нагадаємо, що в 2017 році компанія Akamai подала заявку на кілька патентів з використанням блокової технології.

джерело:

http://fortune.com/

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector